Nespavost

Vyhněte se odkládání řešení problémů se spánkem

  • dlouhodobá nespavost vede k psychickým problémům
  • léky na spaní prodlužují spánek jen zdánlivě
  • Tabletky na spaní, stres, úzkost nebo nespokojenost problémy nevyřeší
  • fyzické i psychické zdraví nám zajišťuje kvalitní spánek

Hledáte řešení na naspavost? 

Spánek je základní lidskou potřebou. Není náhodou, že jeho nedostatek začíná být tématem dnešní společnosti. Ve jménu výkonu zrazujeme náš přirozený biorytmus a vystavujeme se dlouhodobému stresu. Nespavost s sebou nese mnoho zdravotních problémů v oblasti tělesného zdraví i psychiky. Velmi výrazně trpí především imunitní systém a duševní schopnosti. Čím je spánek pro nás tak důležitý? V čem tkví jeho výjimečné kouzlo? Tím klíčovým pojmem je regenerace

Dlouhodobá nespavost vede především psychickým problémům

Každý z nás občas zažívá situaci, kdy večer jednoduše nemůže usnout nebo se během noci probouzí a ráno podle toho vypadá. Pokud jde o jednu noc či dvě noci, jistě se to dá přežít a dohnat, ale mnohem horší je, pokud se z nespavosti stane problém, trvající několik týdnů, měsíců nebo i let. Ti, co ho zažívají, ho popisují jako peklo na zemi a ze zkušeností víme, že problémy se spánkem mají stále mladší a mladší lidé. 

léky na nespavost prodlužují spánek jen zdánlivě

Užíváte léky na spaní? Řešíte nespavost farmakologicky? Rozsáhlé studie prokazují, že tyto léky prodlužují spánek pouze o necelých 30 minut. Podobně fungují i další sedativa jako alkohol a dochází tak k zásadnímu snížení kvality spánku.

Varování odborníků před prášky na spaní.
Lidé trpící nespavostí vlivem užití prášků na spaní zapomínají na krátká probuzení a nejsou si vědomi narušení integrity spánku. Prášky na spaní lidem vytváří falešný pocit bezpečí ohledně spánku, a jejich používání je daleko od řešení příčiny problému. Stoupá počet studií zabývající se možností zvýšeného rizika vzniku rakoviny. Dále se objevující projevy agresivity včetně sebevražedných sklonů. 

tabletky na spaní, stres, úzkost nebo nespokojenost problémy nevyřeší

Existují principy spánkové hygieny, která na rozdíl od prášků podporují imunitní systém a tedy i zdraví. Stres, úzkosti, nespokojenost, starosti nebo chybné návyky musí být řešeny psychoterapeuticky, nikoli farmakologicky. Je nesmyslné předepisovat léky na spaní, když je příčinou právě stres, nespokojenost v pracovních či osobních vztazích, chybné návyky či perfekcionismus.

fyzické i psychické zdraví nám zajišťuje kvalitní spánek

Spánek je jako šikovná uklizečka, zatím co vaše vědomí spí, podvědomí pracuje. Skutečně regenerující spánek dospělého člověka by se měl skládat z pěti spánkových cyklů. Spánkové cykly mají délku 80 - 110 minut. Při délce cyklu 90 minut by měl dospělý člověk spát v průměru 7,5 hodin. Fyzické zdraví nám zajišťuje hluboký spánek, který se objevuje v prvních dvou cyklech spánku. Další cykly spánku jsou důležité pro psychické zdraví, schopnost soustředění a správně fungující mysl. Žádné doplňky stravy, ani léky nedostatek spánku nahradit nemohou.

Hledáte řešení nespavosti a spánkových problémů?

HypnoterapiE

 Psychoterapie řeší skutečnou příčinu nespavosti. Hypnoterapie potom dokáže vytrénovat mozek tak, aby dokázal změnit špatné vzorce, které vedou k potížím se spánkem.
Hypnoterapeut dokáže aktivovat řešení problémů se spánkem přímo u vás. Zpravidla lze problémy se spánkem s využitím hypnózy vyřešit do 3 sezení.

vyspat se dokonale

je online program vytvořený na základě psychoterapeutické a hypnoterapeutické praxe a dlouholetých zkušeností. Obsahuje nejmodernější poznatky o řešení poruch spánku, fyzice, biologii, psychologii spánkové hygieny, zdravém spánku i sadu speciálních nahrávek pro kvalitní spánek

PROGRAM ZDRAVÝ SPÁNEK

Jedná se o komplexní program, který dokáže vyřešit problémy s nespavostí jednou pro vždy. Při individuální terapii online nebo osobně budeme řešit skutečnou příčinu vašich problémů se spánkem a usínáním. S online programem Vyspat se dokonale získáte speciální hypnotické postupy, sadu MP3 nahrávek pro snadné usínání v délce 16 hod., ale také další informace o vlivu spánku na imunitu, štíhlou linii a zdraví, tipy pro lepší spánek např. Jak se zbavit starostí a stresu před usnutím nebo jak nastavit telefon i dalších zařízení a mnoho dalšího. 

3x 90 min. konzultace osobně nebo online dle výběru 

program Vyspat se dokonale na podporu spánku v hodnotě 2 880 Kč

Cena komplexního programu ZDRAVÝ SPÁNEK

6 650 Kč

Oproti individuálnímu nákupu konzultací a programu Vyspat se dokonale

ušetříte až 2 230 Kč.

Při rezervaci zvolte program ZDRAVÝ SPÁNEK.

Proč řešit problémy s nespavostí právě s LIBOREM ČINKOU

Jsem hypnoterapeut, psychoterapeut a každý týden do mojí poradny přicházejí lidí, kteří mají svá trápení a jsem dalek tomu je jakkoli zlehčovat. Současná doba, klade na každého vysoké nároky, lidé potřebují co nejrychlejší pomoc. 

Hypnóza, systemická psychoterapie jsou pojmy, kterými se zabývám již více než 20 let. Svůj první výcvik hypnotické a nehypnotické psychoterapie jsem absolvoval již v roce 2002, na který jsem navázal akreditovaným čtyřletým výcvikem a dalšími výcviky v Ericksonovské hypnóze. Aktivní praxi vedu již od roku 2005.

Mým cílem je naučit vás opět žít, to znamená společně opravit vnitřní software. Je možné autohypnoticky vstupovat do posilujících myšlenek, zastavit ruminace (cyklicky oslabující myšlenky) a existovat mimo matrix strachu, oslabující fantazie, vinu, vyčítání, analyzování proč se mi to děje...  Jsem tu od toho, abych vám pomohl najít vhodné a co nejrychlejší řešení. 

Absolvoval jsem:
● akreditovaný výcvik - Základy narativního přístupu - Praha, 2021
● výcvik krizové intervence - Systemický přístup pro práci s krizí - Praha, 2019 - 2020
● hypnoterapeutický výcvik Trance of a lifetime - John Overdurf - USA, 5/2017
● certifikovaný výcvik Profesionální hypnotické Ericksonovské hypnoterapie - Igor Ledochowski - Amsterdam, 9/ 2012
více

O spánku na mém blogu

Momentálně nejsou k dispozici žádné články.