HYPNOTERAPIE  

A PORADENSTVÍ
V SYSTEMICKÉ PSYCHOTERAPII

Hypnóza je odvozena od jména řeckého boha spánku Hypna. Hypnotický trans ale není spánek, jde o stav zvýšené vnímavosti, kdy se otevírá vesmír podvědomých zdrojů a programů. Děje a prožitky se v transu značně zintenzivňují, a je proto mnohem snazší využít podvědomí k vyřešení situace, která člověka trápí, omezuje, anebo mu brání mu v seberealizaci. 

Nejmodernější postupy jsou i více než stokrát rychlejší oproti klasickým metodám, takže se vyhnete zbytečným letitým trápením a ztrátám životního času. 

S čím vám může hypnoterapie a systemická psychoterapie pomoci?

 • mentální koučink vrcholových sportovců 
 • nespavost (insomnie)
 • bolesti hlavy, migrény
 • špatná koncentrace
 • úzkost, deprese
 • slabá vůle
 • hypnoterapie bolesti
 • odvykání kouření
 • sebeobrana proti sugescím
 • problémy s otěhotněním*, pro které medicína nenašla příčinu
*křečovitá snaha  - dosáhnout výsledků vedoucí k bloku
 • alergie na známé alergeny
 • strachy ( např. strach z vyšetření u zubaře)
 • podléhání vlivu druhých
 • potíže s učením a pamětí
 • nedostatečné výsledky ve škole, v zaměstnání 
 • tréma z vystupování na veřejnosti
 • stres, fóbie z výšek a létání
 • nedostatek sebevědomí
 • intimní problémy mužů i žen
 

KONTAKT

Tel.: +420 296 411 234
Mobil: +420 775 552 099
Emailem: kancelar@cetros.cz

KDE

Odborné konzultace a terapie provádím v Praze 10.
Počernická 96/272, Praha 10 (Budova Business centra KCM)

KDY KONZULTACE PROBÍHAJÍ

Zpravidla v ÚT a ČT.
Objednáváme od 9 do 17 hod.
Délka jednoho sezení je 90 min.

PARKOVÁNÍ

V oblasti NEJSOU parkovací zóny. Parkování je možné na volných místech v okolí.

DOPRAVNÍ SPOJENÍ

Autobusem až před budovu, zastávka Sídliště Malešice
BUS z Želivského nebo Skalky

MOJE CENY

ZÁKLADNÍ CENA
2 500 Kč
1x sezení - 90 min.
ZVÝHODNĚNÁ CENA
5 500 Kč
3 sezení x 90 min., rezervujte si 3 termíny
FIRMY A PODNIKATELÉ
3 000.00 Kč
1x sezení - 60 min.

STORNO A ZRUŠENÍ KONZULTACE

1 den před domluveným termínem = 0% ceny
V den domluvené konzultace = 100% ceny
Zrušení konzultace je možné POUZE TELEFONICKY na: +420 296 411 234, +420 775 552 099 nebo prostřednictvím rezervačního systému

MOŽNOSTI PLATBY

HOTOVĚ

v naší kanceláři

BANKOVNÍM PŘEVODEM

Částku uhraďte na bankovní účet 3796006339/0800 a uveďte Vaše jméno.

PLATEBNÍ KARTOU

ANO, pouze v provozní době kanceláře (Po-Čt 8-16,30 hod.)

FIRMÁM A PODNIKATELŮM NABÍZÍM

 • Hypnotický prodej a marketing – psychologie vytváření pozornosti a maximalizace zapamatování Vašich produktů
 • Psychologie marketingu na internetu – záruka zviditelnění a vyššího obchodního úspěchu
 • Optimalizace investic a úspora zabráněním zbytečných chybných rozhodnutí
 • Poradenství a konzultace podnikatelských strategií
 • Úspěšnost společnosti, psychologie obchodu a vlivu
 • Vhodná rozhodnutí v klíčových obchodních situacích, jednáních, prezentacích

CO JE HYPNÓZA

Hypnóza je stav lidského vědomí zahrnující soustředěnou pozornost a snížené vnímání okolí vyznačující se zvýšenou kapacitou pro reakci na návrhy. Jde o změněný stav mysli, kdy je stupeň vědomí odlišný od běžného stavu vědomí.

V ponoření do soustředěného hypnotického transu je možné aktivovat síly v podvědomí pro změny, které by za bdělého stavu nebyly možné. Je důležité pochopit to, co jsem uvedl v předchozí větě a to, že jde o soustředění. To se v minulosti provádělo pomocí zaměření = fixace například lesklého předmětu, točící se spirály, plamene svíčky... V moderní hypnoterapii se s touto formou setkáte pouze u terapeutů, kteří využívají zastaralé postupy.  Zrovna tak má současná hypnoterapie odlišný názor na pojem hypnabilita.

Pokud je hypnóza nabízena v leže, a někdy dokonce se zakrytýma očima, tak to naprosto přirozeně vede k uvolnění až spánku, což v klientovi může vyvolat dobrý pocit, že se vše děje tak, jak známe z filmů, ale z odborného hlediska to svědčí o archaických postupech a omezených znalostech terapeuta. Takové postupy mají menší možnosti než hypnotizace v sedě, kde může tělo svobodně komunikovat řečí těla.

Pozor, na rozdíl od laických představ a představ šířených filmovým průmyslem není pravda, že si člověk z hypnózy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, či že je zcela v jeho vlivu a může být v hypnotickém transu donucen k čemukoli. Ve skutečnosti podvědomí člověka chrání a zamezí čemukoli, co by mohlo být proti hlubinnému systému hodnot, který hypnotizovaná osoba má.

Kdyby bylo možné přinutit člověka pod vlivem hypnózy k jednání, kterým by si ublížil, pak by se to využívalo v kriminalistice. (Vědci se samozřejmě v tomto oboru velmi snažili, avšak bezvýsledně. Proto začaly být využívány chemické látky jako thiopental sodný  - sérum pravdy).

Například vynucení doznání, aby se zločinec pod vlivem hypnózy přiznal k zločinu je vždy neúspěšné, protože podvědomí ho chrání před sebepoškozením. Takový člověk totiž z různých důvodů věří, že je v právu a že se společnost spikla proti němu. V kriminalistice se tedy někdy používá hypnóza jen k tomu, aby se svědci nehody rozpomněli na to, co si v bdělém stavu nevybavují.

Hypnóza je tedy naprosto bezpečný stav. Ten je však potřebný oddělit od sugescí, například z médií, které fungují na hypnóze nezávisle a mohou být nebezpečné.

Sugesce všude kolem nás
Sugesce jsou informace, které člověk získává od okolí a věří jim, například protože jde o informaci, kterou říká nějaká známá osobnost či autorita, kterou dotyčný uznává. Velice nebezpečné proto mohou být výroky učitelů, lékařů, kteří si tento fakt neuvědomují a používají zejména zobecňující a logicky nepřesné výroky typu: "S tím se nedá nic dělat. Je to nevyléčitelná nemoc. Je to beznadějný případ. Je dyslektik. Nemá talent na ...." Takové výroky byť zaslechnuté tím, o kom je mluveno, například za pootevřenými dveřmi, či dokonce výroky lékařů na operačním sále (byť je operovaný v narkóze, tak jeho podvědomí vnímá) mohou velice ovlivnit kvalitu života a do značné míry vést k naplnění výroku (tzv. sebesplnitelné proroctví). Takovýto silný argument totiž lidé od autorit přijímají nekriticky a berou je za fakt, což velice často vede k vzdání se "osudu".

Navíc je pak přebírají a hovoří o sobě slovy: "Nemám talent. Nic neumím..." a tak vytváří vlastní sugece, kterými se opakovaně programují. Hypnoterapeut tedy provádí léčbu od omezujících sugescí.

Realita je tedy taková, že skutečný odborník v hypnóze - hypnoterapeut (laicky nazývaný hypnotizér) je specialista na odsugerování (desugesci) chybných přesvědčení, která blokují vývoj a úspěšnost jedince. Může provádět zvýšení sebevědomí, podpořit jakékoli s psychikou spojené úspěchy-studijní, sportovní, pracovní s tím, že zavede hypnotizovaného k existujícím zdrojům v podvědomí a ty vhodně posílí a aktivuje.

Hypnóza tedy jako stav slouží jako možnost vstupu do podvědomí člověka, který si nevěří, či nefunguje podle svých představ. Hypnotický stav pomáhá vnesení produktivních vzorců myšlení, do hlubinných částí psychiky - softwaru mozku a jeho korekci, vylepšení, upgradu.