Zdroje pro zdar Vašeho úspěchu

Možná ani netušíte, že se někdy ženete vpřed a zapomínáte na to, co jste již dokázali. Občas je důležité se zastavit a zamyslet se, jak využít to, co již umíte či máte novým způsobem.

To se právě děje u mne a někteří jste si toho již začali všímat.

Děkuji všem, kteří jste ocenili přehlednost stránek http://liborcinka.cz. Mám radost, protože jsme se s mým týmem vydali do nové éry.

Chceme pomoci vytěžit maximum ze všeho, co jsme vytvořili. Dali jsme se do úprav stovek stránek o úspěchu na mnoha z deseti internetových domén, z nichž některé existují více než 10 let.

Pravda je, že za tu dobu vznikl trochu chaos. To je ale dobře. Cože? Ano. Chaos je součástí přírody a zároveň bývá začátkem nového. (I ta chybějící š a ž na některých stránkách se chystají na transformaci 🙂 ).

Jsem rád, že mnozí z Vás vítají stránky liborcinka.cz s blogem. Avšak spektrum, o kterém jsem začal uvažovat v době, kdy jsem firmu pojmenoval CETROS (zkratka pro Celostní trénink osobnosti), je natolik široké, že informace budu třídit i nadále na různé domény.

A o tom se dozvíte ještě předtím, než budu níže psát o klonování.

Stále se mne můžete ptát na témata z oblasti vnitřního i vnějšího úspěchu. Pro přehled zde uvádím jednotlivé okruhy.

Mezi ty první a stále velmi vyhledávané patří oblast lidské paměti a zrychleného učení. Ta se větví na studium v mateřštině a studium cizích jazyků. Ptát se ve vztahu k běžnému studiu, můžete na: www.skola-studium-zkousky-rychle.com/forum a na stránkách k mé knize Ovládněte svůj mozek na: www.ovladnete-svuj-mozek.com/dotazy.

Vaše dotazy ke zrychlenému ovládnutí jazyků směřujte na: www.anglictina-s-hypnozou.com/dotazy-faq a k Magické angličtině Extra na: www.magicka-anglictina-extra.com/dotazy.

Na téma psychologie úspěchu se můžete ptát na druhých nejstarších a zároveň nejobsáhlejších stránkách: www.abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com/faq, zatímco „hypno dotazy“ k hypnoterapii Vám rád zodpovím na: www.hypnouspech.com/dotazy.

Díky zkušenostem s poradenstvím pro podnikatele vznikly i stránky:
www.jak-vydelat-penize.com, které obsahují členskou sekci pro přihlášené.

Co dělám, když klonování zatím nefunguje?

Všechny stránky nyní nechávám upravovat, protože v posledním roce bych se potřeboval naklonovat. Nejenže jsem zaplaven klienty, kteří potřebují pomoci v osobním životě, ale velmi stoupl počet těch, kteří za mnou přišli, abych jim pomohl podívat se na možnosti, jak vylepšit jejich finanční situaci. Často přede mnou sedí někdo, kdo má svou firmu a prožívá krizi. Ještě častěji přijde na konzultaci muž či žena, kteří pro druhé prodávají nemovitosti, finanční produkty a mají problém, protože nedokážou kontaktovat lidi po telefonu, domluvit si schůzky atd. Možná si ještě někdo z pamětníků vzpomene na název jednoho z mých tréninků na konci devadesátých let. Jmenoval se: Prodejte to své hlavě a byl zaměřen na pochopení principů, které vedou k zakódování do paměti. Jakou to má souvislost s podnikáním a financemi? Ti, kteří nedokážou prezentovat to, co prodávají, to často nedokázali „prodat“ své hlavě. Je to, jako když někdo na jedné straně ví, že potřebuje ovládnout cizí jazyk, ale nedokáže to převést z povrchního myšlení do hloubkového prožitku touhy mluvit novou řečí. Mozek má své zákonitosti fungování, a kdo je nepoužívá, narazí na fakt, že přírodní zákony nelze beztrestně obcházet. Kdo nerozumí sobě, těžko může rozumět druhým. A tak se poslední dobou setkávám se spoustou lidí, kteří neumí prodávat.

I když mám velké zkušenosti, tak mne nejvíce naplňuje řešení věcí, které druzí neumí. Proto si uvolňuji ruce, a raději nechám druhé specialisty, aby pomáhali těm, na které již nemám prostor. Například pro oblast prodeje raději doporučím několik lidí, o kterých vím, že jsou nejenom velmi zkušení, ale zároveň i čestní. Jakkoli to v Česku zní jako protimluv, tak jen hloupí podnikatelé se snaží nakrást či nějak ošulit zákazníky. Jde o velmi krátkozraké myšlení. To vede k tomu, že musí vyhledávat nové a nové zákazníky, namísto toho, aby pomáhali těm stávajícím, což je mnohem levnější a pro obě strany přínosnější.

Je totiž velký rozdíl mezi obvodním lékařem, ke kterému přichází spousty nových lidí, a mezi rodinným lékařem, který se stará o omezený počet klientů, a díky tomu, že je zná komplexně, jim pomůže mnohem lépe. O tom, jak účinně a poctivě vydělávat, jsem psal v systému JVP, nicméně protože nemohu zvládat vše, tak v Kalendáři milionáře na www.jak-vydelat-penize.com informuji o  lidech a jejich akcích, které mohu doporučit. Znám je již delší dobu, a i když se jejich počet změnil, protože odmítám zakládat kamarádství na počtu miliónu na účtu, tak doporučuji jen ty, co nezblbli. Najdete tam jen takové specialisty, kteří násobí zisky poctivě, a to samé dokážou naučit kohokoli se stejnými hodnotami. Zároveň tam zatím nenajdete jména lidí, kteří jsou sice poctiví, ale začali se dívat příliš daleko, a zapomínají, že je třeba se starat i o základní záležitosti. Až je tato „choroba“ opustí, tak je možná doporučím.

Podobně jsem se začal zabývat myšlenkou, jak doporučovat i nejschopnější učitele cizích jazyků, a začal jsem angličtinou. Zčásti se mi povedlo se naklonovat, díky mým skvělým lektorkám v kurzech Angličtina s hypnózou. Budete-li pozorně sledovat výše uvedené stránky, ptát se a sledovat informace v průvodci úspěchem, tak můžete příjemně zbohatnout i o další jazykové znalosti. A pro omezený počet připravuji vydání speciálního programu domácího studia angličtiny. Bude připraven pro ty, kteří se chtějí učit kreativními způsoby namísto tupého drilování.

Dočetli jste až sem? Výborně, a nyní si připomeňte to, co jsem napsal na začátku. Člověk se někdy žene vpřed, ale posune jej to, když využije, co již ví a má. Možná jste zapomněli na něco, co máte někde na poličce, v krabici či ve sklepě. Snad každý druhý mi na terapii přizná, že opustil své koníčky, které ho bavily. Překvapivý objev, že namísto naslouchání svému nitru začali naslouchat druhým. Pro ně ale byly zajímavými, jen když byli výkonní a mohli z nich mít prospěch. Stopněte to, změňte to. Vezměte osud do vlastních rukou. Klonujte to, co umíte a předávejte to dál. Hlavní zdroje máte v sobě. Další najdete na mých stránkách.  A vždy to bude jen to, co pomohlo mně či těm, kteří vložili důvěru do našich rukou.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka
kouč, hypnoterapeut,
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek,
programu Tvůrce Osudu http://tvurceosudu.cz
specialista na vnitřní i vnější bohatství.

Libor Činka
Libor Činka
Specialista v superpaměti, rychločtení, motivaci, informačním managementu, v dosahování nadstandardních výkonů a psychologii vlivu. Od roku 1992 vede tréninky pro vzdělávací společnosti a firmy.
Komentáře
 1. Dobrý den..
  .. prosím můžete mi zaslat nebo doporučit, kde mám koupit Vaši knihu, kterou právě prezentujete ?
  rád bych se dočetl více, zároveň i poučil, je to pro mě totiž zajímavá oblast, Také bych Vás požádal o doporučení další literatury.Je to i profesionálně psychologická záležitost, tak se opravdu vážně o problematuku zajímám.
  Děkuji Vám a přeji hodně úspěchu( který asi máte) a hezký den Vlast.Ronald Kramoliš,Dr.

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Hezký den, pane Kramoliši, kniha by měla být k dispozici ve větších knihkupectvích, případně ji můžete objednat v našem eshopu na http://www.cetros.cz přičemž ještě posledních pár dní platí akce – získání eprogramu AudioVitamin pro všechny, kteří zašlou paragon o koupi knihy či e-knihy. V případě objednávky u nás bonus automaticky přiřadíme. Co se týče další literatury, tak si určete cíl, protože existuje ohromující množství knih v oblasti Vašeho zájmu a je mimo možnosti jak časové, tak finanční většinu zvládnout. V případě, že čtete v angličtině, doporučuji vybírat dle obsahu, klíčových slov, souvislostí s dalšími knihami a recenzemi na http://www.amazon.com

 2. Martin Štěpánek napsal:

  Libore, děkuju. Rád jsem dočetl až na konec. Jste pro mě vždy inspirace.

 3. Ján Puškár napsal:

  Dobrý den (či večer?),
  některé Vaše články čtu velmi pozorně. Například tento. Souhlasím s Vámi, že „hlavní zdroje máme v sobě“, ale…, které zdroje to jsou?
  Projevím mírný nesouhlas. Většina příspěvků, i Vašich, je soustředěna na individualitu, naše vlastní skryté a nevyužívané schopnosti. Určitě máte pravdu, a pokud obecenstvu představíte logickou cestu, jak to zanedbané probudit (a podpořit to vidinou bohatství), vznikne lákadlo, které „potenciálně schopné nakopne“ až k investování peněz do upgradu vlastního JÁ.
  Zobecněným principem tohoto upgradu je změna. Můžeme tomu říkat jakkoli, třeba Neurorestart, jehož jste kritikem.

  Každá změna je však složitým procesem, který začíná zjištěním současného stavu a jeho příčin. Jako terapeut víte velmi dobře, jak snadné je nacházet příčiny „jinde“ a jak těžké je přiznat vlastní selhá(vá)ní. Může být potom sebelogičtější cesta v rozumné míře úspěšná?

  Mám negativní názor a změnu sebe sama považuji za nejsložitější. Co ale pokládám za relativně snadné, poznatelné a ověřitelné, jsou dobré a nejlepší charakteristiky jednotlivce. Ty lze skládat a nechat synergicky působit ve dvojici, trojici atd. s jinými vlastnostmi (čti lidmi). Na toto téma bych s Vámi rád komunikoval.

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Dobrý den, pane Puškár,
   takto na dálku nemohu odpovědět jinak, než že se chytnu pár slov. Mohu se mýlít, neboť z textu nelze slyšet čemu přisuzujete jakou váhu, nicméně jakožto hypnoterapeut vnímám jako hrozbu změny větu: „Mám negativní názor a změnu sebe sama považuji za nejsložitější.“ Jinak celosvětové zkušenosti ze systemické terapie dokazují, že hledání příčin bývá v naprosté většině případů jen ztráta času, je potřeba se vydat dál. V případě zájmu o koučování ke změně, odbornou hypno/terapeutickou pomoc, si ji můžete domluvit viz kontakt na http://www.cetros.cz

 4. Ladislav Špelda napsal:

  Dobrý den p.L.Činko,zřejmě se uklonujete k smrti, protože vaše snaha překlonovat národ psohlavců(více psů než obyvatel-jak můžeme mít ve znaku lva již dávno nechápu s jejich enormní láskou k zvířatům a neláskou jedn.ke druhému, aneb právě proto); o tom jsem již dávno přesvědčen, že nejen vy, ani nikdo jiný, podstatnou opravu této společnosti neprovede;musel by jste se stát bohem, a to zatím nejste, i když se o to stále pokoušíte.S pozrravem Špelda.

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Stále mi podsouváte snahu být bohem. Pravda je taková, že se cítím být dirigentem, který sedí před orchestrem, uvědomuje si jeho ohromný dřímající potenciál a snažím se, aby každý mohl hrát co nejlépe.

  • Gabriela napsal:

   Pane špelda právě Bůh si vybral takové moudré a nadšené lidi by nám neosvíceným předali svoji osvícenost a jen omezený a hloupý člověk nechce slyšet, Ale já znám mnoho mladých co hltají moudrosti spousty vyvolených jako je pan Libor a já věřím že se z vašimi názory lehce srovná.

 5. Pavel Bauer napsal:

  Ahoj Libore … 🙂 Sice se ještě osobně neznáme, ale pro mě už nyní patříš dalo by se říct do rodiny. Téměř každý den hltám spoustu užitečných informací, ať už z knihy Ovládněte svůj mozek, tak i z Tvůrce osudu. Výrazným způsobem jsi pozitivně obrátil můj život. Moc Ti děkuji a těším se na osobní setkání 11. října ve Wellness Hotelu Step. S pozdravem Pavel Bauer

 6. Václav Kovář napsal:

  První CD (Tajemství hypnózy) jsem od Libora koupil asi před rokem a možná právě proto, že tam nebyly žádné rádoby návody na okamžité bohatství, tak od něho mám skoro všechno. Věřte, že jsem za to rád.
  I logika může být kontraproduktivní. Možná o cca 90% věcí ani netušíme, že existují a proto pracujeme (musíme pracovat) s tím co známe. I ke klonování můžete použít geniální bezplatné video (Stimulace mozku) právě od Libora. Za pár dnů pochopíte v čem je síla… Věřím, že pochopíte i Tajemství (The Secret). Tam je totiž úplně všechno so potřebujeme. O Bibli se snad ani zmiňovat nebudu…

 7. Vašek C napsal:

  V časopisech, knihách i na většině webových stránek je text vždy kousek od okraje. Na této webové stránce však ne.
  To považuje za neprofesionální vadu na kráse této stránky 🙂

 8. Andy napsal:

  Ahoj Libore, skvěle napsáno. Opět máš moji pozornost. Mrknu se na všechny doporučené stránky. Jako inspirace, nevyčerpatelná studnice nápadů, myšlenek a povzbuzení jsi skvělý. Moje sympatie máš stále, pokaždé mě mile překvapíš něčím novým. Děkuji. Ani nevím kolika svým známým a kamarádům jsem doporučila tvoje stránky, články, blog. Pokud vím, každý si tam našel co potřeboval. Andy

 9. Dagmar Rendlová napsal:

  Dobrý den pane Činko,

  potěšil jste mě těmito stránkami. Je mně velmi přátelské barevné provedení. Zvýraznění v textu je krásně černé. Příjemně se vše čte.
  Upřímně se začínám se těšit na další zprávy od Vás. Děkuji.

  Pěkný den přeje
  Dagmar Rendlová

 10. Jarda Sýkora napsal:

  Krásný večer pane Činka. Omlouvám se předem za psaní, ale teprve se v 67 Vše učím. V životě jsem ledasčím prošel: jako : Silvova Metoda, Reiki, Psypos, Modrá Alfa, atd, velice rád bych si o Všem s Vámi popovídal. Jak DNES Vše Zkloubit Dohromady?? = Aby TO dalo lidem co potřebují, a mě poznáná dalšího, a v neposlední řadě Finanční osoh?! Vaše vídea byla geniální!! Vím o čem povídáte! Vše krásné a ještě lepší přeje Jarda Sýkora

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Hezký den či večer, pane Sýkoro, dovolte si představu, že byste se mne mohl zeptat jen na jednu jedinou věc. Na co nejdůležitějšího byste se chtěl zeptat?

 11. Milý pane Činko! Moc Vám děkuji za toto nakopnutí! Stalo se mi přesně to, o čem píšete. Namísto naslouchání svému nitru jsem horlivě začala naslouchat druhým, až mi z toho vznikl v hlavě jeden obrovský galimatiáš, ze kterého se nemohu vymanit. Díky za to, že jste mě donutil (bez násilí) zastavit a zamyslet se, jak využít to, co již umím či mám novým způsobem. Mám spoustu informací a zkušeností z oblasti, která mě fascinuje již 20 let (životní styl well-being), jen je zpracovat, zabalit a nabídnout ostatním. Spektrum je ale tak strašně široké, že největší potíž mi dělá rozhodnout, čím začít. Všechno mi totiž připadá velice důležité.
  (a také se obávám komentátorů, jako je pan Špelda. Nejsem si jistá, zda bych po takovýchto zbytečných a nepříjemných řádcích všechno nezabalila).
  Ještě jednou díky za inspiraci. Dagmar Horáčková

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů