Libor Činka

hypnoterapeut, psychoterapeut, lektor

 • úzkosti a deprese
 • nespavost
 • fóbie
 • bolesti
 • paměť a učení
 • sebevědomí
 • vztahy a komunikace

Filip Kopecký

kouč, průvodce a psychoterapeut ve výcviku

 • sebe vědomí a přijetí
 • vyhoření a hodnoty
 • osobní hranice
 • vztahy a komunikace
 • rodičovství
 • přechod do dospělosti
 • quarter life crisis

Ellen Činková

lékařka, průvodkyně efektivním učením a myšlenkovým mapováním

 • techniky a strategie učení
 • myšlenkové mapování
 • timemanagement učení
 • motivace
 • mnemotechnické pomůcky
 • metodika učení se pro pedagogy
 • příprava na zkoušky a přijímačky

libor Činka

hypnoterapeut, psychoterapeut, lektor

Můj život utváří touha po vědění. Rád přicházím věcem na kloub a od dětství mě fascinoval mozek a jeho možnosti. Vášeň pro mozek mě dovedla k absolvování tréninků u nejlepších kapacit v mnoha zemích světa. Po stovkách hodin výcviků (více než 1500 hod.) a více jak 20 letech praxe se věnuji hypnoterapii, systemické psychoterapii, zrychlenému učení a učím ostatní lidi používat mozek na maximum.

Svůj první výcvik hypnotické a nehypnotické psychoterapie jsem absolvoval již v roce 2002, na který jsem navázal akreditovaným výcvikem v systemické psychoterapii pro zdravotnictví ISZ a dalšími výcviky v Ericksonovské hypnóze. Neurolingvistické programování (NLP) jsem studoval u Dr. Richarda Bandlera.

Výcviky hypnózy jsem absolvoval u Paula McKenny a u Igora Alexandera Ledochowského, který se důsledně řídí svým heslem: „Hypnóza pro dobro.“  
V psychoterapii a hypnoterapii mi je vzorem slavný Milton H. Erickson.

Inspirací pro vyvíjení mých vlastních metod zrychleného učení mi byl výjimečně pokrokový profesor Georgi Lozanov. Za to, že jsem se mohl naučit hypnotizovat v češtině a rozvíjet tak naučené od výše zmíněných zahraničních trenérů děkuji zejména MUDr. Františku Matuškovi. Díky těmto osobnostem jsem dnes tím, kým jsem, a pomáhám ostatním lidem používat mozek na maximum.

Kromě zasazování nejmodernějších postupů do vzdělávání usiluji o zvýšení povědomí o nových pohledech na hypnoterapii. Prostřednictvím nejen článků v médiích se snažím vzdělávat laickou veřejnost v poznání, že regresní terapie a různé alternativní pseudo-postupy jsou velmi nebezpečnou formou manipulace s myslí a pamětí (tzv. Forerův efekt), a mohou vést nejen k nocebo efektu, ale nezřídka k přesvědčením vytvářející celoživotní omezení a strádání. 

Každý týden se v mojí poradně setkávám s lidmi s nejrůznějšími problémy. Přicházejí za mnou ženy i muži, kteří mají potíže se spánkem, sebevědomím, koncentrací, 
učením.... Jiní se potřebují zbavit strachu, úzkostí, panických atak nebo mají nesnáze ve vztazích. Přicházejí za mnou vrcholoví sportovci, kteří hledají mentální koučink, aby dosáhli lepších výsledků.

Mou vizí je svět, ve kterém lidé umí pracovat se superpočítačem, který se nachází mezi jejich ušima. Ve školách, v práci i v osobním životě. Svět, ve kterém se ve školách učí podle pravidel mozku. Svět, ve kterém učitelé ví, jak hlava pracuje a umí to naučit také své studenty. Firmy, ve kterých se pracuje výkonně a radostně zároveň.

Víc jak 30 let vedu kurzy a tréninky, vytvářím online programy. Ukazuji lidem, že trénovat mozek a jeho schopnosti jde v každém věku.

Specializační výcviky a kurzy

> McKenna Breen Limited & The Society of NLP licencovaný výcvik NLP u Richard Bandler, Paul McKenna a Michael Breen

> Středisko psychosociálních služeb Praha - Hypnotická a nehypnotická psychoterapie

> ISZ (dříve Institut pro systemickou zkušenost)- výcvik systemická psychoterapie

> National Guild of Hypnotists - Hypnotism training

vyškolený hypnoterapeut podle mezinárodního standardu Ericksonianské hypnózy a NLP komunikaci v rozvoji osobnosti,

Člen NGH - National Guild of hypnotist od roku 2009

> Institut Street Hypnosis

>The International association of professional conversational hypnotists

členem IAPCH. (The International Association of Professional Conversational Hypnotists )

> Personality INSIGHTS INSTITUTE  - "Understanding personality styles"

> Hypnoterapeutický Výcvik  - John Overdurf - Trance of a Lifetime

> Krizová intervence: Systemický přístup při práci s krizí

> Základy narativního přístupu v praxi pomáhajících profesí 

> Základy narativního přístupu v praxi pomáhajících profesí II.

> Workshop s Jorgen Rasmussen - Learn To Work With Chronic Pain and Psychosomatic Issues

> Online trénink s Jorgen Rasmussen - Changing The Allergic Response

> CESTA HRDINY - Hero'S  JOURNEY

>When Clients Don't Change with Jorgen Rasmussen

Součástí mé odbornosti hypnoterapeuta a psychoterapeuta je individuální nebo skupinová supervize, zvyšování kvalifikace prostřednictvím programu celoživotního vzdělávání a dodržování Etického kodexů - České asociace pro psychoterapii.

Autor

BLOG

Filip Kopecký

Kouč, průvodce a psychoterapeut

Terapii vnímám jako společnou cestu klienta a terapeuta. Zároveň pevně věřím, že klient má vše potřebné ve svojí hlavě, jen mu to zrovna nejde najít. A tak hledáme společně. Nemožné na počkání, ani zázraky do tří dnů tu nečekejte. Zato si spolu užijeme spoustu povídání, objevování nových cest, ‚‚aha‘‘ momentů, ale i nezdarů.

Máte strasti ve vztazích, osobních i pracovních? Stojíte na místě a tápete, kam se v životě posunout? Cítíte vyhoření? Máte strach ze závazků/založení rodiny? Opakují se vám s životě podobné scénáře, které byste rádi změnili? Potřebujete si ujasnit, co v životě chcete? Mate strach z rodičovství nebo v něm plavete? Rád budu hledat řešení s vámi. Napište mi.

Nejraději sám sebe označuji jako ”‚‚průvodce”. Na terapii koukám jako na společné dobrodružství, kdy klienta doprovázím na jeho cestě životem. Ve své praxi používám systemickou komunikační na řešení orientovanou psychoterapii, koučování, mentoring ve světle poznatků o neurobiologickém fungování našeho mozku, metaforu Cesty Hrdiny (Hero’s Journey) a zkoumám možnosti hypnoterapie podle M.H. Ericksona. 

V “soukromém” životě jsem táta dvou kluků, krmič kocoura Aloise, partner dvou žen v polyamorní domácnosti, milovník dobrého jídla a pití, kavárník & zmrzlinář a ředitel neziskovky Rodina v klidu.

S klienty se obvykle potkáváme v sérii 12 sezení, která probíhají ideálně 1x týdně a trvají 90 minut. Naše první setkání slouží k seznámení a zjištění vašich očekávání. Zahájíme na něm naši společnou cestu a půjdeme rovnou k věci. Vy si tak celý proces zažijete a rozhodnete se, zda budeme společně pokračovat.

SPECIALIZAČNÍ VÝCVIKY A KURZY

 • HERMÉS GROUP PRAHA komplexní psychoterapeutický výcvik se zaměřením na strategickou a systemickou kooperační a komunikační psychoterapii a hypnoterapii
 • DOSVĚTA - metodický a sebeprožitkový výcvik v terapeutickém přístupu HERO’S JOURNEY (Cesta Hrdiny)
 • Institut fyziologické socializace - výcvik v koučovacím přístupu osobního redesignu
 • Centrum Libora Činky - Hypnóza pro pomáhající profese
 • INPAT - Úvod do párové psychoterapie

Součástí mé odbornosti je individuální nebo skupinová supervize, zvyšování kvalifikace prostřednictvím programu celoživotního vzdělávání a dodržování Etického kodexů - České asociace pro psychoterapii.

ellen Činková

lékařka, průvodkyně efektivním učením a myšlenkovým mapováním

V tátových stopách se věnuji paměti a učení. Mou nejoblíbenější ingrediencí se staly myšlenkové mapy, které jsem začala objevovat už jako dítě. Bez nadsázky mi techniky efektivního učení, mezi které myšlenkové mapování patří, pomohly odmaturovat, zdolat přijímačky na medicínu a vystudovat ji. Už při studiu na gymnáziu jsem si všimla, že techniky, které používám, které mne naučil zejména táta, moji spolužáci neznají, neví, jak se učit, se školou se trápí, nebaví je, jsou demotivovaní.

Když víte, jak se učit, máte obrovskou svobodu, můžete se naučit cokoli. Podle mne je to jediné doučování, které studenti potřebují, dokud školy nezačnou předmět “jak se učit” učit také.

A tak vznikl jednodenní prožitkový kurz myšlenkového mapování, který dneska pomáhá nejen studentům, ale i pedagogům a široké veřejnosti.

Potkat se spolu můžeme i na individuálním poradenství.  Podle vašich potřeb procházíme techniky efektivního učení, plánování a další aspekty, které přímo či nepřímo souvisí s dosažením vámi chtěného výsledku.

S klienty se obvykle potkáváme v sérii 2 až 4 sezení v odstupu dle vašich potřeb. Máme dobrou zkušenost pracovat i v tandemu s tátou, spolu projdeme techniky pro úspěšné učení a vše další, co se s učením pojí, a s Liborem podpoříte duševní rovinu např. uvolnění při stresu ze zkoušek, podpoření produktivity, koncentrace a pamatování.

V budoucnu bych ráda nastoupila do psychoterapeutického výcviku a ve své lékařské praxi se zaměřila na obor dětské psychiatrie. Mou vizí je spojit své znalosti a dovednosti z oblasti lékařství a myšlenkového mapování s porozuměním duševního zdraví a pomáhat tak dětem a dospívajícím.

STUDIUM, SPECIALIZAČNÍ VÝCVIKY A KURZY

 •  3. Lékařská fakulta UK, obor všeobecné lékařství
 • Gaudia Institut, s.r.o. - Narativní práce s pozůstalými osobami
 • Centrum Libora Činky - Hypnóza pro pomáhající profese, Psychologie úspěchu a NLP, Strategie rychlého čtení a trénink paměti
 • HERMÉS Group Praha - KONFERENCE STRATEGICKÉ A SYSTEMICKÉ PSYCHOTERAPIE 2022