+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

SLOVA JSOU JAK POČÍTAČOVÉ ZKRATKY. MŮŽETE S NIMI MĚNIT REALITU.

Mnoho lidí neumí říkat slovo NE. Paradoxně někdy lidé snadněji řeknou NE i na to, na co by bylo přínosnější odpovědět ANO, a pak je později mrzí promeškaná příležitost. A co ještě víc? Ještě více lidí si neumí říci o ANO, respektive prosadit to, co potřebují. Někteří si nechali vsugerovat do hlavy, že je nečestné a manipulativní prosazovat své cíle. Nevšimli si, že jsou touto myšlenkou sami zmanipulovaní a oslabení. Nežijí pak životy plné radosti a energie.

Rozdíl mezi motivací a manipulací

Jsem hypnoterapeut a vím, co je možné. Nemám nic proti těm, kteří věří v budoucí či minulé životy. Zažil jsem mnoho zázraků, ale to, k čemu lidem pomáhám, je žít lépe a dosahovat stále více toho, co chtějí TEĎ. Kdo si myslí, že hypnoterapeut manipuluje lidmi, tak se mýlí. Ve skutečnosti lidem pomáhám odstranit manipulativní sugesce získané z okolí. Mnoho lidí totiž nechápe rozdíl mezi manipulací a motivací.

Manipulace je o tom, dostat druhého tam, kde to pro něj není užitečné. 

Motivace je o podpoře člověka na cestě k tomu, o co si řekl, že chce dosáhnout.

Takřka každý člověk chce pro své blízké to nejlepší. Lidé chtějí žít naplněné životy, ale neumí to prosadit. Nejde nyní o nátlak a manipulaci, ale o snížené schopnosti přednést myšlenky, které chtějí. Nemají vytrénované schopnosti upoutat pozornost, vést myšlení druhých a účinně pomáhat tak ke správnému rozhodnutí.

Dobrý a špatný trans

V hypnotickém transu je možné lidem pomoci, aby jejich podvědomí zvolilo správnou cestu, správná řešení.

Může být z počátku obtížné pochopit, že v nějakém typu transu jsou lidé vlastně pořád. Existuje totiž bdělý trans, existuje bdělá hypnóza. Asi znáte trans televizní, počítačový, novinový, knižní, nákupní, milenecký,…, avšak je jich mnohem více. Jeden ze znaků transu je pohroužení se do vnitřního světa. Může se změnit vnímání času, člověk může zapomenout na okolí, je pohlcen představami nových možností. Jestliže jsou však lidé ve špatném transu, je obtížné jim pomoci, pokud nevíte jak. A to je velmi časté.

Proč je dobré změnit komunikaci

Setkávám se s lidmi, kteří si neví rady ve vztazích. Takřka nikdo z nich však neví, jak lze elegantně snadno vyvolat chtěnou reakci svého protějšku.

Už jste asi mnohokrát slyšeli: „Nechceš jít do kina? Nechceš na víno?“

Pokud se však druhý nachází v nevhodném myšlenkovém transu, tak odpoví, aniž se skutečně zamyslí. A někdy ani neví, že odpověděl. Asi každá žena zná to, že jí muž odpoví a později o tom ani neví. Týká se to však všech, dětí nevyjímaje. Vy však chcete, aby druzí dávali pozor, když jim něco říkáte. Chcete, aby poslouchali váš hlas a chcete odpověď, která vám pomůže. Změna začíná uvnitř vás. Změny fungují pouze zevnitř ven.

Co radím lidem, kteří se uchází o zaměstnání? Co radím podnikatelům a obchodníkům, aby byli úspěšní? Co radím rodičům, aby lépe komunikovali se svými dětmi? Co radím manažerům, aby dokázali vést své lidi k cílům s nadšením? Změňte vzájemnou komunikaci na komunikaci vyvolávající hypnotické soustředění.

Jak změnit komunikaci 

Zastavte se a omezte otázky, na které se dá odpovědět jen ANO či NE. Používejte jiné otázky, abyste vyvolali pozornost toho druhého. Ptejte se diplomaticky otevřenou otázkou, na kterou není možné odpovědět pouze ANO či NE. Vytvořte ten správný okamžik, nebo na něj počkejte, a pak se zeptejte.

Chcete jít například do kina nebo divadla. Jak se zeptat? Určitě nikoliv: „Nechceš jít do….?“ Proč? Udělejte změnu a zeptejte se: Šel bys rád před kinem na večeři, nebo půjdeme nejdříve do kina, a pak se stavíme jen na skleničku?“ Bude to fungovat tím lépe, čím lépe budete zacházet s hlasem.

Můžete se ptát dětí: „Princezno, půjdeš se nejprve vykoupat, a pak si vyčistíš zoubky, nebo si je nejdřív vyčistíš a než půjdeš do postýlky, tak se osprchuješ?“

Je spousta možností, jak dostávat více od života, když se naučíte pár jazykových vzorců. Ty nejúspěšnější mají kořeny v hypnotickém jazyce. Pak budete moci více než 99,9 % lidí. Je to jen a jen na vás. Váš život se bude měnit, když upoutáte pozornost druhých správným způsobem, aniž si to oni sami uvědomí. Vy sami budete více v klidu a beze stresu, budete moci elegantně dosahovat toho, co je pro vás důležité a užitečné. Můžete svými slovy přímo kouzlit a vytvářet tak život svých snů. Ovládnete magii života.

Jakmile ovládáte principy používanéhypnóze, máte téměř nekonečné možnosti a může vám být jedno, zda existují budoucí či minulé životy, protože vy si vytvoříte takový život, jaký sami chcete.


Každý den naplněný radostí, energií a přínosnou komunikací vám přeje,

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů