Chronická štěstitída

Jsou zdravá onemocnění.

Ještě než porozumíte, tak bych si rád posvítil na odpověď na otázku:
Jaká je jednoduchá rada na to, prožívat šťastný život?

Je to něco, co říkám klientům, kteří u mne sedí na psychoterapii a neví si rady. Mohu jim to říkat, protože to sám žiji. Je to něco, co dělám čím dál tím více. Co to je? Dělám takové věci, které mne naplňují. Dělám to, co si mnoho mých klientek a občas i nějaký klient  zakazuje. Často mi vypráví, že jim bylo vtloukáno do hlavy, že nesmí být sobečtí a myslet na sebe. Jenomže když člověk zapomene na sebe a dělá jen věci pro druhé, tak může přijít o kus života. Je v pořádku dělat věci pro druhé, když Vás to naplňuje. Mám velkou radost, když mi lidé říkají, jak jsem jim pomohl. Jenomže to bych nemohl, kdybych se nejdříve nepostaral o sebe a o to, abych se cítil šťastný.

Jen pak může člověk dělat ty nejlepší věci i pro druhé. Jako malý kluk jsem se rozhodl stát se kouzelníkem. O mnoho let později jsem byl členem Magického klubu Praha, později i jeho režisérem a dále organizátorem škol moderní magie. (To bylo v době, kdy měl David Copperfield účes jako Ringo Star). Největší radost jsem neměl z toho, že jsem vystupoval v zahraničí, přeletěl půlku světa zadarmo, bydlel obklopen luxusem. Největší radost jsem neměl, když mi tleskalo i mnoha tisícové publikum. Největší radost jsem neměl z mnohatisícových honorářů za pár desítek minut kouzelnických vystoupení. Jednu z velkých radostí jsem prožíval, když jsem kouzlil pro děti a viděl jejich rozzářené oči. Dokázal jsem je zabavit tak, že učitelky nechápaly, jak jsem udržel jejich pozornost. Protože jsem však nechtěl stále cestovat, hledal jsem, co mne baví, a začal jsem před 20 lety vést tréninky superpaměti a osobního rozvoje. Celý život mne bavilo si hrát. To jsem vložil do hravých jazykových kurzů Angličtina s hypnózou, a tak propojil svou profesi hypnoterapeuta a specialisty v NLP do unikátního celku. V pozadí mé mysli však bylo něco dalšího. Schovaný sen být režisérem.  Moci natáčet filmy, které budou jiné. Filmy, které lidi pobaví a zároveň je něco naučí. Moje dřívější sny, které jsem odsunul, se přihlásily o slovo. Žijeme v době, kde lze prakticky cokoli, stačí si to dovolit. To radím svým klientům, a pak jim pomáhám jejich sny probudit a podpořit jejich realizaci. Chci, aby byli lidé šťastní. Nejen malé děti, ale i dospělí lidé mohou mít zářící oči. Je na místě zbavit se sugescí, které jako okovy omezovaly život.

Sledujte 138 vteřinové video a uvidíte, jak si hraju.

Budete-li hravě probouzet to, co jste odsunuli, a co Vás činí šťastnými, pak teprve budete moci učinit šťastnými druhé. Štěstí může být krásně nakažlivou protilátkou. Dovolte si chronickou štěstitídu.

Krásné vánoce Vám přeje

Libor Činka
Učím lidi používat mozek na maximum, píšu o tom a vedu kurzy.