+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

VLIV SLOV A VÁŠ RENTGEN DO MYSLI DRUHÝCH

Rentgen-slov

Dovolte si představu, že vidíte jinak skryté myšlenky. Chtěli byste vidět do hlavy lidem kolem vás, nebo nejdříve sami sobě? Chtěli byste vědět, jak posílit váš vliv na okolí? Co třeba vědět, jak napsat či říci žádost a získat tak více souhlasu než kdy předtím? A moci to kdykoli zopakovat. Jak by se vám to líbilo? A nebo chcete nejdříve vědět, jak formulovat myšlenky tak, abyste se namotivovali k dosažení toho, co si přejete, a co bylo doposud obtížné či nedosažitelné? Dovolte si představu, že sobě či někomu jinému nahlížíte do hlavy a že díky jednoduchému postupu víte, na co podvědomí lépe reaguje. Co by to všechno umožnilo? Jde o postup, který sice může být použit v návaznosti na předchozí návody, můžete jej ale použít i zcela nezávisle na tom, zda jste se zabývali hypnózou – autohypnózou.

Lékaři používají řadu přístrojů pro zobrazení mozku a jeho činností. Znáte rentgen, EKG či EEG. Lze měřit srdeční činnost i činnost mozku. Doposud šlo jen velmi nepřesně podívat se na konkrétní myšlenky s pomocí drahých technologií jako je například  magnetická rezonance.

Co kdybych vám řekl, že je možné jako magnetem přitahovat porozumění a vstřícnost druhých lidí? Zní to neobvykle, ale je to možné. Psychologie má řadu nástrojů a já jsem se rozhodl využít znalostí jedné oblasti špičkové psychologie, kterou se zabývám přes 19 let.

Pomocí jednoduchého nástroje budete moci vidět myšlenky spojené se smysly, a získat tak přehled přes zapojení mozku druhých lidí či sebe (v kontextu situace).

To má spoustu možností využití.

Můžete slyšet řeč, slova, věty a začít chápat, jak člověk myslí, jaký je smyslový jazyk, který souvisí s tím, na co dotyčný slyší.

Budete moci vědět, na co druzí více slyší!

Někteří lidé mluví zejména vizuálním jazykem a to svědčí o tom, že se s nimi dorozumíte nejlépe slovy, která popisují to, co je vidět a co si lze představit.

Někteří naopak komunikují velmi abstraktně, digitálně a zapojení smyslů je pro ně spíše obtěžující. Myslí „počítačově“ nebo akademicky. Píší-li návody a učebnice, tak to často bývá katastrofa, protože je obtížné jim rozumět.

Jiní se obejdou sice takřka bez obrazů, ale je pro ně důležitý poslech. Mnoha lidem stačí takříkajíc rádio a nepotřebují televizi. Je pro ně důležitý hlas, povídání si. Nemusí snadno podvědomě přijímat to, co je psáno.

Další skupina upřednostňuje pocity, emoce a naopak nereaguje na některé výroky, které ostatním připadají jasné či dobře artikulované. Nedělají to schválně, jejich podvědomí má prostě jiný způsob komunikace a motivace.

Možná už jste podnikli mnoho pokusů domluvit se na něčem pro vás důležitém. Možná vám není jasné, proč někdo rozumí tomu, co chcete, a někdo vůbec ne. Mluvíte spolu mateřštinou, ale pro druhého jako by to byl cizí jazyk. Někdy neslyší dítě, jindy partner.

Pokud neznáte jazyky, v nichž myslí nadřízení nebo potenciální zaměstnavatelé, budete mít v práci těžké získat to, co chcete – například vyšší plat nebo lepší pozici.

Jako specialita na psychologii úspěchu, hypnózu a dosahování nadstandardních výsledků mám mnoho postupů, které mi umožňují dosáhnout cílů, které jsou pro ostatní zdánlivě nedosažitelné.

Nyní vám dám k dispozici část Know-How, které velice pomáhá.

Software – „rentgen“ do podvědomí

Představte si, že:
jakmile napíšete či vkopírujete pár vět nebo celý text do speciálního rozhraní na stránce, kterou jsem pro tento účel nechal naprogramovat, zjistíte:

 1. jak velký vliv může/te mít na skupiny lidí
 2. jaký má vztah k myšlení jednotlivce – jak uvažuje, a tedy co ho může nejvíce motivovat

Toho potom můžete využít ke zvýšení úspěšnosti a tedy k násobení vašeho vlivu.

Barevně se zobrazí „mapa“ jazyka, který je v textu použit. Čím je poměr barevných slov vyrovnanější , tím větší bude vliv autora textu – e-mailu, řeči – na skupinu lidí, protože osloví různá smyslová centra mozku, a povede tak k vyššímu zapojení.

A nebo můžete vkopírovat text osoby, jejíž myšlení chcete zanalyzovat, a budete tak moci odhalit slovník, na který reaguje a který budete moci využívat.

Vzpomínám na studentku, jejíž diplomová práce byla opakovaně odmítána, protože její profesorka měla vizuální slovník, zatímco studentka byla pocitový typ. Jakmile použila slova související se zrakem, tak došlo k dorozumění a následnému schválení práce.

Použijte tento nástroj a uvidíte jakoby „rentgenově“ do mysli druhých.

Červeně se zobrazí slova spojená se zrakem. Větší množství vizuálních slov a vět zvýší pochopení vizuálními typy.

Zeleně se zobrazí slova spojená s pocity. Hustější intenzita kinestetických slov a vět zesílí pochopení pocitovými typy.

Modře se zobrazí slova spojená se slyšením. Harmoničtější množství auditivních slov a vět vyladí domluvu se sluchovými typy.

Použijte stránku, díky které si budete moci otestovat slova vlivu.

Budete tak moci rozvíjet jazykovou inteligenci, která je jedním z hlavních klíčů k vlivu a úspěchu.

Maximalizujte vaše porozumění a vliv, vyhněte se zbytečným nedorozuměním a odmítnutím.

Pokračujte a využijte možnost analyzovat texty.

váš

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
 1. Alena napsal:

  skopirovala.. a nic… ziadna zmena…

 2. Staňka napsal:

  Moc tomu nerozumím. Vepsala jsem text, dala odeslat a nezobrazlio se mi nic, natožpak zabarvené…Co prosím dělám špatně??
  Jinak zkušenost, že někdo mluví o voze a druhý o koze máme asi každý. Jen málokdo asi přemýšlí proč tomu tak je. Většinou se lidi naštvou a odporoučí se pryč. Takže mám inspiraci k přemýšlení. Děkuji Libore

  • Libor Činka napsal:

   Klidně zkopírujte aktuiální text z mého blogu, vložte jej do okna pro analýzu a uvidíte. Při vložení jedné věty, či krátkého textu je možné, že daný text neobsahuje takzvané predikáty – slova spojená se smyslovým vnímáním. V takovém případě k obarvení nedojde.

 3. Michal Krenek napsal:

  Psaní je opravdu mojim
  Velikým koníčkem. Z italského tunelu.
  M:)
  ps. To je pecka Libore

 4. Zdenka napsal:

  Ahojte,
  mám sa čo učiť. Písala a prednášala som o predikátoch, ale takýmto spôsobom
  ich „predávať“ a navnadiť ľudí, na to, že čo to bude, ako sa naučím čítať myšlienky
  druhých – to mi nenapadlo. Libor, klobúk dole. Fakt ste dobrý.

 5. Fero Lehocký napsal:

  Na slovencinu to predpokladam asi pripravene nie je. Len slova, ktore mame zhodne?

 6. Ľubomíra napsal:

  Výborný článok aj pomôcka, ďakujem.

 7. Peter Beniačik napsal:

  Libore, chcelo by to ešte niečo obdobné pre slovenčinu. Najskôr som to odskúšal s pomerne rozsiahlym textom a až potom som si prečítal komentáre o problematickej slovenčine. Z niektorých slov zafarbilo časť, ktorá je žiaľ význavovo schomolená, tým pádom žiaľ nepoužiteľná. Nič to nemení na tom, že som porozumel princípu a je mi to známe už z Vašej knihy. Prípadne lepšou „činkou pre mozok“ by bolo vytrénovať ho na citlivejšie vnímanie výberu slov.

  • Libor Činka napsal:

   To je práce na pár týdnů. Možná časem. Zatím jako kompromis doporučuji přeložit do češtiny s pomocí google translatoru a pak dát do „rentgenu“.

 8. Pavel Novák napsal:

  Ahoj Libore super už si hraji a opravdou to funguje Děkuji

 9. Josef Anglie napsal:

  Diky pane Libore
  To je sila. Ted to jeste pouzit v praxi.
  Jak vas znam tak si take poradite se
  slovenskym jazykem.
  Vase blogy zarazuji mezi velmi
  uzitecne. Tak jako i vasi knihu OSM.
  Jeste jednou DIKY.
  Josef

 10. Lenka napsal:

  SKVELE, GENIALNE, VELMI PEKNE DAKUJEM a prajem hodne zdaru vo Vasej dalsej CINORODEJ praci, pretoze Vas povazujem za svojho MENTORA :). O formate VAK som uz tiez pocula z Vasej knihy aj na prednaske u Andyho Winsona a ako sa to da krasne pouzivat v KOMUNIKACII…
  Teraz na zdokonalenie by som potrebovala nieco ako „kratky SLOVNIK VAK – slov.
  (Vydite, a zase sme u toho klasickeho sprtania /memorovania/ z knih :)…) . Ale tento „translator – RENTGEN“ mi porozumenie a pouzivanie velmi ULAHCUJE, podobne ako google translator mi ulahcuje RYCHLEJSIE sa „preluskat“ anglickym textom.
  Ale AKO ESTE by som sa mohla zdokonalovat ?

  Este raz velmi pekne DAKUJEM.

  • Libor Činka napsal:

   Lenko, to závisí na cíli, ke kterému směřujete. V každém případě můžete vzít barevné tužky a podtrhávat si v textech, které Vás zajímají, například časopisech.

 11. Julie Hessová napsal:

  Já to asi nezvládnu,jsem psychicky rozladěná a plnou hlavu problémů a nemohu se z toho dostat ven, musím se něajk uklidnit, raději prosím nebudu pokračovat

 12. Iva napsal:

  Dobrý den Libore, budu ráda, když se uvolní místo v TO, zjistila jsem to pozdě a kurs byl již obsazen. Rovněž bych měla zájem o bonusy. Děkuji za Vaši odpověď.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů