+420 775 552 099

online program

anti deprese

2. podnadpis - vytužený výsledek, naučte se, zjistěte, vytvořte, nahlédněte, odhalte, jak dosáhnout

Bráníte se problémům, a přesto je máte? Bráníte se úzkosti, a přesto přichází? Prášky nepomáhají?

Naštěstí existují postupy odlišné od zastaralých avšak stále praktikovaných postupů.

A velmi přínosné je zařadit jako bod zastavení se a vystoupení z „křeččího kolečka“

3.1. problém co lidi řeší

Člověk může přemýšlet jen tak, jaké má informace a v tomto směru je právě zajímavé si uvědomit, že lidé věří, že medicínský pohled je ten jediný správný. Vůbec netuší, že lékaři se snaží na vše dávat diagnózy: shopoholismus, čokoholismus.... Marťa poznámka: pozor! je to kontroverzní, promyslela bych použití na prodejku. jít proti lékařům.

Mnoho klientů mi říká, že se na nich podepsali lidé v jejich dětství, že jim stále říkali: „Nic z tebe nebude, jsi k ničemu...“

Předpoklad, že druzí pořád myslí na stejné obsahy, na které myslíte vy a tedy že se druzí musí chovat podle vašich myšlenek. 

Takzvané točení se v depresivních myšlenkách - ruminace - není řešitelné žádným medicínským způsobem. To je doména hypnoterapeutů, kteří detailně studují myšlení. Ruminace roztáčí deprese. Stabilizuje a následně zintenzivňuje nespokojenost, sebevědomí, snižuje možnost řešení problémů v práci i soukromí. (pozn. Martina: Všimli jste si někdy, že se vám opakují v hlavě dokola třeba jen 2 až 3 myšlenky pořád dokola? I MNOHO LET? „Jsem k ničemu“ - „Bylo by asi lepší, když bych tohle nedělal/a...“ - „Co když udělám chybu a přijdu o lásku..?“ - „Už nebudu stačit tomu pracovnímu tempu...“

Lidé se necítí dobře, protože nedělají věci, které jim dělají dobře. Typický klient s depresí je člověk, který kvůli rodině, dětem, odložil své koníčky, zájmy, životní radosti.

Asi by Vás překvapilo, že na další návštěvě se reguluje množství léku, po čase se vymění a tak pořád dokola. (pozn. Pavla Chodíte k psychitrovi a ten vám na další návštěvě...?)

Jedna otázka a její varianty podporují vznik depresí. Psychiatři to nevědí. A lidé kolem vás ji stoprocentně používají. Jak zní? Proč… ?

 • Proč se mi to děje?
 • Proč zrovna teď?
 • Proč zrovna já?
 • Proč mi to dělají?
 • Čím jsem si to zasloužil/a? 

Tyto otázky vytváří zaměření na minulost a tedy uvažování v přítomnosti o minulosti. Tím se jen okrádáte o drahocenný čas! Navíc se člověk dostává do bludného kruhu, ze kterého je možné uniknout jen odstraněním otázek s „Proč“ zaměřenými na minulost. Východisko směrem do minulosti neexistuje.

... začnou uvažovat o dědičnosti a už jen toto myšlení je uvrhne do problémů. „Jsi celý táta, celá máma.” Toto jsme slýchávali v dětství a je to uložené v podvědomí. Proto se tím necháme svázat. Vznikne psychické vězení. Vysvobození nepřijde z ptaní se na minulé příčiny.

Proč dochází k záchvatům paniky? Proč se zvyšuje počet sociálních fóbií?

Bráníte se problémům, a přesto je máte? Bráníte se úzkosti, a přesto přichází? Prášky nepomáhají?

Úzkostí přibývá a psychiatři jsou vytížení na měsíce dopředu, ale v čase a postupy, kterými disponují, mohou pomáhat velmi omezeně. 

3.2 naznačit řešení, vzbudit zvědavost

Ano, to se  leckdy dělo, nicméně změnit minulost nelze. Léčit  snahou pochopit minulost nelze. Freudovy teorie už jsou v odborném světě  desítky let považované za nebezpečné a léčení naopak komplikující. (pozn. Pavla: text navazuje na „Nic z tebe nebude...)

Lze měnit budoucnost, která se brzy stane přítomností. Nový čas, nové počasí v mysli, začíná sázením a pěstováním... 

Nové výzkumy ukazují, že s genetikou je to jinak, než si myslí nejen laici, ale i odborníci. Žádný gen deprese, který by vás odsoudil k doživotní depresi neexistuje! V současnosti vědci vědí, že některé geny se zapínají nebo vypínají v závislosti na faktorech životního prostředí - tento vědní obor je známý jako epigenetika. 

Představte si jednovaječná dvojčata, která žijí jiným životem. Přestože na začátku života byla velmi podobná, tak rozdílné životní podmínky na ně působí a vedou ke změnám.

Proto Vás speciálními strategiemi povedu k přesměrování z depresivního myšlení na myšlení konstruktivní. Díky důslednému používání zde uvedených postupů budete moci prožívat více toho co chcete. Proč strategiemi? Nestačil by jeden postup? Třeba nějaká sugesce zakazující depresi?

Navíc každý člověk prožívá deprese jinak. Neexistuje univerzální a všeobecně platný popis. Proto Vás naučím například strategii CCHNT, pyramidu J, Mnemo terapii, a další, které když zkombinujete, tak začnete vládnout svému myšlení, a tak i prožívání. Podstatné je, že osvobození se z deprese je možné.

Deprese může být normální reakcí na životní stresy. V životě prožíváme různé situace a s nimi spojené emoce. Naučit se zvládat emoce a regulovat své prožívání je cestou k mentálně zdravému životu. - To je myšlenka od předního světového experta v terapii depresí Michaela Yapka.   

„Deprese může být normální reakcí na životní stresy. V životě prožíváme různé situace a s nimi spojené emoce. Naučit se zvládat emoce a regulovat své prožívání je cestou k mentálně zdravému životu.“

Michael Yapko  

 lidé si myslí, že analýzou proč se jim něco neděje správně, proč dělají chyby, proč zase... vede k mýtu, že získají řešení. Opak je však pravdou. Ztratí čas přítomnosti myšlením o minulosti a ve vztahu k nepřesnosti fungování mozku ohledně příjmu informací a pamatování jde o překroucený a k depresi vedoucí pohled na život. Je také možné se motat v katastrofických představách o budoucnosti. 

Deprese mnohdy souvisí právě s nedostatkem úhlů pohledů a uváznutí myšlení v dichotomii. A právě proto  je možné rozšířením myšlení překonávat depresivní myšlenky. 

Slovo deprese není nic, co by bylo stejné pro každého člověka. Navíc mnoho lidí ani nemá depresi, ale jen si vygooglili na internetu informace o depresích, přečetli si popisy a usoudili, že přesně to mají. Ti lidé se  určitě necítí skvěle, ale právě proto efektivní pomoc začíná podrobným zmapováním. No a zmapovat svět a prožívání člověka je vyloučené bez správně položených otázek. Ty musí překonat omezení jazyka a dostat se k co nejpřesnějším pocitům. 

Deprese jsou totiž stavem mysli, kdy člověk vnímá zkresleně a nikoli objektivně.

Uvažování v přítomnosti o minulosti. Tím se jen okrádáte o drahocenný čas! Navíc se člověk dostává do bludného kruhu, ze kterého je možné uniknout jen odstraněním otázek s „Proč“ zaměřenými na minulost. Východisko směrem do minulosti neexistuje.

Pohledem mnohonásobně rychlejších a hlavně úspěšných řešení totiž jde o něco jiného než o poruchu.

Jakkoli existuje mnoho různých příznaků, které lidé s úzkostí zažívají, včetně třesu, zvýšené srdeční frekvence, pocitu odtržení od sebe sama nebo od reality a podobně, tak pokud vyloučíme problémy podpořené chybným stravováním a nezdravým životním stylem, který má vliv na biochemické procesy těla, tak jde v principu o ‚‚softwarovou‘‘ záležitost. Úzkost je podvědomé myšlenkové zaměření rozvíjející negativní trans, který může vést k záchvatům paniky. Ataky jsou intenzivní epizody strachu a nepohodlí, kdy osoba může ztratit kontrolu nad svým chováním. Běžným projevem úzkosti je tedy prožívání rušivých myšlenek – myšlenkových virů, které mohou být ochromující a způsobit intenzivní pocity strachu.Mimochodem zamysleme se nad slovy úzkost, deprese …Něco je úzké, něco je spojené s presem, tlakem. Řešení začíná hledáním opaku a strategickým rozšiřováním. (pozn. Pavla: líbí se mi myšlenka presu, tlaku - to by se dalo použít k vzbuzení zvědavosti)

Je zásadní získat schopnost flexibilně na projevy úzkosti reagovat.

Tak používáte to hlavní co psychiatrie doporučuje spolu s nasazením prášků. Jenomže ty byste nepotřebovali, kdybyste měli ve výbavě další nástroje (zejména zacházení se submodalitami, metaotázkami, autohypnózou), které je dokáží naprosto bezpečně nahradit.  

A tím se dostáváme k poznatku, že když dáte někomu do ruky jen kladivo, tak začne na vše v okolí pohlížet jako na hřebíky. A jsme znovu u krabice s nástroji. Teprve, když máte nejméně tři nástroje, teprve pak začnete moci řešit více, než jen s kladivem. Základní pravidlo úspěchu je mít alespoň tři způsoby řešení. Teprve jejich kombinací je možné zvládat více. Co se stane, když máte pět, šest, sedm, osm možností? Začnete vítězit.

Cokoli negativního v co člověk uvěří, se může jemně zhmotňovat a to tím více, čím více prvků se střetne. Mezi tyto prvky patří mimo jiné inteligence a fantazie. Díky nim je snadné jít do hloubky a paradoxně vytvořit v případě přemýšlení o nemocech, negativní trans. Znám to ještě ze studia patologie, kdy jsme se spolužáky při přípravě na zkoušky prožívali mnohé příznaky, o kterých jsme si přečetli v učebnici. Takže pozor na „gůglení“ si diagnóz. To samé zná nejen každý pečlivý student ale třeba i herci, kteří hrají duševně nevyrovnaného člověka. 

4. příběh vzniku

Rozhodl jsem se, že si napíšu diagnózu. Padá na mne deprese. Sedím u počítače a přemýšlím o čem psát. Vím o čem, vlastně bych chtěl psát o mnoha věcech. Padá na mne depresivní pocit, že to vše nemůžu zvládnout. Takže občas vstanu, procházím se mezi kuchyní a pokojem a váhám. Moje motivace je oslabená. Nemám pocit potěšení. Jsou okamžiky, kdy jsem velmi produktivní a jindy naopak takříkajíc koukám do blba. Kdybych předchozí věty řekl u lékaře, tak mi napíše antidepresiva. Psychiatr by mi hned „přišil” diagnózu bipolární porucha.

To je totiž podle psychiatrů stav, kdy se střídá pasivita a nadměrná aktivita. A to přesně mám. Jsem psychoterapeut a mám depresi z pasivity myšlení lékařů. Na fakultě se „nadřeli” definice a těmi operují v reálném světě. Pak ke mně přijde člověk a říká mi, že má depresi a že na ně bere antidepresiva.

Problémy se spánkem jsou dle učebnic pro lékaře také projevem deprese, a proto budeme se spánkem válčit pomocí prášků. Asi bych měl také nějaké brát, protože někdy taky hned neusnu. V mysli se mi totiž promítají útržky komunikace s klienty a přemýšlím, jak napravit tolik pitomostí, které byly lidem vsugerovány. Logicky mi vznikají asociace reagující na TV seriál, který sleduje moje žena. Je o lékařích, kteří podnikají složité operace. To by bylo OK, je to cosi jako dokument s reálnými lékaři a zdravotnickým personálem. Ti lidé opravdu přemýšlí a snaží se pomoci. Jenomže když pak slyším, jak komunikují s pacienty, tak mi hlava nebere, jak si mohou vytvářet tolik komplikací a překážek tím, že nepřemýšlejí o tom, co vyvolají jejich slova v myslích pacientů. Sice jsou laskaví, ale vůbec nerozumí moci slov. Navíc předtím běžel pořad DoktorKa a mě vstávaly vlasy hrůzou, když jsem slyšel, co „modelovým” pacientům říkají odborníci. Doslova je naváží do problematických vzorců myšlení. „Nebojte se“, je jen jeden z výroků, který naopak směřuje pozornost na problém. I když se některým uleví, protože jim radu řekl lékař, tak to bude mít velmi malou účinnost z dlouhodobého hlediska. Ale právě o dlouhodobý efekt – nejlépe celoživotní – mi jde. Mám z toho depresi a můžu si za to sám. Chci pomáhat co nejlépe. A to znamená za jedna. Stoprocentně. A tak se mi v hlavě před spaním točí myšlenky. Taky se někdy probudím dříve. Další příznak deprese :). Vždyť o tom píší v učebnici psychiatrie. Jenomže jsem se tam nějak nedočetl o souvislostech a pohledech, které má moderní světová psychoterapie. Leckdy desítky let staré myšlenky jsou v učebnicích konzervovány tak dokonale, že student medicíny nemá ani páru o tom, že to, co se bude muset o psychiatrii a psychologii nabušit, už dávno svět překonal. Problémy se spánkem, změny nálad a vše zmíněné totiž závisí na myšlenkovém softwaru a jednoduchých rituálech, které lze upgradovat. Takže, i když občas usínám komplikovaněji, mohu si pomoci mnoha jinými způsoby, než používají jiní lidé včetně psychiatrů. Urputné myšlenky mohu nechat zmizet a propadnout se do spánku.

(pozn. Marťa: píšu tuhle stránku, místo "píšu článek" to bude super) Kdybyste mě znali, tak byste věděli, že se občas zastavím a nevím, jak pokračovat v psaní. Hledám totiž, jak pokračovat co nejsmysluplněji. A z toho bych taky mohl mít depresi, protože vím, že se nemohu všem trefit takříkajíc do noty. Naštěstí mne z depresivní úvahy vyvede myšlenka z knihy Babička: „Není na světě člověk ten, který by se zavděčil lidem všem.” Hledám, jak lidem vysvětlit, že si mají začít všímat přirozenosti v životě včetně různých rytmů a cyklů. Jedním z těch zásadních je střídání aktivity a… nikoli pasivity, ale odpočinku. Například, když nechodíte poměrně pravidelně spát, tak narušíte procesy regenerace fyzické a duševní – tím pádem nenačerpáte energii a  to se při opakování projeví na vašich náladách. Stačí pár dalších maličkostí – jako negativní informace z médií, byť třeba jen o dopravní situaci, – a mnoho lidí se začne cítit depresivně. Co s tím dělat?

Jeden vzorec vládne všem změnám – strategii přeprogramování všeho. Já se k těmto strategiím dostával roky, vy je můžete ovládnout v již průběhu...

Kdyby pro psychology a psychiatry bylo povinné umět hrát šachy, tak by věděli, že je důležité kombinovat a umět myslet na několik tahů dopředu. Určitě by pak pacienta šachistu necpali antidepresivy, aby mu bylo jedno, že bude prohrávat. Naopak by přemýšleli o tom, jak mu pomoci vyhrávat a to ne jen v dané hře, ale ve všech hrách nastávajících a to bez prášků. Vývoj je o schopnosti naučit se zvládat různé zátěžové situace, naučit se opakovat vítězné kroky a vítězit více a více. Nikoli se stát chemickou zombie. Znovu zde připomínám, že je potřeba odlišit prášky na psychiku a léky zachraňující fyzické tělo, kde léky jsou velmi přínosné. Jsou situace, kdy jako psychoterapeut plně přijímám lékové řešení kolegy psychiatra pro překlenutí skutečně těžkého životního období. Je potřeba mít na paměti, že na léky na psychiku takřka vždy vzniká závislost.

Proč ode mne mnoho lidí odchází z nadšením už po několika setkáních? Proč se zbaví problému aniž by dlouhodobě museli polykat antidepresiva? Protože jsem se mimo jiné stále učím u světových špiček, které jsou díky celoživotní práci v předstihu. Naučit se žít bez poruch, znamená opravit svůj vnitřní software.

můžete získat esenci toho, co se učím od nejlepších na světě. 

5. kámen úrazu - PROČ NA DEPRESI STANDARDNÍ RADY NESTAČÍ

MÁTE TO, PROTOŽE TO NECHCETE, ‚Nechci to. Nechci se tak cítit.‘‘, postrádá navigaci k tomu, co chcete. (pozn. mohlo být jako nadpis a podnadpis)

Je tak pochopitelné jednání lékařů, kteří nemají žádné - zdůrazňuji žádné myšlenkové nástroje, pouze a jen léky. Stavy mysli nálepkované jako deprese (ale i dyslexie a další) jsou z ohromné části dané potlačením inteligentního myšlení. A jak se ukazuje, tak myšlení se na lékařských fakultách nevyučuje. 

Myšlení ovlivňuje stav mysli, a to včetně produkce látek spojených se spokojeností, štěstím a naplněním. To nelze dodat žádnými kapičkami či prášky. To je jen maskování hlubších problémů. Žádný lék nedokáže změnit neproduktivní myšlení s jedním vzorcem řešení na myšlení produktivní. O tom existují studie.

Když se řekne psychologie, tak se lidem nejčastěji vybaví Freudovo jméno. A protože se pochopitelně lidé snaží osvobodit od depresivních pocitů, tak hledají pomoc u psychologů a psychiatrů. No a ti se učí o Freudovi a pochopitelně pak něco z toho používají. Proto je na místě se podívat na to, co na univerzitách lékaře a psychology neučí. Sigmund Freud byl významnou osobností, nicméně jak plyne čas, tak se ukázalo, že Freudovy teorie jsou už dávno překonané. Skutečná fakta jsou více než alarmující: Freud vytvořil svou teorii jen na základě zkušenosti s jedinou klientkou „Annou O.“ a následně dalšími čtyřmi klienty. Jeho přednáškové turné po USA pak vyvolalo takovou senzaci, že vznikl mýtus, který žije dodnes a je nesmyslně uznáván i současnými psychology. Proč je psychoanalýza stále atraktivní? (pozn. Marťa: Psychoanalýza vám nepomůže s problémy, které vás uvádí do depresí. Odstraňování příčin není správná cesta. Zajímá vás proč?) 

Významný psycholog Hans Eysenck, napsal „Freud vrátil psychologii o sto let zpátky.

„Freud vrátil psychologii o sto let zpátky.“ 

Pro mnohé byla a je lákavá představa Freudovy pohovky, volných asociací v monologu pacientů na erotická témata a vzniku zavádějícího přesvědčení, že když pár mých klientů bylo v dětství zneužíváno, že všichni, kteří mají v životě problémy, byli zneužívání či týráni rodiči. 

Že analýzou chyb dojde k jejich opravě je, byť nechtíc, klasický vzdělávací systém, který z 90 % zaměřuje pozornost na analýzu chyb, používá obviňující otázky zaměřené na minulost, nepodporuje flexibilitu a množství alternativních nástrojů a řešení. 

Snaha o dokonalost vždy a ve všem je spolehlivou cestou k frustraci a depresi.

Myšlenky obsahující zápory:

 • „Nechci na to myslet.“
 • „Nebudu na to myslet.“
 • „Nesmím na to myslet.“
 • „Nechci se trápit.“
 • „Nechci to prožívat.“

vedou paradoxně k opaku.

Nízká funkčnost chemické léčby souvisí s nedostatkem uvědomění, že mozek obsahuje kolem sta miliard neuronů, kdy se každý z nich propojuje s ohromným množstvím dalších a to kolem sedmi až deseti tisíci. Vzniká tak doslova nekonečný vesmír možných propojení a je mimo schopnosti současného farmaceutického průmyslu vytvořit lék, který by propojoval správné neurony, které zajišťují nejlepší řešení. Jakkoli psychofarmaka někdy umí ‚‚odříznout‘‘ nejhlubší propady, tak rozhodně neumí zajistit propojení na nejlepší řešení. 

Uchylování se k práškům je příslovečnou cestou do pekel dlážděnou dobrými úmysly.

Příbalové letáky upozorňují na řadu vážných nežádoucích účinků. Vedlejší účinky navíc vedou i k psychickému oslabení a psychické závislosti.

Prášky ‚‚léčený‘‘ člověk se fungováním podobá stále více starému zpomalenému počítači s nízkým výkonem, který o pár procent zrychlí po podání ‚‚léku‘‘. Bez nich se stává stagnující bytostí odsouzenou k velmi omezenému životu bez možnosti naplnit svůj potenciál. Je to jako dostat se do hezky vypadajícího vězení s rozsudkem na doživotí.

Regulovat silou vůle a logikou tělo má strašně nízkou účinnost.

‚‚Kdo neřídí, je řízen.‘‘ je podstatnou indicií. Jak však řídit podvědomé děje, které usměrňují naše myšlenky? Jsou podvědomé myšlenky za myšlenkami vědomými. A hlavně existují různé podvědomé formy, které jsou klasickým zkoumáním neodhalitelné. (pozn. Pavla viděla bych t někde jak mezičlánek 5 - 6)

Klasická rada, když přijde úzkost, je soustředit se na dýchání.

Praktická expozice situacím, které vyvolávají úzkost, je jedním z faktorů, na který klient musí být připravován a vybaven mnoha nástroji ovládání psychického stavu. To standardní terapie často vypouští, a tedy nemohou přenést účinek do běžného života mimo zdi psychiatrického ústavu. To přispívá k selhání a opětovné snaze ‚‚řešení léky‘‘.

Bohužel lidé věří tomu, co je psáno v tisku, na internetu a jiných médiích a tak se stále více šíří různé ‚‚psychické poruchy‘‘.

6. nové řešení

Představte si jednovaječná dvojčata, která žijí jiným životem. Přestože na začátku života byla velmi podobná, tak rozdílné životní podmínky na ně působí a vedou ke změnám.

Můžete tedy měnit více, než jste si doposud dokázali představit. Vaše myšlení můžete ovlivňovat jednání a měnit to, co donedávna bylo považováno za neměnné. 

Nevím, jak brzy začnete rozumět tomu, že tam kam se nasměřuje pozornost, tam se začnou točit myšlenky. 

Proto Vás zde, v programu Antideprese, budu provázet zcela jinými postupy založenými na zkušenostech praktiků s léčením toho, co zastaralá psychologie a psychiatrie neumí. 

Smysluplná analýza je analýza úspěchů, protože umožňuje do budoucnosti přenášet a opakovat to, co se povedlo. (pozn. Pavla - navazovala na text v 5 - Že analýzou chyb dojde k jejich opravě je, byť)

Tak se lidé opravdu naučí věci řešit směrem do budoucna namísto maskování chemií, která vytváří jen iluzi růžových brýlí. Nastolení klidu a pohody v životě lze dosáhnout jen speciálním tréninkem mozku a nikoli podáváním léků, v čemž se plně ztotožňuji se světovými špičkami jako Daniel Amen či Michael Yapko. Takže je na čase začít si budovat STOP systém, který zastaví oslabující myšlenky. 

Myšlenky jsou jen asociace, které by nebyly, kdyby nám v minulosti nebyly dodány lidmi a sdělovacími prostředky. Vy nejste totožní s myšlenkami. Vypněte myšlenkové sugesce. Vypnete civilizací naformátovanou mysl a život se začne měnit. Jste odděleni od myšlenek. 0% myšlenek na minulost. 0% myšlenek na budoucnost. Jste 100% v přítomném teď. STOP úvahám o produktivitě či úvahám o lenosti.

Změna myšlení pomocí špičkové psychoterapie stačí a je dokonce účinnější. To však lékaři nechtějí slyšet, protože urputně věří v moc prášků proti depresím.

Nové cesty z úzkostí a depresí.Postupně dokonce takřka lusknutím prstů. kognitivně-behaviorální terapie, která však čerpá jen zlomky poznatků z progresivních směrů a disponuje jen omezeným množstvím postupů. (pozn. Pavla: můžeme zmínit, že Antideprese má více postupů a řešení než kbt)

Dokázat přepnout na zdravé a produktivní myšlení je možné stále rychleji.

Je možné autohypnoticky vstupovat do posilujících myšlenek, zastavit ruminace – cyklicky oslabující myšlenky –  a existovat mimo matrix strachu, oslabující fantazie, vinu, vyčítání, analyzování proč… 

7. sociální důkaz

Dnes víme, že například  učením se relaxovat dochází k modifikaci kolem 1 500 genů během pár týdnů. ( p. 212 - Keys to Unlocking Depression: An Internationally Known Depression Expert Tells You What You Need to Know to Overcome Depression - PhD Michael D. Yapko + PDF v angličtině ke stažení níže) 

Světový expert Dr. Daniel Amen studoval snímky více než 83 tisíc mozků !! a má se svým týmem podle toho vypadající výsledky v léčbě. Marťa poznámka: + dát fotku toho doktroa s tím, že to není vymyšlené

Už jsem zažil situace, kdy mi příchozí sděloval, že bere dlouhodobě antidepresiva a život stojí za prd. No a po pár setkáních se to změnilo, protože jsem se ptal a pomohl k uvědomění sil, který dotyčný v sobě má a které neviděl, protože byl pod vlivem sugesce: ‚‚Ty léky už ale musíte brát doživotně.‘‘

Velmi častou příčinou problému je to, že děláme něčeho moc nebo naopak málo. Pokud moc pracujeme, pak málo odpočíváme. A i když to platí i opačně, tak nejčastějším problémem je to, že v této civilizaci se mnohdy necháme strhnout k jednání, které připomíná křečka běhajícího v kolečku.

8. představení produktu - slovně i vizuálně, jak to funguje

V programu Anti Deprese se seznámíte s desítkami postupů, které vytváří obranu proti oslabujícím myšlenkám. Získáte nástroje pro nadhled a uvolnění se od oslabujících myšlenek, které vedou k depresivnímu myšlení a prožívání. Ovládnete jednoduché postupy i vyspělé nástroje metamyšlení. Naučíte se sebeobranu proti stavům, se kterými samotná klasická medicína neumí pracovat. Život sám je natolik náročný, že depresivní stavy jsou přirozené a je potřeba se s nimi naučit vyrovnávat jinak než léky. Ty totiž pouze zastírají nepříjemné stavy mysli. Světoví experti jdou jinou cestou a jejich přístup nyní nabízíme i vám. Poznáte užitek meditace a vytváření nových možností díky autohypnóze pro "Architekturu budoucnosti", kterou si přejete. Trénink obsahuje také originální systém záznamu a plánování pro dosahování cílů v osobním i profesním životě, a tak řeší životní situaci mnohem komplexněji. (poun. Marťa: 8 - 9 nakombinovat)

9. odrážky - obsahuje, získáte, dokážete, pravidelně budete

Následující týdny a začnete se stávat kormidelníkem svého života.

naučím vás včas a bezpečně sjet z dálnice jménem Deprese

Naučte se z NLP metamodel komunikace, přidejte škálovací otázky a budete moci měnit myšlení. Naučte se konečně efektivnější formy relaxace, než je zastaralý autogenní trénink a učte pacienty spolehlivým autohypnotickým postupům. Pochopte, že lidé mají problémy, protože se uvádí do laického hypnotického stavu, kde si ale „spouštějí viry”, promítají oslabující scénáře namísto posilujících plánů a vizí. (pozn. Pavla: dalo by se namotat na to co se oni naučí)

více úhlů pohledu a správná disociace od problému pomůže vytvořit nadhled.

10. reference

Po 18 letech praxe jsem stejně jako přední experti přesvědčen, že změny nálad a chování jsou nejsnadněji řešitelné právě díky vhodné kombinaci systemické terapie a Ericksonovské hypnoterapie, kterou jsem studoval u světových špiček. 

Proto vedu tréninky, kde odhaluji nebezpečné formulace, kterých je každodenní život plný. Chci pomáhat lidem k osvobození se od omezení. Učím lidi rozpoznávat všechny nebezpečné a amatérské postupy, které vedou k oslabení.

Pro odolnost nejenom proti úzkostem a depresím potřebujete mít cosi podobného, jako je skvěle vybavená krabice s nářadím a nástroji, se šrouby a hmoždinkami potřebných velikostí, gumovým těsněním, oboustrannou lepící páskou atd. Když ji máte a něco se pokazí v sobotu večer a OBI, Bauhaus jsou zavřené, tak je to jedno, protože vyndáte nástroje a opravíte, co je potřeba. Flexibilita znamená, že máte nástroje a umíte situace řešit více způsoby.

11. cena

12. podrobný popis

13. reference

14. cena 

15. o autorovi

Učil jsem se od českých a zahraničních špiček, a díky tomu dnes pomáhám lidem ke zdravému a spokojenému životu. Nabízím pomoc všem, kterým nějaká skutečnost kazí život.

Svůj první výcvik hypnotické a nehypnotické psychoterapie jsem absolvoval již v roce 2002, na který jsem navázal akreditovaným výcvikem v systemické psychoterapii a dalšími výcviky v Ericksonovské hypnóze. Neuro-lingvistické programování (NLP) jsem studoval u Dr. Richarda Bandlera. Výcviky hypnózy jsem absolvoval u Paula McKenny a u Igora Alexandera Ledochowského, který se důsledně řídí svým heslem: „Hypnóza pro dobro.“  V psychoterapii a hypnoterapii mi je vzorem slavný Milton H. Erickson. Inspirací pro vyvíjení mých vlastních metod zrychleného učení mi byl výjimečně pokrokový profesor Georgi Lozanov. Za to, že jsem se mohl naučit hypnotizovat v češtině a rozvíjet tak naučené od výše zmíněných zahraničních trenérů děkuji zejména MUDr. Františku Matuškovi. Díky těmto osobnostem jsem dnes tím, kým jsem, a pomáhám ostatním lidem používat mozek na maximum.

Každý týden se v mojí poradně setkávám s lidmi s nejrůznějšími problémy. Současná doba klade na každého vysoké nároky, lidé hledají pomoc u psychoterapeuta. Přicházejí za mnou ženy i muži, mají potíže se spánkem, sebevědomím, koncentrací, učením.... Někteří se potřebují zbavit strachu, úzkostí, panické ataky nebo mají nesnáze ve vztazích.

16. otázky a odpovědi

17. video z programu

18. reference

19. cena

Stop utápění se myšlenkami na minulost. Start směrem od teď do budoucnosti. Teď začíná Váš život. Teď je začátek nového myšlení.

20. osudové rozhodnutí

S jakými situacemi se potřebujete naučit zacházet? Kde by to pro Vás bylo nejpřínosnější?

Co váš život? Není z většiny plný radosti? V práci se vám alespoň ze 70% nelíbí? Necháte to být? STOP. Promyslete to. Pokud v životě nedostáváte to, co si přejete, je na čase to změnit. Stop rokům, desetiletím v omezení a slabosti. Můžete se rozhodnout pro změnu. Můžete jít psychoterapeutovi, nebo můžete absolvovat kurzy NLP nebo trénink hypnózy. Nebo to necháte být a vše zůstane jako dřív. Šeď a smutek nad nesplněnými sny. Jak zní slova jedné písně: „Jaký si to uděláš, takový to máš.”

Pocit, že už to řeší. Jenomže toto „řešení“ je spojené s chemií. A člověk je pak pod vlivem sugesce, že antidepresiva změní život z nočních můr na splněné sny. ‚‚Změna v prožívání života vzniká změnou myšlení.‘‘ ‚‚Změna v prožívání života vzniká upgradem myšlení.‘‘ Prosím, přečtěte si předchozí dvě věty znovu. Máte? Ponořte se do poznání… VĚDOMÍ VŠAK MŮŽE BRÁNIT ZAJETÉ PROGRAMY. Je důležité jít do podvědomí a tam provést defragmentaci disku, opustit staré programy a nainstalovat nové. Právě proto se věnuji hypnoterapii, protože ta je nejmocnějším nástrojem, který dokáže člověka přesměrovat z depresí, úzkostí, atak … zkrátka ohromného množství psychických oslabení.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

anti deprese

70 denní komplexní průvodce k návratu na cestu naplněného života

Prožíváte mimořádné životní situace spojené s životním diskomfortem?

Potřebujete obranu proti oslabujícím myšlenkám?

hledáte způsoby jak získat nadhled a uvolnění?

Anti Deprese je určena těm, kteří prožívají mimořádné životní situace spojené s životním diskomfortem. Díky unikátnímu 10 týdennímu online tréninku získáte maximum možností, jak se dostat z depresivních stavů a odbočit na cestu naplněného života a udržet se na ní.

V programu Anti Deprese se seznámíte s desítkami postupů, které vytváří obranu proti oslabujícím myšlenkám. Získáte nástroje pro nadhled a uvolnění se od oslabujících myšlenek, které vedou k depresivnímu myšlení a prožívání. Ovládnete jednoduché postupy i vyspělé nástroje metamyšlení. Naučíte se sebeobranu proti stavům, se kterými samotná klasická medicína neumí pracovat. Život sám je natolik náročný, že depresivní stavy jsou přirozené a je potřeba se s nimi naučit vyrovnávat jinak než léky. Ty totiž pouze zastírají nepříjemné stavy mysli. Světoví experti jdou jinou cestou a jejich přístup nyní nabízíme i vám. Poznáte užitek meditace a vytváření nových možností díky autohypnóze pro „Architekturu budoucnosti“, kterou si přejete. Trénink obsahuje také originální systém záznamu a plánování pro dosahování cílů v osobním i profesním životě, a tak řeší životní situaci mnohem komplexněji.

Pusťte si ukázku z webináře Psychická odolnost nejen proti depresím

chci žít naplněný život

Využívejte online program kdykoli a kdekoliv.

 • mobilní telefon
 • tablet
 • PC nebo notebook

2 880 Kč

s online kurzem získáte

speciální hypnotické nahrávky pro uvolnění se od oslabujících myšlenek

systém záznamu a plánování pro dosahování cílů

70 denní cestu k naplněnému životu

upgrade vašeho myšlení

trvalý přístup do programu

uzavřené fórum pro uživatele

Mobilní aplikaci

 • Pokud berete léky, které vám předepsal psychiatr, pak je potřeba jejich dávkování vždy řešit s psychiatrem kombinujícím farmakologickou léčbu s psychoterapií.
 • Pokud vám předepsal antidepresiva jiný specialista, je nutné další užívání a dávkování konzultovat s psychiatrem a vyžádat si psychoterapeutickou pomoc.
 • Autor nepřebírá odpovědnost za chybné použití tohoto online programu.

‚Online kurz obsahuje to nejlepší z mé více jak 20 leté praxe specialisty. Absolvoval jsem přes 1 500 hodin výcviků akreditovaných nejen v Česku, ale i v zahraničí předními zahraničními osobnostmi na poli psychoterapie a hypnoterapie.‘‘ 

Libor Činka

specialista na systemickou terapii a hypnoterapii vás provede postupy, které jsou uznávány ve světě, a tak budete moci překonat zastaralé metody, které jsou lékaři v Česku předepisované v dobré víře, ale nemohou stačit k dosažení maximální úspěšnosti terapie. 

Hledáte jiný online program?

S online programem Anti Deprese trvale získáte:

 • 70 denní cestu k naplněnému životu
 • speciální hypnotické nahrávky pro uvolnění se od oslabujících myšlenek
 • systém záznamu a plánování pro dosahování cílů
 • upgrade vašeho myšlení
 • uzavřené fórum pro uživatele programu Anti Deprese, ve kterém můžete klást otázky a sdílet zkušenosti s ostatními
 • trvalý přístup - vracejte se k programu kdykoli budete potřebovat

pracovní listy, texty

audio nahrávky

trvalý přístup

2880 Kč