+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

KONEC NEZNALOSTI UČENÍ

img

Mnoho lidí věří tomu, že studovat je náročné. Je to pochopitelné, protože jsme každý v životě potkali lidi, kteří s oblibou říkají: „Učení je mučení.” Nebo: „Nejdřív studium, potom zábava.“ To je důvod, proč se tolik lidí těší na to, až ukončí povinnou školní docházku a budou moct žít konečně život „bez mučení“. Později je možná překvapí, že učení školou neskončilo a zkoušení se koná dál – jejich vedoucí si přeje, aby složili zkoušku z jazyka, potřebují se naučit na testy na řidičák, chtějí pomoci vlastním dětem s učením, rádi by se naučili cizí jazyk, aby mohli cestovat,…

Jaké známky jste měli z předmětu Rychloučení?

Kolik hodin jste ho měli na základní škole, kolik hodin na střední a kolik na vysoké? Že se takový předmět se ve vaší škole neučil? Ano, je to tak. Školní systém, ve kterém jsme studovali a ve kterém studují naše děti, je takřka stejný jako za Marie Terezie. Známky, zkoušení u tabule, stres… Učitel je autorita, které se věří. Učitel zná a ví. A když učitel říká, že učení je mučení, tak to musí být pravda. Kolik vyučujících vám řeklo, že můžete číst trojnásobně rychleji a mít v životě více času na to, co vás baví? Kolik z nich vám ukázalo praktické tipy, jak se vyhnout stresu před zkouškou? Jistě takoví lidé existují, bohužel nemají prostor předávat tyto informace v předmětech jako Rychlé čtení, Zrychlené učení nebo Jak na zkoušky. Místo těchto předmětů vyhrávají v osnovách na plné čáře Matematiky, České jazyky, Biologie a další. Při nich se sice dozvíme spoustu zajímavých informací, ale bez toho, aniž bychom si natrénovali, jak je všechny uložit do hlavy tak, abychom je mohli s jistotou a klidem předat při zkoušení nebo testu.

Úspěch začíná v hlavě

Pokud se rozhodneme trénovat mozek, otevře nám to obzory a bohaté možnosti. V kurzu, ve kterém tyto dovednosti trénujeme v praxi, se učíme formou hry. Protože dobrá hra je nejlepší způsob, jak se něco snadno a dobře naučit. Účastníci kurzu dostávají na začátku úvodní testy, aby znali svou rychlost čtení před kurzem a po něm. Netrénovaní lidé čtou rychlostí 125 až 225 slov za minutu a pamatují si 30 až 50% textu. Absolventi tréninku čtou rychlostí 380 až 600 slov za minutu a pamatují si 70 až 95% přečtených informací. Představte si, jak by se změnil váš život, kdybyste uměli číst 2-3x rychleji a přitom si informace ještě lépe ukládali do paměti. Jak by to ovlivnilo vaše studium? Jak by se proměnily vaše pracovní možnosti? Co by to udělalo s vašimi znalostmi jazyků?

Mohli byste být úspěšní ve vašem oboru s minimální námahou. Snadno byste se mohli stát expertem v jakékoliv oblasti a mít vyšší plat. Lidé, kteří se umí efektivně učit, přenášejí efektivitu i do dalších oblastí svého života. Když jednou zažijí na vlastní kůži Paretovo pravidlo v oblasti studia a ověří si, že 20% strategického studia přináší 80% vědomostí, navždy se změní jejich pohled na studium. Můžete prožít trénink, který vás posune ve vnímání vašich schopností, dovedností a nastartuje vás pro posun v jakékoli oblasti ve vašem životě.

Dovolte si představu, že prožijete trénink, který vás katapultuje v rychlosti čtení, v porozumění a nastartuje zcela nové příležitosti pro život a zejména kariéru. Budete se moci stát expertem v libovolné oblasti.

Lákavé, že?

Hodně úspěchu vám přeje

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů