+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

VSTUPTE DO TRANSU JISTOTY NA POHOVORU

podání-ruky-

„Moc potřebuji pomoc“, sděluje mi do telefonu klientka, která se objednává na hypnoterapii. „Jdu příští týden na pohovor ohledně zajímavé pracovní pozice a velmi mi na tom záleží.“

Má to smysl? Vím, že to má nejen smysl, ale je to klíčové pro budoucnost kohokoli, kdo se mě ptá. Někdy se mě podobně ptají muži, kteří jsou nervózní ze schůzky. Vím, že jim mohu pomoci, jen mi často volají na poslední chvíli. Extrémem byl student, který se dopředu neučil, chtěl ode mne prakticky zázrak, po transu otevřel oči a řekl, že jde hned ode mě na zkoušku. „Jsem strašně nervózní, třesou se mi v takových situacích ruce“, říká další klient. S tím se dá zacházet a dosáhnout optimálního stavu mysli. Jen to vyžaduje čas na vytvoření zkušeností. Je důležité si prožít hypnotický trans několikrát, pak se do něj člověk dokáže dostávat i bez pomoci hypnoterapeuta. V hypnotickém transu se vše urychluje a zintenzivňuje, díky tomu  může být dosaženo žádoucího efektu mnohonásobně rychleji a spolehlivěji, než jakoukoli jinou metodou. Jen když se naučíte ponořit k vnitřním zdrojům, jen když se propojíte s vnitřními inteligencemi a strukturami lidské psychiky a začnete vytvářet harmonii spolupráce všech částí, jen tehdy můžete dosahovat stále snadněji nadstandardních výsledků. V hypnóze vstoupíte do vzpomínek těla na minulé okamžiky klidu, pak je podvědomí přenese do budoucnosti a vy jdete na pohovor, test či rande s přípravou, jakou procházejí astronauti. V kosmickém výzkumu se musí vyloučit všechny ohrožující faktory z neznámého. Proto astronauti v určitých fázích vstupují do variant budoucích situací pomocí mentálního tréninku, který je specifickou formou hypnotického programování,, a představují si možnosti zvládání situací a jejich řešení. Řada výzkumů ukazuje, že fyzická příprava, intenzivní trénink či studium přináší samy o sobě menší výsledky, než když je příprava zkombinovaná s mentálním tréninkem. Když si člověk představuje, jak využije své zkušenosti a znalosti, a je přitom ponořen do svého nitra, a tedy oddělen od okolí, vzniká hypnotizující koncentrace, ve které objevuje nové možnosti. Teprve pestrá představa variant, jak danou záležitost zvládnout, ji umožňuje řešit.

Proč mají lidé problémy, trému, strach?

Většina klientů, kteří za mnou přichází pro pomoc, si ve skutečnosti umí vytvářet velmi pestré varianty výsledků, ale tak intenzivně se propojila s představami neúspěchů, že vlastně sama sobě vsugerovala selhání. To dokáže nevhodné zaměření. Právě inteligence pojící se s chybně zaměřenou představivostí, která vytvořila katastrofické scénáře, vede k chvění hlasu nebo ke třesu rukou. Takový člověk si představuje všechny varianty selhání, a proto se bojí. Odvaha vzniká viděním zkušeností alespoň s drobnými úspěchy, které je možné duplikovat, posilovat. Proto je potřeba několik speciálních sezení, při nichž s pomocí Ericksonovské hypnózy, systemické psychoterapie, terapie zaměřené na řešení, může docházet ke stabilizaci klidu a schopnosti komunikovat v náročnějších situacích stále pohodověji. Nelze tedy během jednoho sezení bez vhodné praxe vytvořit zázrak, zázraky totiž přejí připraveným. Častý důvod, proč za mnou přicházejí lidé zklamání z malé účinnosti terapeutických technik nebo hypnoterapie od jiných specialistů, je v tom, že jejich tělu a psychice nabídli málo cest. Člověk potřebuje být připraven na různé formy komunikace s různými lidmi, s různými kompetencemi a mocí. Jsou věci, které jsou mimo vaši kontrolu a je zbytečné si vyčítat, že jste něco nezvládli tak dokonale, jak jste chtěli. I dokonale připravená krasobruslařka, taneční pár, někdy prohraje, protože porota dá o pár setinek lepší hodnocení někomu jinému jen pro jeho jméno. Někdy vyježděné rýhy v ledu či namoklý trávník způsobí pád. Někdy má zkoušející hlad, či z jiného důvodu neposlouchá pozorně odpovědi studenta a dá mu horší známku. O podobných situacích a řešeních jsem psal v mé knize Ovládněte svůj mozek.  

Selhat může jen ten, kdo přestane jednat

Chystáte-li se na pohovor na nové zaměstnání, nebo třeba přijímací pohovor na školu, začněte, prosím, trénovat v předstihu. Mohu pomáhat nejlépe, když máme čas na přípravu. Ideální je vytvořit si situace, ve kterých může člověk i opakovaně využít to, co bylo načerpané v hypnóze. A protože jde o proces zrychleného učení a získávání zkušeností, tak je nejlepší mít možnost jít na nějaký pohovor či rande, kde je málo důležité, jak to dopadne. Právě zkušenost s tím, jak se věci vyvíjí lépe, pak znásobí sílu zvládat ještě větší překážky. S každou další zkušeností budete připraveni jako astronauti či špičkoví sportovci zvládnout takřka cokoli. Neexistují zázračné pilulky, ale existují postupy, které vše zjednoduší. Hypnoterapeutické postupy, které studuji u světových špiček, jsou to nejlepší, co existuje, a proto za mnou přichází stále více lidí, kteří absolvovali různé koučovací postupy a formy terapie. Vždy platí, že když přijde člověk, který opravdu, ale opravdu hledá pomoc, tak pak tuto energii můžeme směřovat a využít pro maximální úspěch. Zaměřujte se proto na rozvíjení zkušeností na cestě k úspěchu a budete moci dosahovat hvězdných výsledků.

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
 1. Jitka Volfová napsal:

  Dobrý den,při smršti webinářů,které se ke mně valí posledních pár měsíců jsem vyselektovala hypnoterapii jako nejspíš jedinou věc,která mi pomůže.Možná ne jediná ,ale myslím,že prvotní.Po jistém životním zádrhelu se mi vypíná mozek,mluvím a najednou vůbec netuším co a kde.Před 6 lety jsem dostala,,papíry na hlavu“,ale nic dalšího-tedy ozdravného se nekoná!Opravuji se sama a na můj vkus poněkud zdlouhavě.Je mi jasné,že potřebuji ošéfovat,brzdí mě jen příjem.
  Koupila jsem si kurz Aj,ale moje soustředění mě vyřadilo po pár dnech.Nutně bych potřebovala využít tento produkt,dcera má 5 z Aj a výhrůžku,že propadne.Je zbytečné komentovat úroveň školství-jen povzdech,že se očekává,že matka samoživitelka v in.důchodu najde kvalitního učitele a zařídí si výuku sama,protože škola je tu od toho,aby zjistila, jak jsem byla úspěšná v konání a vzdělání dítěte.
  Takže potřebuji,vydělávat,abych mohla platit svoji opravu,platit vzdělání dceři atd., a k tomu,abych mohla pracovat potřebuji opravit,…
  takže trochu krysí závod,
  našel by se,prosím,nějaký schůdný začátek,abych mohla vystoupit z tohoto rychlíku a normálně žít?Školní medicína to rozhodně nebude,pár let to již ze zoufalství zkouším a PRD!
  Přeji prosperující rok

  • Libor Činka napsal:

   Jitko, kdybyste si měla vybrat jednu nejdůležitější věc z toho, co jste napsala, co by to bylo?

 2. Blanka napsal:

  Souhlasím s tím, že je nutné si úspěch vyzkoušet nejdříve na věcech, na kterých člověku až tolik nezáleží. Člověku to zvedá sebevědomí a více ho to nasměruje k pozitivnímu naladění na ostatní věci. Byla jsem teď na jednom jednání a dopředu jsem si řekla, co vše tam chci říci a jaký chci mít výsledek. Podařilo se mi říci vše, co jsem si naplánovala a dosáhla jsem i výsledku, který jsem chtěla, i když byl trochu nestandardní. Také jsem zjistila, že mi pomáhá, když si dopředu řeknu varianty, které mohou nastat, a když všechny dopředu přijmu, i když se mi líbí pouze jedna varianta a ostatní nikoliv. Pokud si ale dopředu řeknu, že jsem ochotná přijmout i ostatní varianty, tedy ty,které se mi nelíbí, přijde mi, že snáze dosáhnu té, které dosáhnout chci. Když jsem tedy šla na zmíněné jednání, byla jsem připravená na to, že se mi nepodaří říci vše, co chci, i na to, že dosáhnu pouze standardního výsledku. Tedy v tu chvíli jsem byla ochotná přijmout všechny varianty, i když by mi standardní výsledek přinesl spoustu problémů. Nebo-li v mysli jsem přijala, že tyto problémy jsem ochotná podstoupit, pokud nedosáhnu toho, co chci. Jsem tedy ochotná udělat vše pro mnou stanovený výsledek, ale pokud ho nedosáhnu, přijmu výsledek, který z jednání vyplyne a příště se o to pokusím znovu.

 3. Zdravím, poslouchám hypno nahrávky a tento článek mě též zaujal. Píšete o transu. Při poslechu nahrávek cítím uvnitř jakési euforické pocity. Nevím však, zda jsem se opravdu ponořil do transu, nebo jde jen o vnitřní sugesci. Jak poznám, že jsem se ponořil do transu. Lze to vůbec bez sezení u Vás. Děkuji

  • Libor Činka napsal:

   Porozumět fenoménům hypnotického transu v domácích podmínkách, lze bez terapeutického vedení na hypnotických sezeních, jen velmi omezeně.

 4. Petr Kos. napsal:

  Můžu vřele doporučit , jelikož to je špička , toho co tady nebylo a chybělo, Libor Činka , je profesionál a expert , který se touto

  metodou zabývá víc jak dvě desetiletí , a vytvořil něco , fascinujícího, jednoduchého,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů