+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

PANICKÁ ATAKA – MÓDNÍ A ZAVÁDĚJÍCÍ DIAGNÓZA

Poslední dobou za mnou chodí čím dál více lidí a vypráví mi, že mají panickou ataku. Úmyslně se vyhnu popisu jak to vypadá, protože velmi dobře vím, že bych ji jejím popisem citlivějším čtenářům nechtíc mohl vsugerovat. 

Vyhněte se nocebu

Jde o efekt známý z čtení příbalových letáků a článků na internetu zvaný „nocebo“.

Cokoli negativního v co člověk uvěří, se může jemně zhmotňovat a to tím více, čím více prvků se střetne. Mezi tyto prvky patří mimo jiné inteligence a fantazie. Díky nim je snadné jít do hloubky a paradoxně vytvořit v případě přemýšlení o nemocech, negativní trans

Znám to ještě ze studia patologie, kdy jsme se spolužáky při přípravě na zkoušky prožívali mnohé příznaky, o kterých jsme si přečetli v učebnici. 

Takže pozor na „gůglení“ si diagnóz. 

To samé zná nejen každý pečlivý student ale třeba i herci, kteří hrají duševně nevyrovnaného člověka

Střídání rolí, nejistota dalšího angažmá… umělecký svět je daleko od růžových představ diváků. Není divu, že u se u herců objevuje tolik případů depresí, úzkostí, panických atak… Životní styl, chaos, nejistota vládnoucí ve světě televize a filmu opravdu dlouhodobě velmi nezdravě narušuje biorytmy v těle.

Intenzivní představy, nevyspalost či jiné narušení biorytmů bude hýbat s hormony, ty totiž mají vliv i na náladu člověka. 

A smutné je, že prášky mají méně pozitivních účinků, než se ví. 

Že je v letáku přímo zmíněné nebezpečí?

Že kombinace antidepresiv a psychoterapie je lepší?

No jo, ale řada lékařů to neví. 
Natož to, že lidé, kteří reagují na placebo reagují na antidepresiva, zatímco ti, kteří nereagují na placebo, nereagují dobře na antidepresiva

Tak co tedy vlastně pomáhá?

Nedávno mi řekla jedna lékařka, která si sama slabé antidepresivum naordinovala: ‚‚Vím, že je to nesmysl, ale začnu se cítit za minutu po spolknutí prášku lépe.‘‘  Tak rychle antidepresiva ani jiné léky neúčinkují a to sama moc dobře ví.

Tak co jí udělalo dobře? 

Pocit, že už to řeší. Jenomže toto „řešení“ je spojené s chemií. A člověk je pak pod vlivem sugesce, že antidepresiva změní život z nočních můr na splněné sny. 

‚Změna v prožívání života vzniká změnou myšlení.‘‘ 
‚‚Změna v prožívání života vzniká upgradem myšlení.‘‘

Prosím, přečtěte si předchozí dvě věty znovu. 

Máte? Ponořte se do poznání…

Vědomí však může bránit zajeté programy

Je důležité jít do podvědomí a tam provést defragmentaci disku, opustit staré programy a nainstalovat nové. 

Právě proto se věnuji hypnoterapii, protože ta je nejmocnějším nástrojem, který dokáže člověka přesměrovat z depresí, úzkostí, atak … zkrátka ohromného množství psychických oslabení.

Jak zkušeným -nautem jste Vy? 

Největší možnosti máte nikoli tehdy, když začnete chodit na hypnoterapii a pasivně očekávat, že s Vámi hypnoterapeut něco provede, že vše zařídí. Maximum získáte tehdy, jakmile se naučíte autohypnotickému noření se do vesmíru vašeho podvědomí.

Stejně jako astronauté, zrovna tak „hypnonauté“ díky intenzivnímu tréninku zvládají to, co normální smrtelník nedokáže. 

Dokázat přepnout na zdravé a produktivní myšlení je možné stále rychleji. Postupně dokonce takřka lusknutím prstů. 

Víte, že existuje zisk z choroby?

Jen je potřeba vyvarovat se myšlení, které se díky internetu a médiím šíří zejména ve VIP světě. Ono se totiž leckterým lidem v podvědomí zalíbí myšlenka, že by mohli trpět chorobou, kterou trpí známá VIP

To že herec či herečka nechápou, že svými popisy sice pomohou pár lidem, ale mnohem většímu množství podsunou oslabující vzory do podvědomí, jim lze těžko vyčítat. Oni nestudovali psychoterapii, psychologii, psychiatrii a nemohou mít v podvědomí metamyšlení spojené s ekologií a tedy pečlivým zvažováním, co jejich slova způsobí. 

Ale to, že studovaní odborníci přímo sugerují doživotní oslabení, to je naprosto mimo profesionalitu a hlavně etiku. 

Milý mediální psychiatr, který je rozhodně zkušeným lékařem, ale snad jen pod vlivem věku si nechává při rozhovoru z úst utíkat sugesce, které vlivem jeho autority zapustí kořeny a zesílí problémy:

‚‚Milá paní, tady je moje vizitka, kdybyste potřebovala psychiatra, a Vy ho určitě budete potřebovat.“ 

Bohužel lidé věří tomu, co je psáno v tisku, na internetu a jiných médiích a tak se stále více šíří různé ‚‚psychické poruchy‘‘. Mediální nocebo má velkou moc. 

Jako specialista vím, že přicházející mají svá trápení a jsem dalek tomu je jakkoliv zlehčovat. Jenomže je mimo možnosti pomáhat, když se na vnitřní vesmír podvědomé mysli jde postupy, které profesionálové ve světě opustili před skoro půlstoletím. V Česku se však čas zastavil příliš blízko Freuda.

Proč ode mne mnoho lidí odchází z nadšením už po několika setkáních? Proč se zbaví problému aniž by dlouhodobě museli polykat antidepresiva? Protože jsem se mimo jiné stále učím u světových špiček, které jsou díky celoživotní práci v předstihu. Naučit se žít bez poruch, znamená opravit svůj vnitřní software.

Je možné autohypnoticky vstupovat do posilujících myšlenek, zastavit ruminace – cyklicky oslabující myšlenky –  a existovat mimo matrix strachu, oslabující fantazie, vinu, vyčítání, analyzování proč… 

Chcete-li být ‚‚nemocní‘‘ jako VIP, pak se s nimi identifikujte. Budete se chvíli cítit IN. Kdo opravdu definitivně chcete žít stále naplněnější život, tomu mohu pomáhat. 

Nikoli lusknutím prstů, nikoli kývajícími se hodinkami, nikoli prášky, které uříznou spodky prožívání ale s vrcholy. 

Jak? Tréninkem, který je na psychologické úrovni velmi blízký tréninku astronautů.

A ještě něco… 

Svět se změnil a problémů uvedeného typu přibývá. Kdo chcete být oporou blízkým, kdo chcete pomáhat, pak můžete získat esenci toho, co se učím od nejlepších na světě. 

No a to jsem vtělil do tréninku nejen pro psychoterapeuty, pedagogy, sociální pracovníky... ale pro kohokoli, kdo chcete mít moc pomáhat. 

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů