Skupinová terapie
s hypnózou a virtuální realitou v Praze
Vyřešte své problémy prostřednictvím skupinové hypnoterapie. Otevíráme dvě nové skupiny zaměřené na konkrétní problémy, které vás často trápí. První skupina se zaměřuje na problémy se spánkem a nespavostí, druhá na panické ataky a úzkosti. Obě skupinové terapie budou osobně v Praze.
Vítejte v zázračném světě skupinové hypnoterapie. V říjnu 2024 opět otevíráme další speciální terapeutickou skupinu zaměřenou na úzkosti a panické ataky.
V rámci skupinové terapie vám nabídneme nejmodernějších hypnoterapeutické postupy včetně terapie ve virtuální realitě.
Stop trápení a dlouhému čekání na terapeutickou pomoc, přidejte se do skupiny pro rychlou terapii.
- 6 hypnoterapeutických setkání k eliminaci vašeho trápení.
- Žádná omáčka, ale účinné nástroje, které vám začnou okamžitě pomáhat.
- Trénink speciálních a extrémně rychlých postupů.
- Bezpečné a přátelské prostředí.
SKUPINA 2
ÚZKOSTI, panické ataky
Panické ataky a úzkostné poruchy významně ovlivňují život jedince. Není to jen o pocitech strachu a nervozity. Jejich dopad sahá hluboko do každodenního života, ovlivňuje fyzické zdraví, sociální interakce, práci či studium, a dokonce i odpočinek.
- Pocity úzkosti
Úzkost je přirozená reakce na stres. Je to alarm, který nám říká, že se něco děje, a že bychom měli být na pozoru. Ale když se úzkost stane chronickou, může to být jako žít s konstantním poplachem. Vede to k pocitům napětí, nespavosti a trvalému napětí. To je velmi vyčerpávající a ovlivňuje to velmi negativně kvalitu života. - Panické ataky
Panické ataky jsou náhlé výbuchy intenzivního strachu, které mohou nastat bez varování. Mohou být doprovázeny fyzickými příznaky, jako je bušení srdce, pocení, třes, dušnost, nevolnost, závrať nebo pocit, že ztrácíte kontrolu. Tyto epizody mohou být děsivé a zasahují do schopnosti jedince plnit každodenní úkoly, což výrazně snižuje kvalitu života.
Chronická úzkost a panické ataky způsobují, že jednotlivci se vyhýbají běžným situacím, které by mohly vyvolat úzkost. To může vést k sociální izolaci a zásadně omezit pracovní možnosti. Dlouhodobý stres z úzkosti má negativní dopad na fyzické zdraví.
Od 3. 10. 2024 otevíráme speciální skupinu pro lidi, kteří chtějí eliminovat pocity úzkosti a panické ataky.
skupinovou hypnoterapii vede
hypnoterapeut Libor Činka
Absolvoval psychoterapeutické výcviky v oblasti hypnoterapie, systemické psychoterapii a krizové intervenci.
Psychoterapeutickou praxi vykonává již více než 20 let. Usiluje o zvýšení povědomí a nových pohledech na hypnoterapii. Prostřednictvím článků v médiích se snaží vzdělávat laickou veřejnost v poznání, že regresní terapie a různé alternativní pseudo-postupy jsou velmi nebezpečnou formou manipulace s myslí a pamětí (tzv. Forerův efekt), a mohou vést nejen k nocebo efektu, ale nezřídka k přesvědčením vytvářející celoživotní omezení a strádání.
Mýty o skupinové terapii
❌ Musíte být aktivní
✅ To opravdu vyžadováno není, pokud sami v dané chvíli nechcete. Můžete být tichými pozorovateli, je-li vám to příjemné.
❌ Je méně účinná, než ta individuální
✅ Naopak, mnohdy může být účinnější, než ta individuální, protože poskytuje prostor pro sdílení a tedy urychlení "AHA" momentů. Poskytuje také pocit ujištění, že člověk není jediný, který má daný problém, ale že se s ním potýkají i další.
❌ Psychoterapeut se mi nemůže na 100 % věnovat
✅ Naše skupinová terapie je podstatně delší (6 x 150 minut), tudíž je zde větší prostor pro sdílení. Zároveň se jedná o malou skupinku lidí, maximálně do 10. Zpravidla psychoterapii vedou dva odborníci.
❌ Není to bezpečné místo, kde bych mohl/ mluvit o svém strachu
✅ Mluvit o svém strachu před ostatními je naprosto přirozené, nemusíte se bát odsouzení či nepříjemných pohledů. Často si lidé skupinovou terapii představují jako skupinu lidí s problémy s alkoholem a dalšími návykovými látkami. STOP, tak tomu opravdu není. Ve skupinové terapii je každý člen respektován jako rovnocenný partner, bez ohledu na jeho věk nebo zkušenosti.
Skupinová hypnoterapie se bude konat vždy 1 x týdně
VE ČTVRTEK od 16,30 - 19,00 hod.
Platbu lze prosvést i prostřednictvím karet, voucherů a poukázek:
Přínosy skupinové terapie
- Skupinová terapie poskytuje výjimečný prostor pro interakci s jednotlivci, ti mohou sdílet podobné pocity či zkušenosti.
- Skupinová terapie nabízí prostor pro rozvíjení nápadů, výměnu zkušeností a posilování strategií, což může být mimořádně obohacující.
- Skupinová terapie nabízí dynamiku, kterou individuální terapie nemůže nabídnout.
- Skupinová terapie je mnohem více než jen sdílení zkušeností. Pomáhá urychlit vznik AHA zážitků a vzniku nových pohledů.
- Ve skupinové terapii je každý člen respektován jako rovnocenný partner, bez ohledu na jeho věk nebo zkušenosti.
- Skupinová terapie nabízí jedinečnou příležitost k praktickému tréninku včetně komunikace a interakce s ostatními.
- Skupinová terapie rozvíjí zdravé sebevědomí a rozvíjí posilující komunikaci, která působí ozdravujícím způsobem.
- Skupinovou terapiii je zpravidla možné zahájit terapii dříve.
- Skupinová terapie je finančně dostupnější než individuální terapie.
Místo konání:
Centrum Libora Činky, Malá Štěpánská 1929/9, 120 00 Praha 2
Úzkosti, panické ataky
3. 10., 10.10., 17.10., 24.10.,31.10., 7.11. 2024
cca 14 dní před prvním setkáním vám vystavíme fakturu
Skupinovou psychoterapii vede hypnoterapeut Libor Činka, dalším týmovým terapeutem je hypnoterapeutka Martina Ondrušová.
Doporučujeme, abyste si přečetli Etický kodex psychoterapeuta a Informovaný souhlas klienta.
I při skupinové hypnoterapii využíváme DEEPSY
V terapii využíváme DeePsy?
DeePsy je aplikace, která nám, psychoterapeutům, umožňuje průběžně sledovat proces a výsledek (efekt) psychoterapie. Díky ní získáváme důkladnější a systematickou zpětnou vazbu na svou práci, a tím i možnost přizpůsobit terapii lépe potřebám klienta.
Proč je měření v psychoterapii důležité?
Poskytuje nám důležitou zpětnou vazbu o průběhu právě té vaší terapie. I terapeut může přehlédnout signály, že se vaše terapie nevyvíjí podle očekávání nebo že je potřeba "pozměnit kurz". Data z DeePsy nám v tom pomáhají. Přestože účinnost psychoterapie již byla mnohokrát prokázána, vědecké poznání toho, jak přesně psychoterapie funguje, je stále omezené. Potřebujeme tedy lépe porozumět tomu, jak klienti dosahují změny, co přesně daný klient v určité fázi terapie potřebuje nebo co může bránit změně. K tomu kromě teorie potřebujeme také reálná data, a ty nám právě shromažďuje Deepsy.