MYŠLENKOVÉ MAPování

nejen pro studenty

Naučte se umění třídění a organizování svých myšlenek pomocí myšlenkových map.

Skutečně věříte, že myslíme v lineárním seznamu slov? …. („Piš to pořádně, úhledně a pod sebe…“). Kolik znáte způsobů vizualizace myšlenek? Jedním z nejpopulárnějších je mind mapping. Myšlenkové mapy jsou jednou z nejchytřejších forem grafického záznamu myšlenek pomocí klíčových slov, symbolů, barev... 

st 17. 11. 2021 (9,30 - 15 hod.)

Praha

Myšlenkové mapy skvěle nahrazují klasický lineární způsob zápisu, který většina z nás automaticky používá, protože jiný nás ve škole nenaučili. Jenomže mozek pracuje jinak. Mind mapping je jednou z nejúčinnějších a pro náš mozek nejpřirozenějších, a tedy i nejatraktivnějších metod, jak se efektivně učit. Pro jejich ovládnutí stačí krátký trénink, který změní váš život.

S myšlenkovými mapami pracovali i největší velikáni světových dějin. Například Leonardo da Vinci, Charles Darwin, Albert Einstein nebo Winston Churchill. Využíval je i prezident Václav Havel, a brzy to můžete být i VY.

Myšlenkové mapy mohou od základu změnit váš vztah ke studiu a také školní výsledky a pocit, který ze studia máte.  Významně pomohou při přípravě na zkoušky, při psaní esejí a diplomových prací, vedení projektů a zpráv, i při mapování rozsáhlých množin informací. Logická struktura textu a správné přiřazení argumentů, které díky myšlenkové mapě získáte, je zárukou nejen dobrého, nýbrž skvělého výsledku. Barevnost a obrazové znázornění vám usnadní zapamatování, struktura v prostoru a viditelná hierarchie vztahů zjednoduší orientaci v daném problému i jeho pochopení. Už žádné obavy ze zkoušek z anatomie, ekonomie, chemie, dějin umění....

Využijte svou představivost a tvořte takové myšlenkové mapy, díky kterým už na nic nezapomenete.

Naučíte-li se používat a využívat myšlenkové mapy vy, velmi snadno začnou používat myšlenkové mapy i vaše děti. Dáte jim tak jednu z největších konkurečních výhod pro život. Myšlenkové mapy rozvíjí inteligenci, schopnost přemýšlet, kreativitu, představivost, originalitu a zlepšují i paměť.

Myšlenkové mapy využijetev podnikání, pomohou vám vytvořit si lepší strategii pro cokoli, zlepšit přípravy na jednání, prezentace i pohovory.

zažijte workshop myšlenkových map a odneste si z něj na celý život

  • Jak se naladit na učení.
  • 7 principů myšlenkového mapování.
  • Recepty, jak využívat mind mapping tak, aby přinášel užitek - jak si dělat zápisky, z textů, knih, přednášek, pro osobní rozvoj....
  • Jak využít myšlenkové mapy v zaměstnání i při studiu (zkoušky, maturita, pohovor).
  • Jakým chybám, které dělá většina, se při mapování vyhnout.
  • Tvorba časového plánu, aneb jak vytrvat.

Kurz mi pomohl k rozvoji tvořivé části mého mozku, ulehčení práce a studia. Už vím, jak myšlenkové mapy vytvářet a pracovat s nimi. Je to určitě hlavně výborné ke studiu a kdybych to znala dřív, tolik bych se ve škole nenadřela. Už se těším, jak začnu vytvářet nové a nové mapy, používat barvičky, křivé čáry a obrázky.

Pavlína K.

st 17. 11. 2021 (9,30 - 15,00 hod.)

4,5 hod.

Praha

15 účastníků

45% sleva pro studenty
s kódem: MM45STUDENT

1890 Kč

BUDETE-li ZNÁT SYSTÉM MYŠLENKOVÝCH MAP,

BUDETE MÍT JASNO V TOM, JAK S NIMI PRACOVAT.

Přihlaste se na ještě dnes !

"Ten z vás, který zná mého tátu, už nejednou slyšel, že mluvit jsme se jako děti naučili napodobováním dospělých. Táta tuhle myšlenku ctí nejen ve svém profesním životě, ale i doma. Když jsem byla malá, táta mi do pokojíčku nenápadně odkládal knihy. Jednou to byla i ta o myšlenkovém mapování. Jako dítě jsem byla fascinovaná těmi barevnými stromy s písmenky na stránkách oné knížky. Už si nevybavím, kdy přesně jsem myšlenkové mapy začala vědomě používat ve škole. Asi stejně tak jako vy si nevybavíte, kdy jste začali mluvit. Myšlenkové mapy jsou pro mne nástroj myšlení, učení se a poznávání sebe sama. Aktivně je využívám nejen při svém současném studiu medicíny na 3. LF UK."

CO ŘÍKAJÍ TI, KTEŘÍ JIŽ OVLÁDAJÍ Myšlenkové mapování ...

Milá Ellen, poradila si nám další nový způsob učení. Hodiny na kurzu utekly jako voda, protože jsi byla vážně super, milá, pozitivní, usměvavá a cítila jsem se zde dobře. Odnáším si mnoho nových poznatků a určitě je všechny využiji. Děkuji, bylo to super.

Lenka M.

Kurz mi pomohl k představě, jak využít myšlenkové mapy při studiu, ale i v jiných věcech. Využiji je při přípravě struktury na rozhovor, psaní bakalářky a státnicové otázky. Doporučím je také určitě všem, kteří si neumí naplánovat čas a mohou si plán svého dne krásně zpracovat právě do myšlenkové mapy.

studentka Věra

Kurz byl veden velmi zábavnou formou. Mohli jsme zapojit svoji kreativitu. Bylo to barevné, naučné, dynamické a pozitivní. Děkuji.

Petr J.