+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

MILIÓNOVÉ MYŠLENÍ ZAČÍNÁ …

Dnes vám odhalím, co znamená milionové myšlení. Automatické podvědomé myšlení, které je rychlejší než vědomé. Právě toto bleskové myšlení můžete aktivovat. Moudří lidé vědí, že pro zrychlení je potřeba se zastavit a promyslet, kam se opravdu chtějí dostat. Je to jako nastavit si navigaci v autě. Je potřeba přesně zamířit. Zadat jasné místo určení a pak teprve zrychlit. 

Vyhněte se kupování “zázračných pilulek”

V TV můžete vidět řadu reklam na pilulky s obsahem ginkgo biloby, guarany, ženšenu, kofeinu, které mají zlepšit prokrvení v mozku, zrychlit jeho činnost, a tak zlepšit paměť. Jak se rozhodnout a inteligentně zvolit, do čeho investovat? 

Tyto preparáty stojí kolem 300 až 600 Kč. Za rok tak můžete utratit mnoho tisíc, přičemž se nikde a nikdy nedozvíte, o kolik procent se vaše pozornost a paměť zlepšily a jestli vůbec. 

Milionové myšlení je o něčem jiném

Žádné studie, které by testovaly účinnost léků na přirozené paměťové problémy nenajdete, protože se na jejich tvorbě nepodíleli odborníci na paměť. Odborníkem na paměť nemůže být někdo z laboratoře, když netestoval teorii v reálných podmínkách na reálných situacích po dobu mnoha let. Popravdě, odborné studie a vysvětlení skutečně významných odborníků ukazují, že výsledky jsou spíše jen pocitem a nikoli realitou. Byli byste velmi překvapení, jaká odhalení o “zaručených preparátech” přináší profesorka Indre Viskontas v sadě DVD Brain Myths Exploded, či kniha The Brain, ze které čerpal například i Bill Gates. Problém hodnocení je navíc v otázce – O kolik zvýšené prokrvení mozku může zlepšit fungování mysli? Jenom na úroveň na jakou dotyčný člověk mysl využíval. Nemůže to dostat na vyšší úroveň! Přečtěte si pozorně tři předchozí věty znovu a znovu. Je kriticky důležité pochopit, že umění učit se a pamatovat si rozhoduje o vašem úspěchu. 

Jakou hodnotu má umět se rychle učit? 

Ne cenu, ale hodnotu. To jsou rozdílné věci. Chudoba je o absenci rozlišování těchto zdánlivě jemných rozdílů. Opravdu se zamyslete. Velice snadno může mít cenu i více než MILION! Mít o deset tisíc více měsíčně znamená mnoho milionů zisku za život. Lidé, kteří investují do myšlení vydělávají mnohonásobně více než ostatní. 

A co když toho začnete využívat dokonce se svými nejbližšími? Můžete se tak stát multimilionáři. To však znamená myslet jinak, než naprostá většina lidí. A znamená to myslet jinak, než se učí ve školách. Kdyby totiž to, co tam učí, bylo funkční a vedlo k zisku, tak jste vy i vaši spolužáci ze škol milionáři. 

Multi mozek

Umět si dlouhodobě pamatovat znamená dokázat zapojit různá centra mozku. 
Propojit je prostorově, takříkajíc holograficky, do sítí, kde výpadek v jedné části může snadno nahradit řada dalších propojení. 

  • Pokud se člověk učí jen opakováním, tak si ve skutečnosti zajistí rozpomenutí jen v klidných okamžicích, ale nikoli v napjatých situacích.
  • Standardní opakování je důvodem, proč po velké námaze intenzivním učením přináší děti ze školy špatné známky, i když doma látku uměly.
  • Tlak je důvodem, proč po absolvování roků učení cizího jazyka standardními postupy má člověk v kontaktu s cizincem “okna” a leckdy si rozpomene až poté, co cizinec odešel. 

Chcete se zdlouhavě učit, ztrácet desítky a desítky hodin, abyste dosáhli tak slabých výsledků? Chcete polykat pilulky a věřit, že máte špatnou paměť? Anebo se rozhodnete upgradovat si myšlení na vyšší úroveň třeba kurzem myšlenkového mapování? Prožívejte konečně radost a zdravé sebevědomí z toho, že si pamatujete dlouhodobě. Pilulky na lepší paměť jsou jako záplata na píchlé kolo. Nedostanete se díky nim mnohonásobně rychleji do cíle. Záplata totiž neznamená vylepšení. 

Objevte jiné myšlení než záplatování

Když jsem soutěžil v paměťových soutěžích a dostal se do světové stovky mozků, tak to bylo nikoli díky ginkgo bilobě, ale díky využití jednoduchých principů skrytých v podvědomí, které jsem zkombinoval. Překonal jsem i mistra světa, protože jsem se vyhnul stavění na starých principech. Zjistil jsem, že mnozí mistři o paměti teoretizují v oblastech, s nimiž nemají zkušenosti. To, co psali o pamatování si stovek či tisíců slovíček, bylo zcela nepraktické. To, co jim fungovalo v jejich mateřštině, je z 95 % nepraktické pro učení cizích jazyků. 

Inteligentní a moudrá řešení

Jaká jsou? Moudrá a trvalá bez závislosti na kupování pseudoléků. Pustil jsem se do toho, jak aplikovat to, co jsem objevil právě v této oblasti. Trvalo skoro půlku mého života, než jsem otestoval a ověřil v praxi mé objevy. Musel jsem předělat staré postupy. Napojit je na nejnovější psychologické objevy. Zapojil jsem nejmodernější technologie. Vystavoval jsem se kritice teoretiků a dokazoval, že nevěděli a nepoužívali podstatné. Užíval jsem si energii nadšených lidí, kteří nechtějí odcházet z mých kurzů. Zažívají něco, co je v životě jedince výjimečnou událostí. Překonání všeho, co je doposud i desítky let oslabovalo. Získání zdravého sebevědomí. 

Výlet do matematiky

Zažili šokující odhalení, že je potřeba myslet naprosto opačně, než nás učili na školách. Úmyslně na kurzu Angličtina s virtuální realitou a hypnózou dělám několikaminutový výlet do matematiky. Každého v něm naučím za pár minut to, co trvalo týdny školního (m)učení. Wow nastává v okamžiku, kdy v pohodlných křeslech přede mnou sedící lidé začínají počítat takřka tak rychle jako kalkulačka

To bez zapojení speciálního know-how nejde. Vaše podvědomí umí počítat lépe, než se učí ve školách, ale školními způsoby jste si nechali nahrát programy, které vše komplikují. To vás a vaše blízké v životě stojí miliony. Na mozkové olympiádě jsem jen po měsíci tréninku překonal dokonce bývalého mistra tím, že jsem myslel ještě jinak. Jinak než ve školách a zároveň i jinak než mistři. Jinak než 99,9999% lidí. 

Jiné myšlenkové dopravní prostředky

Rychleji a pohodověji se budete celoživotně do cíle dostávat jen tehdy, když změníte prostředek. Pokud mohu doporučit to nejlepší, co jsem v životě vytvořil, tak je to týdenní zážitkový kurz Angličtina s virtuální realitou a hypnózou. Vložil jsem do něj nejvíce energie za posledních dvacet pět let a teď kurz ukončuji, protože se zaměřuji na posun v dalších oblastech mé práce. Jestli ho chcete ještě zažít, přihlaste se co nejdříve. Je to unikátní možnost, kde se můžeme setkat osobně a vše maximálně a prakticky natrénovat. Kdo chce, ten to dokáže. Stačí otevřeně naslouchat a začít myslet jinak než do průměru naklonovaná většina. Garantuji vám, že budete rozumět paměti a učení čehokoli lépe než pedagogové s celoživotní praxí.

Hodně úspěchů s novým myšlením vám přeje,

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů