LENTICOOL KARTY - SUPER MNEMO SENTENCES

Chytré LentiCOOL karty, měnící učení angličtiny v radost.

Lentikulární paměťové karty. Lentikulární? Co to je za divnoslovo? Význam slova lentikulární dobře znáte. Pamatujete si jako děti ty nejkrásnější pohlednice? Ty pohyblivé! Ano, přesně ty. Mohli jste na ně koukat z různých úhlů pohledu a obrázky se měnily a hýbaly a získávaly zcela jiný rozměr. Ten samý záměr jsem při tvorbě karet měl i já. Dát učení jiný rozměr. Různé úhly pohledu, pohyb, zábavu a jinakost. Právě tak vnímám smysl a cíl. A reakce majitelů karet jsou stručně řečeno ‚‚Wow”.

Přidaná hodnota:

 • Angličtinu si konečně zapamatujete.
 • Bleskově ovládnete anglická slovesa a stovky slovíček.
 • Odhalíte sílu tajemné aliterace (vysvětlení níže).
 • Použijete mozek promyšleněji než mistři světa v paměti.
 • Využijete přes 25 let zkušeností specialisty na mozek.
 • Užasnete nad rychlým rozpomínáním s lentikulárními obrazy.

Aliterace ...

Aliterace je náslovný rým. Vyslovte Coca Cola. Písmenko C je použito 2×. Aliterace napomáhá snadnému zapamatování. Další příklady jsou třeba BB – Brigitte Bardot, CC – Claudia Cardinale, MM - Marilyn Monroe, RR – Robert Redford. Stejná písmenka obsažená ve většině slov každé paměťové věty působí jako orientační body pro rozpomenutí. Pak můžete vyslovit celou českou větu a zafixovat si ji do paměti i s obrázkem.

JAK POUŽÍVAT LENTICOOL KARTY?

Návod je jednoduchý a zvládne to každý. Efektivní studium má své fáze. Proto se vydejme k prostudování těchto libovek step by step.

 1. Vezměte kartu do levé ruky a zdvihněte ji do úrovně očí.
 2. Pravý dolní roh karty je na úrovni zornice levého oka.
 3. Kartu nakloňte tak, abyste viděli barevný obrázek bez textu.
 4. Odhadněte, jaký děj může obrázek znázorňovat.
 5. Nyní kartu nakloňte horní částí k sobě a zobrazí se anglický text.
 6. Všimněte si červeného slovesa.
 7. Zaznamenejte, že slova začínají na stejná písmena.
 8. Nakonec nakloňte kartu tak, aby se ‚‚kouzlem” objevil i český překlad.

„Offelie offers oranges outside her offices.“ Už jste si všimli, podobnosti Offelie a offers? Řekněte si česky větu Offelie nabízí. Pak přidejte další slovíčka.

A kdo jste pokročilejší, tak si vytvořte také novou větu jen z části slov, zde například „Offelie nabízí kanceláře“.

Zatím ignorujte výslovnost. Vyslovujte tak, jak vás napadne. Nekritizujte se. Malé děti si také nevyčítají, že něco nevyslovily přesně. Když se učí chodit, padají. Opakují to znovu a znovu po malých krůčcích. Snaha o okamžitou dokonalost je zdrojem frustrace a bloku. Prostě si hrajte. Máte-li chytrý telefon, stáhněte si aplikaci a karty budou i mluvit. Návod ZDE!

 

MÁTE-LI CHYTRÝ TELEFON, KARTY VÁM BUDOU
I MLUVIT

Teprve pak si pusťte nahrávky. Pokud budete pečlivě dodržovat hravý návod, budete moci ocenit i speciální aplikaci, kterou mohou využívat majitelé chytrých telefonů

Karty vám přinesou zapamatování slovíček a správných vazeb např. "interested in". Teprve po zapamatování můžete kombinovat. Jednoduše nahradíte jména, např. v "Indiana Jones is interested in India." zaměňte jméno a místo a může vzniknout "Honza is interested in France." Nejde o to nabízet vám nejpoužívanější fráze použitelné např. na letišti či obchodě. Nejde o to učit se levomozkově, memorovat a zapomínat. Dovolte si to, začněte si znovu hrát. Dělám vše jinak. Karty jsou naladěné na hravost a tvořivost, která zabezpečuje trvalé pamatování. Promyšlený způsob nelze pochopit rozumem, ale musíte ho zažít a prožít.

Karty neučí memorováním a nejsou hned pochopitelné jen levou půlkou hlavy. Avšak mozek jako celek brzy ocení, jak znalosti připluly.

Libové karty jsou chytrým dárkem pro vaše bližní. Ocení důvtip, nejvyspělejší metodu edukace, zábavu a znalosti, které jim karty přinesou.

Váš

KARIN, JELENA NEBO LENKA ... UŽ MAJÍ LENTICOOL KARTY DOMA

 

Dobrý den, svým mailem jste mě inspirovali a odhodlala jsem se napsat Vám zpětnou vazbu k SMS kartám. Jsou úžasné, od prvního dne, co jsem je získala, doprovázejí mě na cestách v kabelce nebo batohu kamkoli, vždy jsou se mnou. Jsou úžasné, mám z nich velkou radost i užitek. Přesto mám jednu poznámku, je směrovaná k obalu. Vzhledem k tomu, že karty používám dost často, neustálé si s nimi hraji, tak obal se mi hned roztrhal… ano, je to mým zacházením, častým používáním, vím to… Toto sdělení není kritikou, jen může být inspirující myšlenkou… Já jsem si s tím problémem už poradila... ale co ostatní milovníci Vašich kartiček, kterým se stane podobná věc...? Děkuji za krásnou pomůcku k výuce anglického jazyka. Hezký den.

Jelena Potylková

Dobrý den (teda spíš večer), dnes jsem si vyzvedla balíček SMS karet a musím přiznat, že mi spadla brada. Karty jsou luxusní, a to jsem ještě neměla čas je pořádně prostudovat. Chtěla bych za ně moc poděkovat. Je to něco úplně jiného a učení tímhle způsobem mě vážně baví. Takže: smekám před nápadem a skvělým zpracováním a děkuju za bezva pomůcku při učení AF :-).

Lenka Kindlová

“Dobrý den, Libore, chci vám moc poděkovat za Super mnemo sentences, jsou fakt SUPER!!! :) Karty už znají snad všichni moji soukromí studenti a moc se všem líbí. Je úžasný, že to fakt funguje. Opravdu geniálně jste propojil vizuální paměť s aliterací – funguje to skvěle!!! Opravdu moc díky, rozhodně jste zpestřil moje lekce angličtiny jak pro mě, tak pro moje studenty. Mějte se skvěle a přeju spoustu spokojených studentů i lektorů! Z Olomouce srdečně zdraví

Karin