+420 775 552 099

kancelar@liborcinka.cz

BUM DO HLAVY PRO ZISK

Ránu holí do zad, nikoli do hlavy, dostanou mniši, když se při meditaci zapomenou držet pokynů mistra. Nabízím vám do hlavy myšlenkové BUM, které je bez bolesti. Spolu s tím, jak budete číst mé zkušenosti, tak začne vznikat upgrade proti chudobě.

BUM = Bohatý Upgrade Mysli.

Včera mi přišel e-mail:

Nedovedu si představit, že bych si mohla myšlenkami změnit svou finanční situaci. Pořád jenom šetřím a kupuji to levnější, ale výsledek se nedostavuje.“ , napsala Helena V. z Ostravy

To, co popisujete, je standardní problém naprosté většiny lidí. Dalo by se spekulovat na téma, proč nás neučili správně přemýšlet ve škole či v rodině.

Podstatné je pochopit, že peníze vznikají výměnou za hodnotu. Zapamatujte si to a plně pochopte: „Peníze vznikají výměnou za hodnotu”. Velké peníze vznikají výměnou za velkou hodnotu. Hodnota se nemusí rovnat ceně. Hodnota může být stejná, jako kolik jsme zaplatili, nižší nebo naopak vyšší. Většina lidí šetří a málo či vůbec nepřemýšlí o koupi něčeho, co určitě přinese vyšší hodnotu. Pokud jenom šetříte a kupujete levné věci, tak těžko můžete mít více, protože vám chybí zdroje zisku. (Kdo věříte, že například ukládání peněz do nějakého fondu vám přinese zisk, tak pak neznáte knihu MONEY – Master the game od Anthony Robbinse a analýzy světových expertů v oboru. Je to seriózní zdroj nabitý informacemi od několika z nejbohatších lidí na světě).

Takže pojďme k upgradu.

UP znamená nahoru. Chcete-li vydělávat více, potřebujete jít s myšlením UP = nahoru. Potřebujete omezit myšlení na slevy a levné zboží.

Například mnoho lidí si kupuje levné oblečení, radují se z nízké ceny, aniž si uvědomí, že látka, ze které je vyrobeno, se často opotřebuje rychleji, než kdyby investovali do kvalitnějšího materiálu. To samé a hlavně důležitější se týká jídla. Kupovat levné potraviny často znamená, že nemají obsah látek vhodných pro zdraví.

Levné = drahé

Tehdy se levné stává drahým. Tolik stručně k základním příkladům. Vyšší FQ = Finanční inteligence se prostě ve školách neučí, cedule v obchodních domech lákají na slevy, a tak se pochopitelně většina myšlenek točí kolem slev. Nikde tedy kolem sebe nevidíte inspiraci, jak myslet bohatě! Je tedy třeba to aktivně vyhledávat.

V životě překvapivě platí, že je potřeba dělat věci opačně. Tedy začít myslet opačně. Změnil jsem v minulosti svoje myšlení – přetnul cyklus chudého uvažování – a kupuji řadu věcí (nikoli vše), které se lidem zdají drahé. Jenomže kupuji to, co přináší vyšší hodnotu. Já si například kupuji čas v různých formách.

Zdroje vědění a času pro zisk

Osobně kupuji zdroje vědění – tedy to, co upgraduje moje myšlení, kupuji návody, které mi pomáhají k produktivitě, a to co zajistí automatizaci.

Uvedu vám jednoduché příklady. Zatímco řada lidí stále vymýšlí a píše na počítači různé zprávy, texty (např. lékaři nemalou část své pracovní doby píší různé lékařské zprávy, tím se obírají o čas na důležitější věci) a nemohou se profesně rozvíjet, jak potřebují. Já jsem investoval do jednoduchých softwarů, které mi napíší, co je potřeba za zlomek času. Je smysluplné si například koupit čtečku knih, protože jednak elektronické knihy jsou levnější a dále nezabírají místo. Pak bych totiž brzy musel kupovat knohovny, mnoho knihoven, a to by stálo mnohonásobně více, nehledě na to kam je dát. Ono totiž platí stále více, že bohatí lidé čtou a vzdělávají se více než běžná populace. Je důležité se naučit vybírat si to, co vás posílí a má tedy potenciál obohatit. Navíc v elektronických knihách lze snadno vyhledávat a označovat tak, že po kliknutí na filtr vznikne souhrn myšlenek, které mi rychle umožní zopakovat si cenné informace.

V šetření časem (to je správný druh šetření) se ostatně točí více a více peněz, protože to lidem šetří čas života. Dále raději doma platíme paní na úklid a další na žehlení prádla, protože se tak mohu já i moje žena věnovat tomu, co umíme, a kde tedy nejsnadněji dokážeme vydělávat. Začátky samozřejmě bývají náročnější, ale postupně začne člověk vydělávat násobky toho, kolik platí za pomoc od druhých. Teprve čistá hlava oproštěná od většinových starostí umožní vytvářet hodnoty o velké ceně. Doporučuji se tedy vyhnout šetření na nepravých místech a naopak investovat do vědění a rozvoje možností.

Neplatí tedy přísloví: „Kdo šetří má za tři.”

Ve skutečnosti platí v naprosté většině: „Kdo šetří, má prd.“

Je důležité pochopit: „Kdo moudře investuje, ten je stále bohatší a bohatší.” Všem doporučuji zamýšlet se Paretovským způsobem: „Které činnosti mi vytváří největší zisk? Které činnosti mi vytvoří čas na vytváření zisku, když je předám k vyřešení druhým? Jaká technologie mi pomůže k zisku? Jaké zdroje mi pomohou?“ A tak bych mohl pokračovat v psaní pár dní. To však není potřeba, protože jsem na toto důležité téma vytvořil speciální program Hypno Zisk. Nahrávka ve formátu mp3 upgraduje finanční a podnikatelské myšlení, osvětlí vám, jak vydělávat více a ukáže vám praktickou změnu v počítání peněz a přemýšlení o nich. Díky programu se naučíte předpovědět vaši finanční budoucnost a odstraníte myšlenkové vzorce o nedostatku. V programu se vydáte na cestu zisku, změníte své myšlení na ziskové.

Inspirativní závěr

Vy jste dočetli můj nový článek až sem.? Co s ním uděláte?

Můj tip:

Víte, co dělám já s informacemi, v nichž cítím, že je něco, co si uvědomuje málokdo a jen pár duševně bohatých lidí to podrobně a dobře promyslí? Udělám si z knihy, zdroje, videa, poznámku do mobilu či počítače a nastavím připomenutí na druhý den, týden, měsíc. Na kdy to načasuji, závisí na tom, jakou hodnotu tomu přisuzuji. V každém případě vím, že sejde z očí, sejde z mysli. Chudí jsou ti, kteří si dovolí zapomenout na bohaté myšlení. BUM. Nepotřebuji dostat ránu holí jako mnich. Stačí mi elektronický “připomínač“ pro meditování o bohatství. Stanovit si správný cíl. Pak stačí udělat první krok, druhý, další…

P.S.Už jste někdy uvažovali o tom, že když se produkuje hodně levného a nekvalitního, co vydrží málo, tak to zatěžuje tuto planetu? Přetněte cyklus chudého myšlení.

Libor Činka
Hypnoterapeut, který učí lidi používat mozek na maximum.
Komentáře
 1. František napsal:

  Libore máš naprostou pravdu. Článek je velice zajímavý a je tam znát tvá zkušennost životní. Díky. František

 2. Pavel napsal:

  Libore, Tvůj přístup k životu, hodnotám i lidem mi velmi pomohl změnit myšlení, tím vztahy (k sobě, hodnotám i druhým). Kvalita mého dnešního prožívání (užívání si) života dnes a před třemi roky se nedá srovnat. Dnes vidím, cítím a slyším v škále barev a harmonii tónů, zbaven ostnů strachu i hněvu. Díky za probuzení učiteli, jako jsi Ty. Platnost poznatků v Tvém článku potvrzuji.
  Pavel

 3. Zlatka napsal:

  Krásný den přeji, Libore!
  Děkuji za tento pravdivý článek. Sama se přesvědčuji, že kupovat drahé a kvalitnější je v konečném důsledku úspornější. Těším se na další „BUM“. Zlatka

 4. Milan napsal:

  Libore…super článek a za mně pecka poslední věta!

 5. Jiří napsal:

  …nic nového pod sluncem, přesto díky za připomenutí starého pořekadla: Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci… A připomínámí takovýchto pořekadel je nutné, protože jsme stále pod kuratelou médií i školství vychováni k chudému myšlení, jsme přímo ochočováni, abychom skákali, jak mocní pískají…

 6. Věra napsal:

  Dobrý den Libore, opět další SUPER článek, jako všechny s které jsem se zatím od Vás přečetla (škoda, že nemá tlačítko, Líbí se mi nebo Sdílet). Myslím si že hodně lidí si po přečtení řekne: „Ale vždyť to znám“, ale jen minimum z nich si položí otázku: „Proč to vlastně nevyužívám?“ Z Vašich článků čtenář vždy nasaje SEBEDŮVĚRU a POCHOPÍ že život je opravdu barevný, ne jenom ŠEDÝ. Vždy jsem tvrdila jednu věc (podotýkám, že je to ovšem jen můj názor, každý s nim nemusí souhlasit), že pokud chci aby lidi kolem mne byli šťastní a v pohodě, musím být v pohodě a šťastná v prvé řadě já. Díky za vše co pro nás neustále děláte. Věra

  • Libor Činka napsal:

   Věro, to je přesně to, co říkám mým klientům na psychoterapii. Nejdříve potřebujete být v pohodě a pak teprve můžete pomáhat druhým. Opačně to dlouhodobě nejde.

 7. Igor napsal:

  V poslední době jsem začal sledovat studie časopisu D-Test, zaměřující se zejména na potraviny. V mnoha nezávislých testech (např. VŠCHT) vychází, že z více druhů téhož zboží jsou ty nejdražší často také nejméně kvalitní! Pevně doufám, že potraviny u nás tedy tvoří čestnou vyjímku z rovnice DRAŽŠÍ = KVALITNĚJŠÍ…… . Libore, neber to jako rýpání nějakého šťourala za každou cenu, jinak lze s Tebou jen a jen souhlasit. Igor

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů