+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

PROČ JEDNIČKÁŘI PROPADAJÍ U ZKOUŠEK

Od roku 1992 prošly mými kurzy tisíce lidí. Dostávat po letech zpětné vazby vždycky člověka potěší. Nedávno mi přišel tento e-mail:

Milý Libore,

Tvůj kurz o strategiích rychlého učení mi přišel do života přesně ve chvíli, kdy jsem to nejvíc potřebovala. Měla jsem tehdy za sebou už dvě neúspěšně složené státnice. Studium jsem milovala od první třídy, bavilo mě se učit, hledat informace, bádat v pramenech,… Zkoušky na konci semestrů jsem v Čechách i v zahraničí skládala “levou zadní”. Stres ze státní zkoušky mě ale dokázal naprosto zablokovat. I když jsem se pečlivě připravovala měsíce před státnicemi, tak jsem v den D neměla šanci. Bála jsem se tak, že jsem při jednom pokusu nebyla schopná ani mluvit.

Když jsem prošla kurzem u Tebe, pomohlo mi to v mnoha směrech. Uklidnilo mě to. Odnesla jsem si spoustu praxí prověřených tipů a rad. Ráda bych se podělila o dva nejdůležitější přínosy. Zaprvé jsem se začala připravovat na ústní zkoušku úplně jinak. Už jsem si nevypisovala poznámky ve slovech, ale začala jsem si vytvářet ke každé státnicové otázce myšlenkovou mapu s obrázky, fotkami, texty, časovou linkou a dalšími “vychytávkami” pro mozek. Zadruhé – během Tvého třídenního kurzu jsem natrénovala rychločtení, takže jsem přečetla jakékoliv texty několikanásobně rychleji, efektivněji a s lepším zapamatováním, než dřív.
Státnice jsem nakonec úspěšně složila a konečně jsem mohla začít naplno věnovat svojí práci a vášni v jednom – psaní. Od kurzu už uplynulo několik let a já pořád využívám Tvoje rady. Rychločtení se mi hodí každý den na jakýkoli druh textu – na čtení zpráv v telefonu, dlouhého e-mailu, při procházení podkladů k práci i při čtení pro radost. Doporučuju rychločtení každému, kdo pracuje s informacemi, a každému vášnivému čtenáři. Ovládat strategie rychlého učení je, logicky, obrovsky přínosné pro studenty, které čeká maturita, státní zkouška nebo jazyková zkouška. Složením těchto zkoušek to však začíná.

Trénováním dovedností z kurzu se kdokoli může naučit cokoli v mnohem kratší době než rozšířenými “normálními” (= pomalými a nudnými) způsoby. I moje studium jazyků je jiné než dřív. Právě se učím 4. cizí jazyk :-).

Kateřina Kang, redaktorka a copywriterka na volné noze

Dovolte si představu, jak by se váš život změnil, kdybyste četli 3x rychleji s lepším zapamatováním? Kolik knih byste přečetli za rok? Jak by se vám pracovalo? Zažijte tu jízdu na vlastní kůži na kurzu Strategického učení.

Hodně úspěchu (nejen u zkoušek) vám přeje,

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů