Zdroje pro zdar Vašeho úspěchu

Možná ani netušíte, že se někdy ženete vpřed a zapomínáte na to, co jste již dokázali. Občas je důležité se zastavit a zamyslet se, jak využít to, co již umíte či máte novým způsobem.

To se právě děje u mne a někteří jste si toho již začali všímat.

Děkuji všem, kteří jste ocenili přehlednost stránek http://liborcinka.cz. Mám radost, protože jsme se s mým týmem vydali do nové éry.

Chceme pomoci vytěžit maximum ze všeho, co jsme vytvořili. Dali jsme se do úprav stovek stránek o úspěchu na mnoha z deseti internetových domén, z nichž některé existují více než 10 let.

Pravda je, že za tu dobu vznikl trochu chaos. To je ale dobře. Cože? Ano. Chaos je součástí přírody a zároveň bývá začátkem nového. (I ta chybějící š a ž na některých stránkách se chystají na transformaci 🙂 ).

Jsem rád, že mnozí z Vás vítají stránky liborcinka.cz s blogem. Avšak spektrum, o kterém jsem začal uvažovat v době, kdy jsem firmu pojmenoval CETROS (zkratka pro Celostní trénink osobnosti), je natolik široké, že informace budu třídit i nadále na různé domény.

A o tom se dozvíte ještě předtím, než budu níže psát o klonování.

Stále se mne můžete ptát na témata z oblasti vnitřního i vnějšího úspěchu. Pro přehled zde uvádím jednotlivé okruhy.

Mezi ty první a stále velmi vyhledávané patří oblast lidské paměti a zrychleného učení. Ta se větví na studium v mateřštině a studium cizích jazyků. Ptát se ve vztahu k běžnému studiu, můžete na: www.skola-studium-zkousky-rychle.com/forum a na stránkách k mé knize Ovládněte svůj mozek na: www.ovladnete-svuj-mozek.com/dotazy.

Vaše dotazy ke zrychlenému ovládnutí jazyků směřujte na: www.anglictina-s-hypnozou.com/dotazy-faq a k Magické angličtině Extra na: www.magicka-anglictina-extra.com/dotazy.

Na téma psychologie úspěchu se můžete ptát na druhých nejstarších a zároveň nejobsáhlejších stránkách: www.abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com/faq, zatímco „hypno dotazy“ k hypnoterapii Vám rád zodpovím na: www.hypnouspech.com/dotazy.

Díky zkušenostem s poradenstvím pro podnikatele vznikly i stránky:
www.jak-vydelat-penize.com, které obsahují členskou sekci pro přihlášené.

Co dělám, když klonování zatím nefunguje?

Všechny stránky nyní nechávám upravovat, protože v posledním roce bych se potřeboval naklonovat. Nejenže jsem zaplaven klienty, kteří potřebují pomoci v osobním životě, ale velmi stoupl počet těch, kteří za mnou přišli, abych jim pomohl podívat se na možnosti, jak vylepšit jejich finanční situaci. Často přede mnou sedí někdo, kdo má svou firmu a prožívá krizi. Ještě častěji přijde na konzultaci muž či žena, kteří pro druhé prodávají nemovitosti, finanční produkty a mají problém, protože nedokážou kontaktovat lidi po telefonu, domluvit si schůzky atd. Možná si ještě někdo z pamětníků vzpomene na název jednoho z mých tréninků na konci devadesátých let. Jmenoval se: Prodejte to své hlavě a byl zaměřen na pochopení principů, které vedou k zakódování do paměti. Jakou to má souvislost s podnikáním a financemi? Ti, kteří nedokážou prezentovat to, co prodávají, to často nedokázali „prodat“ své hlavě. Je to, jako když někdo na jedné straně ví, že potřebuje ovládnout cizí jazyk, ale nedokáže to převést z povrchního myšlení do hloubkového prožitku touhy mluvit novou řečí. Mozek má své zákonitosti fungování, a kdo je nepoužívá, narazí na fakt, že přírodní zákony nelze beztrestně obcházet. Kdo nerozumí sobě, těžko může rozumět druhým. A tak se poslední dobou setkávám se spoustou lidí, kteří neumí prodávat.

I když mám velké zkušenosti, tak mne nejvíce naplňuje řešení věcí, které druzí neumí. Proto si uvolňuji ruce, a raději nechám druhé specialisty, aby pomáhali těm, na které již nemám prostor. Například pro oblast prodeje raději doporučím několik lidí, o kterých vím, že jsou nejenom velmi zkušení, ale zároveň i čestní. Jakkoli to v Česku zní jako protimluv, tak jen hloupí podnikatelé se snaží nakrást či nějak ošulit zákazníky. Jde o velmi krátkozraké myšlení. To vede k tomu, že musí vyhledávat nové a nové zákazníky, namísto toho, aby pomáhali těm stávajícím, což je mnohem levnější a pro obě strany přínosnější.

Je totiž velký rozdíl mezi obvodním lékařem, ke kterému přichází spousty nových lidí, a mezi rodinným lékařem, který se stará o omezený počet klientů, a díky tomu, že je zná komplexně, jim pomůže mnohem lépe. O tom, jak účinně a poctivě vydělávat, jsem psal v systému JVP, nicméně protože nemohu zvládat vše, tak v Kalendáři milionáře na www.jak-vydelat-penize.com informuji o  lidech a jejich akcích, které mohu doporučit. Znám je již delší dobu, a i když se jejich počet změnil, protože odmítám zakládat kamarádství na počtu miliónu na účtu, tak doporučuji jen ty, co nezblbli. Najdete tam jen takové specialisty, kteří násobí zisky poctivě, a to samé dokážou naučit kohokoli se stejnými hodnotami. Zároveň tam zatím nenajdete jména lidí, kteří jsou sice poctiví, ale začali se dívat příliš daleko, a zapomínají, že je třeba se starat i o základní záležitosti. Až je tato „choroba“ opustí, tak je možná doporučím.

Podobně jsem se začal zabývat myšlenkou, jak doporučovat i nejschopnější učitele cizích jazyků, a začal jsem angličtinou. Zčásti se mi povedlo se naklonovat, díky mým skvělým lektorkám v kurzech Angličtina s hypnózou. Budete-li pozorně sledovat výše uvedené stránky, ptát se a sledovat informace v průvodci úspěchem, tak můžete příjemně zbohatnout i o další jazykové znalosti. A pro omezený počet připravuji vydání speciálního programu domácího studia angličtiny. Bude připraven pro ty, kteří se chtějí učit kreativními způsoby namísto tupého drilování.

Dočetli jste až sem? Výborně, a nyní si připomeňte to, co jsem napsal na začátku. Člověk se někdy žene vpřed, ale posune jej to, když využije, co již ví a má. Možná jste zapomněli na něco, co máte někde na poličce, v krabici či ve sklepě. Snad každý druhý mi na terapii přizná, že opustil své koníčky, které ho bavily. Překvapivý objev, že namísto naslouchání svému nitru začali naslouchat druhým. Pro ně ale byly zajímavými, jen když byli výkonní a mohli z nich mít prospěch. Stopněte to, změňte to. Vezměte osud do vlastních rukou. Klonujte to, co umíte a předávejte to dál. Hlavní zdroje máte v sobě. Další najdete na mých stránkách.  A vždy to bude jen to, co pomohlo mně či těm, kteří vložili důvěru do našich rukou.

Hodně úspěchu Vám přeje

Libor Činka
Učím lidi používat mozek na maximum, píšu o tom a vedu kurzy.