+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

CESTA DO MINULOSTI

File-10.08.16-18-11-03

Možná si říkáte, že tento článek bude o cestování do minulých životů. Sice byste to od hypnoterapeuta mohli čekat, ale mám na mysli něco jiného.

Člověk se může přenést do minulosti mnoha způsoby, jako například při sledování filmu, prohlížení alba s fotografiemi, ale dnes mám na mysli velmi intenzivní přenos o desítky let zpět. Takový přenos má však své vedlejší účinky. Mohli byste například omládnout. Kdo mě znáte, tak víte, že jsou pro mě důležitá vědecká fakta. Přenosem do minulosti lze na chvíli omládnout. Někdy to vidím na hypnotizované osobě, že se jí doslova vyhlazuje obličej a tak na konci sezení přede mnou sedí v obličeji o pár let mladší žena. Říkám tomu hypnotický facelifting, nicméně jde o dočasný jev a zatím jsem neexperimentoval s jeho dlouhodobým udržením. A teď k omlazení bez hypnózy.

Bylo dokázáno, že prostředí má vliv na fyziologické funkce. Může mít vliv negativní i pozitivní. V sedmdesátých letech byl v USA proveden experiment, kdy sedmdesátiletí lidé byli přemístěni do prostředí věrně imitujícího dobu o dvacet let dříve. Už pár hodin pobytu v prostředí, kde z rádia hrála dřívější hudba, v TV byly dřívější filmy, zprávy
v rozhlasu dokreslovaly období, lidé byli oblečeni v 20 let staré módě, mělo omlazující vliv. Změnila se nejen nálada zúčastněných, ale i jejich krevní tlak.

O víkendu jsem byl v prostředí simulujícím mé dětství a jakkoli jsem tam byl asi jen hodinu, tak jsem se cítil neobvykle. S manželkou jsme se báječně bavili na výstavě Retro v galerii Tančící dům. Zavzpomínali jsme si na dětství v prostředí imitujícím 70. a 80. léta.

Vstup byl spojen s fotografiemi, gramodeskami, projekcí a kostýmy zpěváků a umělců jako Helena Vondráčková, Karel Gott, Libuše Šafránková… výstavou zboží, které se v té době prodávalo, vybavením bytů, pokojů, kuchyně. Celkem tři patra vzpomínek včetně auta, motorky, vybaveného stanu, sportovních potřeb, školní třídy. Manželka se vyděsila makety žáka v pláštěnce s plynovou maskou stojícího vedle telefonní budky, a smíchy jsme se zhroutili na dvorku s prádelní šnůrou, na které visely červené trenky.

Vzpomínali jsme na dětství při pohledu na hračky.
Při pohledu na stovky obalů čokolád, sýrů, konzerv, etiket od piva a vína jsme si ukazovali, co známe, co jsme tehdy mívali k jídlu a mlsání.

již historické obaly čokolád

Na pár minut jsme se začetli do klíčových událostí let, kdy jsme se narodili a prožívali mládí.

80 roky

.

File 10.08.16 19 12 51

Celkově to v nás vyvolalo mnohem intenzivnější vzpomínky a reakce, než bychom čekali od něčeho, co by pro mnohé lidi znělo jen jako návštěva muzea.

A protože jsem se cítil podobně jako ve vědeckém experimentu: o dvacet let omlazení lidé, tak doporučuji tuto Retro výstavu navštívit.

Skvělý zážitek přeje

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů