+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

PROČ SE CHCI VYHNOUT SPOJENÍ S NEURORESTARTEM OD JIŘÍHO VOKÁČE ČMOLÍKA

Poslední měsíce dostávám spoustu dotazů k Neurorestartu. Musím se k tomu vyjádřit, protože si mě lidé mylně spojují s panem Jiřím Vokáčem Čmolíkem.

Moje jméno sice začíná na „Č“, ale Činka je opravdu jiné jméno. Mám mnohaletou praxi v psychoterapii, hypnoterapii, neurolingvistickém programování a využívání potenciálu lidského mozku. NLP, které si lidé mylně spolují s Neurorestartem, je však něco zcela jiného. NLP je druh psychologie existující přes 40 let, zatímco Neurorestart je výmysl jediného člověka.

E-mail s dotazem od mého známého, pana Tomáše, mě přiměl k níže uvedené odpovědi. Protože jde o velmi závažné odhalení, rozhodl jsem se můj názor a zkušenosti zprostředkovat veřejnosti. Zveřejnění vám může pomoci vyvarovat se skočení na špek „pseudo-odborníkům“ a možná ne vždy úmyslným podvodům šířené mnoha naivními lidmi.

Ahoj Tomáši,
posílám Ti můj názor a osobní zkušenosti s panem Jiřím Vokáčem Čmolíkem. Před časem jsem k tomu z níže uvedených důvodů musel napsat článek, a chystám se na další. Ten pán mne požádal cca v roce 2013 o napsání pár stránek do jeho knihy. V té době mi přišel jako rozumný člověk. Pak se neozval a ve své knize několikrát, a ne vždy přesně, cituje z mé knihy Ovládněte svůj mozek. Většinu kapitol  (3 až 21) končí technikou, kterou jsem v knize  popsal. Kniha vyšla již v roce 2012 a pan Čmolík ji bohužel má.
Stačilo mu změnit pár slov a už je to jeho text a jeho metoda! Jeho první video kampaně Neurorestart bylo rovněž zakončeno postupem, který jsem opakovaně popisoval. V obou případech se zapomněl zeptat na souhlas a uveřejnit zdroj či autora.
Jeho současné „úspěchy“ jsou dané matematikou. Když se do jeho programu přihlásí několik tisíc lidí, tak pochopitelně pár lidí si z toho něco odnese, byť to jsou nesmysly typu:
Peněžní Alchymie – potřebujete červenou peněženku a ukládat do ní peníze tak, abyste při otevření viděli nikoli mrtvé osobnosti jako Jana Amose Komenského, ale druhou stranou bankovek. Nejlepší měna je proto Euro! Dále ve „svém“ programu popisuje směs technik, které jakoby z oka vypadly z knih jako je Tajemství, Kouzlo apod. Přístupy z Feng shui přetváří na bláboly a doporučuje modlení se ke Ganéše – hinduistickému bohu, ke kterému se modlí asi miliarda lidí, a proto to má mít energetickou sílu.
To, že se k ní modlí miliarda zejména chudáků, kteří vydělávají možná pár dolarů za měsíc, není na překážku v tvrzení, že modlením a zapalováním svíčky před obrázkem tohoto boha zbohatnete.

Považuji za nutnost se ohradit proti panu Čmolíkovi a i jeho tvrzení, že bude v kurzech učit, jak ovládnout hrací automat silou mysli a vyhrávat peníze. V této souvislosti chci říci, že se v mé psychoterapeutické praxi setkávám s lidmi, kteří jsou závislí na hazardních hrách, a vím tedy, k jakým neštěstím to vede. Nesmyslné tvrzení o ovládnutí automatu silou mysli pro mne bylo jednoznačným znamením o „pseudo odbornosti“ pana Čmolíka. Kdybych byl psychiatr, tak bych nejspíše mohl popsat jeho osobnost i vícero diagnózami. Takto mi je jen záhadou, proč podniká náročné investice do své kampaně, namísto toho, aby si stoupl na pár hodin v kasinu před automat. Statistiky výher ukazují, že jen asi jeden člověk z miliónu odjíždí například z Las Vegas s velkou výhrou, aniž předtím prohrál její ekvivalent či násobky.

V komunikaci o účinnosti jím propagovaných mozkových nahrávek mi uváděl jiné údaje, než pak sděloval veřejnosti. Navíc prezentace účinnosti krátkých nahrávek postrádá pro kupující údaj, že k dvouminutovým nahrávkám je potřeba poslouchat pravidelně i dlouhé nahrávky autogenního tréninku, které jsou uklidňující. To však nemůže prezentovat, protože nahrávky autogenního tréninku vedené zastaralými způsoby by těžko bylo možné prodávat za několik tisíc korun. (O placebo efektu a podprahových nahrávkách jsem také psal ve své knize.) Přes nedostatek důkazů a šíření polopravd, mixů esoteriky a špatně pochopených psychologických postupů se  pan Jiří Vokáč Čmolík prezentuje dál jako neurovědec.
Značně tak poškodil v očích mnoha tisíc laiků skutečné neurovědy. To je mu však jedno, protože on dobře ví, že i negativní reklama vydělá peníze.

Na druhé straně musel nadchnout řadu lidí, protože lidé jsou schopni masově věřit například tomu, že televizní věštci mohou opravdu pomoci, stačí zaplatit za telefon, položit otázku a nějaká osoba v TV okamžitě oznámí osud volajícího. Už dávno mne nepřekvapuje, že se mi často na koučovacím sezení svěřuje jinak rozumný podnikatel či člověk z vyššího managementu, že chodí ke kartářce. Jeden z důvodů proč je vyhledávají, je to že jim esoterici často lichotí a slibují jim lepší zítřky po vypití určitého čaje, provedení modlitby či jiného rituálu. A lidé chtějí zázraky.

Toho využil i pan Jiří Vokáč Čmolík a hned v prvním modulu svého programu Neurorestart, kde začal oslovovat účastníky: „Králové a Královny“. Že by pozůstatek jeho předchozího působení mezi svědky Jehovovými? A tento „vědec“ jde rafinovaně dál. Eliminuje jakékoli výhrady proti jeho námitkám tím, že všechny pochybnosti a kritiku označuje za našeptávání šotka. Že by další geniální tah převzatý z náboženství, jen se ďábel označuje jinak?

Nejsem překvapen rafinovaností kampaně, ve které je pan Čmolík ztvárněn v oděvu Supermana. Nejspíš jsem mu trochu nepřímo pomohl tím, že jsem svému známému, který stojí za technickou stránkou kampaně Neurorestart, zapůjčil materiály jak dělat miliónovou kampaň. Bohužel jsem netušil, že ten milý a hodný člověk se nechá obalamutit, a použije to k šíření „seberozvojového“ materiálu, který ve srovnání se zahraničím spadá do čtvrté cenové skupiny.

Svět touží po nadpřirozenu. Esoterické psycho-bláboly jsou navíc podporovány masově, například v knihkupectvích, kde lze zakoupit desítky typů vykládacích karet a stovky knih s kombinací černé magie a špatně pochopených psychologických principů.

Víra v nadpřirozeno se však asi pro svou lákavost nedá omezit, přestože James Randi již delší dobu nabízí 1 000 000 dolarů za prokázání mimořádných schopností před komisí složenou z kouzelníků a vědců. Vzpomínám na šarlatána Uri Gellera, který ve večerní show vyslal svou energii, a do TV mu volali lidé z různých končin v USA, že mají doma zohýbané příbory. To, že Geller nabádal v odpoledním vysílání děti, aby experimentovali s ohýbáním lžiček, a že tedy v mnoha domácnostech zůstaly zohýbané, však jak diváky, tak ani vědce nenapadlo.

Proto zvažuji, jak se k tomu postavit, zda například v duchu Harryho Houdiniho nezačít masově odhalovat triky, které používá pan Čmolík a jemu podobní.

Nebo mám zahodit více jak 20 let praxe v oblasti lidské psychiky, psychoterapie a vymyslet nesmysl, které budu masově propagovat marketingem? Ne, k tomu se pochopitelně nesnížím. I když myšlenka na to, že pravda je subjektivní, a jíž následovníci pana Jiřího Vokáče Čmolíka modifikují na to, že jen oni mají pravdu, a my ostatní jsme oběti Matrixu, může mnoha lidem vyhovovat.

Měj se  Libor

PS: Tento článek jsem napsal již v srpnu roku 2013. Někdy v únoru/březnu roku 2021 vyšlo toto video.

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
 1. Štefan napsal:

  Libore, omlouvám se. Po kampani, kterou udělal p… Čmolík, jsem přestal číst i maily od tebe, protože jsem myslel,
  že v tom máš prsty. Děkuji za procitnutí. Už delší dobu jsem z toho měl zvláštní (zvláštní-nepříjemný) pocit.
  Držím palce při otvíraní očí nevidomým. Štefan

  • Libor Činka napsal:

   Už 20 let na otevírání očí pracuji. Díky emailům od pár lidí včetně tvého vidím, že to může mít smysl. Děkuji Štefane.

 2. BB napsal:

  Dobrý den, pane Činko,
  děkuji velmi za tento článek. Přála jsem si, aby jste něco podobného napsal a zaujal profesní i lidské stanovisko, protože nejen já jsem jednu dobu váhala a zvažovala, co si mám o projektu pana Čmolíka a o něm samotném myslet a zda mě neklame má intuice a nebo mám jen klapky na očích. Proto s povděkem kvituji tento Váš článek. Měla jsem rovněž dlouhou dobu velmi zvláštní až hodně nepříjemný pocit a jen jsem čekala, kdy praskne bublina kolem celého Neurorestartu a kolik lidí, (mimochodem bohužel i těch, kterých si velmi vážím a mám je moc ráda) nadšeně podpořili kampaň Neurorestartu, kteří dali všanc svou osobnost i pověst a v podstatě i své podnikání, v dobré víře či nevědomosti podpořili nebo dosud podporují celou kampaň, pak sebere odvahu k tomu, aby přiznali, že se nechali zlákat a zmanipulovat a dokázali z toho naopak vytěžit pro sebe i pro druhé cennou zkušenost. Možná to může znamenat pro některé paradoxně růst a ještě větší respekt a poučení napříště víc prověřovat, co podporuji, jen doufám, že nebude moc těch, kterým to spíše jen vezme půdu pod nohama, ale už nedostanou kvalitní podporu ani hloubku a vedení v celém procesu otevírání se jiným rozměrům a zůstanou dezorientovaní.. A pro tento fakt, (když pominu investované peníze), se divím, že si někdo takovou zodpovědnost vůbec může vzít na triko. Muselo by to svědčit pouze o absolutním zaujatí penězi a vidinou moci, zviditelnění a nebo absenci zodpovědnosti a skutečné emaptie a citu a především té duchovní vyzrálosti….

  • Libor Činka napsal:

   Velmi přesně jste vystihla, co se děje v myslích lidí, kteří do něčeho investovali čas a peníze a proto nejsou ochotni uznat, že udělali chybu. I mne velmi mrzí, co to udělalo s mýmí přáteli, kteří aby neztratili tvář, tak nechtějí znát pravdu. Navíc s většími penězi se skutečně často mění charakter lidí, a jsou pro peníze ochotni zapomenout na své dřívější hodnoty. Zdá se však, že je to otázka mládí a vývoje a tak je snad šance, že časem prozřou. Problémem však zůstane placebo efekt, který způsobuje i u zcela neúčinných postupů, že pro více než polovinu lidí se mohou zdát funkční, protože platí: „Ať už věříš či nevěříš, tak máš pravdu.“

   • BB napsal:

    Naprosto s Vámi souhlasím, pane Činko, věřím, že mezi lidmi v tomto konkrétním případě funguje i lidská, přátelská a profesní loajalita, ale distancovat se veřejně, to asi udělá jen silná osobnost, která nemá postavenou svou víru na systému, který jsme si tu postavili, ale právě na těch duchovních a morálních hodnotách. Pakliže někdo z těch hodně viditelných a úspěšných lidí, kteří projekt aktivně podpořili, nakonec vnitřně dojde k závěru, který se zde v článku prezentuje a dokáže se veřejně od toho distancovat, smekám před takovým člověkem, protože to chce skutečně odvahu.
    Nejhorší na tom je právě ten fakt, že je to celé směsice polopravd a iluzí a manipulačních technik, ale současně také vyvolané nadšení a odhodlání udělat krok z nějaké situace ven či změnu a síla davu, což samotné, nezávisle na nesmyslnosti produktu, přináší efekt sám o sobě. To je pak těžké pro zůčastněné, ale doufám, že ne pro většinu nemožné, oddělit to přínosné od balastu, zrna od plev, pravdu od polopravd a absurdních lží.
    Skoro mi to zní, jako sebrat odvahu a vystoupit z nějaké nové náboženské sekty..
    Tedy ještě jednou díky, že jste vystoupil z davu a sdělil svůj profesní pohled a vymezil se vůči některým absurdním nesmyslům v celém tom programu, jelikož Vaše slovo má z pozice zkušeností a etického přístupu jinou váhu něž slovo běžného nezasvěceného oponenta, byť používá svou intuici a selský rozum.

 3. Václav Kovář napsal:

  Každý dostane jen to co sám chce! Jednoduché věci fungují úplně jinak než tušíme. Stále existuje mnoho lidí kteří jsou schopni uvěřit blábolu „milion do rána“, ale vždy je to jen věcí každého. I Bible je úplně jiné než nám byla presentována…

 4. Martin napsal:

  Libore, moc rád jsem si přečetl Vaší reakci. Já jsem účastník „obou stran barikády“ a tak mám své zkušenosti a svůj názor na věc. Jsem každopádně rád, že jsem absolvent Vašich „lekcí“ i „lekcí“ pana J. V. Čmolíka. Mohu upřímně prohlásit, že mě pan Čmolík také zpočátku fascinoval a dnes již vím proč a musím uznat, že třeba takový firewalking s ním mě opravdu oslovil a v době, kdy jsem jej absolvoval, měl pro mě, a dodnes má, nezastupitelné místo. Co se týká Neurorestartu, tak už je to jinak, a poslední kámen padl s absolvováním kurzu o penězích. Zcela mohu podepsat, jen dle svých zkušeností, Vaší reakci shora. Dnes už stojím jen na jedné „straně barikády“ a to proto, že má hlava si vybrala tak, jak to cítí a prožívá, tzn. chce se rozvíjet smysluplně a bez pohádkových iluzí. Má hlava a myslím, že i hlava mé ženy, je potvrzením, že 2-3 minutové nahrávky zázraky nedělají!

 5. Samuel napsal:

  Pane Činka,
  několikrát jsem byl u Vás na sezení a vážím si Vás jako osobnosti. To že pan Čmolík propaguje nějakou techniku kterou jste popsal o rok dříve snad neznamená že jí má od Vás. Přeci jenom i vy jste se jí někde učil, jak sám přiznáváte, v zahraničí.
  Stejně jako učíte techniky, které zpropagoval třeba David Kirš. Také jste mu je neukradl, protože on je také nevymyslel.

  Jinak je Váš článek pěkně sepsaný.

  • Libor Činka napsal:

   Nejde mi o to, že někdo popsal techniku, kterou jsem před 13 lety přivezl ze zahraničí, dále ji rozvinul a po 12 letech v roce 2012 ji publikoval, ale jde mi o to, že je nefér převzít části knihy a ještě k tomu je zařadit do nevhodného kontextu a ani se o tom se mnou nedomluvit. Ostatně jednání, které se mnou původně měl pan Čmolík o dodání části obsahu (a nebyl jsem sám) dokresluje „neurovědecký“ charakter autora.

 6. Jiří Brůžek napsal:

  Ahoj Libore, z mé vlastní zkušenosti mohu potvrdit Tvá slova a slova Martina.

  Nicméně mám obrovskou radost z Tvých nových stránek, které jsou hodné důkladného průzkumu 🙂 a hezky podtrhují to co děláš.

  Jirka

 7. Martin napsal:

  Vďaka, Libor, za jasne vyjadrený názor. Ja som pri neuroreštarte zamrzol. Mal som veľké očakávania, no isté slová a techniky, mi „moje programy“ nedokázali spracovať. Doteraz som sa domnieval, že je to moja chyba. Preto ďakujem za objektívny pohľad skutočného odborníka.

 8. Zdravím Vás Libore
  osobně jsem Vás potkal na MIO v Brně a chvilku jsme si i povídali. Jelikož žiju Ho-oponopono tak si kladu otázku: Co vás to mělo naučit? Nebo snad vyzkoušet Vaše EGO? Promiňte mou upřímnost, ale cítil jsem z několika reakcí buď zradu v srdci nebo zážeh EGA. V každém případě Vám fandím neboť ukazujete cestu. Sám jsem profesionálním traderem na burze a i někteří moji klienti vyzkoušeli Neurorestart a divili se , že další den opět projeli peníze.
  Přitom když jsem byl na Jirkovi na bubnech a na střepech a uhlí tak na mě působil velice motivačně.
  Budete-li mít někdy chuť se potkat , rád Vás uvidím. Je stále na čem pracovat vždyť cesta je cíl.
  Luděk Gordon Vostrý
  77330712

  • Libor Činka napsal:

   Luďku, co když se spojí to, co jste napsal o rozdílu mezi teorií a praxí včetně zklamání z projetí peněz s porozuměním tomu, že mám etiku psychoterapeuta, který brání slabší před manipulátory?

   • Libore vím kde jsou vaše hodnoty a nepochybuji o nich. Jen jsem si nahlas položil otázku Co Vás to mělo naučit? a odpověď jak sám dobře víte není v rovině hlavy ale v rovině srdce – a myslím že zazněla v poslední větě – bránit slabší před manipulátory. I já jako profesionální trader ukazuji každému kdo má zájem, jak na burze neprodělat – tzn třeba ani nezačínat obchodovat, když na to nemám všech 5P. Otevírat lidem oči a ukazovat cestu ale i ukazovat tvrdou reailitu hazardu, falešných očekávání a zdánlivě snadných zisků.
    Proto věřím, že lidé nejsou ovce a že nemohou uvěřit snadným ziskům bez znalostí, bez zapálení pro věc. I my na burze jsme museli mnoho let studovat a vytvářet kvalitní tým profesionálů abychom proti „robotům“ velkých hráčů uspěli. A dnes můžeme ukazovat – kudy určitě „Nejít“. Pro inspiraci jak to děláme my jsme založili projekt http://www.milionovyplan.com – děkuji Vám že děláte to co děláte

 9. František napsal:

  Dobrý den Libore,
  pěkné nové stránky, hezčí i přehlednější – gratuluji. K tomuto článku, napadá mě, nepropagoval jste Vaše dovednosti (nejsem si jist zda psychoterapeuta, nebo kouče, nebo jiné kterými pomáháte) rovněž na jednom příkladu muže, který začal vyhrávat, tuším že v pokeru? Není to rovněž v kategorii hazardu – tedy by se to dalo srovnat s výhrou nad automatem? Ano, automat je stroj, poker je o lidech u stolu (i když taky jde elektronicky) ale v obou případech jde pro běžného člověka o stejné zlo.

  • Libor Činka napsal:

   Ano, původně jsem mu to rozmlouval, protože se vyhýbám riziku a mám rád jistoty. Jenomže už jsme spolu pracovali delší dobu na několika úspěšných projektech jeho osobního rozvoje a tak jsem ho začal velmi opatrně vést. Konkrétně koučuji Patrika Mecu, který po několika měsících naší spolupráce v této oblasti začal vyhrávat statisícové částky. Z Las Vegas napoprvé přivezl přes 14 tisíc dolarů a o pár týdnů v Londýně dalších asi 240 000 v přepočtu na koruny. Další výhry následovaly. Jenomže to je zcela jiná věc, protože poker se hraje s živými lidmi a jde o zkušenost a hlavně o psychologii a tedy to, jak člověk zachází se svou myslí, rozhodováním o sázkách. To je to, na čem pracujeme. Nelze však hrát proti kovové krabici. Je zcela nesmyslné tvrzení pana Čmolíka, že meditací srdce, kterou bude vyučovat lze docílit výher nad automaty. To je mimochodem jeden z důkazů jeho zmatků a nepochopení v oblastech, které prezentuje a které nepřesně převzal od řady lidí včetně mne.

 10. Martina napsal:

  Libore, jsem ráda, že jsi ten článek napsal. Také mě mrzí, že program p. Čmolíka propagují lidé, kterých jsem si vážila a díky kterým jsem se seznámila s Tvojí prací. Když mi přišla do emailu druhá vlna „Neurorestartu“ , tak jsem si říkala napíšu email Liborovi co si o tom myslí. Neboť mě vystoupení p. Čmolíka připadá jako vykřikování prodejců na poutích – zabalené dle dnešní doby do technických pojmů a lépe marketingově provedené. Díky za Tvůj názor, který sdílím i já. Martina

  • Libor Činka napsal:

   Martino, děkuji za podporu. Stále se snažím doufat, že ti, kteří ho podpořili trpí jen nezralostí mládí a nikoli změnou charakteru pod vlivem peněz.

 11. Milan napsal:

  Alespoň ten distanc od Čmolíka že je…Z průběhu celé internetové kampaně Neurorestartu, používaných metod manipulace nebo dobře motivace, jsem došel k názoru, že je to jen jeden další z těch , co si pořídili JVP a jedná tedy ve shodě – jen mi to připadalo už jako příliš silná káva . Je to velké zklamání a už jen z profesního zájmu sleduji další finanční těžby celé tvé skupiny.

 12. Honza napsal:

  Dobrý den,

  také pochvaluji Vaše nové stránky. Ale především komentář k Neurorestartu. Bohužel i mé procitnutí bylo hořké a pln očekávání a nakonec i zklamání, jsem absolvoval chaos, jelikož jinak se to nazvat nedá, od Čmolíka. Čili také
  jsem měl tu možnost vyzkoušet si obě strany. Pevně věřím, že v druhém kole neurorestartu bude napálených účastníků rapidně méně. Mrzí mne ještě jedna věc a to je spolupráce dalších infomarketerů s touto NEUROBLAMÁŽÍ (např. D. Kirš).

 13. Jarka MIzerová napsal:

  Taky jsem si zaplatila Neurorestart -osobní nahrávku VIZE, která by měla člověka (podle videí a webinářů) zbavit např. roztroušené sklerozy, plazího mozku=reakcí ve stresových momentech: útok, útěk, ustrnutí. K ničemu takovému nedošlo, reakce se objevují stále. Navíc mám silné podezření , že u autogenních nahrávek VODA, VZDUCH, ZEMĚ je obsažena nějaká podprahová stopa a není nikde řečeno jaká. Jednou jsem si ji pustila a jen jako kulisu, měla jsem z nahrávky tak velmi nepříjemné pocity, což by u tohoto typu nahrávky asi být nemělo. Za posledních 20 let jsem jim zažila hodně a nikdy se nic takového neobjevilo. Když jsem chtěla vrátit peníze, bylo mi vysvětleno, že jsem prošvihla lhůtu 30dnů, což byla pravda a když jsem se o neurorestu vyjádřila, jako o podvodu, tak mi bylo vysvětleno, že Peter Chappell není žadný podvodník a jeho výsledky to dokazují. Jenže já žádné výsledky nikde jinde, než na stránkách a videích neurorestartu neviděla. To Jára Cimrman je myslím větší odborník a výsledky jsou známé po celém světě (skoro).
  Jarka Mizerová
  Velké Meziříčí

 14. Ivona napsal:

  Dobrý den,
  chválím Vaše nové stránky. Jsem ráda za Vaše vyjádření k projektu Neurorestartu. Na mne působí celá kampaň jako velmi povrchní, překombinované ,,otevírání dveří“. Síla davu + vlastní touha + neznalost (ikdyž někteří zůčastnění mají více zkušeností než autor) + vynaložené prostředky + denní akce vytváří pocit Velké změny. Ten, kdo zkušenosti má, přejde nesrovnalosti projektu, protože chce další rady, další zkušenosti. Ten, kdo se v několika oborech, které se zde snoubí dohromady, vůbec neorientoval, ten hltá rady a nové věci v posloupnosti, které jsou mu podsouvány. Mám z toho pocit, že je
  je to Velký chaos a jde především o peníze. Před uvědoměním nebo procitnutím a zveřejněním daných úkolů na internetu, musí zákonitě ihned následovat druhá vlna Neurorestartu.
  Záleží na každém jednotlivci jak s nakousnutými tématy dále naloží.
  Pěkný den. Ivona

 15. Marie napsal:

  Dobrý den pane doktore,

  jako psycholog jsem se zájmem sledovala akci pana Čmolíka – jedná se o nehorázný byznys a jakousi formu davové sugesce a manipulaci s lidmi – prostě pakárna nejhoršího druhu.

  Když jsem na fóru pana Čmolíka napsala kritickou připomínku, pustil se do mě samotný frekventant kurzu, že jsem natvrdlá a takové lidi by neměl prý pan Čmolík na fóra pouštět, lidi jsou jím úplně zhypnotizovaní.

  Pan Čmolík je z toho druhu schopných lidí, kteří by dovedli prodat Karlštejn. Proto mě neudivuje, že zmanipuloval i pana Kirsche a pana Mazura, a to je nebezpečné..

  Děkuji vám za to, že jste vystoupil a pravdivě poukázal na tento případ vydírání důvěřivých.
  Ale takových „koučů“ jsou teď mraky, každý polovzdělanec by chtěl za peníze kočírovat ostatní. Stačí příslušná dávka drzosti a absence etiky. Ale věřím, že zdravý rozum zvítězí, když se tomu napomůže.

  • Libor Činka napsal:

   Marie, děkuji i Vám za snahu bránit neznalé před manipulací. (Jinak jsem systemický psychoterapeut a hypnoterapeut, nikoli lékař.)

  • Marie R. napsal:

   Naprosto souhlasím, teď má kde kdo své poslání v „koučovaní“ ostatních aniž by vlastní život měl ve svých rukách. Mám pocit, že novým „koučům“ stačí absolvování jakéhokoliv programu, kde zažili AHA efekt a mají naprosto jasno, jak pracovat s ostatními a hlavně kolik za to inkasovat. I já prošla Neurorestartem. Některé techniky byly pro mne nové, opět jsem jako při každé práci na sobě našla a dořešila některá témata. Některé myšlenky mě oslovily a některé už znám odjinud a musela jsem se pousmát, když jsem se slyšela od J.Č. jako by byly jeho vlastní… To mi potvrdilo, že není potřeba sdílet davové nadšení… Bylo to fajn a nelituji, ale nic převratného se ve mě neudálo. Dívala jsem se na pondělní webinář s lidmi, kteří sdělovali své „příběhy“ a asi jsem nebyla překvapená, že ani u nich se nic převratného neudálo. Pochopila jsem, že důležitější je sdělení „A co bys vzkázal/a těm, co se ještě nerozhodli, aby šli do akce (= koupili si Neurorestart II) … ?“ Dělá to teď každý infomarketér a mě to naprosto spolehlivě odradí. To je manipulace jak hrom.
   Myslím, že J.Č. předkládá směs různých (evidentně ne vlastních) technik zabalených do líbivého marketingu a vzbuzuje nadšení, ale navíc ukazuje, že on sám má v pořádku vztahy, peníze, práci… . Věřím, že spoustu lidí posunul někam dál. Jako kouč OK, jako vědec mě zatím ničím nepřesvědčil.

   • Kaaarl napsal:

    Čmolík není žádný vědec. Jeho výšplechty ohledně jeho výzkumu jsou kvalitní pouze z hlediska mladého technika časopisu Ohníček. Možná ani to ne. Rozhodně žák deváté třídy by měl poznat Čmolíkovu odbornou nezpůsobilost v oblasti elektřiny a magnetismu.

   • Juraj napsal:

    Zial, kto dava pozor, vsimne si, ze nema vporiadku ani vztahy, atd. Obcas sa prekecne (tj. povie to na rovinu) a obcas je to vidiet z jeho reakcii. Ale showman je perfektny. To sa musi uznat.

 16. Victoria napsal:

  Vážený pane Libore Činko,

  přišel mi Váš email z odkazem na tento Váš blog. Docela mě to zaujalo, protože okolo Neurorestartu se dělá strašný humbuk a já z toho nemám, jako mnozí dobrý pocit. Intuice mi říkala, nenene, nechoď do toho a jsem ráda že jsem ji poslechla.
  Velice dobře vystiženo vše co mohlo být.
  Navíc si myslím, že pokud nějaké takové věci opravdu fungují, tak je nefér chtít po lidech opravdu neskutečný majlant peněz co pak Čmolík požaduje…chápu, z něčeho žít musíme, lidé přemýšlejí tak, že co je drahé, to je dobré…bohužel my víme svoje že.

  Chodí mi neustále nějaké emaily jak jsem prokaučovala svoji šanci na změnu, když jsem se NRST nezůčastnila a jak mám další šanci že je znovuotevřen pro velký úspěch – a moje intuice křičí stále víc a víc, nenene, nevěř tomu.

  Přeji Vám mnoho úspěchů v profesním i osobním životě a hlavně při „otevírání očí“ lidem a hledání jejich „ztraceného rozumu“ S pozdravem

  Victoria

  • Libor Činka napsal:

   Victorie, rovněž Vám přeji hodně úspěchů. Jinak stačí, když se z emailů, které od nich dostáváte odhlásíte, musí tam být dole odhlašovací link, možná pod textem Unsubscribe.

  • Kaaarl napsal:

   Kvalita NR je tak úžasná, že mě okamžitě napadla trefná asociace a přejmenoval jsem to na N E U R O R E T A R D .

   Chybička se vloudila, jako bych to absolvoval.

 17. jana napsal:

  Dobrý den
  všem bych chtěla říc, prošla jsem neurorestartem, nedal mi nic, jen mi vzal !!!
  přišla jsem o peníze, které jsem měla na školu dcery (ted je nemám a nevím co mám dělat)
  přišla jsem o přátelé a přišla jsem o vztah, jen jsem nepřišla o to co mám doma, protože jsm nic nevyhodila co nepotřebuji podle JVČ jsme to měli udělata, darovat, nudělala jsem to,n enapsala jsem nesmyslný dopis rodičům , protože bych o ně přišla, jen jsem na dně, protože nic se nestalo, vše je jen horší, a to živé vysílání, to byly jen zmanipulovaní lidi. Byl to jen můj první omyl a poslední, byly tam mezi náma lidi, co se snažili parazitovat ještě na dalších z nás, mě se to stalo, a né jednou, je tam ještě hodně hloupých co věří že něco je, že peníze příjdou v proudu, stačí jen doma uklidit a udělat místo, aby mohl přijít proud energie peněz, jedni začali parzitovat na druhých a ti píšou jsem v proudu penízky se sypou, a ti hloupí co jim je dávájí, tak ti brečí, že pořád nic, ještě to nepochopili, já jsem nikam nic nepsala a nikoho nekomentovala jen se dívám z povzdálí, můj první vzkaz je tady, přiznávám nalítla jsem.

  • Libor Činka napsal:

   Dobrý den, Jano,
   je důležité, aby člověk měl odborné vedení, když chce dělat změny ve svém životě. Například i napsání dopisu jehož cílem má být napravení vztahů je záležitost, která musí být pečlivě promyšlena. Jakožto psychoterapeut bych v případě, že bych takový postup (který může být použit jako terapeutický prostředek) s klientem rozebral a pomohl mu promyslet varianty a jejich následky. Je hloupé brát si antibiotika bez porady s lékařem a zrovna tak může být nebezpečné nakupovat povrchní návody od lidí, kteří by nejraději dali léky do své prodejny s vším možným a to jen proto, aby vydělali více.

  • Jano, já jsem dopis svému tátovi napsala – ale ne nesmyslný. Otevřela jsem to, co mě celý život trápilo, ale s úctou a bez obviňování. Tátovi jsem hned večer zavolala a dopis přečetla. A on kupodivu poslouchal. Spadl mi velký kámen ze srdce a cítím se ve vztahu k rodičům mnohem svobodnější. Naše vztahy jsou zdravější. Mně NR hodně dal. S láskou a v úctě Marcela

 18. Eva napsal:

  Vážení přátelé, já si pod pojmem neurorestart představuji nejdříve regeneraci nervového systému a nastolení správných spojení v těle, v rodině a v životě. Z tohoto pohledu je těžké si představit, že lze vyhrát jen tak bez předchozího snažení, učení a odpovídajícího životního stylu přes noc nějaké vysoké částky. Bylo by lepší, ukazovat ty příklady, kterých lze dosáhnout prací, studiem a tvořením lepších podmínek k životu, pomoci jiným lidem….

  Systém Výhra-Výhra ( neboli Win-Win) ostatně výhry jednoho člověka na úkor jiného vylučují.

 19. Lada napsal:

  Dobrý den, pane Činko,
  jsem absolventka Neurorestartu. Nemůžu říct, že by mi nepomohl, nepřinesl něco nového , že by mne více nezaktivizoval…. Hodně věcí jsem znala, protože se dají vyčíst v knihách jiných autorů, něco bylo pro mne úplně nové a oslovilo mne. Nemyslím si, že je možno „neurorestartovat se“ za pouhých 21 dnů ve všech obastech, kterých se Neurorestart dotkl. Byl udělaný tak, že mne přinutil opravdu k denní akci – udělat to, o čem jsem už měla načteno, že pomáhá a je dobré to udělat, ale zatím to neudělala – například vision board, pravidelné H´ooponopno, denní vděčnosti…. Informace o peněžence jsem vzala jako hru, proč to nevyzkoušet a nepozorovat, zda se něco změní?
  Rozhodovala jsem se mezi Vaším programem a mezi tímto. Rozhodla cena, délka a určitá jednoduchost, možná byste řekl zjednodušenost…Téměř všechny úkoly jsem stíhala za běžného provozu denního života a tím, že jsem si kurz s týdenní pauzou sama zopakovala, stihla jsem vše, co jsem si vyhodnotila jako hodnotné udělat…..
  Mám pocit, že Neurorestart byl pro lidi na úrovni, na jaké jsem nyní i já a pro lidi na úrovni nižší ( myslím tím přehledu o tom, že nejsme jen „materiálno“ , že existuje něco víc, že jsme schopni svůj život aktivně ovlivňovat) a že dal hodně základních informací a určitou naději mnoha lidem, kteří knihy o ezoterice, duchovnu, práci s mozkem apod. jinak nečtou a ani by si nekoupili – že vůbec něco takového existuje v našem materiálním světě ohlupovaném televizí a filmovým násilím …
  Vaše přednášky a knihy jsou pro mne zatím trochu komplikované, ale brzy se k nim taky dopracuji . Jsou velmi hodnotné, ale člověk někdy potřebuje informace dostat vypíchnuté, zjednodušené, aby je stihl a zvládl v běžném životě zpracovat , odzkoušet a třeba využít ….nemusí vědět vše do podstaty věci . ( Nevím, jak funguje elektřina, ale respektuji, že nějak ano a já ji pro sebe využívám ).
  Říct to jednoduše – tento konkrétní Neurorestart je pro běžné lidi a mnohým vyhovuje – z jejich úhlu pohledu a úrovně, na které jsou, Vy se na to díváte jako odboník na slovo vzatý z naprosto odlišného úhlu pohledu a vidíte i úskalí, která běžný člověk nevidí a ani nemůže pochopit ….Ale každý musíme nejdříve projít 1. stupněm vzdělání, abychom byli schopni postoupit do vyššího….
  Jen názor ….
  Hezký den
  Lada

 20. Ivan Doubek napsal:

  Dobrý den,

  mám osobní zkušenost s Liborem Činkou i Jiřím Čmolíkem. U Libora Činky jsem byl na osobní konzultaci v Praze a osobně jsm se potkali také na akci Milionové Imperium ŽIVĚ. Od p.Čmolíka jsem byl na akci PENÍZE, měl jsem 21 dnů video trénink peníze a naposledy také Neurorestart.

  Každý jsme jiný a jak se říká „někdo má rád vdolky a někdo holky“. U Jiřího Čmolíka musím ocenit, to že se mu podařilo zaplavit internet , ale nelíbí se mi to, že NEURORESTART je spojení celé řady technik HOPONO, FENG ŠU atd. ale vysvětlení je nedostatečné, protože za 10 minut nelze pochopit techniky, které se učí několik dnů atd. U Libora Činky oceňuji profesionální přístup, protože jsem měl možnost s ním několikrát hovořit a vždy mi poradil a vše vysvětlil, když jsem něčemu nerozuměl a doporučil jsem mu několik lidí na jeho Magickou angličtinu extra.

  Přeji Vám hodně štěstí Ivan Doubek http://www.novamyslenka.cz

 21. Daniel napsal:

  Zdravím.
  NRRST ma popravde trošku sklamal. Čakal som viac. Na druhej strane, veľmi oceňujem bonus, ktorý som zakúpením tohto programu získal – 5000 Kč na účet InnerWinnerTV, kde je veľmi veľa dobrých, inšpiračných videí. Je trochu paradoxné, že som sa práve cez videá na Inn.WinnTV dostal k Vám, pán Libor Činka, čomu sa veľmi teším. Váš seminár na IWTV je naozaj super.
  Ďalším bonusom NRRST bola kniha Trhák, kt. nie je až tak zlá. Čiže ak si to všetko zrátam dohromady, tak som zasa až tak neprerobil.
  Som ale rád, že ste napísali tento článok, pán Činka. Trošku ste mi otvorili oči, hoci je už neskoro.

  • Libor Činka napsal:

   Ano, bohužel jsem před rokem vystupoval na pozvání pane Čmolíka v jeho internetové TV i na festivalu, kam si zve významné odborníky (např MUDr. Nešpora) a pak se ohání jejich jmény, přičemž jim říká kolego a snaží se před druhými vzbudit dojem, že i on je expert v dané oblasti. To bylo v době, kdy připravoval knihu s jednou spoluautorkou. Nyní je jeho kniha s pasáženi ode mne či značně inspirovanými, aniž mne požádal o souhlas, vydána jen pod jeho jménem.

  • Kaaarl napsal:

   Já dostal Trhák i s věnováním, ale nemohu se o kvalitě vyjádřit pozitivně. Kvalita je spíše na dolní hranici únosnosti. Vše pomotá a dá do nevhodných souvislostí. Tolik diletantství v podání „vědce“ jsem už dlouho nečetl.

 22. Lidmila VONDRACKOVA napsal:

  Vážený pane CINKA, zajímalo by mě jaký názor mate na hosta pana VYMETALA, který v živém vysílaní na webinari posílal energii na dálku když nevěříte práci kartářek z TV. Dekuji za odpověď. LIDMILA

 23. Jiřina Macháčková napsal:

  Pane Činka. Děkuji za upozornění pro nás všechny. Taky mi přišly emaily od pana Čmolíka, ale nečetla jsem je.
  Přeji hezký den. Jiřina Macháčková

 24. Bohuslav napsal:

  Dobrý den.

  Neurorestart jsem neabsolvoval.
  Úplně na začátku mě ale zaujalo, co se stalo těm nešťastným lidem v Africe, a jak jednoduchou psychologickou metodou
  je jim možno alespoň trochu pomoci.
  Video je ke shlédnutí zde:
  http://www.neurorestart.com/odborna-zastita
  Docela by mě zajímal krátký názor psychoterapeuta na tuto věc. Na základě toho videa jsem začal Neurorestart sledovat, prohlédl jsem si daslší jejich videa a shlédl některé webináře.
  Asi před půl rokem jsem se už už blížil k nákupu Neurorestartu.
  Říkal jsem si, že jako experiment by to nebylo špatné. Ale odradilo mě to, že konkrétní nahrávka je údajně (mimo jiné) založena i na křestním jménu.
  To se mi zdá jako úplná blbost a tím pro mě Neurorestart skončil.
  Ale kladu si otázku: nemohou skutečně jejich nahrávky nějakým způsobem fungovat?
  Vždyť i Vy, pane Činko, prodáváte audio nahrávky jako je AudioVitamín, které (alespoň pro mne) opravdu fungují.
  Přitom je to vlastně jen taková technická věc – zvuky o určité frekvenci. Žádná psychologie v tom asi není.
  Jestliže tedy fungují Vaše nahrávky, proč by nemohly fungovat technicky vyrobené nahrávky Neurorestartu? V zájmu objektivity tohoto blogu: Neodsuzujeme něco, o čem nic nevíme?
  Pár lidí tady říká, že nahrávky nefungují. Ale myslím, že takovéto věci docela určitě na každého fungovat nebudou.
  Ale co když existuje spousta lidí, na které to zabírá? Tito lidé ale samozřejmě (zatím) do tohoto blogu nepřispěli…
  Nestálo by za to podrobit Neurorestart důkladnějšímu odbornému zkoumání než jej odsoudíme?
  (Myslím tím jen ty nahrávky, nikoli ten humbuk okolo.)

  Děkuji Vám, pane Činko, za Vaše produkty. Mám jich celou řadu a jsem spokojen. S pozdravem
  Bohuslav

  • Libor Činka napsal:

   Pan Čmolík mne požádal o referenci na nahrávky. Když jsem mu řekl, že po opakovaném poslechu nepozoruji efekt, ale že je možná problém v délce, protože pro mozek jsou ty 2 minutové nahrávky krátké, nicméně bubnování vytváří přes sluchátka hezký efekt, tak mne jeho odpověď mírně řečeno posadila. Prý tam není nic slyšitelného, jde o zvukovou homeopatii a bubny tam jsou, aby tam pro lidí bylo něco slyšet. Prý tomu také nevěřil, ale po několika měsících mu manželka řekla, ale ne Jiří, ty jsi se změnil, ty jsi se transformoval. Zajímavé je, že ve veřejném vysílání se doba jeho transformace zázračně asi 30 x urychlila a najednou to nebyly měsíce, ale dny. Po pravdě řečeno, jakožto psychoterapeut, bych všemi deseti stál o to, aby existovaly nahrávky, které člověku po 2 minutách poslechu opakovaného pravidelně pomohou. Jenomže to je v rozporu s tím, s čím mám letitou zkušenost jak já tak ti, kteří vytváří nahrávky pro změny vědomí například do mozkových stimulátorů. To jsou poznatky ověřené v stovkách studií. A uživatelé jako Vy víte, že AVS stimulace začne působit zpravidla nejdříve po 3 až 10 minutách. Důvod, proč se někteří uživatelé „metody od JVČ“ cítí po čase lépe je někde zcela jinde. Ve skutečnosti jej dělají dlouhé nahrávky byť zastaralého autogenního tréninku, dodávané k těm krátkým. Připomíná to situaci slavných nahrávek od Eldona Taylora, které obsahovaly k neslyšitelné stimulaci sešit, v kterém si uživatelé měli každodenně číst, co že jim tam nahrávky programují. Přestože bylo opakovaně prokázáno, že subliminální nahrávky nefungují, tak ještě padesát let po odhalení podvodu jsou stále prodávány.

   • Bohuslav napsal:

    Díky. Že jsou to jen dvouminutové nahrávky, to jsem opravdu netušil.
    Ještě že jsem to nekoupil. To bych opravdu nas…štvaný. 🙂

  • Kaaarl napsal:

   Na to mám jednoduchou odpověď!

   Je Čmolík autorem metod? NENÍ.
   Je možné mít zkušenost s těmito technikami odjinud? ANO.

   Co by jste řekl příkladu: Budu vás navádět podle běžných zvyklostí – dva kroky doprava, tři kroky rovně, sedm kroků doprava.

   Dostal by jste se na stejné místo, pokud by jste si prohodil význam některých číslovek a trojku by jste zrušil pro jistotu úplně?
   Podle vaší logiky by jste se musel učit u Čmolíka jeho originální číslování, aby jste nemohl být nařčen, že kritizujete něco, co jste sám neprošel.

 25. Libor napsal:

  Dobrý den Libore,
  pana J.V.Čmolíka sleduji od okamžiku kdy se objevil u pana Kirše,,je to showman.. Dnes se dovídám, co jsem možná tušil a jsem rád,,že jste mi poslal tyto informace. Když jsem se rozhodoval do čeho jít, vybral jsem si Vás jako učitele, protože Váš přístup a metody jsou mi blízké. Díky.
  Libor

 26. Iveta Skalová napsal:

  Dobrý den Libore, musím reagovat na dnešní e-mail, který jsem od Vás dostala. Vážím si Vás jako člověka i práce kterou děláte. Zárovnen jsem prošla Neurorestartem a chci Vám sdělit, že jsem se opravdu velmi ráda nechala „ovládnout a zmanipulovat“ protože se můj život ,byt za tak krátkou dobu a z nedokonalým poznáním jednotlivých technik , zkvalitnil ve všech směrech, at už vezmu v potaz peníze, vztahy, zdraví nebo práci .Byla to jedna z nejlepších investic mého života a každému bych chtěla poblahopřát k rozhodnutí tento kurz absolvovat též. Pokud nabízíte něco stejně hodnotného, nebo dokonce neskonale hodnotnějšího, jak jsem pochopila z Vašich slov, opravdu velmi ráda se toho taktéž zůčastním. Osobně jsem ale přesvědčená, že schazováním ostatních lidí a jejich dobré práce, schazujete především sám sebe. Bohužel. A odvolávat se na obranu slabších??? Je opravdu nutné lidi takto podceňovat??? Děkuji Iveta

  • Libor Činka napsal:

   Iveto, jsou různé úrovně poznání a odbornosti a pokud někdo amatérským způsobem zneužívá některé postupy a vystavuje druhé riziku, pak je potřeba se k tomu postavit. V mých trénincích jde vždy o roky ověřené a všechny funkční postupy jsou doplněné mou podporou jakožto psychoterapeuta. Kdyby NR neobsahoval nesmysly, nazaváděl a nemanipuloval, tak bych se k němu nijak nevyjádřil. Takže dobrou práci v tom opravdu nevidím.

   • Iveta Skalová napsal:

    tuším, že se tomu říká vývoj… pokud člověk upřednostní riziko poznání něčeho nového a neověřeného, před praktiktami, která fungují dlouhé roky:-)

    • Láďa napsal:

     Iveto,

     pan Čmolík je amatér. Hned první úkol v NRST začínal slovem „Zkoušejte“ – a to nemůže napsat nikdo, kdo aspoň trochu ví, jak funguje mozek. A tak to pokračovalo dále. Splácanina různých věcí, které kloužou po povrchu. Nic spojeného s vědou a klinickými studiemi na funkční magnetické rezonanci, jak bylo prezentováno v programu. Z mého pohledu to byl podvod. A pokud vám pomohl tento amatér, tak doporučuji navštívit profesionála, představte si kam vás může posunout člověk, který ví co dělá.

     • Iveta Skalová napsal:

      Láďo, to je to co jo já přesně chci!!!..napsala jsem to hned v úvodu svého prvního příspěvku, že se velmi ráda zůčastním i tréninků..nebo chcete-li seminářů pana Činky.Osobně je mi velmi sympatický, ale proč jen ta zloba, zášt a nerespekt vůči svému okolí ???:-)

  • Kaaarl napsal:

   Musím se přidat k Liborovi, aby to nevypadalo, že je proti NR pouze on.
   Nezávisle na Liborovi jsem hodnotil nevědeckost “ neurovědce a kvantového fyzika“ již na jeho úvodní nachytávce NR . Čmolík nejprve reagoval pouze smajlíky, ale nakonec mě vyblokoval z diskuzí u programu NR. Vypadá to jako shazování něčí práce, ale jen vypadá. Studoval jsem a soustavně studuji, takže mě hned trkne do hlavy, když někdo tvrdí něco jiného než ostatní a přitom to není ochoten dokázat ani uvést zdroj. Když to navíc nedává smysl, mám pak pro to jednoznačně odmítavé stanovisko.
   Ono to může mít i další souvislosti.
   Strach a další emoce nás chrání před nebezpečnými situacemi. Já jsem si strach v latentní podobě celá léta pěstoval, protože jsem věděl, že mi to zabrání přehlédnout rizika. Jsem projektant řízení složitých chemických výrob s nebezpečím výbuchu. Pokud bych si nepěstoval latentní strach, musel bych daleko více promýšlet všechny varianty nebezpečných scénářů, abych mohl zabezpečit stejný stupeň bezpečnosti. Nyní jsem tak vycvičen, že pocit strachu mi napoví na podvědomé úrovni, že něco není v pořádku a že to musím najít. Proto jsem od roku 1983 neměl se svými projekty nejmenší problém. Mohl jsem dokonce navrhovat vyšší riziko, než bylo plánováno původně. S tím souvisí značné úspory při zachování bezpečnosti.

   Zbavování se všech negací má smysl pouze terapeutický. Musí se pak vybalancovat částečný návrat k negacím, protože běžný život připravuje situace, ve kterých je potřeba používat i negace právě proto, aby jste nebyla zatlačena do defenzivy a nečelila ještě většímu relativnímu tlaku.

 27. Juraj napsal:

  Dobry den,

  prve, co som si vsimol su nadherne stranky. Neviem, kto vam ich robi, ale je to fakt vyborne. Do NeuroRestartu som nevstupil, otec ma odmalicka ucil obycajnemu zdravemu sedliackemu rozumu, tak to obcas pouzivam ;)) Ale fakt len obcas :)) Neskor som si cital aj vas clanok NeuroPodvody. A tento clanok je opat vyborny. Dakujem za osvetu.
  Jedna vec ma trochu zaskocila. Narazka na Jehovovych svedkov. Zrejme je to myslene ako vyliatie si hnevu, ale zbytocne si tym znizujete svoju profesionalnu uroven. Beriem vas ako cloveka, ktory vyvracia nezmysly, overenymi faktami a skusenostou. A to si velmi cenim. Tu ste, ale mimo. Kedysi som nejaku dobu chodil medzi JS a oslovuju sa „bratia a sestry“. Oslovenie „Králové a Královny“ som nikdy nepocul a myslim, ze keby to niekto pouzil, tak by na neho pozerali, ci spadol z ceresne :)) Sam Cmolik sa do nich navaza, kvoli jeho zlej skusenosti, cim ale dokazuje, ze sam s tym nie je vyrovnany, co je v rozpore s jeho vlastnou „transformaciou“ (zrejme mu jeho vlastny sotek neda pokoj :)). Takych veci som si u neho vsimol viac :(( Vratme sa, ale k vasej narazke. Nie je to nic tragicke, len skoda, ze boj „pravdy voci lzi“ je poznacena predsudkami.

  Prajem krasny den,
  Juraj

  • Libor Činka napsal:

   Juraji, nijak jsem nenarážel a nemám nic proti jakékoli víře, pokud neubližuje druhým.

   • Juraj napsal:

    Ale ano. Mate to v clanku. Okrem toho svedkovia ziadne honosne oslovenia nepouzivaju a dokonca ani neschvaluju. Takze Cmolikov pozostatok z tohoto to nebude : ))

 28. Milý Libore, já samozřejmě nevím nic o tom, o čem jsi psal, nicméně Neurorestartem jsem si prošla a považuji ho za velice přínosný, systematicky utříděný projekt napomáhající k řešení klíčových oblastí lidského života.

  Možná bych teď mohla stát na straně těch, kteří Jirku obviňují, protože ani po Neuroprestartu nezbohatli :-). Ani já jsem nezbohatla – ale přitom zbohatla. I v oblasti financí jsem díky NR hodně pochopila a našla jsem v sobě větší pokoru a úctu k penězům. Ale hlavně jsem se díky konkrétním akcím a „úkolům“ hodně posunula ve vztahu k sobě samé a jsem za to velice vděčná. NR pro mě byl v mnohém velice osvobozující.

  Nevidím a přiznám se, že asi ani nechci vidět do pozadí vašich neshod. Nicméně o NR píšeš velice – a bohužel pouze – pejorativně,a to nepovažuju za fér. Ani pro mě např. Ganéša není příliš stravitelný. Přesto jsem si z NR vzala hodně a považuji ho za velice dobrou investici v mém životě. V NR toho bylo hodně a hodně dobrého. Nic z toho jsi ale nezmínil…:-( Věnovala jsem aktivitám v NR opravdu hodně času. Možná i proto jsem zaznamenala velký přínos.

  Mám pocit, že je čas spolupráce, podpory, sdílení, osobnostního rozvoje, čas pro dobro, lásku, prosperitu a rozvoj jedinečnosti každého člověka v tom nejlepším slova smyslu.

  Nekritizuji tím Tvou reakci na Jirku. Ty víš, co víš. Já také. Jen mi to přišlo poněkud jednostranné. A pak – jednou ze základních smutných lidských vlastností je vidět třísku v oku druhého, ale trám ve svém nikoli. Něco jsi napsal – a všimni si, jaká vlna negativity a nesnášenlivosti se roztáčí. A jak je vidět – patrně ze strany těch, kteří sami o NR nic nevědí, nemají s ním osobní zkušenost, ale už ho kritizují. A to jen proto, že mají dobrou zkušenost sTebou…

  Mně je 51 let a pořád se mám co učit. Vystudovala jsem dětskou medicínu, mám atestaci z vnitřního lékařství, zakládala jsem autotransfúzní jednotku pro kardiochirurgii v IKEM. Kdysi mě hodně zajímala neurologie. Nyní pracují 17 let v neziskové organizaci CEVAP, kterou jsem založila. Vedu dvě neziskovky.

  Ale asi jsem atypická lékařka. V konečném důsledku až tak nevisím na výzkumu neurověd ani pseudoneurověd. Kolikrát v historii se věda mýlila a kolikrát v historii byla zneužita….

  Myslím, že to, co Jirka dělá, je bez ohledu na to, zda je či není neurovědec, úžasné.

  Inspiruje tisíce lidí k dobrým věcem, k práci na sobě. Vytváří atmosféru přátelství a motivuje lidi k tomu, aby v sobě i druhých hledali a viděli to nejlepší. A to považuji za velice dobré a zdravé. Sleduji další jeho projekt – Pětiminutovka. Jsou tam velice hluboké inspirace.

  Podotýkám, že mám zakoupený i Tvůj produkt – Tvůrce osudu. Věřím, že mi hodně dá, i když zatím jsem do něho moc nepronikla. Zvláště proto, že toho mám k řešení poměrně hodně. A den, jak známo, má jen 24 hodin. 🙂 Zatím jsem nečetla ani Tvou knihu o mozku ani Jirkovu. Nicméně věřím, že si svou inspiraci najdu v obou. Mám zakoupený i Tebou doporučený produkt Marie Michaličkové Sebevědomá žena. Také mě zaujal, ale také na něj dojde postupně.

  Hodně mi dal Andy Winson, kterého jsem osobně poznala a velice si ho vážím. Díky němu jsem si zakoupila Tvého Tvůrce osudu.

  Významně mě obohatil David Kirš. Na jeho MIO jsem poprvé viděla Tebe, Andyho i Jirku…

  Myslím, že nemusíme přijímat ode všech vše bezvýhradně a už vůbec ne slepě.

  Pro mě je život jako jedna velká louka pestrých květin – každá má jiný tvar a jinou barvu, každá jinak voní a všechny dohromady utvářejí nádhernou kytici. Lidi vnímám stejně.

  Ráda se s Tebou potkám osobně. To, co děláš, je krásné, a přeji, ať Tvé dílo pomůže mnoha lidem a přináší Ti radost. S láskou a v úctě Marcela Rozehnalová

  SOUHRN – MOJE DŮVODY DOPORUČENÍ NEURORESTARTU:

  Neurorestart má moji plnou podporu. Sama jsem si jím prošla a mohu se za něj plně postavit.

  Jedná se o komplexní pojetí řešení klíčových momentů v lidském životě.

  Vede lidi k tomu, aby:
  1. pracovali na rozvoji své osobnosti,
  2. byli pravdiví a upřímní sami k sobě,
  3. objevili svůj úžasný a jedinečný potenciál,
  4. zbavili se svých obav a nejistot, které je brzdí v jejich životě,
  5. vyčistili si své vztahy,
  6. našli svou hodnotu,
  7. učili se mít se rádi,
  8. být vděční,
  9. oceňovat sami sebe i druhé,
  10. všímali si „náhod“,
  11. kladli si správné otázky a s jejich pomocí se dobírali toho nejlepšího možného řešení obtížných situací.
  12. NR vede lidi k úctě k životu, k sobě samým, k druhým lidem, ale také k věcem a penězům jakožto živé energii, která je hodna úcty.
  13. NR lidi osvobozuje ze zajetí nesmyslných konceptů a nepravd o sobě i o druhých, které je omezují a brzdí v rozvoji jejich krásného „já“
  14. Nalaďuje lidi na „přátelský vesmír“

  Neurorestart plně doporučuji všem lidem bez rozdílu. Jsem přesvědčena, že každý si v něm najde něco, co pro něj je a bude důležité a otevře mu nové cesty a možnosti v životě a vztazích s jeho blízkými – bude-li ovšem chtít 🙂

  • Libor Činka napsal:

   Hezký den Marcelo, svět je plný amatérů, kteří umně prezentují díla druhých jako svá. Promíchají pravdivé s nesmyslným. To je to, co je nebezpečné. Jsi lékařka a tak víš, co je to etika, co se smí a co nikoli. Není možné, aby zdravotní sestra vedla mozkovou operaci. To, že hezky zašije ránu, neznamená, že operace proběhla úspěšně. A už vůbec není přijatelné, aby student medicíny léčil tisíce lidí na dálku a přitom vytvářel dojem, že má individuální letitou zkušenost s vědeckým přístupem. Takže pokud někdo vybudovat podnikání, tak mu doporučím Davida, ale nedoporučím ho jakožto znalce lidské mysli, tam je laik. Pokud někdo potřebuje odborníka přes psychologii, tak jedním z těch za jejichž odbornost mohu mluvit patří Andy. Pokud bych znovu šel na kouzelnickou soutěž a případně usedl znovu s Pavlem Kožiškem do poroty a přišel Jiří jakožto bavič, dostal by od nás průměrnou známku, ale byli bychom kamarádi. Jakmile však mezi nás příjde nezkušený člověk s heslem: „Když budu předstírat, že jsem světový borec, tak se jím stanu.“ a přitom bude špatně kopírovat skutečné hvězdy, skutečné odborníky, tak se těžko dočká uznání. Nemohu tedy akceptovat představu, že o krásnou zahradu plnou květin, se stará člověk, který míchá kvalitní půdu s urychlovači, které několika květinám pomohou, ale pak povedou k zaplevelení až zkáze většiny.

  • Kaaarl napsal:

   Vede lidi k tomu, aby:

   2. byli pravdiví a upřímní sami k sobě,

   ******************************************************

   Tak s toto mám obrovský problém přijmout.
   Jak mě může vést k pravdě a upřímnosti někdo, kdo stále lže a je neupřímný?
   Jak mě může posunout někdo, kdo si ani nedá práci s výběrem technik? Kdo vám předhodí každý den video o něčem, co vyžaduje nácvik několika týdnů? Kdo vám tvrdí fantasmagorie v oblastech, které znáte?

   Nezlobte se na mne, ale vy mi i při vašem vzdělání připadáte zmanipulovaná.

   Jak chcete spolupracovat s lidmi jako Čmolík, který se neštítí ničeho? Já osobně nemohu spolupracovat s někým, kdo pro zisk udělá cokoliv.

   Je to asi moje projekce, ale desítky let zkušeností mi potvrzují, že to tak je. Zkušenost je i taková, že jsem nechtěl podlehnout tlakům zvenku a trval na svém a věřil v nějaký výsledek. Vždy to dopadlo, jako bych pochyboval.

   Pokud bych do NR vstoupil, čekalo by mne pouze opakování chyb, které jsem si zažil před 40 lety. A za to bych měl ještě platit 5 000?

  • Clovek napsal:

   Reakce na bod 13. NR lidi osvobozuje ze zajetí nesmyslných konceptů a nepravd o sobě i o druhých, které je omezují a brzdí v rozvoji jejich krásného „já“.

   Osvobozuje je od nepravd polopravdami a nepravdami. Co pak budou mit v te hlave ?
   Precti si, ze vcerejsiho webinare commenty. Nekteri mu dali penize, co meli na neco jineho. Nebo jak odpovida, kdyz mu pisou, atd.

 29. Irena napsal:

  Přišel mi tento meil a četla jsem více komentářů. Neurorestart jsem sice neabsolvovala, ali viděla jsem pouze to první video, více ne, ale komentáře zde přispívajících lidí jsem si chtěla přečíst, o čem to bylo. A protože si ráda „vyslechnu“ obě strany, tak se mi jasně potvrzuje, že „osobní zkušenost“ je osobní zkušenost a každý má tu svoji. A také, že OSOBNÍ ZKUŠENOST je to, co si člověk prostě nemůže koupit, tu MUSÍ PROŽÍT SÁM. A sám ji také zhodnotí. Takže každý „přispivatel“ napíše SVOJI PRAVDU, svoji zkušenost, to, jak to vnímá a cítí, ať už Neurorestart absolvoval nebo ne. A z obsahu komentářů je také vidět, že lidé se velmi rádi často přikloní k NĚČÍ zkušenosti a na jejím základě se rozhodnou, než by „zariskovali“ a prošli zkušeností svojí.
  Proto velmi konstruktivně hodnotím příspěvky paní Marcely nebo Ivety, že napsaly svoji vlastní zkušenost, tak jak ji prožili a cítí a myslím, že je to správné. A z pohledu dalších – každý bude asi hájit tu svoji.

 30. Eva napsal:

  Milý Libore,

  mně osobně by zajímalo, zda se dá s vlastním mozkem spolupracovat i jinak než hypnózou.
  Děkuji předem za odpověď a přeji krásný slunečný den. 🙂

  • Libor Činka napsal:

   Hypnóza je historicky nesprávný pojem pro intenzivní soustředění a propojení vědomé i nevědomé části psychiky včetně těla. Takže odpověď pro laiky překvapivě zní: Nikoli. Tip najdete ve videích z mého programu, který již sice není dostupný, ale videa jsou k dispozici na http://www.tvurceosudu.cz A také přeji hypnotické ponoření do užívání si slunečného dne:)

 31. Miroslav napsal:

  Zdravím Libore, jsem rád, že jsem při rozhodování zda NR nebo TO dal přednost tvému projektu. Jeho hodnota se při podobné ceně s NR nedá srovnat (pár lekcí NR jsem zhlédl). Tvé přednášky a postupy jsou daleko uvěřitelnější a výše uvedený článek mi jenom potvrdil moje pocity při rozhodování. Rovněž kniha Ovládněte svůj mozek mi potvrdila, že to, co teď dělám je správné a měl bych v tom vytrvat. Zpracoval jsem totiž na základě vlastní praxe a různých zdrojů „Program na podporu mozku dětí již od raného věku“ a od jara umístil na stránky miminkoplus.cz. Na děti budou určitě lépe působit jiné metody rozvoje jejich mozku k většímu sebevědomí a úspěchu než ochutnávání peněz. Jinak skvělá kniha ve vztahu mozek a děti je od Johna Mediny: Pravidla mozku dítěte. Třeba neznáš :-). Přeji další úspěchy a mimochodem nové stránky jsou super – jednoduché, přehledné, nepřeplácané.

 32. Petr napsal:

  Libore výborný příspěvek. Fandím ti!

 33. Marie napsal:

  Dobrý den pane Činko.
  Dnes jsem pochopila můj zmatek a to, co jsem tušila. Má intuice mě nezklamala.
  Moc děkuji za tento článek. V úctě Marie

 34. Angie napsal:

  Dobrý deň pán Činka a ostatní prispievatelia,

  dovolím si reagovať na program NRST, ale aj na príspevok/programy p. Činku a ostatných prispievateľov.
  Vyzerá to tak, že „pravda“ je, ako obvykle – kdesi uprostred.

  1) Programy p. Činku poznám len čiastočne, ale to, čo poznám sa mi javí ako kvalitné. Dvadsať rokov psychoterapeutickej praxe a vzdelávania je naozaj dosť, ale pri všetkej úcte pán Činka, poznám aj niektorých Vašich kolegov, ktorým ani tento fakt príliš na odbornosti nepridáva. Ergo, nie je odborník ako odborník, čím rozhodne nemierim na Vás:-). V každej brandži sa nájdu ľudia s hromadou titulov a len zasvätená komunita ich kolegov vie, že sú to diletanti. Neveselé poznanie.

  2) Program NRST som absolvovala – možno ako jediná z úplne iných dôvodov ako všetci ostatní účastníci, preto som sa na fórach takmer nevyskytovala – javilo sa mi to ako strata času. Na druhej strane, veľmi pozitívne hodnotím to, kvôli čomu som tam išla – a to bol spôsob ako robiť internetový biznis. Uznajte, toto pán Čmolík vie, bezpochyby. Tiež sa mi niektoré veci zdali manipulačné, ale mne osobne to prekážalo len z hľadiska porovnateľného stanoviska ako zastáva pán Činka. Súhlasím, ale… V internetovom biznise je dosť zložité hovoriť o etike. Asi je potrebné začať ju budovať v tomto „novom“ duchu. No navážajte sa do svojho kolegu, ktorý má rovnaké vzdelanie/prax ako Vy, laici jeho kvalitu posúdiť nevedia, ale Vy viete, že je to blbec…
  … čo s tým?

  3) Uvažovať o pánu Čmolíkovi ako o neuro/vedcovi je asi dosť nemiestne. Sama som absolventka dvoch univerzít, študovala som okrem iného aj psychológiu. Ak niekto vie o ťažšom odbore, nech sa prihlási. Každý slušný, poctivý a vzdelaný človek, skôr alebo neskôr dôjde k onomu Sokratovskému, že vlastne skoro nič nevie/me. Čím viac sa vzdelávame, tým viac do vecí vidíme a preto vieme, že vidíme a vieme vlastne len žalostne málo. Ale…

  4) Niektoré skratky nemusia byť úplne najhoršie a pre niektorých ľudí bol takouto skratkou program zmieňovaného pána Čmolíka. To je asi pekne opísané v príspevku pani Marcely R. vyššie. Na druhej strane, p. Marcelka Vy sama ste príčina svojich zmien, pán Č. mohol mať nanajvýš úlohu akcelerátora, zvlášť v prípade ľudí ako ste Vy. Ale aj tí 17 ľudia, čo tam v pondelok vystupovali – pozrela som si záznam, a zbierka tých ľudí bola dosť signifikantná – Vy Marcelka, ste sa tam jediná z tej skupiny vymykali. A ešte poznámka – ak pán Čmolík tvrdil, že na program stačí do 30 minút denne, tak je to LOŽ! Väčšina ľudí si priamo alebo nepriamo posťažovala, že im to zaberalo celé hodiny!!!

  5) Preto úplne chápem postoj pána Činku, ktorý sa snaží veci uviesť na „pravú mieru“ (nemyslím to ironicky) a zaradiť p. Čmolíka tam, kam patrí. Do biznisu, ale rozhodne nie do psychológie. Bez ohľadu na to, že to nevylučuje fakt, že to niektorým ľuďom môže pomôcť.
  Marcelka, môže, ale len preto, že Vy asi tušíte o čom to je, na základe Vášho vzdelania, vzdelávania sa a skúseností – životných aj tých profesionálnych. Mňa tiež rozčuľujú vagóny inžinierov s manažérskou praxou fušujúcich do psychológie a ďalších humanitných vied, odvolávajúc sa na svoje korporátne, prepytujem úspechy. A potom sa po nich začnú opičiť aj psychológovia so slabšou povahou, keď vidia koľko to tým „amatérom“ nesie.

  Snaha o rozlíšenie skutočnej odbornosti rozhodne je namieste. A ešte poznámka – buďme úprimní – ja myslím, že všetkých by nás zdvihlo zo stoličky, keby niekto okopíroval našu prácu a potom ju vydával za svoju, alebo nie?

  Príjemný deň
  Angie

 35. Tomáš napsal:

  Dobrý den pane Činko,

  přiznám se, že ač jsem sám NeuroRestartem neprocházel, na své ženě jsem pozoroval zcela jasnou změnu k lepšímu. Při nahlížení do obsahu a shlédnutí pár videí musím uznat, že pan Čmolík umí manipulovat s davy a umí dělat také byznys. Myslím si, že to je naprosto v pořádku. To, že to pro někoho mělo efekt pozitivní a pro někoho žádný může znamenat např. to, že někdo dělal skutečně jednu věc za druhou a dělal jí pořádně a u někoho stačí, že si něco koupí a programem skutečně neprojde.
  Jde o to, že pan Čmolík ukázal některé techniky, které prospěšné jsou. Rozšířil obzory přihlížejících a pokud jim to, co se naučili nestačí, budou studovat dál. Možná nevědí kde, ale alespoň vědí, co mají hledat.
  Já osobně jsem přemýšlel o Vašem kursu pro svou ženu, ale odradil jste mě Vy sám svým chováním. Víte, jako první ze všech lidí, kteří nabízejí v současné době kursy osobního rozvoje, jste do ostatních začal píchat a házet na ně špínu.
  Možná tu jde o to, že pan Čmolíkovo projekt startoval přibližně ve stejnou dobu jako ten Váš a jednalo se o boj o účastníky, nicméně nejen tyto projekty jely synchro a Vaše emaily působí jako žalování malého děcka, kterému někdo sebral bombón.
  Chápu, že jistě jste znalý, zkušený a s velkou praxí (navíc jste studoval u lidí, které velmi dobře znám), ale není třeba se snižovat k něčemu takovému. Pokud Vám pan Čmolík něco „ukradl“, buďte rád. Možná to znamená, že ta část Vaší knihy měla větší hodnotu, než jste si myslel a řekněme, že tedy byla prospěšná.
  Neházejte ale na nikoho špínu. Osobně znáte techniky, které Vám pomohou se vypořádat s negativními emocemi, či soudy a potřebou vše vykřičet do světa, tak je používejte, protože jen tak ukážete, že dobře používáte to, co učíte ostatní.

  • Libor Činka napsal:

   Tomáši, prostě nejsem tak dokonalý, abych mávl rukou nad tím, že se někdo přiživuje na díle, na kterém já a další odbornici pracujeme desítky let. Už ve své knize jsem popsal, jak amatérské kradení myšlenek porfesora Lozanova zdiskreditovalo v očích veřejnosti přelomovou metodu a tak došlo k zpoždění jejích přenosu o desítky let což oblivnilo životy statisíců lidí. Takže tolik k špíně a kradení bonbónů. Pokud někomu příjde v pořádku, že po světě běhají podvodnící a amatéři, kteří parazitují na letech života druhých, tak se můžete přihlásit jen za roční poplatek necelých 300 liber jako transformační leader a stát se také tak „skvělými“.

  • Kaaarl napsal:

   Mohu potvrdit, že jsem napoprvé měl podobné pocity a panu Činkovi jsem to napsal trochu tvrději.
   Viděl jsem sice okamžitě , že Čmolík o své vědecké práci lže, ale chtěl jsem mu nechat možnost vysvětlit to.
   Jak jsem se postupně seznamoval s dalšími a dalšími nehoráznostmi pana Čmolíka, začal jsem být k jeho balamucení lidí nesmlouvavější a kritiku od pana Činky jsem více přijímal jako odpovídající kvalitě NR.

   Ono je to vždy ošemetné kritizovat konkurenci. První, co vás napadne, jsou kyselé hrozny.
   Jak to ale udělat jinak, když vidíte to balamucení lidí? Budete dělat mrtvého brouka kvůli možnosti nařčení ze závisti a tím umožníte podvodníkovi ovládnout veřejné mínění, nebo ukážete na nepravosti, přestože vám to může pošramotit pověst výše uvedenými podezřeními?
   Já dávám přednost druhé variantě a dávám panu Činkovi za pravdu.

 36. Vašek C napsal:

  Vážený pane Činko
  Před lety jste si získal mou důvěru tím, že jste mi pravdivě odpověděl na můj dotaz, i když jste věděl, že si díky Vaší informaci Váš produkt nekoupím. Mou důvěru máte i dále – ta také rozhodla, že jsem se rozhodl pro TOO.
  Nyní pro ostatní obrátím pozornost k Neurorestartu v jeho různých podobách.

  Neurorestart peníze je propagován na webu mimo jiné touto větou: Na semináři NEURORESTART® PENÍZE dojde k transformaci Vašich programů na peníze ve vašem mozku.
  Pokud to chápete tak, že se zúčastníte jednodenního semináře a bude Váš mozek přeprogramovaný, tak se mýlíte. Na konci semínáře se dozvíte, že musíte na sobě podle zasílaných instrukcí ještě dalších 21 dní makat a ještě za to zaplatit dalších nejméně 2100 Kč, to je celkem přes 4 tisíce…
  Proto bych informace na webu o NEURORESTARTu® PENÍZE označil decentně jako marketingový tah, upřímněji jako klamavou reklamou.

  Dále můj názor na Neurorestart nahrávky:
  Pokud jste zvědaví jako já, doporučuji na stránce nahrávek udělat na webu první asi dva kroky v objednávce nahrávek – až se dostanete na stránku, kde máte odpovídat na krátkou sadu otázek. Na základě vašich odpovědí Vám „p r ý“ bude vytvořena nahrávka neurorestart vám „na míru“.
  No a u těchto otázek se zamyslete nad tím, zda Vaše odpovědi na jejich otázky mohou vystihovat Vaši skutečnou podstatu, kdo jste, a co a jak prožíváte, protože jedině tak by mohly být nahrávky pro vás prospěšné.
  Já osobně jsem si nedokázal představit mechanismus, kterým by někdo mé odpovědi zapracoval do programu pro vytvoření nahrávek speciálně pro mně.
  Navíc mne odradila představa, že by nahrávky skutečně měly na můj mozek vliv. Proč? Protože:
  Odmítl bych si pustit do mozku něco, co by naprogramoval někdo jiný podle mých odpovědí na několik málo povrchních otázek, které ani nejsem schopný v tuto chvíli zodpovědět výstižně.
  Navíc, i kdybych odpověděl na otázky výstižně:
  KDE MÁM ZÁRUKU, ŽE MÉ ODPOVĚDI BUDOU POCHOPENY TAK, JAK JSEM JE JÁ MYSLEL?!?!?!
  Takže asi chápete, že jsem objednávku na nahrávky nedokončil…

  Ale do Neurorestartu 21 dní bych klidně šel, kdybych měl příjem aspoň nad 20 až 40 tisíc měsíčně. Tehdy by mi investici do Neurorestartu vrátila třeba i jedna jediná inspirace, kterou bych si v Neurorestartu našel, jinde dostudoval a pak sám tvůrčím způsobem použil.

  • Libor Činka napsal:

   Václave, vše v NR už bylo popsáné až desítky let zpět, například s Visionboardy, které zpropagovala kniha Tajemství, jsem se setkal na počátku 90. let v legendární knize Tvůrčí představivost od Shakti Gawain – tuším, že to byla kapitola Mapa Pokladů, kterou si pamatuji právě protože mi přinesla úspěch. Řečeno přesněji a moderněji jde o myšlenkovou mapu cílů. Navíc to tam najdete popsané opravdu podrobně. Zrvna mne napadla souvislost NR a některých knih od Joe Vitala – on někdy vytvoří zajímavě popsanou reklamu na další produkty, které naznačí a pak je prodává. Geniální myšlenka prodávat reklamu. Takže zpět k Shakti Gawain – to je kniha, kterou si může každý dovolit a přestože je útlá, tak je to ten typ knihy, která obsahuje mnoho a dá více než stovky dalších. A mimochodem asi 3 minuty mluvení ve videu odpovídají jedné stránce, takže 15 minutové video sdělí jen něco kolem obsahu pěti stránek.

 37. Treew napsal:

  Ahojky pane Činko, vaše reakce na neurorestart mne potěšila. Chtěla jsem se na tento problém zeptat-pan Čmolík. JIž několik týdnů mne nemile bombarduje s neurorestartem tak intenzivně, že jsem začala mít podezření, že jde z jeho strany o podvod. Rezolutně jsem si řekla, že se na vše u Tebe přeptám a veškeré programy psychologie, TOO a mnoho dalších budu čerpat jen od tebe.

  Jsem ráda, že se potvrdilo mé podezření s panem Čmolíkem. Přeji krásný den. Treew

 38. Postupa Jiří napsal:

  Dobrý den
  Četl jsem Vaši kniku Ovládněte svuj mozek a vážím si Vás jako odborníka. I když byl jsem u vás na hypnoterapi a neviděl jsem výsledek, přesto děkuji za názor na Neurorestart ,prvnímu pokusu jsem odolal,při druhém bych asi podlehl.
  Smím vědet Váš názor na kurs pana VYMĚTALA-lŠŠ.
  Děkuji Jíří POSTUPA

  • Libor Činka napsal:

   Jiří, hypnoterapie není jednorázová záležitost, je potřeba vše konzultovat v dalších sezeních a hypnoterapii řádně ukončit. Pan Vymětal je odborník, který má mou podporu. Určitě se u něj nesetkáte se zbrklými výroky a ignorováním toho, co musí kouč vnímat.

 39. ROY napsal:

  Tak tyto komentáře jsou fakt bomba. jako nestraný pozorovatel na netu mohu jen konstatovat, že mi poslední dobou přijde zviditelňování několika jedinců na internetu jako ping pong. Postupně se všichni podporují, doporučují jeden druhého a všichni jsou skvělí a myslí to se všemi jen dobře. Hlavně navázat s klienty přátelský vztah, důvěru, to je základ. A pak už je jen skřípnout a ždímat a ždímat, dokud z nich ještě něco teče. Co k tomu dodat. Každý má možnost volby vyzkoušet obojí a pak soudit. Někdo díky naučeným divadelním kouskům Jirky (které ho mimo chodem učila jeho žena) dokázal přesvědčit spoustu lidí, ženám se líbí, je šarmantní, usměvavý, žábavný a pravým opakem je Libor. Je vážný, zamyšlený, v ksichtě moc neoblíbený, přesto odborník na svém místě. tak čemu asi každá ženská i chlapi dají přednost? Šahněte si každý do svého nitra, do svědomí a nalejte si čistého vína. Je to hodně o manipulaci lidí, která musí být líbivá, zábavná a hravá. Co potřebují lidé? Chléb a hry? Co dostali lidé ve starém Římě? Chléb a hry. Lidé se nepotřebují vzdělávat, jak si myslí, nepotřebují ani peníze, jak si myslí, potřebují jen komunikaci, přátelství, zábavu a hravost. A Jirka si je toho velmi dobře vědom. A to že se opičí? No co. Vždyť to v téhle republice dělá snad skoro každý. Mrkněte jen na pár odkazů těch, kteří jsou vyškoleni u Jirky, nebo Davida. Používají stejná slova, stejné obraty. Vždyť je to tak úsměvné a tak průsvitné. Když se nad tím každý zamyslí a jen si ty puzzle sestaví dohromady, objeví úžýasnou skládačku zrcadla, které se neustále zvětšuje, ale nikdo se v ňom už nevidí. A to je celé moji drazí čtenáři. Volba je jen na vás. Pokud nevíte, hoďte si mincí. Pěkný zbytek dne všem. Roy

 40. jana napsal:

  zdravím, pane Libore
  chci se zeptat, jaký máte názor ,že JVČ nauči všechny v Brně vidět AURU a jsetli naučí ,tak smekám klobouk

 41. Ivan napsal:

  Na Davidovom MIO som poprve videl metodu práce s verejnosťou p Čmolíka. Nikdy nezabudnem na ten pocit. lacného amerického šou.
  Povedal som svoje pocity aj kamarátovi . Ako pôvodom elektrotechnik, ktorého v mladosti prepojenie EEG a mozgu vždy zaujimalo som postrehol že vyjadrovanie pána Čmolika k tejto veci ako vedca má štrbinyl
  Až ked som sa neskôr dozvedel že je pôvodom ekonom, mi to zapadlo prečo sa tak nepresný v slovách.
  Neodsudzujem ho. Vážim si ludí čo zabrdnu do iných profesii a robia ich srdcom. Lenže sú oblast, napr, technické, kde sa už nedá kecať, ale treba mať odborný základ. Nedá sa to už neskôr dobehnúť len tak ľahko. Z vonkajšieho šoumenskeho prejavu pana Čmolika som pochopil že toto určite nebude povaha vedca. V každom prípade je skupina ludí ktorá teraz začína a tento typ prejavu a tzv. zaručených informácií je pre nich dostatočný.
  Mne osobne vyhovuje prejav pána Činku, ktorý je pocitovo hlbavý, dôsledný a oprostený o lacné emočné efekty. V jeho hlase je cítiť obrovskú drinu, trpezlivosť pre vec a pocit skromnosti aj napriek vedomostiam ku ktorým sa dopracoval.

 42. Dana Činková napsal:

  Diskuse k tomuto článku byla ukončena. Máte-li zájem pusťte si pro naladění dne video ukázku z ULTRA MEDITACI – PLANETA, zde na blogu.

Komentáře nejsou povoleny.