Na každý problém existuje řešení… A mnohdy snadnější a efektivnější, než byste čekali.

U nás najdete vždy ten pravý vzdělávací kurz, ať už hledáte odpovědi na profesní či osobní otázky.

Pomáháme pedagogům, terapeutům i dalším odborníkům posunout své profesní dovednosti, ale stejně tak zde najdete způsoby, jak získat kontrolu nad svými vztahy, emocemi, myšlenkami, vnitřním nastavením i každodenními úspěchy. 

Naučíme vás, jak vytěžit ze svého potenciálu maximum. Rychle a efektivně.

Školy učí téměř stejně jako po zavedení povinné školní docházky v 19. století. Naše doba je ale úplně jiná. Rychlá, digitálníglobální. Plná moderních vědeckých poznatků o mozku a učení, nových oborů a nejnovějších technologií. Školy na to ale nestíhají reagovat. Osnovy upřednostňují kvantitu informací nad kvalitou. Mou vizí je svět, ve kterém lidé umí pracovat se superpočítačem, který se nachází mezi jejich ušima. Ve školách, v práci i v osobním životě. Svět, ve kterém se ve školách učí podle pravidel mozku. Svět, ve kterém učitelé ví, jak hlava pracuje a umí to naučit také své studenty. Firmy, ve kterých se pracuje výkonně a radostně zároveň. Proto se efektivnímu studiu a mozku věnuji 25 let. Své znalosti předávám všem, kdo mají zájem - naživo i online.

Sám na sobě jsem zažil, že biflování a šprtání nikam nevede. Hledal jsem proto jiné cesty. Vzdělával se u nás i v zahraničí u světových špiček. Propojuji vědecké poznatky o mozku s praxí, trénuji, lektoruji, píšu knihy a tvořím studijní pomůcky a kurzy, které jsou hravé a několikanásobně účinnější než běžné způsoby. Mám bohatou lektorskou praxi a zálibu v hravém učení v přátelském prostředí, kde vládne důvěra a pohoda. Vše, co předávám, jsem roky pečlivě testoval. 

Efektivní a moderní vzdělávání je o správné komunikaci a kritickém myšlení. Ty se ale ve školách ani na našich pedagogických univerzitách neučí a nerozvíjí. Studenti většinou jen “pasivně konzumují” obsah od učitelů. To je potřeba změnit. Rozvíjet kritické myšlení u studentů, dělat učení pestré a zábavné. Pro správnou komunikaci a motivaci je také třeba znát sílu slov. Tu odhaluje NLP (neuro-lingvistické programování). Kdyby se NLP učilo ve školách, uměli by motivovat nejen učitelé, ale také všichni současní i budoucí rodiče.

Vzdělávejte se moderně, zábavně a několikanásobně rychleji.

Ovládněte myšlenkové mapy

Náš mozek pracuje jinak, než se učí ve školách. Jinak, než černobíle a v řádcích. Proto je důležité naučit se myšlenkové mapování. Myšlenkové mapy jsou jednou z nejúčinnějších a pro mozek nejpřirozenějších metod, jak se učit. S myšlenkovými mapami pracovali Leonardo da Vinci, Charles Darwin, Albert Einstein i Václav Havel. Naučte se je používat také.

Naučte se správně učit

Ve školách trávíme mnoho let našeho života. Většina z nás si tam odseděla 13 až 18 let. Lidé s doktorátem ještě déle… Kolik z těch tisíce dní a hodin jste se učili, jak pracovat s pamětí? Ve kterém ročníku jste měli předmět ‚‚Jak se učit nebo rychločtení?‘‘  Během našeho života můžeme ve škole nebo v práci používat postupy z 19. století nebo ze 3. tisíciletí. Ty ze 3. tisíciletí předávám v kurzu Strategie rychlého čtení. Učím v něm například:

  • Jak číst knihy 2-3x rychleji.
  • Jak zlepšit paměť.
  • Jak se lépe koncentrovat na práci.
  • Jak se dlouhodobě motivovat ke studiu.

Hrajte si a zapojujte moderní technologie

Učení hrou je nejlepší, to říkal už Jan Amos Komenský. Aby dnešní publikum učení angličtiny skutečně bavilo, vytvořil speciální lentikulární karty Super Mnemo Sentences plné hravých příběhů a praktických slovíček. Díky aplikaci stažené zdarma do vašeho mobilu nebo tabletu na vás karty hovoří výslovností rodilých mluvčích. Jsou ideální na učení doma i ve školách. Moderní technologie využívám už roky také v kurzu Angličtina s hypnózou a s virtuální realitou. Podporuji učení online, proto jsem vytvořil online kurz Anglicky fantasticky vhodný pro rychlé ovládnutí angličtiny pro všechny generace. 

To by byly 3 nejdůležitější rady, které vám můžu pro efektivní studium dát. Další s vámi sdílím na svém blogu a ve videích na youtube.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video