KONEC NEZNALOSTI UČENÍ

img

Mnoho lidí věří tomu, že studovat je náročné. Je to pochopitelné, protože jsme každý v životě potkali lidi, kteří s oblibou říkají: „Učení je mučení.” Nebo: „Nejdřív studium, potom zábava.“ To je důvod, proč se tolik lidí těší na to, až ukončí povinnou školní docházku a budou moct žít konečně život „bez mučení“. Později je možná překvapí, že učení školou neskončilo a zkoušení se koná dál – jejich vedoucí si přeje, aby složili zkoušku z jazyka, potřebují se naučit na testy na řidičák, chtějí pomoci vlastním dětem s učením, rádi by se naučili cizí jazyk, aby mohli cestovat,…

Jaké známky jste měli z předmětu Rychloučení?

Kolik hodin jste ho měli na základní škole, kolik hodin na střední a kolik na vysoké? Že se takový předmět se ve vaší škole neučil? Ano, je to tak. Školní systém, ve kterém jsme studovali a ve kterém studují naše děti, je takřka stejný jako za Marie Terezie. Známky, zkoušení u tabule, stres… Učitel je autorita, které se věří. Učitel zná a ví. A když učitel říká, že učení je mučení, tak to musí být pravda. Kolik vyučujících vám řeklo, že můžete číst trojnásobně rychleji a mít v životě více času na to, co vás baví? Kolik z nich vám ukázalo praktické tipy, jak se vyhnout stresu před zkouškou? Jistě takoví lidé existují, bohužel nemají prostor předávat tyto informace v předmětech jako Rychlé čtení, Zrychlené učení nebo Jak na zkoušky. Místo těchto předmětů vyhrávají v osnovách na plné čáře Matematiky, České jazyky, Biologie a další. Při nich se sice dozvíme spoustu zajímavých informací, ale bez toho, aniž bychom si natrénovali, jak je všechny uložit do hlavy tak, abychom je mohli s jistotou a klidem předat při zkoušení nebo testu.

Úspěch začíná v hlavě

Pokud se rozhodneme trénovat mozek, otevře nám to obzory a bohaté možnosti. V kurzu, ve kterém tyto dovednosti trénujeme v praxi, se učíme formou hry. Protože dobrá hra je nejlepší způsob, jak se něco snadno a dobře naučit. Účastníci kurzu dostávají na začátku úvodní testy, aby znali svou rychlost čtení před kurzem a po něm. Netrénovaní lidé čtou rychlostí 125 až 225 slov za minutu a pamatují si 30 až 50% textu. Absolventi tréninku čtou rychlostí 380 až 600 slov za minutu a pamatují si 70 až 95% přečtených informací. Představte si, jak by se změnil váš život, kdybyste uměli číst 2-3x rychleji a přitom si informace ještě lépe ukládali do paměti. Jak by to ovlivnilo vaše studium? Jak by se proměnily vaše pracovní možnosti? Co by to udělalo s vašimi znalostmi jazyků?

Mohli byste být úspěšní ve vašem oboru s minimální námahou. Snadno byste se mohli stát expertem v jakékoliv oblasti a mít vyšší plat. Lidé, kteří se umí efektivně učit, přenášejí efektivitu i do dalších oblastí svého života. Když jednou zažijí na vlastní kůži Paretovo pravidlo v oblasti studia a ověří si, že 20% strategického studia přináší 80% vědomostí, navždy se změní jejich pohled na studium. Můžete prožít trénink, který vás posune ve vnímání vašich schopností, dovedností a nastartuje vás pro posun v jakékoli oblasti ve vašem životě.

Dovolte si představu, že prožijete trénink, který vás katapultuje v rychlosti čtení, v porozumění a nastartuje zcela nové příležitosti pro život a zejména kariéru. Budete se moci stát expertem v libovolné oblasti.

Lákavé, že?

Hodně úspěchu vám přeje

Libor Činka
Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů