kancelar@liborcinka.cz

+420 775 552 099

Myšlenkové mapování

prožitkový kurz pro veřejnost, rodiče, učitele i studenty

Akreditovaný kurz

Akreditovaný kurz

INFORMACÍ PŘIBÝVÁ, ALE NIC JINÉHO SE NEMĚNÍ...

Vy ale můžete:

 efektivně organizovat a třídit své myšlenky a více si pamatovat

 vytvářet skvělé strategie a objevovat nečekaně kreativní řešení 

plánovat s lehkostí své projekty (osobní i pracovní), udělat si ucelený přehled a zahrnout všechny detaily.

být sebejistí při jednáních či prezentacích 

učit se bez biflování a šprtání a přitom mít vědomosti uložené v dlouhodobé paměti

mít fit mozek v každém věku a stále se učit nové věci

vytvořit si snadné kroky k nové kvalitě vašeho života

...

a to jen díky SNADNÉ metodě, kterou se může naučit každý

vydejte se do světa myšlenkového mapování  a Ovládněte umění organizování myšlenek

Díky tomu, že si osvojíte techniku myšlenkového mapování,

Myšlenkové mapy

získáte nástroj pro efektivní organizaci informací, který vám pomůže lépe strukturovat vaše myšlenky a plány. Ať už jste učitel, manažer, nebo rodič, myšlenkové mapy vám pomohou pochopit různé aspekty situace a najít optimální postup.

otevřete dveře k podpoře kreativního myšlení. Tento vizuální nástroj vám umožní generovat nové nápady a spojitosti, což oceníte ve škole, v podnikání i v osobním životě.

Mind maping
Elli a myšlenkové mapy

posílíte své schopnosti paměti a učení. Myšlenkové mapy vám pomohou vytvořit mentální odkazy a usnadní tak zapamatování informací. Toto je zejména užitečné pro studenty, ale i pro profesionály, kteří se potřebují rychle seznámit s novými koncepty.

zlepšíte své komunikační dovednosti a schopnosti prezentace. Vizuální reprezentace informací v myšlenkových mapách usnadní komunikaci komplexních myšlenek a strategií, což je nespornou výhodou, kterou využijete kdekoli.

Žijeme v době plné moderních technologií, plánovacích systémů, chytrých kalendářů... a přesto většina nepoužívá správný a pro mozek přátelský přehled. 😱 Žádný standardní „chytrý“ nástroj nám správně nezorganizuje myšlenky, jen je přepíše na jiné místo.

Chaos z množství či nejasnosti nás potom stresuje, máme pocit, že jsme neschopní, jsme unavení, nevýkonní, a ... prokrastinujeme... 

I kdybyste měli na stole super pořádek, tak v hlavě to bývá méně přehledné.

 • Proto se v sobě a druhých často nevyznáme
 • Proto prožíváme pracovní a existenční stresy
 • Proto máme nedostatek času na sebe, své koníčky a rodinu.

„Do hlavy si vidíme asi tak, jak je vidět do velkého domu klíčovou dírkou vstupních dveří. Protože v mozku chybí možnost rozsvítit a vidět vše, proto máme zbytečné problémy.“ 
Libor Činka

A PŘITOM STAČÍ JEN „KOPÍROVAT“ PŘIROZENÉ

Vy i já přemýšlíme v souvislostech. Víte, jak vypadá neuronová síť, že? Jsou to nervové buňky propojené do prostorových sítí s dalšími nervovými buňkami. 

Představte si, jaké by to asi bylo, kdybyste už v dětství věděli, že učení může probíhat tvořivě a hravě, jak nabádali Komenský, Einstein a další. O co asi snazší by byl váš život? O co jednodušší by pro vás byla škola? O co lehčeji byste procházeli každým pracovním dnem?

Výzkumy mozku a paměti dokazují, že chcete-li si něco zapamatovat, je potřeba aktivně používat představivost a asociace, k čemuž myšlenkové mapy významně pomáhají.

0
víc jak 22 let praxe ve vzdělávání dospělých
0
víc jak 15 000 klientů, kteří prošli našimi kurzy, workshopy a online programy
0
víc jak 40 vlastních online programů, webinářů a kurzů

Naučte se myšlenkové mapy s Ellen

Jmenuji se Ellen, jsem lékařka a lektorka myšlenkového mapování a efektivního učení. Jdu v tátových stopách a věnuji se trénování paměti a efektivnímu učení. Mou nejoblíbenější ingrediencí se staly myšlenkové mapy, které jsem začala objevovat už jako dítě. Bez nadsázky mi techniky efektivního učení, mezi které myšlenkové mapování patří, pomohly odmaturovat, zdolat přijímačky na medicínu a vystudovat ji. Už při studiu na gymnáziu jsem si všimla, že techniky, které používám, které mne naučil zejména táta, moji spolužáci neznají, neví, jak se učit, se školou se trápí, nebaví je, jsou demotivovaní.

Když víte, jak se učit, máte obrovskou svobodu, můžete se naučit cokoli. Podle mne je to jediné doučování, které studenti potřebují, dokud školy nezačnou předmět ‚‚jak se učit” učit také.

Již jako malá holka jsem byla fascinovaná těmi barevnými pavouky s písmenky na stránkách knížky Tonyho Buzana. Myšlenkové mapy jsem začala vědomě používat již na nižším gymnáziu. Na vyšším gymnáziu už bylo na mne, jak se ke škole postavím, a tak jsem začala aktivně mapovat. Nejvíce map jsem udělala v maturitním ročníku. Pak jsem podrobila své zkušenosti s metodami efektivního učení zátěžové zkoušce - studiu medicíny a odtud to byl již malý krůček k tomu, učit malé i velké jak se lze pomocí (nejen) myšlenkových map snadněji a zábavněji učit. Při každém svém kurzu jsem v úžasu, jak je krásné v sobě i v druhých probouzet nadšení pro poznání. 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

co si odnesete pro váš osobní a profesní život?

 • rozvinete svou superinteligenci
 • budete si skvěle pamatovat
 • rozvržení a strukturování tématu bude snadnější
 • dokážete si excelentně pamatovat vztahové vazby
 • plánování pro vás bude hračka
 • budete se umět co nejlépe rozhodovat
 • budete objevovat nečekaně kreativní řešení
 • vizualizace myšlenkových map umožní jasnější přenos informací a pomohou vysvětlit složitá témata
 • budete lépe vytvářet strategie
 • budete umět jasně vnímat klíčové priority - a objevit ty, které jste neviděli
 • zlepšíte své přípravy na jednání, prezentace i pohovory
 • chaos ve vaší hlavě se změní v pochopení
 • budete efektivně plánovat váš čas
 • budete se umět zorientovat ve svých osobních problémech a snadněji je vyřešit
 • budete umět efektivně myslet, řešit doposud „neřešitelné"
 • dostanete do zcela nové dimenze myšlení
 • budete myslet v souvislostech jako profesionálové
 • utřídit si skutečně smysluplně myšlenky pro vás bude hračka
 • vytvoříte si snadné kroky k nové kvalitě vašeho života

Toto vše vám umožní řešit ohromné spektrum situací v soukromém i profesním životě.

Ellen byla skvělé připravená. Naprosto zapálená pro dané téma a tím pádem přístup a předávání informací byla naprostá pecka. Vše vysvětlila jasně a přehledně.
Vandastudentka pedagogické fakulty, učitelství I. stupně

jak trénink probíhá

Mohu vás ubezpečit, že nebudete jen „sedět v lavicích“... v centru máme pohodlné židle a křesílka. 🙂 Bez chvilky teorie se ale neobejdeme, to je jasné. Teorie však bude velmi málo, zaměříme se zejména na aktivní trénink a celkové pochopení smyslu myšlenkového mapování a metodiku.

Během tréninku vytvoříte několik vlastních myšlenkových map od jednodušších po komplexnější, s každým individuálně projdu jeho tvorbu a prodiskutujeme jak ještě tvoření myšlenkových map vylepšit. 

Na mém workshopu budeme tvořit, přemýšlet, diskutovat. Chci, abyste si odnesli maximum pro svojí pedagogickou praxi a věděli jak techniku myšlenkového mapování předat svým studentům.

co vše se na tréninku naučíte

 • Jak a proč využívat myšlenkové mapy ve výuce

 • 7 principů myšlenkového mapování

 • Proč většina tzv. myšlenkových map není myšlenkovou mapou a jakým chybám se při mapování vyhnout

 • Přínos a možnosti využití myšlenkových map v práci pedagoga

 • Praktické tréninky tvorby myšlenkových map krok po kroku

 • Nástroje k vytváření myšlenkových map - software versus papír, výhody a nevýhody

 • Jak předat nástroj myšlenkového mapování studentům a jak s mapami pracovat při výuce.

Myšlenkové mapy

Kurz byl veden velmi zábavnou formou. Mohli jsme zapojit svoji kreativitu. Bylo to barevné, naučné, dynamické a pozitivní. Děkuji.
Petr J.

Elli a myšlenkové mapy

Kurz mi pomohl k rozvoji tvořivé části mého mozku, ulehčení práce a studia. Už vím, jak myšlenkové mapy vytvářet a pracovat s nimi. Je to určitě hlavně výborné ke studiu a kdybych to znala dřív, tolik bych se ve škole nenadřela. Už se těším, jak začnu vytvářet nové a nové mapy, používat barvičky, křivé čáry a obrázky.
Pavlína K.

Mind maping

Milá Ellen, poradila si nám další nový způsob učení. Hodiny na kurzu utekly jako voda, protože jsi byla vážně super, milá, pozitivní, usměvavá a cítila jsem se zde dobře. Odnáším si mnoho nových poznatků a určitě je všechny využiji. Děkuji, bylo to super.
Lenka M.

myšlenkové mapování

Kurz mi pomohl k představě, jak využít myšlenkové mapy při studiu, ale i v jiných věcech. Využiji je při přípravě struktury na rozhovor, psaní bakalářky a státnicové otázky. Doporučím je také určitě všem, kteří si neumí naplánovat čas a mohou si plán svého dne krásně zpracovat právě do myšlenkové mapy.
studentka Věra

Milá Ellen, poradila si nám další nový způsob učení. Hodiny na kurzu utekly jako voda, protože jsi byla vážně super, milá, pozitivní, usměvavá a cítila jsem se zde dobře. Odnáším si mnoho nových poznatků a určitě je všechny využiji. Děkuji, bylo to super.
Lenka M.

Mind maping

Kurz mi pomohl k představě, jak využít myšlenkové mapy při studiu, ale i v jiných věcech. Využiji je při přípravě struktury na rozhovor, psaní bakalářky a státnicové otázky. Doporučím je také určitě všem, kteří si neumí naplánovat čas a mohou si plán svého dne krásně zpracovat právě do myšlenkové mapy.
studentka Věra

myšlenkové mapování

Termín KURZU

19. 10. 2024
1. den: 9,00 - 17,00 hod.
Praha 2, Malá Štěpánská 1929/9
2 700 Kč (zahrnuje manuál ke kurzu, drobné občerstvení - káva, čaj, voda)
kurz je akreditovaný MŠMT jako DVPP pod číslem:  MSMT- 15307/2022-4-519
studenti do 26 let si mohou cenu snížit, zadejte v objednávce kód: MMSTUDENT25

Termín KURZU připravujeme
na podzim 2024

Zanechte nám váš e-mail a budeme vás informovat mezi prvními o novém termínu kurz Myšlenkového mapování.


Skutečně věříte, že myslíme v lineárním seznamu slov?

„Piš to pořádně, úhledně a pod sebe…“  V našem mozku není žádná lineární řada buněk, které by poslušně čekaly, až jim dá soused po pravici signál. Neurony se propojují komplexně. A stejně tak funguje i naše paměť. Vše se propojuje v prostorových a časových souvislostech.

KOLIK ZNÁTE ZPŮSOBŮ VIZUALIZACE MYŠLENEK?

Jednou z nejpopulárnějších je myšlenkové mapování.

Myšlenkové mapy jsou jednou z nejchytřejších forem grafického záznamu myšlenek pomocí klíčových slov, symbolů, barev... 

Myšlenkové mapy skvěle upgradují klasický lineární způsob zápisu, který většina z nás automaticky používá, protože jiný nás ve škole nenaučili. Jenomže mozek pracuje jinak. 

Myšlenkové mapování je jednou z nejúčinnějších a pro náš mozek nejpřirozenějších, a tedy i nejatraktivnějších metod, jak efektivně pracovat s informacemi.

Pro jejich ovládnutí stačí krátký trénink,

který vylepší váš profesní i osobní život. Barevnost a obrazové znázornění usnadní zapamatování struktur v prostoru a viditelná hierarchie vztahů zrychlí orientaci v daném problému a umožní komplexní chápání.

S myšlenkovými mapami pracovali i největší velikáni světových dějin. Například Leonardo da Vinci, Charles Darwin, Albert Einstein nebo Winston Churchill. Využíval je i prezident Václav Havel, a brzy to můžete být i VY.

jak se vlastně mám učit?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

TEORIE

Obdržíte podstatné informace o tom, co jsou myšlenkové mapy a jak je lze využívat ve vaší praxi.

trénink

Zažijete sérii praktických cvičení pro nácvik myšlenkových map.

uvědomění

Získáte nástroj, který budete moci aktivně využívat při studiu, v zaměstnání či podnikání...

BUDETE-li ZNÁT SYSTÉM MYŠLENKOVÝCH MAP, BUDETE MÍT JASNO V TOM, JAK S NIMI PRACOVAT.

v jakých oblastech myšlenkové mapy LZE VYUŽÍT?

V SOUKROMÉM ŽIVOTĚ

Myšlenkové mapy vám z náročného vymýšlení nejen vánočních dárků udělají snadnou záležitost; plánování dovolené; při rekonstrukci bytu; při projektování zahrady; při spravování rodinného rozpočtu...

V ZAMĚSTNÁNÍ

Protože pomáhají promýšlet, plánovat, organizovat a rozvrhovat práci efektivněji než jiné postupy. Naučíte-li se správně definovat ústřední problém či téma, získáte v myšlenkových mapách neocenitelného pomocníka.

PŘI ORGANIZOVÁNÍ

Myšlenková mapa je ideálním nástrojem také při plánování firemních, rodinných či společenských událostí. Umožní vám udělat si ucelený přehled a zachytit detaily.

PŘI ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

Problémy řešíme v zaměstnání i v soukromém životě neustále a mnohdy máme pocit, že řešení nemají. Myšlenkové mapy vám ukáží, že vždycky nějaké řešení existuje a může být dokonce nečekaně kreativní.

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

Díky myšlenkovým mapám získáte přehled, budete si více pamatovat, rozvíjí se vám myšlenkové proudy a dostáváte nové nápady, dokážete si informace spojit a mít je tak v souvislostech.

VYSTUPOVÁNÍ NA VEŘEJNOSTI

Chystáte-li se pronést jakýkoli projev před dalšími lidmi, mapy spolu s analografiti vám pomohou lépe se připravit a získat potřebný klid a sebedůvěru.

STUDIUM

Mapy vám významně pomohou také při přípravě na zkoušky nebo při psaní esejů a diplomových prací. Logická struktura textu a správné přiřazení argumentů, které díky myšlenkové mapě získáte, jsou zárukou dobrého výsledku.

STUDIUM JAZYKŮ

Přestaňte trávit hodiny učením předminulých a průběhových časů, udělejte si přehlednou mapu a ušetřete čas na něco zábavnějšího. Učíte-li se slovíčka, je to ještě jednodušší. Logická struktura textu a správné přiřazení argumentů, které díky myšlenkové mapě získáte, jsou zárukou dobrého výsledku.

Myšlenkové mapy vnímám jako dobrý způsob učení. Lze zpracovat téměř jakákoliv témata. Na kurzu byla velmi pozitivní energie, hlavně díky lektorce Ellen. Naučili jsme se používat barvy, měli prostor pro vyjádření, kurz byl velmi dynamický a efektivní. Bylo to skvělé.

Jana K.

Na dnešní kurz jsem šla s velkým očekáváním. Nikdy jsem se takovým způsobem jako je kreslení, tvoření map neučila. Byla to velmi zajímavá zkušenost. Sice jsem chvílemi cítila takovou svou vnitřní potřebu si psát detaily, ale nakonec jsem nové způsoby, které mi připadají atraktivní, přijala a zapracuji na tom, abych je využila. Bylo to moc fajn, uteklo to velmi rychle a ani chvíli jsem se nenudila.

Kateřina H.

Ten největší krok je právě uvědomit si, že setkání se s novou technikou myšlení a práce s informacemi může přinést užitek.

A když budete vědět, proč to chcete, co vám to může dát, tak začnete. No a buď si můžete koupit knihu, zapátrat na internetu nebo přijít na kurz a já vám s tím tuze ráda pomohu.

Moc se těším na naše společné setkání, věřím, že si to užijeme. Jsem přesvědčená, že s myšlenkovými mapami odhalíte, že i ze zdánlivě nejnáročnější studijních témat můžete udělat studium radosti z poznání.

Na kurzu myšlenkového mapování se na všechny studenty těší... 

MOŽNÁ BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT...

MÝTY O MYŠLENKOVÝCH MAPÁCH

Možná jste už o myšlenkových mapách slyšeli a získali jste dojem, že z nějakého důvodu nejsou pro vás. Z mé zkušenosti myšlenkové mapy využije opravdu kdokoliv a v takřka jakékoliv situaci. Pojďte se podívat na některé z mýtů, které myšlenkové mapy doprovází.

MÝTUS: MUSÍM UMĚT KRESLIT

Nemusíte. Poznámky géniů leckdy připomínají dětské kresby. Pokud jste velmi kreativní, myšlenkové mapy samozřejmě můžete doplňovat různými obrázky. V základu si ale vystačíte s psaním tiskacích písmen, šipkami a  jednoduchými symboly jako je například panáček v kroužku. Informace řazené v prostoru do logických skupin obsahují text, linky a základní tvary. Může to vypadat jako strom bez listí ze shora, ostatně to je nápověda přírody, protože tak vypadají přirozené hierarchie v přírodě včetně buněk vašeho mozku. Tohle zvládne opravdu každý. 

MÝTUS: MYŠLENKOVÉ MAPY NEJSOU PRO KAŽDÉHO

Jediným omezením, které mě napadá, je smyslové postižení. Pokud máte ruce a oči, myšlenkové mapy jsou pro vás. Potom už stačí jen papír, něco na psaní a barevné pastelky...

MÝTUS: JE TO JEN NĚJAKÝ MÓDNÍ VÝSTŘELEK

Tak tomu v žádném případě není. Myšlenkové mapy jsou lidstvu známy již dlouhá staletí. Jen se jim tak samozřejmě tehdy neříkalo. Prvním doloženým tvůrcem myšlenkových map byl novoplatónský filozof Porfyrios z Tyru, který žil už ve 3. století našeho letopočtu. Nejznámějším starodávným průkopníkem myšlenkových map byl bezesporu Leonardo da Vinci. Kdo by neznal jeho komplexní obrazová díla plná převratných vynálezů a neotřelých myšlenek.  

MÝTUS: MYŠLENKOVÁ MAPA NEMÁ ŠIROKÉ VYUŽITÍ

Je tomu právě naopak. Technika je široce využitelná na jakoukoliv oblast. Využijete ji v osobním i pracovním životě. Najde své uplatnění i na akademické půdě. Můžete ji využít k vytvoření plánu dovolené stejně jako k nastavení kompetencí pracovníků ve firmě. Nebo k učení se na zkoušku z anatomie. Myšlenkovou mapu můžete prostě využít všude tam, kde používáte svůj mozek k zapamatování nebo utřídění informací.  A pokud by vám nějaký pedagog řekl, že mapy nelze v jeho předmětu používat, pak to znamená, že je dotyčný teoretik a odmítá něco, co důkladně nezkoumal, což je zásadní kontraindikace pro to být učitelem. 

MÝTUS: MYŠLENKOVÉ MAPY NEJSOU SYSTEMATICKÉ

Pokud znáte pravidla myšlenkového mapování a umíte je používat, nemůžete s tímto komentářem souhlasit. Podstatou myšlenkového mapování je právě přehled na první pohled, organizace myšlenek a orientace v nich. Pravděpodobně to napsal někdo, kdo s myšlenkovými mapami nemá hlubší zkušenost. Je to hodnocení nepodložené tréninkem.

MÝTUS: TVOŘENÍ MYŠLENKOVÝCH MAP JE SLOŽITÉ

Tvoření myšlenkových map není složité, vychází z přirozeného fungování mozku, je tedy zcela přirozené mapovat myšlenky. Možná to děláte, aniž byste to věděli. Samozřejmě aktivní myšlenkové mapování vyžaduje trénink. Ale po jejich ovládnutí je to prokazatelně, i vědecky, efektivnější než klasické učení

Praha 2, Malá Štěpánská 9

19.10. 2024

9 - 17,00 hod.

Studenti do 26 let mohou uplatnit slevu na kurz s kódem: MMSTUDENT25

objednávku můžete platit přes benefity

Pokud vaše karta neumožňuje online platby, zvolte variantu platby bankovním převodem a kontaktujte nás na email.

PŮVODNÍ SKRYTÉ

Myšlenkové mapování

Naučte se umění třídění a organizování svých myšlenek pomocí myšlenkových map.

Akreditovaný kurz

usnadní zapamatování

rozvíjí inteligenci

zvyšují kreativitu a představivost

zlepšují paměť

zásadně pomáhají k organizaci myšlenek

usnadní zapamatování

rozvíjí inteligenci

zvyšují kreativitu a představivost

zlepšují paměť

zásadně pomáhají k organizaci myšlenek

4. 2. 2023

seznamte se s myšlenkovými mapami

Skutečně věříte, že myslíme v lineárním seznamu slov? …. („Piš to pořádně, úhledně a pod sebe…“). Kolik znáte způsobů vizualizace myšlenek? Jedním z nejpopulárnějších je mind mapping. Myšlenkové mapy jsou jednou z nejchytřejších forem grafického záznamu myšlenek pomocí klíčových slov, symbolů, barev... 

Myšlenkové mapy skvěle upgradují klasický lineární způsob zápisu, který většina z nás automaticky používá, protože jiný nás ve škole nenaučili. Jenomže mozek pracuje jinak. Mind mapping je jednou z nejúčinnějších a pro náš mozek nejpřirozenějších, a tedy i nejatraktivnějších metod, jak efektivně pracovat s informacemi. Pro jejich ovládnutí stačí krátký trénink, který vylepší váš profesní i osobní život. Barevnost a obrazové znázornění usnadní zapamatování struktur v prostoru a viditelná hierarchie vztahů zrychlí orientaci v daném problému a umožní komplexní chápání.

S myšlenkovými mapami pracovali i největší velikáni světových dějin. Například Leonardo da Vinci, Charles Darwin, Albert Einstein nebo Winston Churchill. Využíval je i prezident Václav Havel, a brzy to můžete být i VY.

Myšlenkové mapy mohou dětem a studentům od základu změnit jejich  vztah k učení.  Pomohou při přípravě na zkoušky, při psaní esejí a diplomových prací, vedení projektů a zpráv, i při mapování rozsáhlých množin informací. Logická struktura textu a správné přiřazení argumentů, které díky myšlenkové mapě získáte, je zárukou nejen dobrého, nýbrž skvělého výsledku. Barevnost a obrazové znázornění usnadní zapamatování, struktura v prostoru a viditelná hierarchie vztahů zjednoduší orientaci v daném problému i jeho pochopení. Už žádné obavy ze zkoušek ....

Využijte svou představivost a tvořte takové myšlenkové mapy, díky kterým už na nic nezapomenete.

Naučíte-li se používat a využívat myšlenkové mapy vy, velmi snadno začnou používat myšlenkové mapy i vaše děti. Dáte jim tak jednu z největších konkurečních výhod pro život. Myšlenkové mapy rozvíjí inteligenci, schopnost přemýšlet, kreativitu, představivost, originalitu a zlepšují i paměť.

Myšlenkové mapy využijetev podnikání i zaměstnání, pomohou vám vytvořit si lepší strategii pro cokoli, zlepšit přípravy na jednání, prezentace i pohovory.

ukážu vám jak myšlenkové mapy tvořit

seznámím vás s pravidly, které je dobré dodržet

odhalím vám chyby, kterým je  potřeba se vyhnout

prozradím vám, kde všude můžete myšlenkové mapy využít

zažijete praktický trénink

zažijte workshop myšlenkových map 

 • Jak a proč využívat myšlenkové mapy.
 • Jak se naladit na učení.
 • 7 principů myšlenkového mapování.
 • Příprava na práci s informacemi prostřednictvím myšlenkových map.
 • Jakým chybám se při mapování vyhnout.
 • Přínos a možnosti využití myšlenkových map v profesním i osobním životě (porada, prezentace, projekty, výběrové řízení - pohovory, vzdělávání - zkoušky, maturita, plánování)
 • Série praktických cvičení - Myšlenkové mapy krok po kroku (od nejjednodušší ke komplexní)
 • Nástroje k vytváření MM - software x papír a jejich výhody a nevýhody

Termíny

Praha

4. 2. 2023

9,30 - 16 hod.

25% sleva pro studenty
s kódem: MM25STUDENT

2 400 Kč

Kurz je akreditován u MŠMT jako DVPP pod číslem:

 MSMT- 15307/2022-4-519

TEORIE

Získáte důležité informace a co to jsou myšlenkové mapy a jak je lze využít pro svojí praxi.

trénink

Zažijete sérii praktických cvičení pro nácvik myšlenkových map.

uvědomění

Získáte nástroj, který budete moci aktivně využívat při studiu, v zaměstnání či podnikání...

BUDETE-li ZNÁT SYSTÉM MYŠLENKOVÝCH MAP, BUDETE MÍT JASNO V TOM, JAK S NIMI PRACOVAT.

Milá Ellen, poradila si nám další nový způsob učení. Hodiny na kurzu utekly jako voda, protože jsi byla vážně super, milá, pozitivní, usměvavá a cítila jsem se zde dobře. Odnáším si mnoho nových poznatků a určitě je všechny využiji. Děkuji, bylo to super.
Lenka M.
Kurz mi pomohl k představě, jak využít myšlenkové mapy při studiu, ale i v jiných věcech. Využiji je při přípravě struktury na rozhovor, psaní bakalářky a státnicové otázky. Doporučím je také určitě všem, kteří si neumí naplánovat čas a mohou si plán svého dne krásně zpracovat právě do myšlenkové mapy.
studentka Věra
Kurz byl veden velmi zábavnou formou. Mohli jsme zapojit svoji kreativitu. Bylo to barevné, naučné, dynamické a pozitivní. Děkuji.
Petr J.
Kurz mi pomohl k rozvoji tvořivé části mého mozku, ulehčení práce a studia. Už vím, jak myšlenkové mapy vytvářet a pracovat s nimi. Je to určitě hlavně výborné ke studiu a kdybych to znala dřív, tolik bych se ve škole nenadřela. Už se těším, jak začnu vytvářet nové a nové mapy, používat barvičky, křivé čáry a obrázky.
Pavlína K.
Milá Ellen, poradila si nám další nový způsob učení. Hodiny na kurzu utekly jako voda, protože jsi byla vážně super, milá, pozitivní, usměvavá a cítila jsem se zde dobře. Odnáším si mnoho nových poznatků a určitě je všechny využiji. Děkuji, bylo to super.
Lenka M.
Kurz mi pomohl k představě, jak využít myšlenkové mapy při studiu, ale i v jiných věcech. Využiji je při přípravě struktury na rozhovor, psaní bakalářky a státnicové otázky. Doporučím je také určitě všem, kteří si neumí naplánovat čas a mohou si plán svého dne krásně zpracovat právě do myšlenkové mapy.
studentka Věra
Kurz byl veden velmi zábavnou formou. Mohli jsme zapojit svoji kreativitu. Bylo to barevné, naučné, dynamické a pozitivní. Děkuji.
Petr J.
Kurz mi pomohl k rozvoji tvořivé části mého mozku, ulehčení práce a studia. Už vím, jak myšlenkové mapy vytvářet a pracovat s nimi. Je to určitě hlavně výborné ke studiu a kdybych to znala dřív, tolik bych se ve škole nenadřela. Už se těším, jak začnu vytvářet nové a nové mapy, používat barvičky, křivé čáry a obrázky.
Pavlína K.
Ellen Činková

"Jmenuji se Ellen a ten z vás, který zná mého tátu Libora Činku, už nejednou slyšel, že mluvit jsme se jako děti naučili napodobováním dospělých. Táta tuhle myšlenku ctí nejen ve svém profesním životě, ale i doma. Když jsem byla malá, táta mi do pokojíčku nenápadně odkládal knihy. Jednou to byla i ta o myšlenkových mapách. Jako dítě jsem byla fascinovaná těmi barevnými stromy s písmenky na stránkách oné knížky. Už si nevybavím, kdy přesně jsem myšlenkové mapy začala vědomě používat ve škole. Asi stejně tak jako vy si nevybavíte, kdy jste začali mluvit. Myšlenkové mapy jsou pro mne nástroj myšlení, učení se a poznávání sebe sama. Aktivně je využívám nejen při svém současném studiu medicíny na 3. LF UK, ale i při osobním rozvojí. Použvám je i pro utřídění si myšlenek, abych eliminovala svůj bordel v hlavě."