Vstupte do transu jistoty na pohovoru

„Moc potřebuji pomoc“, sděluje mi do telefonu klientka, která se objednává na hypnoterapii. „Jdu příští týden na pohovor ohledně zajímavé pracovní pozice a velmi mi na tom záleží.“ Má to smysl? Vím, že to má nejenom smysl, ale je to klíčové pro budoucnost kohokoli, kdo se mne ptá. Někdy se mne podobně ptají muži, kteří jsou nervózní ze schůzky.
 

Vím, že jim mohu pomoci, jen mi často volají na poslední chvíli. Extrémem byl student, který se dopředu neučil, chtěl ode mne prakticky zázrak, po transu otevřel oči a řekl, že jde hned ode mne na zkoušku.
 
„Jsem strašně nervózní, třesou se mi v takových situacích ruce“, říká další klient.
S tím se dá zacházet a dosáhnout optimálního stavu mysli. Jen to vyžaduje čas na vytvoření zkušeností. Je důležité si prožít hypnotický trans několikrát, pak se do něj člověk dokáže dostávat i bez pomoci hypnoterapeuta.
 
V hypnotickém transu se vše urychluje a zintenzivňuje, a tak může být dosaženo žádoucího efektu mnohonásobně rychleji a spolehlivěji, než jakoukoli jinou metodou.
 
Jen když se naučíte ponořit k vnitřním zdrojům, jen když se propojíte s vnitřními inteligencemi a strukturami lidské psychiky a začnete vytvářet  harmonii spolupráce všech částí, jen tehdy můžete dosahovat stále snadněji nadstandardních výsledků.
 
V hypnóze vstoupíte do vzpomínek těla na minulé okamžiky klidu, pak je podvědomí přenese do budoucnosti a vy jdete na pohovor, test či rande s přípravou, jakou procházejí astronauté.
V kosmickém výzkumu se musí vyloučit všechny ohrožující faktory z neznámého. Proto v určitých fázích vstupují astronauté s pomocí mentálního tréninku, který je specifickou formou hypnotického programování, do variant budoucích situací, a představují si možnosti zvládání situací a jejich řešení.
 
Řada výzkumů ukazuje, že fyzická příprava, intenzivní trénink či studium přináší samy o sobě menší výsledky, než když je příprava zkombinovaná s mentálním tréninkem.  Když si člověk představuje, jak využije své zkušenosti a znalosti, a je přitom ponořen do svého nitra, a tedy oddělen od okolí, vzniká hypnotizující koncentrace, ve které objevuje nové možnosti. Teprve pestrá představa variant, jak záležitost zvládnout, ji umožňuje řešit.

Proč mají lidé problémy, trému, strach?

Faktem je zkušenost, že většina klientů přicházejících si pro pomoc ve skutečnosti umí vytvářet velmi pestré varianty výsledků, ale tak intenzivně se propojili s představami neúspěchů, že vlastně sami sobě vsugerovali selhání nevhodným zaměřením. Právě inteligence pojící se s chybně zaměřenou představivostí, která vytvořila katastrofické scénáře, vede k chvění hlasu nebo ke třesu rukou. Takový člověk si představuje všechny varianty selhání, a proto se bojí.
 
Odvaha vzniká viděním zkušeností alespoň s drobnými úspěchy, které je možné duplikovat, posilovat. Proto je potřeba několik speciálních sezení, při nichž s pomocí Ericksonovské hypnózy, systemické terapie, terapie zaměřené na řešení, může docházet ke stabilizaci klidu a schopnosti komunikovat v náročnějších situacích stále pohodověji. Nelze tedy během jednoho sezení bez vhodné praxe vytvořit zázrak, zázraky totiž přejí připraveným.
 
Častý důvod, proč za mnou přicházejí lidé po zklamání z malé účinnosti od jiných specialistů, je v tom, že jejich tělu a psychice nabídli málo cest. Člověk potřebuje být připraven na různé formy komunikace s různými lidmi, s různými kompetencemi a mocí. Jsou věci, které jsou mimo vaši kontrolu a je zbytečné si vyčítat, že jste něco nezvládli, tak dokonale, jak jste chtěli. I dokonale připravená krasobruslařka, taneční pár, někdy prohraje, protože porota dá o pár setinek lepší hodnocení někomu jinému jen pro jeho jméno. Někdy vyježděné rýhy v ledu či namoklý trávník způsobí pád. Někdy má zkoušející hlad, či z jiného důvodu neposlouchá pozorně odpovědi studenta a dá mu horší známku. O podobných situacích a řešeních jsem psal v mé knize Ovládněte svůj mozek.

Selhat může jen ten, kdo přestane jednat

 
Chystáte-li se na pohovor pro zaměstnání, nebo třeba přijímací pohovor na školu, tak prosím začnete trénovat v předstihu. Mohu pomáhat nejlépe, když máme prostor na přípravu. Ideální je vytvořit si situace, ve kterých člověk může i opakovaně využít to, co bylo načerpané v hypnóze. A protože jde o proces zrychleného učení a získávání zkušeností, tak je nejlepší moci jít na nějaký pohovor či rande, kde je málo důležité,  jak to dopadne. Právě zkušenost s tím, jak se věci vyvíjí lépe, pak znásobí sílu zvládat ještě větší překážky. S každou další zkušeností budete připraveni jako astronauté či špičkoví sportovci zvládnout takřka cokoli.
 
Neexistují zázračné pilulky, ale existují postupy, které vše zjednoduší. Hypnoterapeutické postupy, které studuji u světových špiček, jsou to nejlepší, co existuje, a proto za mnou přichází stále více lidí, kteří absolvovali kdejaká koučovací setkání a různé formy terapie. Vždy platí, že když přijde člověk, který opravdu, ale opravdu hledá pomoc, tak pak tuto energii můžeme směrovat a využít pro maximální úspěch. Zaměřujte se proto na rozvíjení zkušeností na cestě k úspěchu a budete moci dosahovat hvězdných výsledků.
Libor Činka
Učím lidi používat mozek na maximum, píšu o tom a vedu kurzy.