+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

KURÝŘI, FRONTY, STRES, PRES A ULTRA MEDITACE… VÁNOCE JSOU TADY!

Je to tu. První pracovní setkání s Liborem a jeho ženou Danou. Stejně nechápu, jak spolu mohou pracovat a nepovraždit se. A kdy jindy se sejít než před Vánoci? Cestou do jejich kanceláře mě málem přejel kurýr, paní na poště na mě sprostě halekala a mužík u bankomatu na mě pokřikoval z pěti metrů, ať se otočím a nekoukám mu na účet, jinak mě vykopne na měsíc.

Prostě Vánoce jsou tady! Já bych nejraději odlevitovala někam, kde lidé ctí pravého ducha Vánoc – klid a mír. A tak jsme se o tomto tématu zapovídali všichni tři. Je zajímavé, jak má každý jiný pohled a každý to jinak prožívá. Toto mě naprosto fascinuje. To, že druhý člověk nesdílí stejnou realitu jako já, nepřemýšlí a nežije jako já. Obohacuje mě to a rozšiřuje obzor.

Centrální mozek Libor vzpomínal na to, jak mu jeho maminka neumožnila prožít Vánoce v klidu. Pohádky a cukroví byly zahaleny v mlze úklidu, dokonalosti a stresu ze strany rodičů. Dnes Vánoce prožívá jako každý jiný den a vymýšlí pouze dárek pro svou ženu. Ostatní dárky jsou vyřešeny za něj (kdo to asi řeší?), úklid ho míjí, u pečení asistuje zdařilým ujídáním a nakupování je trestuhodná činnost hlavně ve svátky vánoční. Pro nakupování musí být přece přesný plán (muži)! Pomáhá rád jako osobní a ochotný nosič tašek nebo ho potěší pobyt v knihkupectví, které v tento čas přetéká duševní potravou. Otevřeně přiznává, že ženy v adventním období neskonale obdivuje a tím si u mě získal velké významné plus.

Vidím, jak se Dana při jeho řeči nadechuje, vydechuje a kroutí očima. Je mi to jasné. Libor má pohodičku, a Dana vše řeší. Dárky, úklid, jídlo, pečení, babičky i zasedací pořádek při večeři. Libor má ještě jedno plus, nabízí na pomoc paní Žehlu (rozumějte paní na úklid, která dělá i to nejhorší – žehlí).

Jako bych to neznala. Můj muž začne vše hrotit na poslední chvíli, ale je fakt, že až s ním jsem se naučila prožívat Vánoce. U nás v rodině to vždy bylo:

‚Hlavně ať to máme za sebou. Už jsi velká, tak ti dáme peníze. Jo a zdobit už nebudeme. Je to zbytečné, co?”

Nutno podotknout, že když jsem před deseti lety viděla dům své tchyně poprvé, málem mě odvezli. Pamatujete na ten film s Chevy Chasem? Vánoční prázdniny. Barák osvícený blikátky, ozdoby, vůně a 20 druhů cukroví. Spadla mi čelist tak, že mi do ní málem vběhl elektrický sob z vytuněné zahrady.

A tak se snažím už tolik let mít to stejně a stejné. Ale jsme u slova snažím se (Liborovo oblíbené). Prostě snažení je o ničem a mně to nejde, protože to není moje přirozenost. Moje přirozenost je pohoda, klid a válení. Ale teď to nikdo za mě neudělá a já si přeju, aby mé dvě děti prožívaly krásné Vánoce. Jak to ale nastavit, abych se já nezhroutila a doopravdy je tak měla nastavené i v sobě? Každý rok si říkám, že vše udělám jinak, přípravu stihnu už v srpnu a dárky objednám do vlastních rukou. Jakou záhadou na mě dnes ta žena křičela na poště? Já nevím. Prostě to neumím. Chci být Liborem nebo mým mužem.

Nezbývá nám nic jiného než si s Dankou pustit Liborův program Ultra meditaci a dát se trochu do klidu. Abychom konečně pochopily, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Žena prostě dělá doma onu atmosféru a pohodu. Ona je tím krbem, který sice občas doutná a prská, avšak vytváří teplo a klid. No není to trochu tlak? (smích)

Ultra meditace je program, který Libor vytvořil, a taky je to první program, který na sobě testuji. Program Ultra meditace není jen pro vytížené ženy, ale pro všechny, kteří se potřebují hodit do klidu. Já to teď fakt potřebuji. Mé tělo je ve stresu a v napětí. Jede na 120 % a ve většině případů to u mě i u manžela vypadá tak, že o Vánocích lehneme s rýmičkou či chřipkou. Jako fakt, pravidelně.

Myslím, že těch 6 minut ve vánočním itineráři (na jednu z meditací) za to stojí. Uklidnění těla i mysli, to prostě o Vánocích potřebuješ.

Uvolnit mysl, vydeletovat zbytečné myšlenky, zastavit se (kdy jindy než teď?), naladit se, rozjímat a vyklidnit se. Právě nadcházející svátky by měly být malou meditací, zastavením se a klidným přemítáním o tom, jaký můj rok byl. Věřím, že úspěšný.

K letošním Vánocům do programu Ultra meditace přidávám i svou tchyni a paní Žehlu (chudák paní na úklid uklízí moji domácnost a k tomu i tu svou; třeba dostane nějaký bonus :)).

O nic nejde, planeta se bude točit dál a možná začne i sněžit. Já si z celého srdce nejvíce přeji, aby letošní Vánoce proběhly v klidu. Což po výše zmiňovaném znamená, že musím být v klidu já. Tak jo. Jdu do toho. Udělám pro to maximum. Že by u nás doma konečně zavládla Tichá noc bez výčitek, že jsem to mohla udělat lépe? Výzva přijata!  

Avec love and peace

Krásné Vánoce Vám všem přeje

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
  1. Nemám co přidávat.U mne je to vše bez problémů a v klidu. Vlastně nic nedělám , pojedu na lyže.

  2. Kristýna napsal:

    Bože, to je tak vtipný článek 😀 „Nezbývá nám nic jiného než si s Dankou pustit Liborův program Ultra meditaci a dát se trochu do klidu.“ Děkuji za toto malé nahlédnutí do zákulisí. Ženy, držme se a šťastné a veselé!!! 😀 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů