Jak vybrat vánoční dárky – kolika způsoby přemýšlet, než něco koupíte

Hezký den,
ještě v předstihu přinášíme horké tipy, jak vybrat s pomocí psychologie dárek.
Vánoční závody v obchodech nabývají na intenzitě a mnohdy je obtížné
vybrat ten SPRÁVNÝ DÁREK.
Zde Vám přináším pár tipů, jak se díky PSYCHOLOGII lépe STREFIT.

Obsah:
Recept, jak vybrat správný dárek
Speciální  vánoční dárek od nás

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Recept, jak vybrat správný dárek.
Existuje velmi užitečná typologie smyslového rozdělení lidí na 3 typy:
• zrakový
• sluchový
• pocitový

Jejich vnitřní podvědomé zaměření ovlivňuje jejich uvažování a jednání.
Jak vstoupit do jejich myslí?
Jak pro ně vybrat správný dárek?
Zamyslete se nad tím, komu chcete dárek dát.
Vžijte se do něj a všimněte si nejen, čím se obklopuje, ale také co dělá. Jakkoli jde o rozdělení  přibližné  – jen těžko najdete jednostranně 100% vyhraněný typ (vnímáme všemi smysly a některé preferujeme více a jiné méně). Je to přínosný způsob, jak se na druhé dívat.

DÁRKY PRO ZRAKOVÉ OSOBY

Vizuální lidé mají rádi na pohled hezké věci a tak jim můžete pořídit třeba nějaký film na DVD,
obrázek, zkrátka něco, čím se zrakově pokochají. Může to být také něco na sebe.
Také se rádi obklopují mnoha knížkami, protože hodně čtou. A pokud nemají čtečku na elektronické knihy, tak je takovým dárkem okouzlíte, protože s sebou budou brzy nosit desítky knih jen v jedné „plastové knížce“. Starším lidem čtečka navíc umožní zvětšit si písmo podle potřeby pro pohodlně vidění. Některým z nich udělá radost toner do tiskárny, z níž si často něco tisknou.

A samozřejmě v dnešní době již dávno běžná, avšak úžasná věc, digitální fotoaparát pro ty, kteří rádi fotografují (i když už v současnosti některé mobilní telefony fotí tak, že je používají i profesionálové). Pro milovníky potápění může být  tím, nad čím se jejich oči rozzáří, pouzdro na fotoaparát či mobil pro focení pod vodou. Zrakoví lidé také rádi hezky balí dárky, což Vám pomůže je snadno identifikovat.

DÁRKY PRO SLUCHOVÉ OSOBY

Sluchové typy rádi poslouchají zvuky, hudbu a mají rádi harmonii. Jsou to právě ti lidé, kteří potřebují mít zapnutou TV nikoliv kvůli obrazu, ale kvůli zvuku, aby stále něco slyšeli. Udělá jim radost nějaká kazeta či CD s oblíbeným hudebním interpretem, MP3 přehrávač, ale také třeba mobilní telefon s aplikací pro poslech oblíbených stanic. Než by četli, tak raději poslouchají, a tak mohou ocenit nějakou audioknihu nebo CD například s Járou Cimrmanem či detektivkou. Radost jim mohou udělat také sluchátka.

DÁRKY PRO POCITOVÉ OSOBY

Pocitové typy velmi rádi sportují, něco kutí či pracují na zahrádce. Rádi se obklopují tím, co vytvoří. Kutilové ocení poukázku na nákup nějakého nářadí – někdy je lépe jim jej nekupovat, protože si jej potřebují osahat a prakticky otestovat.

U dětí půjde o hračky typu Lego, různé kostky, formy na odlévání předmětů, stavebních dílů či hrnčířský kruh na baterie. Mnohým ženám udělá radost nový šicí stroj, pokud si šijí pro radost.
A co ještě? Přece něco, co voní či chutná. Třeba nový parfém či něco k vytváření dobrot.

Kdo z těch, které budete obdarovávat, patří mezi jaký typ?

Pozorně se dívejte, všímejte si, čemu zvýšeně věnují pozornost, naslouchejte, všímejte si tužeb druhých. Jakmile něco odhalíte, napište si to třeba do aplikace pro poznámky v mobilu.

VYLÁKAT z různých typů jejich PŘÁNÍ Vám pomůže, když se jich zeptáte, co by Vám poradili koupit pro někoho dalšího, protože mnozí z nich neví, že se liší, a tak svoje preferované vnímání
často přenesou i do uvažování o dárcích pro někoho jiného. Ověřte si své odhady s dalšími lidmi, přepošlete jim odkaz na tuto stránku a rozšiřte své zkušenosti sdílením s ostatními.

Také si můžete všimnout, že jsem toho nejvíce napsal o zrakovém typu.
Takže můžete hádat, kam patřím 🙂

A mimochodem, jaké dárky si přejete Vy?

Hodně nápadů Vám přeje

www.abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com
a
www.cetros.cz

Kopírování a šíření tohoto Průvodce úspěchem je DOVOLENO
v nezměněné podobě s uvedením všech kontaktů.
(c) Libor Činka 2004 – ano, před deseti lety to bylo zřejmě poprvé, kdy jsem zveřejnil výše uvedené tipy, a nyní jsem je aktualizoval.

Specialista v superpaměti, rychločtení, motivaci, informačním managementu, v dosahování nadstandardních výkonů a psychologii vlivu. Od roku 1992 vede tréninky pro vzdělávací společnosti a firmy.