Pozoruhodný podzim pro podporu plavby přes překážky.

 

Pozornost připravená?
Pohodlné posezení? Příjemné prostředí?
Paráda.
Podzim přinese průvodce plavby přes překážky.
Překážek přehlcení přibývá.
Proto přináším pomoc profesionální psychologie proti paralýze, plně, poctivě prozkoumané pomůcky plus překvapivé produkty.
Perspektivní představy pro plnohodnotné prožívání příštího pololetí.
Pravomozkový přehled prostý „P“ pokračuje:

Tak jsem si zavzpomínal na kus z obhajoby mé diplomové práce před komisí psychoterapeutů, kterou jsem se rozhodl přednést jinak než kdokoli jiný, a to pomocí slov začínajících na jedno písmenko.

Ale nyní již standardním jazykem.

Chci, abyste měli přehled, co se chystá.

Já osobně se chystám na živé setkání s absolventy Tvůrce osudu Online, což je sice jen půldenní setkání, nicméně kdo prezentujete nebo školíte, tak víte, že připravit krátký program, je těžší než několikadenní.

Když člověk zapomene něco říci na začátku několikadenního programu, tak se k tomu dostane v odpoledním bloku nebo druhý den. Když ale něco zapomene udělat v krátkém programu a vzpomene si na to, až když jede z tréninku, tak je to problém. Proto mi příprava půldenního setkání zabere desítky hodin už cca dva měsíce dopředu.

Proč o tom píši? Protože jsem se setkal se spoustou lidí, kteří věci neřeší a prostě přijdou na akci, něco tam řeknou a těší se z toho, že dostali honorář.

To ode mne skutečně nečekejte.

Nejde jen o to, že si plně uvědomuji, že vše, co jako hypnoterapeut řeknu, vytváří něco nového, a proto je extrémně důležitá příprava.

Jde o pozůstatek z doby, kdy jsem dělal režiséra Magického klubu Praha a zařizoval školení, na která tehdy chodil i kouzelník Pavel Kožíšek, ještě v době, kdy se mu ani nesnilo, že jednoho dne bude prezidentem Českého Magického Svazu.

Prostě skvělý kouzelník je herec, který ví, že musí perfektně zvládnout nejen řeč, ale zároveň podvědomě a jako na autopilota (podobně jako když jedete na kole či autem) předvést připravenou zručnost a předem domyslet, jak na to bude reagovat publikum.

Proto kouzelník nesmí před dětmi
předvádět triky s ohněm či polykáním žiletek, jakkoli je to efektní.

V daném okamžiku se totiž stane pro diváky vzorem, který se leckteří snaží napodobit. A to neplatí jen pro děti. I mnoha dospělým se v mysli, a dalo by se zjednodušeně říci, že v pravé mozkové polokouli, objeví podvědomě myšlenky na ovládání.

Ano, kouzla jsou spojena s mocí.
Moc znamená moci umět něco víc, než je běžné.
Moci si vykouzlit v životě cokoli co chcete, je vzrušující představa. Ať už vědomě či podvědomě jste tak někdy mysleli, toužili, byť to byl jen krátký záblesk.

Bude tento podzim kouzelný? Ano, ale…

O kouzlech nepíši jen proto, že na podzim do Čech přijede ohromná show Iluzionisté, kteří Vás budou chtít pobavit, ale protože také přijedou podvodníci, kterým půjde jen o peníze a je jim jedno, že lidem budou sugerovat nesmysly.

Z Filipín se chystá příjezd léčitelů, kteří budou prezentovat „psychické operace“, na které jsem v minulosti inicioval odhalení v pořadu TV NOVA „Na vlastní oči“. To, že placebo efekt vyvolaný trikem způsobí úlevu pár lidem, není obhajobou za poškození zdraví a úmrtí byť jen jediného člověka.
To, že stovky léčitelů a i velmi inteligentních lidí to vezmou jako další důkaz mimořádných jevů, je jisté.

Mnoho lidí nedokáže myslet jinak než černobíle, a tak jsou schopní obojí dát do jednoho pytle, nebo z nevědomosti hlubokých souvislostí poplést fakta.
Z kouzelníků udělají podvodníky a z šarlatánů zázračné léčitele.

Stejně jako se mezi kouzelníky vyskytují amatéři i ohromní profesionálové, stejně tak je tomu v jakémkoli povolání.

Už kdysi dávno v dětství se pro mne stala poctivost a hájení slabších důležitou hodnotou.
Jakkoli to může znít dětinsky, tak Old Shatterhand a Vinnetou od Karla Maye či vzdělaní hrdinové z knih od Julese Verna formovali mé myšlení.

Když jsem pracoval na stomatologické klinice, tak pro mne časové normy na zhotovení zubní náhrady přidělené na odvedení práce byly podružné.
Pracoval jsem přesčas, abych pacientovi vytvořil esteticky a plně funkčně dokonalou náhradu.
Protože jsem nedodržoval normu a stíhal méně, byl jsem trnem v oku mnoha lidem.
Oni se spokojili s průměrností a to, že
zubní korunka či můstek neodpovídaly tomu, co by se mělo dělat na klinice, jim bylo lhostejné.

Kvantita měla přednost před kvalitou. Oni dostali peníze a tečka.
Ano, měl jsem vysoké nároky, protože jsem věděl, jak se pracuje v zahraničí, a nebyl jsem ochoten se smířit s polovičatostí a výrobky, které na laický pohled vypadaly dobře, na profesionální pohled byly akceptovatelné ale z dlouhodobého hlediska vedly někdy k pozvolnému poškozování stavu dutiny ústní.

Pro snahu o dokonalost, pro zkušenost s polovičatostí, jak v některých oblastech zdravotnictví, tak i vzdělávání, jsem se rozhodl nabízet jen to nejlepší poté, co se to naučím od nejlepších. Tento postoj mi dal v průběhu desítek let zkušenosti, které jsou unikátní a komplexní v několika oblastech.

Proto Vám chci nabízet jen to poctivé, jen to profesionální, jen to spojené s pravdou.

To samé platí i pro ty, které podpořím. Proto přes Průvodce Úspěchem budu informovat jen o projektech, které mají tato kritéria a nejsou založeny na povrchnosti byť vzniklé naivitou.

Čas lidského života je potřeba naplnit tím nejlepším. Prociťte to nyní a připomínejte si to každý den.

A pokud chcete dostávat informace, tipy, zdroje, které splňují uvedená kritéria, přihlaste se k odběru na těchto stránkách.

Slibuji, že budete získávat informace, které jsou nejen nejmodernější, ale zároveň ověřené a podrobené mikroskopu mých zkušeností a zejména hodnot, podobně jako jsem to udělal v knize Ovládněte svůj mozek.

Toť pro dnešek vše.

Hodně úspěchu Vám přeje

Libor Činka
Učím lidi používat mozek na maximum, píšu o tom a vedu kurzy.