+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

CO CHCETE, TO MŮŽETE MÍT

Strkat děrný štítek do počítače by Vás nenapadlo, že? 
Tak proč se snažit programovat mozek zastaralými postupy jako jsou afirmace? 

Moje sebevědomí roste. 
Sebevědomí roste. 
Roste… 
více a více… 
každým dnem. 

Ano, je to tak. 
Roste, nikoli sebevědomí, ale naivita
Váš mozek si zaslouží nejmodernější postupy s maximální účinností. Proč by se měla působnost afirmace zapnout v pravý okamžik? Jakým mechanismem by měla zajistit sebevědomí, lásku či bohatství? 

Ovládat mozek na mistrovské úrovni je podobné jako ovládat mistrovsky počítač. Nejprve potřebujete pochopit jak funguje, znát principy a ty kombinovat. Každý, kdo tvrdí, že opakování afirmací vytvoří efekt „Stokrát opakovaná nepravda se stane pravdou.“, naprosto opomíjí strukturu a fungování mozku

Vaše nervové buňky jsou uspořádané do prostorových sítí a propojení do fungujících celků a tedy možnost vzniků programů realizace jednoduchých sugescí, jimiž afirmace jsou, má velmi malou, takřka nulovou šanci na realizaci

Veškeré „úspěšné případy fungování afirmací“ jsou ve skutečnosti vzniklé souběhem zcela jiných principů, a proto jsou samotné afirmace slepou cestou, která pouze okrádá člověka o čas jeho života

Změny v mozku vedoucí žádoucím směrem vznikají zcela jinak než na základě jednoduchých představ. Vyslovování afirmací v mozku, ani laické vizualizace vítězství nemohou vytvořit efektivní spojení s částmi, které umožní realizaci sugerovaného. 

Proč jsou tedy afirmace tak propagované a rozšířené?

Protože jednoduché recepty se snadno tvoří, knihu o afirmacích dokáže napsat za pár dní každý středoškolák, a zejména protože jednoduché polopravdy se snadno se šíří. 

Máme tak internet a sociální sítě přeplněné zastaralými a naivními návody z období New Age. Zdání funkčnosti vzniklo převzetím mylné školní představy, že opakování je matka moudrosti. Všichni však máme zkušenost, že jsme ve škole opakovali a opakovali a přesto si z toho pamatujeme málo

Kolikrát jste si opakovali například slovíčka a přesto se vykouřila z hlavy a na dovolené jsou nějak nedostupná? Kdyby Vám někdo řekl, že si je máte opakovat stokrát denně, tak byste mu řekli, že se zbláznil. 

Tak proč je tolik lidí ochotno opakovat afirmace? 

Jde to jinak, protože mozek nejlépe funguje jinak. Pamatovali byste si je lépe a dokázali je snadno používat díky zcela jiným postupům než je mnohonásobné vyslovování. 

zdánlivé věrohodnosti myšlenky o afirmacích dále přispívá přejímání psychologických postupů, ovšem v extrémně zjednodušené formě vytržené z kontextu. A právě takovým postupem došlo k vytržení hypnotických sugescí z kontextu hypnoterapeutické praxe a dalo vzniku povrchních afirmací. Ty mohou trochu fungovat pouze v situacích, kdy se podílí jako spoušť aktivující v nervové soustavě proces zapojující změnu. 

Udělat z takové náhody funkční systém osobního rozvoje je možné, ale vyžaduje to psychoterapeutickou rozsáhlou zkušenost, kterou vám mohou přinést jen psychoterapeuté a psychologové, kteří se touto problematikou zabývají, a zároveň jsou praktiky úspěchu, na rozdíl od motivačních řečníků a pseudo-guruů vydělávajících pouze na prodeji teoretických pohádek. 

Naštěstí existují seriózní zdroje a mám radost, že můj rozsáhlejší text o hypnóze „Co chcete, to můžete mít“, vyšel v růžově laděném, květnovém speciálu časopisu Psychologie Dnes věnované oboru hypnoterapie, který je nejpokročilejší formou psychologie. (Plná verze jen pro předplatitele časopisu, nejlépe k zakoupení v tištěné verzi – zde je krátká ukázka.)

Když v televizi poprvé dávali Matrix (citát), tak z něj psychoterapeuté ve výcviku, kam jsem chodil byli nadšení, ale netušili, že si jej po svém začnou vykládat různí manipulátoři a sugerovat lidem, že tento kultovní film a jeho pokračování „potvrzuje jejich pravdy“. 

‚‚Je mnohem snažší pohřbít realitu, než se zbavit snů.‘‘

Povrchnost, netrpělivost a snaha získat za nic mnoho, se stává normou společnosti. 

Jenomže osvobození z „matrixu“ průměrnosti a primitivního myšlení  je o zcela novém myšlení. Nenabízím žádné zastaralé myšlenkové vzorce, afirmace jsou opravdu z doby New Age dinosaurů, nabízím pro mozek komplexně zapojující vyladěné programy úspěchu. Komplexní návod Vám předám v profesionálním akreditovaném kurzu autohypnózy a hypnózy.

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
  1. Helena Pospíšilová napsal:

    Dobrý den,prosím,máte i jiný termín než začátek září? Helena

    • Dana Činková napsal:

      Kurz Trénink autohypnózy a hypnózy otvíráme zpravidla 4 x do roka. Další kurzu otevřeme ke konci roku nebo v roce 2023.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů