Neurolingvistické programování

Když to nefunguje, změňte to!

Budu Vám vyprávět velmi krátký příběh:

Nevím, jestli vás zajímá, jak účinněji obchodovat. Setkal jsem se totiž s mnoha obchodníky, kteří o to nestáli. Prodávají na veletrzích, prodávají v obchodech, ale prodávat neumějí. Jdete kolem a máte zájem o jejich zboží. Představujete si, jak se budete cítit, až novou věc budete držet v ruce. Oni stojí a vypadá to, že katalogy zboží, které mají před sebou, jim tam přistály omylem. Když se přiblížíte, něco s nimi pohne a zeptají se: "Máte nějaké přání?" Už jste někdy odpověděli: "Ano, mám přání?" Jak často lidé reagují vstřícně a jak často se stáhnou? Znáte hloupější otázku?

Byli ti obchodníci vůbec proškoleni v tak základních věcech, jako je usměrňování myšlení klientů? Nemyslím, jestli slyšeli, že existují otázky, které odhalují motivy a hodnoty, myslím, zda to trénovali a stalo se to součástí tvořivé komunikace celé jejich firmy. Velmi často odpovíme: "JEN SE TAK DÍVÁM." A co ti prodejci na to? Většinou Vás nechají odejít, a přitom jim svou odpovědí říkáte, že právě přemýšlíte a rozhodujete se očima. A oni? Vůbec nic s tím neudělají!

Toto byl jeden z příkladů, kde je možné využít poznatky metody NLP = Neurolingvistického programování pro dosažení potřebného výsledku, což v tomto případě může znamenat získání i více než 60% klientů, kteří se jinak vytratí do nenávratna.


Psychologie NLP začala lidem pomáhat v sedmdesátých letech potom, co se potkali psychoterapeut Richard Bandler a lingvista John Grinder, kteří ho společně vytvořili. V té době modelovali tři významné terapeuty, kteří dokázali pomáhat lidem i z těžkých problémů, při kterých ostatní terapeuti selhávali. 

Modelovali - sledovali a pátrali po vzorech jejich úspěchu. To znamenalo, že se zaměřili na to, jak je možné, že při práci se svými klienty dosahovali tak vynikajících výsledků. Pozorovali jejich neverbální komunikáci, jaký jazyk při komunikaci s klienty používají a strategickými otázkami pronikali i do hloubek jejich myšlení tím, že se jich ptali na vzorce myšlení a chování. Když toto vše dali dohromady, vznikla psychologie, kterou pojmenovali NLP - Neurolingvistické programovaní

  • NLP je jedním z nejmocnějších nástrojů, které má svět k dispozici
  • NLP disponuje různymi nástroji a modely, které obohatí, a výrazně posune vpřed vaši komunikaci
  • díky NLP ovládnete umění používat strategické otázky
  • díky NLP poznáte podvědomé programy, které řídí naše chování v pracovních, rodinných nebo jakýkoliv jiných situacích
  • Neurolingvistické programování je klíčem k poznání sebe samého, svých hlubokých tužeb a skutečných přání
  • díky NLP objevíte tajemství pro ovládání vlastních emocionálních stavů a využívaní silných vnitřních zdrojů
  • NLP můžete používat jako velmi účinný nástroj psychoterapie a motivace
  • díky NLP se naučíte, jak elegantně spolehlivě dosahovat svého cíle
  • díky Neurolingvistickému programování rozšíříte a prohloubíte svoje porozumění ostatních, a naučí vás orientovat se na přínosné řešení
  • NLP se zaobírá jádrem lidského myšlení a na základě toho ho můžete využít i v reklamě, při tvorbě marketingových a prodejních textů

Techniky NLP jsou také používány i pro psychickou přípravu sportovců, využívají je golfista Tiger Woods, tenisté Serena Williams, Andre Agassi, z týmových sportů bývají zmiňováni L.A. Kings a některé kluby anglické Premier league: Manchester Uniteda další.

Jak řekl bývalý prezident USA B. Clinton"JE TRAGICKÉ, ŽE LIDÉ DĚLAJÍ STÁLE TOTÉŽ A OČEKÁVAJÍ JINÉ VÝSLEDKY."

1709

PSYCHOLOGIE ÚSPĚCHU A NLP II.

17.9. 2020 10:00 - 18.9. 2020Praha
Volné pokračování kurzu Psychologie úspěchu a NLP I. Ovládněte další…
1211

PSYCHOLOGIE ÚSPĚCHU A NLP I.

12.11. 2020 10:00 - 13.11. 2020Praha
Trénink NLP zvyšuje schopnost vnímat jemné mimoslovní signály v komunikaci…

Už nyní vím, jak jinak, jinými způsoby budu vést komunikaci se zákazníky,  aby se stalo  znovu mé podnikání pro mě zábavou a radostí. Úplně se mě dotkla a zaujala práce s vnitřními hodnotami, co jsi nás naučil o identitě a učení. Zamilovala jsem se do vizualizací cíle v postupných krocích.
Moc děkuji, Libore, a těším se na další setkání.

Radka K.