+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

DOKONALOST, KONCENTRACE A PODVĚDOMÍ

Dokonalost-koncentrace-...

Aktualizace 3. 5. 2019

„To, co začalo jako sen, se stalo realitou pro více než 900 lidí.” To jsem si napsal v listopadu 2013 a s radostí tyto zápisky aktualizuji .

„Poslední týdny roku 2013 jsem intenzivně pracoval na realizaci svého snu. Rozhodl jsem se převést alespoň to, co je možné, z mého kurzu Angličtina s hypnózou do online podoby.“

Nejenom, že se to podařilo. Leccos překonalo moje očekávání. Něco velmi důležitého o koncentraci, podvědomí a dokonalosti prozradím dále.

Dnes je to už několik let, kdy mohou lidé odkudkoliv ze světa ovládnout důležité části angličtiny extrémně pohodovým způsobem. Připravil jsem speciální materiály, animace, videa, MP3, zajímavé anglické příběhy a myšlenky, které angličtinu implantují do hlavy komukoli mezi 14 – 70 lety. Je to tedy určené středoškolákům až seniorům, kteří vědí, že trénovaný mozek se dožívá vyššího věku.

Každý  může díky tomu  získat třeba lépe placené místo či alespoň zdravé sebevědomí a radost z myšlení v angličtině.

Celý online kurz Anglicky fantasticky je namluvený rodilými mluvčími a obsahuje speciální překvapení. Čím více lidí o tom bude vědět, tím lépe, protože se mimo jiné naplní moje touha, že lidé zažijí, jak je učení zábavné.

DOKONALOST, KONCENTRACE, PSYCHIKA

Pro skutečně rychlé ovládnutí angličtiny je podstatné pochopení a odstranění mýtů i chybných představ o učení, které byly studentům vsugerovány skutečně efektivní studium se musí odlišit od naprosté většiny metod používaných v jazykových kurzech, protože učení je zacházení s lidskou psychikou. Proto zde najdete tipy pro práci s podvědomím a pro dokonalé soustředění. Mnou roky vyvíjené postupy obsahují návod, z něhož zde uvádím kousek pro inspiraci.

KONCENTRACE

Soustředění je potřeba založit na chtění, nikoli na „musení“. To je jako dieta, která se mine účinkem, protože se člověk vyčerpá nucením se do jejího dodržení. Motivace, která má trvat, vzniká jinak. Jak? Nalaďte se před studiem vždy alespoň na 20 vteřin na intenzivní představu přínosu z toho, že již jazyk ovládáte. Buďte v budoucnosti. Čím bude lákavější a pestřejší, tím více vás bude motivovat a dodávat vám energii.

Alespoň v 50% případů velice doporučuji ponechat si po studiu alespoň 15 minut na relaxaci například hudbou, sportem nebo procházkou se čtyřnohým mazlíčkem. Paměťové procesy totiž doznívají a je důležité se vyhnout náročnějším situacím. Například diskuzím typu: „Proč jsi nekoupil pečivo, když jsme se na tom domluvili?“ Zejména otázka obsahující slovo „proč“ vede často ke stresu z obviňování a stres narušuje ukládání do dlouhodobé paměti.

PLÁTNO V PODVĚDOMÍ

Je důležité pochopit, že procesy v podvědomí potřebují čas na zpracování. Podobně jako malíř musí natřít plátno klihovým základem s plavenou křídou, aby barva na plátně vydržela, podobně připravíme pomocí neobvyklých postupů základy. Tak se budou moci rozvíjet nervové sítě a uchovávat nový jazyk stále pevněji.

Mám velkou radost, že se na ohromném množství lidí, včetně člověka po cévní mozkové příhodě, potvrdily zkušenosti z mé hypnoterapeutické praxe. V podvědomí postavíme sice na povrchu neviditelné pilíře, ty však budou pevným základem nové stavby. Budete se stále snadněji orientovat v prostorách a z hrubé stavby vznikne postupně stále krásnější anglické prostředí, ve kterém se s dalšími vstupy budete s chutí orientovat. Pokud si myslíte, že nejlepšími základy je memorování gramatických pravidel, tak stop. To je jedna z největších chyb. Tak vzniknou naopak složité cesty, které by vše zkomplikovaly.

DOKONALOST

Odložte pryč představy pedagogů a mnoha dalších lidí o tom, že musíte být hned perfektní a že bez jistoty dokonalého vyslovení se nemá cenu do toho pouštět. To je myšlenka, která je proti přírodním zákonům. Taková myšlenka svědčí o nezralosti těch, kteří ji prosazují. Malé děti také na začátku nevyslovují dokonale, a přesto se naučí mluvit. Za jakých podmínek? Tehdy, když kolem sebe slyší mluvenou řeč. Tehdy, když se jejich mozek snaží vyladit to, co vyslovují, do co nejbližší podoby slovům z okolí. A jen tehdy, když nejsou negativně hodnoceny.

VYPALTE SI DO MYSLI

Co je klíčové „vypálit“ si do mysli? Co musíte pochopit? Jak přemýšlet o výsledcích? Všímejte si i maličkostí, které jste dokázali. Úspěch se rozvíjí všímáním si toho, co umíte. Pak teprve vyberte pár slov či vazeb, které chcete ovládnout lépe, a těm se věnujte. Věci zrají jako víno, a tak s postupem času budete ovládat stále více. Vyhněte se černobílému myšlení, u něhož si člověk všimne nedokonalostí, a chybně je zobecní na celek. Naučte se namísto myšlení umím/neumím nebo jde mi to/nejde mi to myslet na procentuální stupnici. Například: „Už umím 5%. Příště to bude o kousek víc./Zvládla jsem vyslovit 7 slovíček./Dnes se mi podařilo…”

Ale pozor na cíl. Vyhněte se extrému – křečovité snaze o 100% dokonalost. Ta je dosažitelná jen výjimečně. Jděte po cestě s cílem dosáhnout postupně kolem 80%. Tak získáte správný postoj vedoucí k rozvoji a úspěchu. Uvědomte si, že pokud jste takto nebyli vedeni ve školách, tak je to selhání pedagogů. Pokud vás naučili myslet chybně, potřebujete se přeprogramovat. Pak teprve můžete začít myslet jako ti, kteří jsou úspěšní.

Celý online kurz se všemi výše uvedenými principy najdete na Anglicky fantasticky, nebo si můžete přečíst hravý a vtipný bestseller Anglická gramatika bezbolestně i pro blondýnky, který jsem napsal.

Dovolte si nejen přemýšlet o uvedeném, ale hlavně to použijte ve vašem životě. Hodí se to totiž nejen pro studium angličtiny.

Hodně úspěchů vám přeje

P.S.: Prozradím, že online kurz Anglicky fantasticky je určený:

 1. Všem, kterým angličtina pomůže k lepší práci.
 2. Středoškolákům, kteří se při učení doposud trápili.
 3. Těm, kteří mají děti provdané do zahraničí a nechtějí vypadat hloupě před jejich partnery, dětmi a vnoučaty.
 4. Stoupajícímu množství lidí, kteří cestují a chtějí se v pohodě domluvit v ohromující části světa.
 5. Všem, kteří si chtějí značně rozvinout slovní zásobu.
 6. Těm, kteří rozumí, ale doposud v angličtině nemyslí.
 7. Seniorům, kteří vědí, že trénovaný mozek se dožívá vyššího věku.
 8. Každému, kdo chce rychle ovládnout to, co by jinými metodami trvalo rok.
 9. Všem, kteří si myslí, že nemají dobrou paměť, či buňky na jazyky.
Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
 1. Blanka napsal:

  Libore, i vy jeden! Mám několik Vašich produktů a se zájmem vždycky sleduju, s čím novým přijdete. Na tohle jsem super zvědavá, protože se jazyky živím. Tak šup šup .. ať to můžeme všichni zkouknout. 🙂

 2. Milan napsal:

  Nevím, už jsem dvakrát zaplatil za čest dělat zkušebního králíka…

 3. Fanda napsal:

  Libore jsem váš věrný žák .
  Četl jsem vaší knihu Ovládněte svůj mozek .
  Přes prázdniny jsem dělal angličtinu extra . A při nahazování omítek v našem domě jsem měl mp3 a ládoval to do 5 šuplíku na levé straně mozku . A zrovna včera jsem si říkal a co ta angličtina z prázdnin není potřeba dál pracovat ? A ejhle jeto tady .

  • Libor Činka napsal:

   Fando, doporučuji nahradit slovo pracovat slovem hrát si. A když z hraní udělá člověk životní styl, tak dosáhne věcí, které ostatní nedosáhnou ani po mnohaleté dřině. A právě proto ladím AF, aby mohla všem ukázat, co se stane, když si namísto biflování, drilování a „tvrdé“ práce začnou hrát. Chystám tajemství, které ukáže, co musí obsahovat hra, aby skutečně fungovala, protože i hry mají pravidla, která je důležité ctít.

 4. Standa napsal:

  Libore,
  úryvky jsou velmi lákavé.
  Už se na angličtinu moc těším a to od okamžiku, kdy jste ji poprvé e-mailem avizoval. 🙂
  Určitě to bude perfektně doplňovat skvělý program Tvůrce Osudu a Vaše autosugesce.
  Standa

 5. Dagmar napsal:

  Po revoluci jsem se 2 x přihlásila do kurzu pro začátečníky. Brala jsem to velmi vážně a poctivě. Lektoři nabyli dojmu (měla jsem studijní materiály půjčené od známých, kteří měli studia za sebou), že nejsem začátečník. Po jednom a po dvou měsících jsem přestala naprosto stačit. Ve druhém případě mně to nedalo, až jsem zjistila, že všichni začátečníci z kurzu jsou, i když dávní maturanti z angličtiny. Nedostala jsem odvahu se znovu přihlásit do kurzu angličtiny. Bude to i pro mě, která neumí přečíst ani vyslovit slovo v angličtině? Angličtina by se mi hodila k porozumění instrukcím v programech a nadpisech ve zprávách a článcích, které si potom překládám pomocí překladače. Že bych zvládla osobní pohovor v angličtině, to se mně nechce věřit.

  • Libor Činka napsal:

   Dagmar, i pro mne je velmi překvapivé, jak je možné, že žijeme ve 21. století a učení obecně ve školách a kurzech postrádá zapojení psychologických poznatků. Kdysi dávno v 80.letech jsem na střední škole začal hledat postupy, které by mne právě přes to, co popisujete, přenesly. Zažil jsem mnoho kurzů a jejich chyby byly „jak přes kopírák“ V posledních více než deseti letech jsem piloval můj kurz Angličtina s hypnózou, který dokáže velkou část toho, co byste tak ráda. Nyní chystám on-line podobu, která dokáže část z „AsHyp“ předat s pomocí animací, videí, hravých postupů … Takže chystám malý převrat ve výuce jazyků a věřím, že bude podobně úspěšný jako Angličtina s hypnózou.

 6. Samuel napsal:

  Zrovna mi ta synchronicita jde na ruku, angličtinu chci konečně převést do aktivní verze, takže se určitě těším.

  Můj syn 2,5 roku šel teď do školky, kde mají část dne v angličtině s rodilým mluvčím, hraje si tam a už opakuje číslice v angličtině (na you tube i v ruštině :)), a přesně takové učení si představuji že nabídnete. Prostě učení zábavou.

 7. Alena Almerová napsal:

  Chtěla bych se zeptat,je mi 48 let,na gymplu jsem měla anglinu.Byla tenkrát za 1.Ale od té doby jí nepoužívám.Opět bych si chtěla něco dokázat,vědět,že na to mám.Že se to z mozku neztratilo.Poraďtě,budu ráda.Opravdu si nyní myslím,že bez jazyků,je člověk……..Díky moc.Alena.

  • Libor Činka napsal:

   Aleno, určitě na to máte. To je moje mnohaletá zkušenost hypnoterapeuta. V podvědomíjsou ohromné zdroje a s pomocí Anglicky Fantasticky je hodlám aktivovat.

 8. Pavel napsal:

  Dokonalost, koncentrace a podvědomí. Koncentrovat se na podvědomí… Podvědomí dokáže divy. Stejně tak to učení hrou. Libore, oprašujete to, na co přišel a už učil Komenský a náš školský systém nikdy nepřivedl do praxe. K tomu všemu je důležité najít v sobě už jen potřebu, chtít se učit. Jestli se vám to podaří uvést do praxe tak, abychom se těšili na každou lekci, na každé pokračování, tak to bude moooooc zajímavé. A když to bude neustále zajímavé, tak to bude i fungovat. Skoro se mi chce napsat, že se těším. 😉

  • Libor Činka napsal:

   Pracuji na přenosu zkušeností z mého kurzu Angličtina s hypnózou, kde se lidé těší na každou další hodinu, takže teď už jenom řeším technické detaily.

 9. ROY napsal:

  Lidé jsou od přírody nevěřící Tomášové a společnost tomu při výchově a vzdělání ještě přidala. Je proto úplně přirozené, když tomu lidé neuvěří dříve, než se přesvědčí na vlastní kůži. Ne všechny cesty musí být složité a komplikované, pokud se s nimi sami v podvědomí nesmíříme. Libore bude skvělé, pokud se ti podaří udělat nejrozšířenější vzdělávací školu v ČR řízenou on-line kurzy zaměřené na jazyky. Je mnoho těch, kteří touží umět „dobře“ (50%) alespoň se domluvit v jakémkoliv jazyce. Hlavně pak anglicky a všichni, s kterými jsem měl možnost mluvit se schodují na faktu, že jim soukromé hodiny i samostudium podle běžně dostupných vzdělávacích knih, skoro nic nenaučí a stále se bojí mluvit. Na vysněném cíli je nejúžasnější samotní cesta poznání !!!

 10. Vivien napsal:

  Páááááni, chtěla jsem dát příteli – advokátovi, věčnému začátečníkovi v angl, který by angličtinu potřeboval v práci, k vánocům dárek – hypnotickou angličinu. Tak ještě chvíli počkám, jsem moc zvědavá jupííííí 🙂

  • Libor Činka napsal:

   Vivien, těší mne Váš zájem a rád pomohu, nicméně Anglicky Fantasticky bude obsahovat běžnou angličtinu, nikoli odbornou.

   • Vivien napsal:

    Libore, jste skvely 🙂 a bezna anglictina na zacatek bude take skvela… :))))) doporucil byste spis hypno kurz nebo ten novy „tajny“ projekt? 🙂 pritel je vecny zacatecnik, trapi se s tim… a pritom je chytry jako liska … nechapu… 🙂

    • Libor Činka napsal:

     Vivien, doporučuji, aby přítel shlédl videa, která za pár dní uvolním ke shlédnutí zdarma a pak ať se rozhodne. Je pro mne důležité, aby se lidé rozhodovali sami ze své vnitřní motivace a tak se naše síly teprve mohou spojit.

 11. Andy napsal:

  Libore, už se těším na novinku. Anglicky fantasticky, zní skvěle! sice se pořád učím, ale chce to nakopnutí, směrem legrace a inspirace.

 12. Danuše Geletová napsal:

  Knihu Ovladnete svuj mozek jsem precetla nekolikrát a stále tam nachazim nove a nove poznatky.
  Od meho veku 60 let jsem se z duvodu domluvy se zahranicní lektorkou zacala ucit v ruznych kurzech Anglicky.
  Prozatim se se sotva domluvim. Skolní vyuka mi nevyhovuje a memorovani uz vubec. Ted mam soukromou ucitelku, ale nemam dojem pokroku. Velmi se tesim na Vas novy projekt. Anglictinu absolvovat u vas mi nedovoluje moje vyska penze. Verim, ze novy projekt od Vas mi pomuze pokrocit ve znalostech. Moc se na nej tesim. Dekuji.

 13. Josef napsal:

  Dobry den, pane Libore,
  Vasi Knihu „Ovladnete Svuj Mozek“ ctu uz po nekolikate. Peclive si vybiram kapitoly a snazim pochopit Vase Myslenky. Od roku 2003 co vas znam z Cetrosu jste mne jeste nezklamal. Vse nove, s cim jste od te doby prisel, melo svuj smysl. Tesim se na kazdou vasi noviku. Takze i tentokrate jsem napnuty. Je mi 65 let a na vasi Internetovou Anglictinu se moc tesim. Rozumim bezne mluve anglicanum. Mluvim s chybami. Ucim se z tv a z novin, ale citim podvedome ze to neni ono. Proc to pisu? Ziji v cizine 13 roku. Myslim si ze za ta leta uz bych mel umet vice. Dekuji za pozornost.
  Josef Anglie

  • Libor Činka napsal:

   Josefe, držím Vám palce. Právě po ty, kterým to doposud nešlo, právě pro ty vyvíjím už mnoho let stále lepší a lepší postupy. A mimochodem, těch, kterým to doposud nešlo je zdrcující většina. Chyba je totiž v celosvětové profesní slepotě učitelů, nikoli v studentech! Proto také přicházím s Anglicky Fantasticky. Už jen úvodními videi chci pomoci co největšímu množství lidí k ůspěchu, zvýšení sebevědomí. To jim totiž vzali učitelé nepromyšlenými metodami, které naprosto odporují přírodním zákonům.

 14. Michal Krenek napsal:

  Dobry den Libore.Jako pracovnik v zahranicni kancelari jen muzu potvrdit,kdyz se podari den humoru a legrace tak me docvakavaji nektere fraze co jsem treba dlouho nechapal…moc se na Vas produkt tesim Michal z italie:-)

  • Libor Činka napsal:

   Michale, speciální „docvakávací systém“ pro přenos z podvědomí do vědomí je právě součástí Anglicky Fantasticky.

 15. František B. napsal:

  Nevím, nevím.
  Pokusy učit cizí jazyky pomocí hypnózy, respektive ve spánku, tady v minulosti již byly. Autara si již nepamatuji. Ale nějak se to nechytlo.
  Sám jsem si takový kurz, na kazetách, svého času pořídil. a …
  pokaždé jsem během poslechu usnul, a nic si z toho nezapamatoval. ??? A za druhé – proč pouze do 70 let

  • Libor Činka napsal:

   Máte naprostou pravdu, takové pokusy už tu byly v cca 70 letech. A opravdu moc nefungovaly. Ono totiž vůbec nejde o to lidem vsugerovat pamatování nějakým byť hypnotickým opakováním, to je opravdu představa zastaralých hypnotických škol. Mimochodem, většina lidí dělá jednu základní chybu, a to sice poslouchá hypnotické nahrávky v leže. Tak pochopitelně usínají, protože je o podmíněný reflex. ( v mém systému se střídá pohyb hra, simulace, herecká vystoupení, legrační přehánění výslovnosti, a hypnotický trans.) Nicméně informace o učení ve spánku byly na prahu mé cesty a v současnosti se raduji vždy, když se účastníkům mého kurzu Angličtina s hypnózou nechce odcházet domů. Nejde však o to, že by první den přišli a „usnuli“ a za sedm dní se probudili a mluvili. Tak to opravdu fungovat nemůže. Spoustu věcí prozradím ve videích už za pár dní, do té doby si můžete přečíst některá prozrazení na http://www.anglictina-s-hypnozou.com

 16. Vivien napsal:

  pane Libore, v první řadě velmi oceňuji, že odpovídáte ochotně na příspěvky 🙂 k mému tématu – chtěla jsem dát příteli nějakou formu učení angl z Vašich programů jako dárek, když si prohlédne launch videa, už to nebude překvapení… je to bezpodmínečně nutné? navíc – času má přítel žalostně málo… 🙂
  díííky za odpověď a za radu 🙂
  Viv

  • Libor Činka napsal:

   Vivien, určitě to dokážete nějak chytře navléknout, např. „Tady jsem našla zajímavé video, co si o tom myslíš? Chtěl bys ten bestseller Ovládněte svůj mozek?“ A pokud ho to zaujme, tak teprve pak to bude chtěný dárek.

 17. Ladislav napsal:

  Dobrý den p.Činko,přesvědčíl jste mě zatím pouze o tom, že vaše Barbumská -Amer.reklama kterou si vytváříte ,že vy sám jste pánbůch mezi vědci a akademickými vzdělanci;vše převratné jste totiž objevil vy sám! (Přitom na př.Angl.methodou superlerningu jsem měl již na kazetách v 80tých letech a později i na videu,rovnež Angl.pomocí hypnozy.Potěž bože za jeho-vaší „dobrotu“, že pomáháte“ všem“,protože díky vaším pravidelným masívním masážím plníte především svůj měšec;Tímto jsem vás si již zařadil do klubu vynalézavých bezohledně-nenasytných Čechů a je pouze škoda, že zatím nepůsobíte v politice namísto třeba Klauze, ale co není může být;tak ať se vám dobře plave na luxusních parnících.S pozdravem.Ladislav

  • Libor Činka napsal:

   Pane Ladislave, opravdu nevím, kde jste vydedukoval tvrzení, která mi přisuzujete např. …vše převratné jste objevil vy sám. Kromě toho nevím, jak jste přišel na to, že zde hovořím superlearningu? Co se týče toho, kam si mne řadíte, mne zajímá to, zda je spokojeno alespoň 95% mých klientů. Takže byste musel začít přesvědčovat o mém charakteru tisíce lidí, kteří prošli mými tréninky a zpětně se ozývají, jak jim to změnilo život.

 18. Ondřej Choc napsal:

  Ahoj Libore,

  držím palce v tvojí práci, kterou jsem si mohl mnohokrát vyzkoušet a se kterou jsem plně spokojen (a to i přesto, že za ni platím :))
  Těším se na AF.

  Příjemný den
  Ondra

 19. Mirka napsal:

  Přeji krásný a usměvavý den, Libore. Patřím mezi ty věčné začátečníky s přitroublým blokem cokoliv vypustit z úst, pokud to není dokonalé! Tím pádem anglicky nemluvím, abych se „neztrapnila“, přestože psanému textu jsem schopná poměrně slušně porozumět a mluvenému sice hůř, ale přece jen aspoň obsah pochopím.
  Že by se mi blýsklo na časy“?
  Sice si moje okolí tak trochu útrpně ťuká na čelo, k čemu mi v mém věku asi tak bude ještě angličtina dobrá – když už jsem se to nenaučila prý doteď, tak už je to zbytečné a navíc prý skoro nemožné (je mi 57).
  Ale já to stejně stále víceméně potají zkouším – minimálně si tím alespoň udržuji v hlavě těch pár slovíček, co jsem se už naučila – ale vždycky ztroskotám na té gramatice. Časování mne prostě irituje a poskládat správně větu je pro mne výstupem minimálně na Mont Blanc.
  Proto se velice těším!
  Snad to bude v mých finančních možnostech – o kvalitě od vás vůbec nepochybuji!!!

  • Libor Činka napsal:

   Hezký den, Mirko, to je právě jeden z mýtů, že věk hraje v učení roli. Hlavní roli hraje kombinace vnitřní motivace a strategií odpovídajících fungování mozku. Jinak nic proti vašemu okolí, které pochybuje, jen to, že lidé, kteří to takto „zabalili“ se dožívají zpravidla nižšího věku, zatímco vy si život prodlužujete. Co se nepoužívá, to zakrňuje a odumírá:)

 20. Helena Vysocká napsal:

  Pane Libore, angličtinu jsem učila už na gymnáziu, potom nějakou dobu v jazykové škole, pak příležitostně v kurzech a stále jsem v tom pokračovala do prázdnin. Po nich jsem se už nepřihlásila – je mi 76 let a můj důchod na všechno nestačí. Budu ráda, když se budu moci učit s Vámi. Angličtina mě baví a snažím si překládat písničky v rádiu a filmy v televizi. Ráda se dívám na Animal planet a dalo by se říct, že většinou rozumím, ale potřebuje to pokračovat. Těším se na to. Helena

 21. Michal Krenek napsal:

  Libore
  Hodne resim treba slovo SUGGEST navrh ,jak by jste sel na toto? jakou uvahou ? …m:-)

 22. Jana napsal:

  Já se teda moc těším, chtěla bych už delší dobu na kurz angl. s hypnozou. šetřím, po novém roce do toho jdu, láká mne to velice, jsem klasický začátečník již po několikáté a mám už toho dost.

 23. MartinM napsal:

  Dobrý den, Libore, jaký rozdíl je mezi ABC jazyky a připravovaným AF? Děkuji MM

  • Libor Činka napsal:

   ABC jazyky je obecně o učení jazyků. Anglicky fantasticky je 8 týdenní kurz angličtiny z videí a speciálních materiálů a cvičení odlišných od čehokoli co jste mohli zažít kdekoli jinde.

 24. PetrV napsal:

  Ahoj Libore,

  mám doma Angličtinu Taxus Learning. Je AF v něčem podobná? A v čem se liší? Děkuji za odpověď

  • Libor Činka napsal:

   Věřím, že odpověď dá do značné míry mini ukázka a vše co jsem uvedl ve volně dostupných videích a webinářích. Používám desítky metod ve vhodné kombinaci (a nikoli nesmysly o subliminálních nahrávkách – nikdy nebyla prokázána jejich účinnost, a nezvládnutý pokus o aplikaci interlineárního překladu známého již z období mezi válkami).

 25. abebas napsal:

  Dobrý den Libore
  můžu fakt napsat ,že úroveň škol v ČR je hodně bídná , co se týče jazyku a přístupu učitelů v hodině taky jsem s tím procesem prošel. Učil jsem se na střední škole angličtinu 4 roky během toho se vystřídali na škole 2 různí učitelé na angličtinu. Jedna učitelka nás celé roky učila jak se řekne datum 😀 pořád dokola a vyhrožovala ,že nikoho nepustí k maturitě a potom další učitel, který umí polsky a anglicky umel fakticky dobře,ale neumel česky,a tak všechno odkýval nebo sedel u ňotasu , a gramatiku jsme se měli učit doma jenom pořád samé slovíčka bez příběhu. Tak jsem vzdal angličtinu a šel k němčině a nakonec jsem odmaturoval z němčiny, kde jsme plno těžkých textu a tak dále… Já mám spíš problém , že se mi stává to když prekládám texty do němčiny tak mi vyletí z hlavy i angličtina. Nevím co s tím .
  děkuj za radu

 26. Jájina napsal:

  Ahoj Libor, je mi 58 a v 48ti letech jsem se rozhodla dělat angličtinu ( po mnoha pokusech učit se německy ) neb se mi líbila a chtěla jsem se vždy domluvit v cizině. Kurzy jsem navštěvovala 5 let a jakž, takž jsem se v cizině trochu domluvila a hlavně jsem si vše přečetla a už jsem si nepřipadala tak moc negramotná. Po letech učení už v kurzech nebyla návaznost a já tedy skončila. Kdysi jsem měla docela dost slušnou slovní zásobu a byla jsem rozhodnuta už s angličtinou nikdy neskončit, ale výsledky po 5 letech mi opravdu tak skvělé nepřipadly, tak jsem postupně vše asi zapomněla. Tak tedy věřím podle ukázek, že s anglicky fantasticky si dokážu splnit můj sen domluvit se opravdu slušně. Díky za tvoji výuku, jsem u tebe nováček ale vidím dle ohlasů, že jsi opravdu asi génius a těším se na výuku .

 27. Simona napsal:

  Hezký večer Libore,
  těším se na AF jako na Lásku 🙂 Už teď cítím „motýlky v břiše“ napětím.
  Děkuji že jste!!!

 28. Božena napsal:

  Dobrý den pane Libore,
  už se těším na váš kurz AF. Žiji v cizině a tak jsem tento on-line kurz velice ráda uvítala.Jsem takový věčný začátečník,od kurzu ke kurzu a kde nic tu nic.Pracuji v supermarketu kde už ovládám svojí práci,kde mám naučené různé pozdravy,jak se co jmenuje,ale běda,když se mě lidé zeptají na něco nového.Potom se chytám každého slovíčka co znám a nechtěla bych se ani vidět,jak na ně čučím a možná ještě s otevřenou pusou.Tohoto strachu a stresu se chci zbavit,no a navíc,když budu anglicky lépe rozumět a mluvit,tak budu finančně také spokojenější.
  Děkuji také za to,že pro nás připravujete stále nové a zajímavé věci. S pozdravem,
  Božena

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů