neurolingvistické programování

Když to nefunguje, změňte to!

Slova, která používáme, formují náš každodenní život. Stejně jako programujeme počítač, tak slovy programujeme naši mysl. Vědomě i nevědomě– slova mají moc stále. Většina lidí ani neví, že používá formulace, která ovlivňují jejich životy. Slova jsou jako počítačové zkratky, i když oproti počítačovým kódům vypadají srozumitelněji. Mnoho lidé stále netuší, jaká slova dokážou vytvořit rozdíl mezi pohodou, štěstím, prosperitou a jejich temnými opaky.

Jediná jedna věta může změnit náš život. Zásadní vliv v životě vám přinese poznání a ovládnutí neuro-lingvistického programování. Neurolingvistické programování (NLP) je ve skutečnosti mnohem více. Je to celý systém o superinteligentním používání slovních kódů o reakcích mozku a těla na ně. Je to špičková psychologie. Zapomeňte na všechny, kteří v místních vodách míchají esoteriku do oboru, který vznikl modelováním největšími experty v oblasti lidské psychiky. Naučíte-li ovládát principy neurolingvistického programování, používané i v hypnóze, otevřete si dveře nekonečných možností a může vám být jedno, zda existují budoucí či minulé životy, protože vy si budete tvořit život, jaký sami chcete.

Už jen základní komunikační strategie — diplomatické používání metaotázek vůči svému podvědomí a následně směrem k okolí vás dostane na první stupně žebříku vedoucího k superinteligenci. Znalosti NLP se bez nadsázky i bez generalizace hodí úplně každému člověku. NLP techniky totiž usnadňují mezilidskou komunikaci a vzájemné porozumění a to se hodí každému z nás. 

Psychologie NLP začala lidem pomáhat v sedmdesátých letech potom, co se potkali psychoterapeut Richard Bandlerlingvista John Grinder, kteří ho společně vytvořili. V té době modelovali tři významné terapeuty  - Miltona Ericksona, Virginie Satirové a Friedricha Perlse, kteří dokázali pomáhat lidem i z těžkých problémů, při kterých ostatní terapeuti selhávali. 

Modelovali, sledovali a pátrali po vzorech jejich úspěchu. To znamenalo, že se zaměřili na to, jak je možné, že při práci se svými klienty dosahovali tak vynikajících výsledků. Pozorovali jejich neverbální komunikaci, jaký jazyk při komunikaci s klienty používají a strategickými otázkami pronikali i do hloubek jejich myšlení tím, že se jich ptali na vzorce myšlení a chování. Když toto vše dali dohromady, vznikla psychologie, kterou pojmenovali NLP - Neurolingvistické programovaní

NLP VÁM POMŮŽE

"ZMĚNIT" NÁLADU

Naučte se včas zastavit naštvání, strach, frustraci nebo posilte své sebevědomí a uvolnění, kdykoli je to potřeba.

ZLEPŠIT VZTAHY

Pochopte lépe chování lidí, kteří jsou kolem vás a zlepšete vztahy. Nalaďte se rychle "na vlnu" druhých.

VOLIT SPRÁVNÁ SLOVA

Buďte přesvědčivější v konverzaci a čtěte lépe mezi řádky. Pomozte sobě nebo druhým pouhou změnou slov.

NLP STAVÍ NA TOM, CO FUNGUJE

Grinder a Bandler se soustředili na to, co funguje nikoli na to, proč má někdo nějaký problém. Zajímalo je, co dělají lidé, kteří jsou v nějaké oblasti úspěšní.

NLP tedy obsahuje popisy toho, co funguje, nejedná se o žádnou teorii. Díky tomu jsou postupy velmi efektivní a většinou také velmi jednoduché. Pro některé lidi je pak až těžko uvěřitelné, jak rychle můžou ve svém myšlení nebo chování něco změnit právě díky NLP.

Využití možností NLP je opravdu hodně, dá se využít kdekoliv, kde pracujeme s lidskou myslí. Ať už pro zlepšení výkonu, změnu nežádoucího chování, zlozvyků, fóbií nebo zlepšení vztahů a komunikace.

Principů a postupů je v NLP celá řada. NLP vám poskytne řadu nástrojů pro pomoc sobě ale i druhým. Každý si může vybrat a používat to, co mu sedí a co zrovna potřebuje.

Některé postupy vyžadují trénink a praxi, ale některé jsou jednoduché a můžete je začít používat hned.

NLP - vstupenka do světa fascinujících možností

  • NLP je jedním z nejmocnějších nástrojů, které má svět k dispozici
  • NLP disponuje různymi nástroji a modely, které obohatí, a výrazně posune vpřed vaši komunikaci
  • díky NLP ovládnete umění používat strategické otázky
  • díky NLP poznáte podvědomé programy, které řídí naše chování v pracovních, rodinných nebo jakýkoliv jiných situacích
  • Neurolingvistické programování je klíčem k poznání sebe samého, svých hlubokých tužeb a skutečných přání
  • díky NLP objevíte tajemství pro ovládání vlastních emocionálních stavů a využívaní silných vnitřních zdrojů
  • NLP můžete používat jako velmi účinný nástroj psychoterapie a motivace
  • díky NLP se naučíte, jak elegantně spolehlivě dosahovat svého cíle
  • díky Neurolingvistickému programování rozšíříte a prohloubíte svoje porozumění ostatních, a naučí vás orientovat se na přínosné řešení
  • NLP se zaobírá jádrem lidského myšlení a na základě toho ho můžete využít i v reklamě, při tvorbě marketingových a prodejních textů

Techniky NLP jsou také používány i pro psychickou přípravu sportovců, využívají je golfista Tiger Woods, tenisté Serena Williams, Andre Agassi, z týmových sportů bývají zmiňováni L.A. Kings a některé kluby anglické Premier league: Manchester Uniteda další.

Jak řekl bývalý prezident USA B. Clinton"JE TRAGICKÉ, ŽE LIDÉ DĚLAJÍ STÁLE TOTÉŽ A OČEKÁVAJÍ JINÉ VÝSLEDKY."

Účastníci firemního setkání napsali...

Kurz byl úžasnou prohlídkou psychologie člověka s pojmenováním křižovatek při rozhodování, které je dobré pojmenovat, abychom je mohli lépe ovládat. Jsem rád, že jsem se účastnil, je dobré si umět rozhodovací procesy správně pojmenovat, protože se pak s nimi lépe pracuje, a tím se dá ušetřit čas.
H.B. Novum
Děkuji za možnost se zúčastnit kurzu, které vedl Libor Činka. Obchodních školení jsem se zúčastnil mnohokrát, byla více či méně zajímavá, ale mnohdy získané informace v naší praxi nepoužitelné. Tento kurz byl jiný. Jednotlivé části byly prakticky vedené a dají se použít v běžném životě obchodníka. Co bylo ale velké plus našeho společného víkendu jsou nově předané myšlenky a návody jak si srovnat osobní i pracovní život. Možná to neumím přesně zformulovat, ale co můžu říct na 100% TOTO BYL NEJLEPŠÍ KURZ, KTERÉHO JSEM SE ÚČASTNIL.
Jan. M. obchodní zástupce Novum
Libore, máš můj obdiv a děkuji.
Pavel K. obchodní zástupce Novum

Naučte se využívat nástroje NLP v mých kurzech 

PSYCHOLOGIE ÚSPĚCHU A NLP I.

živý kurz

Trénink NLP zvyšuje schopnost vnímat jemné mimoslovní signály
v komunikaci...

PSYCHOLOGIE ÚSPĚCHU A NLP II.

živý kurz

Volné pokračování kurzu Psychologie úspěchu a NLP I. Ovládněte další silnější strategie...

TVŮRCE OSUDU

online kurz

Desetitýdenní program kombinující psychologii vlivu, sebeřízení, time-management nové generace a NLP.

NLP WOW MAN

online kurz

Proměňte vaše sny v nová naplnění. Soubor postupů, které vám pomohou k zdravému sebevědomí.

PSYCHOLOGIE VLIVU A MAGIE ÚSPĚCHU

online kurz

Odhalte klíč k neurolingvistickému programování (NLP) a osvojte si pravidla úspěchu...

Už nyní vím, jak jinak, jinými způsoby budu vést komunikaci se zákazníky,  aby se stalo znovu mé podnikání pro mě zábavou a radostí. Úplně se mě dotkla a zaujala práce s vnitřními hodnotami, co jsi nás naučil o identitě a učení. Zamilovala jsem se do vizualizací cíle v postupných krocích. Moc děkuji, Libore, a těším se na další setkání.
Radka K.