HYPNOTERAPIE

HYPNÓZA  A PORADENSTVÍ
V SYSTEMICKÉ PSYCHOTERAPII

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné využívat i terapeuticky.
Nejmodernější postupy hypnoterapie jsou i více než stokrát rychlejší oproti klasickým terapeutickým metodám, takže se vyhnete zbytečným letitým trápením a ztrátám životního času.

Hypnóza je odvozena od jména řeckého boha spánku Hypna. Hypnotický trans ale není spánek, jde o stav zvýšené vnímavosti, kdy se otevírá vesmír podvědomých zdrojů a programů. Děje a prožitky se v transu značně zintenzivňují, a je proto mnohem snazší využít podvědomí k vyřešení situace, která člověka trápí, omezuje, anebo mu brání v seberealizaci.

Nabízím pomoc všem, jimž nějaká skutečnost kazí život. Mojí snahou je  vytvořit takové prostředí, kde se každý může měnit a rozvíjet podle svých představ. Jsem připraven pomoci těm z vás, kdo se chcete podívat na svůj život a mít nad ním kontrolu. 

Terapeutický přístup

Můj psychoterapeutický přístup vychází ze systemické psychoterapie  - terapie zaměřená „NA ŘEŠENÍ“. V důvěrném rozhovoru se místo detailní analýzy příčin problému zaměřuji na zkoumání vašich zdrojů a možností pozitivní změny. Systemickou psychoterapii kombinuji s Ericksonovskou hypnoterapií a NLP. Věnuji se terapii individuální i párové. 

co můžete očekávat

Při práci vycházím z toho, že každý člověk velmi dobře ví, co potřebuje a co je pro něj dobré. Budu se vás ptát, jaké změny a cíle jsou pro vás ve vašem životě potřebné a důležité. Budu se ptát na všechno, co se vás týká, a budu rád, když budete otevření. Smyslem mého dotazování, není hodnotit vaše mínění ani vaše činy, ale objevit to cenné a silné co ve vás je.

Kdo jsou moji klienti

Do mé poradny může přijít každý, kdo má starosti, řeší osobní, zdravotní nebo profesní problémy a rozhodl se něco ve svém životě změnit nebo si jen potřebuje srovnat myšlenky, ujistit se ve svém rozhodnutí či se chce zdokonalit. Každý, kdo ke mně přijde je pro mě důležitý.

libor Činka

psychoterapeut a hypnoterapeut, lektor vzdělávacích programů a specialista na zrychlené učení a paměť

Absolvoval jsem:
● výcvik krizové intervence - Systemický přístup pro práci s krizí - Praha, 2019 - 2020
● hypnoterapeutický výcvik Trance of a lifetime - John Overdurf - USA, 5/2017
● certifikovaný výcvik Profesionální hypnotické Ericksonovské hypnoterapie - Igor Ledochowski - Amsterdam, 9/ 2012
více

S čím vám může hypnÓza, hypnoterapie a systemická psychoterapie pomoci?

Řešíte osobní problémy

 • Špatně se koncentruji, soustředím.
 • Mám nízké sebevědomí.
 • Trpím úzkostnými stavy.
 • Mívám deprese.
 • Mám slabou vůli.
 • Mám slabou vůli při odvykání kouření.
 • Občas mě zachvacuje panika, úzkost.
 • Bojím se, mám stres, fobie ... (pavouků, uzavřeného prostoru, lidí, výšek, létání ... )

trpíte zdravotními problémy

 • Špatně spím - nespavost (insomnie), poruchy spánku
 • Mám častou bolest hlavy, migrénu, ale lékaři problém nenašli.
 • Trápí mě tinnitus (šumění v uších).
 • Mám alergie na známé alergeny a chci pomoci.
 • Cítím se zoufalá z nemožnosti otěhotnět. Mám problém s otěhotněním, pro které medicína nenašla příčinu.
 • Mám intimní problémy (problémy s erekcí ...).

Máte problémy v partnerství, manželství

 • Trvalé komunikační neshody v partnerství.
 • Jak mám zvládnout rozpad vztahu.
 • Partner(ka) se mi odcizuje.
 • Psychické násilí ve vztahu i v rodině.

jste vrcholový sportovec

 • Hypnóza je účinný nástroj pro mentální koučink nejen vrcholových sportovců.
 • Sportovní výkony pod tlakem - jak obhájit 

máte problémy v profesním životě

 • Nedokážu "prodat" své přednosti při pracovních pohovorech.
 • Cítím trému z vystupování na veřejnosti.
 • Snadno podléhám vlivu druhých.
 • Mám potíže s učením a pamětí.
 • Mé výsledky ve škole, v zaměstnání jsou nedostatečné.
 • Neumím se vyrovnat s tlakem při zkoušce, osobním pohovoru, vystoupení.

Jsem podnikatel 

 • Poradenství a konzultace podnikatelských strategií - více zde

V případě, že si nejste jisti, zda vaše problematika zapadá do mnou nabízených služeb, kontaktujte mě .

Psychoterapie není totéž co psychologie. Toto je oblíbený omyl veřejnosti a to i odborné. Psycholog je odborníkem na to, jak lidská psychika funguje, ve zdravotnictví se zabývá jejími poruchami (psychopatologií). Psychoterapie hledá metody, jak člověku pomoci, aby se lépe cítil, lépe využil svůj potenciál a zbavil se mimo jiné různých potíží. To s psychologií souvisí, ale není to to samé.

Systemická psychoterapie je psychoterapie zaměřená „NA ŘEŠENÍ“. V důvěrném rozhovoru se místo detailní analýzy příčin problému zaměřujeme na zkoumání vašich zdrojů a možností pozitivní změny. V kombinaci s Ericksonovskou hypnoterapii a NLP pomáhá k výraznému zlepšení problémů během 3 - 6 setkání, která jsou však 90minutová, tedy cca dvojnásobně delší oproti standardním psychoterapeutickým postupům a odpovídají tedy intenzitě nejméně 10 setkání.

Psychoterapii, hypnoterapii, mentální koučink a konzultace lze poskytovat klientům i online. Online terapie může být pro mnohé klienty rychlým a levnějším řešením, více informací najdete na terapii online

Nabourala jsem se v roce 1996 v autě, neřídila jsem. I přesto pro mne řídit auto, v pozdějších letech, představovalo velký stres, doslova neúměrný stres. Pod vedením psychoterapeuta Libora Činky jsem se dokázala tuto stresující skutečnost přeměnit na skutečnost pozitivní, kdy se doslova jako malá holka těším, že budu řídit auto. Jízda autem pro mne již nepředstavuje strašáka, ale možnost zpříjemnit si život a udělat si jej také mnohem pohodlnější. Žádná kniha, žádný článek ani psychiatr mi nedal ten prožitek, který jsem získala pod vedením psychoterapeuta Libora Činky. Vřele doporučuji. Je možné se zbavit depresí, traumat, frustrujících pocitů, stačí jenom vědět jak na to. Pan Libor Činka ví.

Pane Činka, děkuji, úpřímně moc děkuji a mějte se moc krásně.

Eva Horňáková

HypnÓzu k terapii používám, jakmile klient specificky formuluje kompletní výsledek, který chce dlouhodobě prožívat. Tím je zajištěno, že síla hypnÓzy bude nasměrována správným směrem a dojde k zásadním změnám na cestě k cíli již během pár setkání. Tím je zajištěna i ekonomická výhodnost oproti dlouhodobým terapiím trvajícím měsíce či roky.

HYPNOTERAPIE A PSYCHOTERAPIE V PRAZE

poradenství v oblasti systemické psychoterapie, hypnoterapie, hypnózy
 v Praze 7, Přístavní 31/1423

CENY HYPNOTERAPIE A PSYCHOTERAPIE

Služby poradenství jsou hrazeny přímou platbou v hotovosti nebo platební kartou. Více naleznete v ceníku služeb.

PŘEd PRVNÍ NávŠTĚVOU

Doporučuji, abyste si přečetli Etický kodex psychoterapeutaInformovaný souhlas klientů přicházející na individuální konzultaci - psychoterapii, hypnoterapii. 

KONTAKT na hypnoterapeuta 

+420 775 552 099
[email protected]

hypnoterapie V praZE PROBÍHá

Zpravidla v PO - ČT.
Délka sezení je 90 min.

PARKOVÁNÍ

Zóny placeného stání.

DOPRAVNÍ SPOJENÍ

3-4 min. od zastávky Maniny, U Průhonu, Dělnická

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O hypnóze a HYPNOTERAPII

 • Hypnóza není spánek, jen může připomínat mezistav při usínání či probouzení.
 • V hypnóze slyšíte, je však rozdíl v podvědomém zpracování mimo oblast vědomí.
 • Hypnoterapii, může být několikanásobně účinnější než terapie trvající řadu let např. psychoanalýza. Přesto jde vždy o proces učení se hypnotickému prožívání.
 • S odstupem času dochází k násobení možností a zkušeností. S každou další hypnózou může docházet k prohlubování či zintenzivňování hypnotických fenoménů týkajících se času, prostoru a změn vnímání a prožívání různých stavů mysli.
 • V hypnóze je možné si dělat pohodlí, upravovat polohu těla, polovědomě či zcela nevědomě, jako se to děje v noci zatímco spíte.
 • Části probíhajícího transu mohou připomínat denní snění – je tedy běžné i vstoupení do transu s otevřenýma očima. Toho se využívá zejména při terapii sportovců a osob, které se potřebují veřejně prezentovat.
 • V transu se v podvědomí mění časo-prostorové vztahy nervových propojení. Jejich uvědomění je však subtilní a leckdy až následné, podobně jako si po čase uvědomíte, že máte například delší nehty, o jejichž růst jste se nijak vědomě nezasloužili.
 • Hypnóza je procesem vytváření propojení vědomí a rozsáhlých podvědomých zdrojů.
 • Hypnózu nelze vnutit. Nelze tedy podsunout něco, čím by si dotyčný zkomplikoval život. Podvědomí odmítá to, co by bylo v rozporu s hlavními řídícími strukturami v podvědomí. Příklad: Zhypnotizovaného zločince nelze donutit k přiznání se, i on má chránící podvědomí.
  Jak autohypnóza prováděná doma po předchozím zážitku a instruktáži u zkušeného hypnoterapeuta, tak ani hypnóza vedená hypnoterapeutem nesmí být vnucováním, nátlakem, protože by došlo k narušení důvěry podvědomí a to by se obtížně napravovalo.
 • Dovolte myšlenkám a tělesným procesům jako je dýchání, spontánní pohyby těla volně plynout. Vyhněte se proto snaze vnutit si sami sobě vaše představy o hypnóze, vnutit si relaxaci, tělesnou tíhu, vizualizaci, neslyšení okolí na povel a hodnocení hloubky hypnózy dle laických představ. Snaha o vědomé hodnocení by zbytečně narušila ponoření do nitra a prodloužila terapeutický proces. Odložte neprofesionální představy budované autory knih a filmů, kde hypnóza hraje roli. Hypnóza není o pozorování kyvadla, hodinek, točící se spirále či o uhrančivém pohledu nad pacientem ležícím na pohovce. Moderní hypnóza není o vnucováním vůle. Tak tomu bylo v padesátých letech minulého století!
 • Moderní hypnóza se vyvinula na základě zkušeností, které prokázaly, že zastaralé formy vnucování vůle jsou velmi málo účinné. Účinnost autoritativních forem se vyskytovala v zásadě jen u jedinců, kteří vnitřně toužili být ovládáni. Moderní hypnoterapie naopak pomáhá utřídit a využít to, co již v člověku je a jen není vhodně propojeno. Ohromující výsledky dosahoval jeden z nejvýznamnějších expertů na hypnózu Milton H. Erickson, a proto jsou dnes jeho postupy využívány celosvětově. Jakkoli jde o velmi komplexní vědu, tak hypnoterapie, zjednodušeně řečeno připomíná proces defragmentace disku počítače, kdy „nepořádek“ na disku, zastaralé programy, či dokonce viry zabraňovaly spuštění správných, rychlejších a hlavně zdraví a psychice komplexně prospěšných programů. Na rozdíl od počítače je však potřeba proces někdy vícekrát opakovat.
 • Důvodem, proč jsou v poslední době velmi oceňované různé formy meditací a relaxací, spočívá v tom, že žijeme ve velmi složitém světě a zapomínáme na nutnost regenerace sil. I velmi zjednodušené meditace, relaxace toto často mohou dodat, a tak podpořit ozdravné procesy.
 • Řada běžně dostupných meditací a relaxací je však vytvořena na základě překonaných poznatků, a proto doporučuji se vyhnout regresní terapii a „psycho analytickým“ postupům.
 • Hypnoterapie, s kterou se budete setkávat pod mým vedením, patří mezi nejvyspělejší a to i ve světovém měřítku. Garantuji Vám profesionalitu. Kontinuálně se vzdělávám zejména na zahraničních výcvicích v GB a USA pod vedením předních světových odborníků.
 • Platí, že účinná terapie vzniká pouze plnou spoluprací klienta a hypnoterapeuta a nemůže být pasivním přístupem typu: „Udělejte to za mne.“ Terapeutická hypnóza se zejména časově a vizuálně liší od efektů v hypnoshow, kde nejde o trvalý efekt, ale o ukázky, vzdělání a pobavení účastníků.
 • Bude-li potřeba, aby se hypnoterapeut v rámci komunikace s podvědomím dotkl čela hypnotizovaného, jeho kloubů, špiček prstů, hřbetu rukou, zápěstí, paže, tak to klientovi vždy oznámí.
 • V rámci terapie mohou být zadávány „domácí úkoly“. Klient má právo úkol odmítnout s vědomím, že odmítá ověřený postup a může tak dojít ke zpomalení procesu terapie.

Napsali mi ...

Dobrý den pane Činko, je mi velkým potěšením vám poděkovat za přispění k úspěchu na Mistrovství Evropy neslyšících sportovců i na MČR mezi slyšícími 🙂 Na mistrovství Evropy jsem vybojovala zlatou medaili a vytvořila tak evropský rekord šampionátu ❤️. Na mistrovství ČR mezi slyšícími jsem se umístila na třetím místě ! První medaile mezi nejlepšími dospělými diskařsky v ČR :). Děkuji Vám za spolupráci :). P.S. Jsme v polovině sezóny a nečekají nás oficiálně žádné velké závody, využiju to k boji o překonání Evropského rekordu - držte palce 🙂
Lenka Matouškovásportovkyně - hod diskem (2019)

Lukáš "FUKI" Dvořák - thajský box