+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

NEVĚŘILI VÁM A TEĎ SI ODMÍTAJÍ PŘIZNAT VLASTNÍ HLOUPOST

Už se někdy stalo, že jste známé varovali před někým, kdo buď v naivitě, nebo s velmi promyšleným plánem lákal druhé k něčemu výhodnému? Už jste někomu půjčili peníze a měli problém je z něj dostat? Dotyčný sliboval, že splní slovo, a vy jste mu zase na chvíli uvěřili?

Nejen rodiče zažívají zklamání z toho, že jim vlastní dítě nevěří, a vezme si někoho, kdo jej ponižuje či dokonce fyzicky týrá.

Jak budete číst dál, dozvíte se o psychologii podvodu a získáte tak sebeobranu proti chybám, za které se draze platí.

Životní ztráty jsou větší než ztráty peněz.

Možná by vás překvapilo, že i vdaná žena či ženatý muž nalétnou na sliby někoho, kdo je takřka učebnicovým příkladem sňatkového podvodníka. Vzdělaní lidé jsou ve skutečnosti mnohem snadnější obětí, protože si  myslí, že jsou natolik chytří, že je nikdo nepodvede. Tato jejich slabá stránka bývá zneužita.

A vy netušíte, že možná brzy dotyčnému nalétnete.

Dotyčný je dobře oblečen, možná jste slyšeli, že se stýká s bohatými lidmi, nebo jste ho dokonce viděli ve společnosti známých lidí.

Dotyčný hýří znalostmi, které vám jsou sympatické. Jeho pravdy jsou nezpochybnitelné, a to i v případě, když později začne přidávat něco, o čem pochybujete. Ale protože začal tím, s čím souhlasíte, tak si říkáte, že na tom něco bude, a že jste to vy, kdo tomu jen nerozumí. Vlastně je pro podvodníka skvělé, když začnete pochybovat. Ideálně vám dopředu nabídne nějakou pochybnost, jakmile si jí všimnete, tak brilantně zareaguje a vy užasnete nad tím, že má pravdu. Ve skutečnosti stačí, že se to jako pravda na povrchu jen tváří, protože do hloubky nepůjdete díky předchozím zkušenostem, kdy dotyčný mluvil pravdu.

Když vám navíc dotyčný posílí sebevědomí výroky o tom, jak jste výjimeční – možná vám slíbí, že se stanete vyvolenými, případně vás začne oslovovat nějakým příjemným oslovením, tak veškeré hradby padnou.

Genetika podvodu

Kdysi jste se možná v biologii setkali se zajímavým experimentem. Umístíte-li míč či hračku k vajíčkům, tak po vylíhnutí kuřátek ji budou novorozenci následovat a považovat za matku.

Pokud vám někdo nabídne pro vás nové informace, tak jej budete považovat za rodiče daných myšlenek a tedy za autora.

Co když daná hračka bude blyštivá a třeba bude obsahovat symboly toho, co je pro většinu lidí lákavé? Co když to budou symboly peněz, symboly spojené se sexem? Většina to bude následovat. A to vědí nejen sňatkoví podvodníci.

Co když chce někdo na váš úkor vydělat peníze? Všimněte si spojení “na úkor”. Je totiž potřeba rozlišit to, když vás někdo naučí něco, díky čemu budete opravdu profitovat. Jenže to není jednoduché, takových lidí je méně než kolik je jich vidět. Mnoha viditelným “guruům” je totiž lhostejné, když nedodrží své slovo pro většinu lidí, stačí jim, když se objeví pár jedinců, kteří jim uvěří a budou šířit jejich slávu. Co na tom, že autor knihy o paranormálních schopnostech je usvědčen z naivních představ? I když je v médiích odhalen podvodník, tak se na to brzy zapomene a dotyčný má nové zákazníky. To je důvod, proč je nelze vymýtit. Navíc se nacházíme ve věku, kde je snadné manipulovat data. Co když se dotyčnému podvodníkovi podaří zviditelnit se v médiích? Co když se objeví na fotografiích s někým známým? Nepotřebuje tak tituly, protože se zaštítí známostí s uznávanými osobnostmi.

Když jsem před delší dobou potkal jednoho člověka, tak mi přišel jako někdo, kdo má zájem o mou práci. Profesní zájem způsobí, že člověk slyší na určitá slova. (Já slyším na slova spojená s mou odborností, a tak mne přitahuje cokoli s mozkem a podvědomím). Pozval mne na svou akci. Byla to velká akce a účastnilo se jí mnoho lidí. V takovém okamžiku vás těžko napadne, že před sebou máte někoho, kdo využívá strategií sňatkových podvodníků a sekt k tomu, aby vás zmanipuloval. Vždyť pro to nemá důvod. Jenomže to byla moje úvaha napojená na mé hodnoty a uvažování podle sebe soudím tebe.

Vaše možná slabina

Soudíte druhé podle sebe, a tak se poctiví snadno stanou obětí podvodníků. Stalo se, že dotyčný nedodržel slovo. Obchod, na kterém jsme se domluvili, nebyl ziskový. Já odvedl práci, tým dotyčného člověka se mnou natočil webinář, ale prý se na to dívalo jen pár lidí, a tak jsem dostal velmi málo peněz. Navíc jsem si o ně musel říci, ale protože jsem dotyčného považoval za vizionáře, který se o peníze nestará, tak mne napadlo, že je to chyba někoho v jeho týmu, a zamhouřil nad tím oči. To, že to dotyčný rozdával jako cenný bonus tisícovkám lidí, jsem zjistil až později. To, že jsem se stal jedním ze zástupu osobností, díky kterým si dotyčný znásobil svou popularitu, jsem začal tušit až později.

I mí přátelé se stali oběťmi. Přestože jsem to zjistil, přestože jsem před dotyčným varoval, přesto mne takřka nikdo neposlechl. Viděli totiž, jak se dotyčný setkává se známými osobnostmi, herci a extrémně bohatými podnikateli. Marně jsem odhalil několik triků, kterými dotyčný začal ovládat davy, a to hned tisíce lidí najednou. Ignorovali roky mých zkušeností v psychologii, chtěli totiž věřit zázrakům.

Vzpomínáte na náhradní blýskavou matku? Proto mne neslyšeli. Postrádalo logiku uvažovat o tom, že dotyčný by někoho mohl podvést, vždyť dělá tolik věcí na veřejnosti. Ano, jenomže emoční kvocient některých lidí je velmi bizarní. Na jedné straně dokážou jít vytrvale za cíli, vytvářet vztahy a na druhé straně myslí příliš krátkodobě. To je mimochodem znak zločinců. Nepřemýšlejí o tom, co způsobí druhým lidem, nechápou, že vybudovat poctivé podnikání, ve kterém platí princip WIN – WIN = Výhra – Výhra je přínosnější, než stejně náročně vybudovat plán podvodu, a pak zklamat své věřitele.

Podvodník, který je rafinovaný, ví to, o čem jsem právě psal. Ukazuje se s esy, a druzí začnou věřit, že i on je eso. Lidé zapomínají, a i když se to někde provalí, tak si najde jiné davy věřících.

Představte si, že vás někdo okrade o 50 000,- Kč nebo dokonce o milion. Máte? Mnozí byste podnikli rázné kroky a šli to řešit na policii. Jenomže nikoli většina, ale jen menšina lidí to udělá. Víte, jak vypadají soudy se sňatkovými podvodníky? Mnohé oběti začnou podvodníka omlouvat. Vždyť je to tak dobře vypadající člověk! Vždyť umí mluvit lépe než jiní lidé! Vždyť je tak vtipný!

Bůh bohatství, který žebrá

Milionář, který byl podveden, přestože jsem ho varoval, nad tím jen mávnul rukou. Nestojí mu to za to, aby se soudil. Další můj známý, který přišel jen o desetitisíce, nad tím mávl rukou ze stejného důvodu. Já sám jsem se pro mnoho lidí stal paradoxně na rok „naivním psychologem, který nerozumí vyššímu vědění“. Ignorovali, že jsem poukázal na doslova naivní lži a manipulace. Jen dva z mých přátel se mi napůl úst omluvili. Jejich ego jim nedovolilo přiznat, že jsem měl pravdu.

Podnikatelé nechtěli pochopit mé psychologické znalosti a zkušenosti a věřili lákavým slovům o zbohatnutí. A to dokonce i nesmyslům o přitažení bohatství modlením se k bohovi, ke kterému se modlí skoro miliarda lidí. Zaslepeně odmítali promyslet mou otázku: A ta miliarda, která se modlí, patří mezi bohaté? Neviděli to, že takřka každá větší socha onoho exotického boha má před sebou kasičku a žebrá. Nechtěli slyšet ani další otázky, kterými jsem upozorňoval na povrchní “neprůstřelné” výroky krále podvodníků posledních let. Jsem si jistý, že pokud se to k dotyčnému dostane, tak mu stoupne sebevědomí, a bude mít radost z toho, že se mohu upsat a stejně ho budou následovat tisíce slepě věřících. On z toho totiž žije.

Jenomže já nejsem jako mí přátelé, kteří mávnou rukou nad zlem. Opravdu nemávnu rukou nad obratem o 180°, kdy dotyčný sliboval zisky díky divným rituálům, kdy lákal na emoční slova jako sex a prachy, aby později dotyčné vlákal do multilevelu na vydělávání peněz. Věřící si nedokážou spočítat, že náklady budou vyšší než zisky, protože budou zaslepeni vidinou peněz. Zaslepení nevidí, že sami podvádějí šířením oněch nesmyslů. Navíc zapomenou na to, že nejdříve byli nalákaní na to, že mají v podvědomí programy, které jim brání vydělávat peníze a že se to naučí změnit. Rafinované zařazení pár pravd, pár polopravd a následná hromada nesmyslů už bude strávená bez mrknutí oka.

Hrozné je, že když oběti začnou mhouřit oči, tak umožní, aby se zlo šířilo dál a postihlo i jejich blízké.

Proto zde píšu s nadějí, že se vyhnete tomu, že byste jednou cítili na jedné straně podvod a na druhé straně omlouvali podvodníka, který vás dovedl k tomu, že jste vzali vaše peníze a pořídili luxusní život pro podvodníka, kterého jste vlastně vy oblékli, vy zajistili to, že dobře vypadá, vy podpořili to, že mu bude důvěřovat mnoho vašich přátel.

Mnozí z vás mne znáte, a proto chci, abyste měli možnost se vyhnout chybám, za které se platí draze. Mí přátelé mne neslyšeli. Snad budete těmi, kteří se rozhodnou vyhnout se obloukem lákání na zisky díky sladce znějícím slovům podvodníka, který sem přivedl osvědčené podvodné metody ze sedmdesátých let, „vypůjčil si“ myšlenky z uznávaných bestsellerů a propojil je s internetem.

Zpátky na začátek. Už se někdy stalo, že jste známé varovali před někým, kdo buď v naivitě, nebo s velmi promyšleným plánem lákal druhé k něčemu výhodnému? A často vám nevěřili, že? Komu není rady, tomu není pomoci. Vím, kolik měsíců tvrdé práce mne stálo to, abych začal vydělávat větší peníze. Roky jsem to rozvíjel a byla to intenzivní škola. Učím se od světových špiček a vždy se orientuji jen na ty moudré, kteří vědí, že nejúspěšnější strategie je pomáhat lidem opravdu funkčními postupy. Nelze si přát od vesmíru nové auto, dům či partnerku. Přesto tomu mnozí věří. Přesto lidé věří televizním kartářkám a věštcům a jejich klonům na internetu. Proč? Protože touží po tom mít mnoho za málo. Proto naivní podvodníci zatím vítězí. Jejich EQ je natolik nízké, že nechápou, že je nesmysl podvést ty, kteří jim dali důvěru. Je nesmysl jednat ve stylu Výhra pro mne – Prohra pro druhé, protože z dlouhodobého hlediska to vede ke ztrátám. Postoj Výhra – Výhra je jediný postup, který vede k trvalému a pevnému bohatství. A protože chci, abyste se vyhnuli prohře, proto toto píši, přestože mě někteří budou považovat za nudného rodiče, který tomu nerozumí. Vždyť je tolik legrace s dobře vypadajícími sňatkovými i dalšími podvodníky. Je jen na vás, zda budete spěchat za blyštivou hračkou.

Hodně správných rozhodnutí vám přeje,

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
 1. Andy napsal:

  Ahoj Libore, vím o kom ten článek je, dnes mi od něj přišlo X SMS. Na požádání, aby mi už nic neposílal, nereagoval.
  Chci tě požádat jménem všech, kteří tě pokládáme za experta v oboru, neplýtvej svým časem na někoho kdo je zaslepený lump, toho nejhrubšího zrna.(spíš plevele) Tvoř, vymýšlej a uváděj do praxe a udivuj nás zas a znovu co je možné, když si to člověk dovolí. Každý tvůj článek, video či produkt je cennější nejen svým obsahem, ale i nadšením, které z něj čiší. Nemám zdání, jak je tam uchováváš, ale je tam. 🙂 Tenhle „šotek“ ti nestojí za mrknutí oka. (mi totiž připomíná šotka Zaškvaru).
  Vím, že se snažíš šírit osvětu a bránit nekalosti. To však lze jen tam, kde lidé chtějí, aby dobro vítězilo nad zlem.

 2. Marek napsal:

  Mohl bys Libore být konkrétnější a uvést pár příkladů co myslíš tím „Životní ztráty jsou větší než ztráty peněz“??? Víš osobně od někoho kdo prošel Neurorestartem, o nějakých jiných než finančních ztrátách ? PS: Gramatika pro blondýnky je skvělá, jen tak dál 🙂 a Díky předem za upřesnění k mému dotazu.

  • Libor Činka napsal:

   Dejme tomu, že se dostanete do cizí země a umíte jen pár slov. Příjde někdo, kdo hodně z nich používá a prodá Vám mapu překopírovanou ze zastaralých zdrojů. Jenomže to nevíte. Nevíte, také že obsahuje cesty do nebezpečných míst. Mohou být hezká, ale s vzduchem, vodou či jídlem, které obsahuje škodlivé látky. Jen to na povrchu vypadá zdravěji než v místech, která znáte. Domorodci se na Vás usmívají a Vy nevidíte, že si za rohem mnou ruce, počítají peníze, které vydělali na falešných příslibech a radují se, nad tím, že jste jim nalétli. Nevíte to, ale lákáte druhé, aby se vydali na cestu s Vámi. Vydáte se tam a pobýváte tam delší dobu. Neviditelné jedy začnou působit.

 3. Pavel T. napsal:

  Já jsem asi podobný typ člověka jako Libor a proto chápu to, že píše o tomto jevu byť je naprosto pravdou to, že lidé musí prvně chtít slyšet. Nicméně jako povzbuzení, že tato snaha není marná jsem isi vzpomněl na příběh, který psal Paul McKenna v jedné své knize … o ženě, která házela do moře vyplavené ústřice, které vyvrhl příboj na pobřeží a je čekala pouze pomalá smrt. ˇUstřic byly tisíce a tisíce, ovšem ona si řekla, že to udělá aspoň pro tuto, tuto a tuto….

 4. Miroslav napsal:

  Ahoj Libore, už před rokem jsem četl tvé varování, ale jak je vidět, nevidoucích je stále mnoho. Je to jako házet perly sviním. Ale asi to tak má být, každý si vytvořit svou zkušenost. Sám pomalu, ale jistě stavím základy svého on line programu na podporu rozvoje mozku dětí už od raného věku a vím co to dá práce. Ale věřím, že to přinese úspěch, i když ne za 3 týdny. Včera jsem ukončil kurz, který je také postaven na kvantové fyzice, ale naučil jsem se mnoho užitečného a praktického pro svou terapeutickou praxi a o přístupu a provedení ani nemluvím. To se s tím pánem, o kterém píšeš nedá srovnávat.

 5. Ewa napsal:

  Zdravím, Libore díky za článek, také jsem pochopila o koho jde, doufám, že nás bude mnohem víc, kteří nedají na jeho krásně znějící sliby….. Mě se osvědčilo a nejen v tomhle případě zeptat se svého srdíčka – když mám špatný pocit ´= pryč od toho! Někdo tomu říká intuice…
  Děkuji

 6. George napsal:

  Praca nie je marna. Pred rokom pri prvom varovani mi to pomohlo. Vtedy to bolo nove, bol som na tom zle a bol som na tom tak pol na pol a tvoj clanok mi pomohol vratit logiku na svoje miesto :)) Vacsinou, ked je to 50-50, tak do toho nejdem, ale ktovie ako by to skoncilo ;)) Odvtedy ma uz ten clovek nezaujima. Aj teraz je clanok prinosny. Konecne chapem, co sa deje s jeho hostami. Tomu som predtym nerozumel. Takze vdaka.

 7. David Otipka napsal:

  Dobrý den ppane Činko. Zdá se mi že to máte dobře srovnané. Přijde mi že fakt mluvíte oo někom konkrétním a takovému člověku bych se rád vyhnul. Takže můžete mi řict, o kom je tu řeč?

 8. Alla napsal:

  Článek je skvělý díky emocím, které ve čtenářích vyvolává. Bravo!
  Všichni takoví lidé odhalují skutečný charakter a hodnoty každého člověka.
  Mnozí se nechali nachytat svojí vlastní žádostivostí v různých podobách a IQ i EQ v tom hraje pramalou roli.
  Tahle složka je účinná manipulativní zbraň, někdy se jí říká potřeba zákazníka.
  Hezky se neposlouchá, ale je to tak.
  Škoda, stačí trocha více pozornosti a u lumpů zaznamenáte velký nesoulad mezi verbální a neverbální složkou bez ohledu na jejich líbivý obal, což je i tento případ.
  Moudrý si nechá poradit, hlupák stejně neposlechne.

 9. Iva napsal:

  Abych pravdu řekla, řídím se v tomto směru intuicí. Těch informací je v dnešní době tolik a jedni říkají tohle a druzí zase říkají tohle a …………………. Vlna Winsonovců a Čmolíkovců mě naštěstí minula. Jejich slova mému srdci nic neříkají. Souhlasím s Vámi v tom, že úspěšné podnikání nemůžete mít ze dne na den, a že za tím stojí roky tvrdé práce než něco hodnotného vybudujete a bez toho to naštěstí prostě nejde. Nesouhlasím s Vámi ale v tom, že si nelze od vesmíru přát nové auto, dům či partnerku. Samozřejmě, že Vám ani jedno nespadne z nebe, ale jde přece o energetické nastavení sebe samého. Nejdříve přece musíte v úspěch věřit, abyste ho poté dosáhl. Pokud v úspěch nevěříte, těžko se dostanete přes překážky, kterým se při budování čeholiv nevyhnete. Chcete-li skvělého partnera, musíte nejdřív věřit, že ho můžete mít. Alespoň já v to věřím, že je to všechno o energiích. A když v něco věříte, lze mluvit o jistém propojení s vesmírem nebo ne? 😉 No, a protože moje energetické vibrace se totálně neshodují s energetickými vibracemi Jiřího Vokáče, tak jsme se totálně minuli. 😀 A tímto děkuji vesmíru. 😉

 10. Josef Anglie napsal:

  Pane Libore.
  Mozna intuice, mozna nasledky vaseho uceni, jsem tyto pany
  nebo pana vymazaval z mych emailu. Jen pro zajimavost, v posledni dobe jsem na jednom financnim serveru narazil na jejich jmena kde je primo jmenovite nazvali podvodniky a varovali ctenare pred nimi.
  Jste moc pane Libore ohleduplny. Oni by vas takto nesetrili.
  Jen tak mimochodem Bible a jeji zakon chrani i atheisty.
  Pracuj a Zij Poctive, Pomahej Druhym. To je zakon ZIVOTA.
  Diky za trpelivost pri cteni techto radku.
  Josef

 11. Halka Fišerová napsal:

  Dobrý den,Libore,
  naprosto se vším co uvádíte souhlasím. Ale jsem člověk,který se musí přesvědčit na vlastní kůži. Spîš jen ze zvědavosti jsem se zapsala do Daru a ten mě totálně vyléčil. A stačilo mi k tomu jedno těžce vědomě vybrané video, tedy jeho úsek, kde bylo doslova hostem řečeno a provozovatelem nadšeně odsouhlaseno cituji: děláte to dobře vlastně přehodíte na klienty veškeré svědomí a když dají málo vrátí se jim to odjinud a budou mít pocit viny a když dají hodně tak se jim to vrátí v bonusech. No myslela jsem že mě šálí sluch a ještě teď to nemohu rozdýchat. A když jsem si přečetla komentáře jak toto vše ti co mají hluboko do kapsy omlouvají a hájí se tím, že musí negativní myšlenky, že mají vinu za to, že dají tu nejmenší hodnotu a vydají se naprosto ze všech peněz nebo se dokonce chtějí zadlužit, že to musí ihned odťukat jen aby se nedostaly do nepřátelského vesmîru, tak se mi udělalo z toho všeho opravdu zle. Naprosto ukázková manipulace hodna sekty nejvyššího kalibru. A ti lidé bohužel věří tomu, že za 21 dnů budou mît hojnost peněz a pak doplatí za tuto atrakci mnohem víc, aby odčinili vinu. Nemohu uvěřit, že se něco takového vůbec stalo.
  Plně chápu výhrady, které máte. Přála bych všem kdo se účastní, aby včas procitli než je to smete na úplné dno. Halka

 12. Michal Krenek napsal:

  Libore učím se od Tebe rád 🙂 jsem hravec a v čr sleduju vice infopodnikatelu mezi nimi i pana JVC a buď v klidu v tom,že bych se ja horal RELAX MAN 🙂 pohodar nechal nekym manipulovat…a uz vubec ne davat vice penez nez si zaslouzi ve vztahu k mojim hodnotam….preju hezky den vsem na relax strankach http://www.michalkrenek.cz 🙂

 13. Renata napsal:

  Dobrý den Libore, moc si vážím Vaší práce a zároveň si vážím i přínosu JVČ. Každý z Vás je úplně jiný. Vy jste trochu suchar, JVČ je zase šoumen, vy se spoléháte na své dlouholeté zkušenosti, on se zase dokázal doslova zjevit. Vy jste napsal možná nejkvalitnější knihu o mozku, on napsal pro změnu tu nejprodávanější. Oba dva se zajímáte o výzkum mozku, on se tím baví, vy to berete seriózně. Vaše nahrávky jsou dokonalé, jeho mají k dokonalosti daleko. On je víc extrovert, vy jste introvert, on potřebuje davy, vy potřebujete uznání. Oba se zabýváte NLP, ale každý z vás modeluje jinou osobnost. Na obou z vás je vidět, že metoda funguje. Stejně tak ale nebude fungovat, jestli budu poslouchat Váš Hypnozisk a přitom dál neudělám vůbec nic, jako nebude fungovat, když budu pouze myslet na Ganeshu. Pokud však udělám následnou akci, budou mi fungovat obě dvě metody. Určitě jste viděl film Tajemství. V závěru filmu je řečeno, že Matka Tereza nikdy nevystupovala proti něčemu, ale vždy byla pro něco. To, proti čemu bojujeme, to posilujeme. Váš článek mě zklamal, ne z toho důvodu, co si myslíte o JVČ, to je Vaše právo, zklamal mě tím, že bych nečekala od člověka, který má takové dlouhodobé zkušenosti, že se k podobnému článku sníží, opravdu to nemáte zapotřebí. A navíc jste tím vůbec ničeho nedosáhl. Kdybyste se na to podíval z pozice pozorovatele, myslím si, že byste došel ke stejnému závěru. Tímto způsobem se k pozitivnímu výsledku nemůžete dopracovat. Varujete před zklamáním, ale největší zklamání vychází přímo od Vás. A navíc popíráte sám sebe a své vědomosti.
  PS: Kdybych podobnou věc četla na Vaši osobu od JVČ, reagovala bych úplně stejně.

  • Libor Činka napsal:

   Renato, nevím, na základě čeho usuzujete, že popírám sám sebe a mé vědomosti. Zde jsem vyjádřil moje důležité hodnoty. Mezi ty hlavní patří poctivost, pravdivost, odbornost, plus zejména ochrana neznalých a slabších. Když někdo vystuduje medicínu, neznamená to samo o sobě, že je dobrý doktor. Titul či název metody sám z nikoho odborníka neudělá. Vámi jmenovaný „autor“ má v NLP tak ohromující mezery, že tím co publikuje dokazuje odborníkům, že „Neví, která bije.“ Stejně jako je dost Cvachů, stejně je i podvodníků. A mimochodem ve světě je spousta sekt a cirkví, které zneužívají psychologii a působivé image. Takže jsme zpátky u sňatkových podvodníků. Pohlednější podvodníci bývají u soudu často omylostnění, protože si to oběti rozmyslí. Jinak může být užitečné vědět, co je to Stockholmský syndrom. Nejste sama, podobně mi napsala jedna klientka: Libore jste nej, ale J. je tak hezký chlap. Mimochodem, díky byť za nevědomou ukázku manipulace od J. naučenými postupy. Už proto to stojí zveřejnit, aby druzí viděli jeden z klasických znaků.

   Je v pořádku když kriminalisté v TV ukáží obrázek podvodníka, či zloděje a varují veřejnost. Je v pořádku, když odborník na sekty poukáže na nebezpečí a varuje laiky před jejich triky. Je v pořádku upozorňovat na nebezpečné manipulátory a podvodníky. Je v pořádku, když jako specialista poukážu na podvodné praktiky zneužívající triků, jako jsem to udělal ve videu http://youtu.be/_gKnwbd4HTo

   • Renata napsal:

    Libore, díky Vám za odpověď. S tím, co píšete, naprosto souhlasím a mám stejný názor na podvodníky a sektáře jako Vy. Má snad někdo názor jiný? Na Vaši otázku, na základě čeho usuzuji… odpovídám, že jste to byl Vy, kdo mi věnoval knihu Nekonečná síla od Anthony Robbinsona.
    Škoda jen, že jste mě nepochopil a co víc, upravujete má slova a podsouváte mi něco, co jsem nikdy neřekla a ani říci nechtěla. Tato jemná úprava mnou psaného textu není od Vás fér, já však nic neberu osobně, a proto tento Váš faul nebudu více komentovat.
    Prosím, v této věci už mi raději neodpovídejte, chci si Vás i nadále vážit a učit se od Vás novým věcem.

    • Libor Činka napsal:

     Uniká mi, jaká slova přesně jsem Vám podsunul. Lidská komunikace je velmi nepřesná, obzvláště písemná, ale přes veškerou snahu nerozumím tomu, jaká Vaše slova jsem upravil, žádná taková jsem nenašel. Možná už jsem večer unavem a budu rád, když to, co si myslíte, že jsem snad překroutil napíšete.

 14. Blanka napsal:

  Ivo,

  Winsona bych nezatracovala, zabývá se NLP. Nesledovala jsem ale, jestli propagoval JVČ.

  Blanka

  • Libor Činka napsal:

   Souhlas. Když dva dělají „totéž“ není to totéž. To je jako rozdíl mezi Dr. Cvachem a primářem Sovou.

 15. Jana napsal:

  JV se, aspoň co se mně týče, objevil jako blesk z čistého nebe. Nemám asi moc rozlišovací schopnost na podvodníky a tak se déle rozhoduji koho poslouchat a koho ne.
  Vaše programy, Libore, poslouchám od začátku co mně na Vás upozornil můj kamarád. Stejně tak mně zanedlouho upozornil i na JV.
  Něco ve mně ho ale nemohlo ani vystát. Promiňte, ale není to hezký chlap a je hrozně vlezlý až slizký. Byl mi tak nepříjemný, že jsem od něj kromě jednoho vebináře nic jiného neviděla, ani nečetla. Celý program byl podbízivý a podtext nebyl o ničem jiném, než o vytahování peněz.
  Právě proto, že ho nesleduji, nemohla jsem narazit ani na to, že byste ho podpořil.
  Nicméně mne udivilo, že ho podpořila paní Michaličková, o které si myslím jen to dobré.
  Jsem také ráda, že existuje někdo, kdo dokáže upozornit, na ty špatné. Protože i když jsem si myslela, že tenhle člověk je špatný, stále jsem si říkala, že mu třeba křivdím. Ale teď vidím, že nejsem se svým smýšlením sama.
  Takže děkuji za Vaše názory, mně velmi pomáhají.

  • Libor Činka napsal:

   „Zjevil se“ právě protože ho podpořila spousta lidí, kteří na rozdíl ode mne (díky mé zkušenosti s tím jak mne do telefonu přesvědčoval a velmi stál o mé potvrzení, že „jeho“ nahrávky fungují a protže říkal nesmysly, tak jsem ho podpořit odmítl) netušili, že je podvede. Nalákal na „zázraky“ – meditací před hracími automaty, nesmysly o amatérském Feng-šuej – červená peněženka, ukládání peněz tak, aby mrtví lidé jako Amos, Karel IV. byly obrázky dozadu – to je totiž negativní energie, modlení se k Ganéšovi – opravdu „ukázková neurověda“… V současnosti je kupodivu namísto vydělávání na automatech láká do podvodného multilevelu.

 16. Monika Lorenzová napsal:

  Každý žák má svého učitele. Lidé se bohužel potřebují naučit různé věci. Asi bude pravda, že jaký žák, takový učitel. Teorie ná vědecký i ezoterický nátěr. Zevšeobecňování a generalizování v těch teoriích užité varuje před tím, že se jedná o ideologii a tedy i podvod. Bůh otec je mozek a zesiluje ho jeho syn srdce? Dává to jakýkoli smysl? A duch svatý je výkonný orgán tělo? Může tomu autor vůbec věřit? Spíš bych věřila, že je to promyšlený trhák na peníze. Pro neznalé, kteří rádi uvěří, že k něčemu přijdou snadno, jak k „transformaci“, tak k penězům. Energetické vibrace v tom budou hrát roli. Díky Bohu mne osoba i teorie JVČ odpuzují.

 17. Hm?Ja som tomu tiež uverila .No pred tým som videla videá Libora .Mne sa to zdá pravdivé.Verím na energie aj vysielanie .Má tam vea od Libora tak aj to ma upevnilo v tom .Potom bol spomínaný že bol na webináre .To bolo asi to naletenie že?HM.Teraz som v na ihlách .Dla som už akontáciu dar za dar .Nič už .Vyskúšam to aspon .Uvidím či zbohatnem !HS HA .Pozerám Liborove videa počuvam na MP 3 asi 20 krát .Ked sa nebojí tej silnej energie čo budú ludia vysielat .Akým mečom bojuje takým zahynie .V čom vynikaš,,,to ta nakoniec aj zničí.!Takže ,,,,,,,asi sa riadi Samurajovským NEMáM ,,,,,musím konat !!Ved je tu dost najivákov .Nakoniec pravda vždy vypláva na povrch .Nato zabudol????????????????Dakujem ..Som rada že som to našla .Teraz budem rozmýšlat ..Je to tažké v dnešnej dobe ,,,,,na ktorej starne je pravda ??,,,Ved ide o konkurenciu že?To nám povie čas ……………..A ten kto vyhrá zbiera ovocie potom v plnej úúrode dalej .Ved lož má krátke nôžky ….Snažim sa všetko pochopit ,,,nie kritizovat.Prečo?????,,Prečo sú ludia tak tak tak ?aby sme sa učili od nich .Nič nie je naadarmo .Tak sa učme !Hladajme čo nas spaja to dobré .Ved je tu tolko riešenia .!Prečo vidíme iba to zlé?????,,,,,,Ludia sú obmedzene é ovečky .Ked budete žobrat skoro nik vám nedá ….Potrebujú zábavu ….!!!Libor ,,prajem vela úspechov nech sa darí aaj nadalej .Všetko zlé trvá iba určitú dobu Je to tu na poučenie .Vela je nás najivných .Musíme sa takto asi zobudit .Možno to nahrali aby sme si nevšimali čo sa tu deje teraz napata Global univerzum S láskou k vam všetkým Daniela .

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů