HYPNOTERAPIE, PSYCHOTERAPIE  A PORADENSTVÍ

Hypnóza je odvozena od jména řeckého boha spánku Hypna. Hypnotický trans ale není spánek, jde o stav zvýšené vnímavosti, kdy hypnotizovaný člověk snadněji přijímá hypnotizérovy sugesce. Mnohé děje a prožitky se v takovém stavu značně zintenzivňují, a je proto mnohem snazší využít podvědomí k vyřešení situace, která člověka trápí, omezuje a brání mu v seberealizaci.

S čím vám může hypnoterapie a psychoterapie pomoci?

 • mentální koučink vrcholových sportovců 
 • nespavost (insomnie)
 • bolesti hlavy, migrény
 • špatná koncentrace
 • úzkost, deprese
 • slabá vůle
 • hypnoterapie bolesti
 • odvykání kouření
 • sebeobrana proti sugescím
 • problémy s otěhotněním*, pro které medicína nenašla příčinu
*křečovitá snaha  - dosáhnout výsledků vedoucí k bloku
 • alergie na známé alergeny
 • strachy ( např. strach z vyšetření u zubaře)
 • podléhání vlivu druhých
 • potíže s učením a pamětí
 • nedostatečné výsledky ve škole, v zaměstnání 
 • tréma z vystupování na veřejnosti
 • stres, fóbie z výšek a létání
 • nedostatek sebevědomí
 • intimní problémy mužů i žen
 

KONTAKT

Tel.: +420 296 411 234
Mobil: +420 775 552 099
Emailem: kancelar@cetros.cz

KDE

Odborné konzultace a terapie provádím v Praze 10.
Počernická 96/272, Praha 10 (Budova Business centra KCM)

KDY KONZULTACE PROBÍHAJÍ

Zpravidla v ÚT a ČT.
Objednáváme od 9 do 17 hod.
Délka jednoho sezení je 90 min.

PARKOVÁNÍ

V oblasti NEJSOU parkovací zóny. Parkování je možné na volných místech v okolí.

DOPRAVNÍ SPOJENÍ

Autobusem až před budovu, zastávka Sídliště Malešice
BUS z Želivského nebo Skalky

MOJE CENY

ZÁKLADNÍ CENA
2 500 Kč
1x sezení - 90 min.
ZVÝHODNĚNÁ CENA
5 500 Kč
3 sezení x 90 min., rezervujte si 3 termíny
FIRMY A PODNIKATELÉ
3 000.00 Kč
1x sezení - 60 min.

STORNO A ZRUŠENÍ KONZULTACE

1 den před domluveným termínem = 0% ceny
V den domluvené konzultace = 100% ceny
Zrušení konzultace je možné POUZE TELEFONICKY na: +420 296 411 234, +420 775 552 099 nebo prostřednictvím rezervačního systému

MOŽNOSTI PLATBY

HOTOVĚ

v naší kanceláři

BANKOVNÍM PŘEVODEM

Částku uhraďte na bankovní účet 3796006339/0800 a uveďte Vaše jméno.

PLATEBNÍ KARTOU

ANO, pouze v provozní době kanceláře (Po-Čt 8-16,30 hod.)

FIRMÁM A PODNIKATELŮM NABÍZÍM

 • Hypnotický prodej a marketing – psychologie vytváření pozornosti a maximalizace zapamatování Vašich produktů
 • Psychologie marketingu na internetu – záruka zviditelnění a vyššího obchodního úspěchu
 • Optimalizace investic a úspora zabráněním zbytečných chybných rozhodnutí
 • Poradenství a konzultace podnikatelských strategií
 • Úspěšnost společnosti, psychologie obchodu a vlivu
 • Vhodná rozhodnutí v klíčových obchodních situacích, jednáních, prezentacích

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Dobrý den, pane Činko, moje manželka spí denně 2 max.3 hodiny. Šlo by s tím neco udělat? Prášky na spaní a antidepresiva moc nezabírají.

Antidepresiva v případech typu, který popisujete nelze považovat za řešení, příliš často jsou předepisována, protože daný specialista nezná jiné řešení a podobá se tak prapodivnému šachovému hráči, který umí táhnout jen pěšákem a neovládá tahy a strategie řešení dalšími figurkami. Život je tak trochu jako šachová hra, kdo má málo způsobů řešení, nutně upadá v mnoha případech do deprese. Léky však nemohou přinést strategii a úspěch. Žádný lék nedokáže dodat nejefektivnější formy myšlení. U většiny klientů se daří dosáhnout výsledků zpravidla již během 3 hypnoterapeutických sezení.

Dobrý den, našel jsem vaše stránky na internetu, velmi mě zaujala hypnóza,může se hypnózou nějakým způsobem zlepšit sportovní aktivity, viz posilování,bojové sporty,běhání,cyklistika a plavání? Případně jakým způsobem to probíhá? Může to mít i nějaký negativní vliv? - viz rozšířené vědomí, které mohou mít pak nějaký negativní vliv (vedlejší účinky)?

Dobrý den, mezi mé klienty patří řada sportovců z oblastí, které jste jmenoval. Hypnóza je jediný nástroj umožňující komunikaci s podvědomím a tedy napojení na vnitřní zdroje, kterými v případě sportu může být vytrvalost, síla... Ve skutečnosti je hypnotický trans staven intenzivního soustředění, kdy jsou určité oblasti mysli intenzivně zaměřené na cíl a zároveň tak dochází k oslabení až naprostému vymizení rušivých vlivů. Tak je možné oslabit vliv konkurence, novinářů, kamer... zkrátka eliminovat rušivé elementy. Standardně s každým klientem pracuji tak, abychom aktivovali zdroje jejich vnitřní síly a oslabili, obešli "virové programy" = sugesce narušující maximální výkonnost - které jsme slýchávali od okolí zpravidla v dětství ("Na toho nemáš. Nikdy nic nedokážeš. Seš blázen, když si myslíš, že se tím uživíš. Nemáš talent. ..." Mnohdy je též potřeba zvýšit odolnost vůči komentářům koučů, kteří v Česku nemají prakticky ani ponětí, jak motivovat a podobají se příliš často učitelům ze školy, kteří zveličují drobností, které nejsou podle jejich představ a obvykle opomíjí povzbuzení poukázáním na to, co bylo dobře. Mnoho lidí obecně žije v představě, že když jsou věci OK, tak se o nich nemusí mluvit a je potřeba jen upozorňovat na nedostatky. To je z hlediska motivace naprosto mylný přístup, který oslabuje motivaci ohromného množství sportovců. Jak snad cítíte z uvedeného, hypnoterapie v mém podání představuje systém, který kombinuje vědomý rozhovor a motivaci klienta s podvědomou v hypnotickém transu. Jde o naprosto bezpečný proces, oproti klasickým přístupům, které mohou ve skutečnosti být nebezpečné - od vsugerování neschopnosti, či naopak nevhodné přepnutí sil vedoucí ke zranění až po demotivaci sportovce. V psychoterapii máme etický kodex a principy pro zacházení s klienty, které v běžné společnosti a tím pádem ani ve sportu nejsou. Navíc tyto principy zdaleka přesahují i pravidla používaná v medicíně. Protože se školím u předních světových špiček, tak Vám mohu nabídnout zahraniční standardy pro práci s klienty. Co se týče hypnoterapie, tak jde o proces, i vstup do transu se rozvíjí s tréninkem a proto se hodí načasovat hypnotická setkání tak, aby v mezidobí mohly být nejen tréninky, ale i nějaké sportovní akce. Pak v následujících setkáních stavíme na tom, co se nově povedlo a rozvíjím další podporu maximalizace sportovního potenciálu.

Chtěl bych se zeptat jestli je možné a na kolik procent odbourat trému jako bušení srdce, červenání se atd. ... jako při zkouškách a na veřejnosti při jednom sezení 90 minut. Mohl bych si totiž dovolit jen jedno sezení.

S trémou je určitě možné zacházet, ostatně mám velmi bohaté zkušenosti s vystupováním na veřejnosti a to před stovkami až tisíci diváky najednou na zahraničních pódiích i u nás. Jednorázové řešení je sice možné, ale výjimečné. Obvykle je pro pro optimalizaci účinku potřeba více hypnoterapeutických sezení (cca 3 - 5). Řešení v rámci jednoho sezení by bylo na Nobelovu cenu a nikdo ze světových špiček u kterých jsem absolvoval tréninky (Paul McKenna, Richard Bandler...) nic takového nenabízí, protože takové nabídky pochází buď z představ naivních léčitelů či podvodníků. Navíc je přínosné, když mezi hypnoterapeutickými setkáními může dojít k vystoupení na veřejnosti, abychom tak měli zpětnou vazbu, co už docela dobře probíhá a na čem dalším zapracovat. To, co je však potřeba vědět, je fakt, že i špičkoví herci a umělci s kterými jsem vedl rozhovor potvrzují, že určité rozechvění prožívají i po letech praxe a že je potřeba ponechat si v drobné míře tento mechanismus, který člověka vyburcuje k maximálnímu výkonu. Zbavit člověka trémy na 100% by ho tedy připravilo o tuto výhodu.

Dají se hypnózou odstranit psychosomatické problémy?

Ano, právě s pomocí hypnoterapie se dají řešit psychosomatické problémy velice dobře, zejména je-li zapojena i terapie SYSTEMická (vyhněte se záměně za systematická).

Dobrý den, zajímalo by mě, zda lze s pomocí hypnózy odstranit či alespoň zmírnit nadměrné pocení neznámého původu (na 80% psychického)? A zda máte nějaké zkušeností přímo v této oblasti.

Jsou-li lékaři vyloučeny spojitosti s nějakým onemocněním, pak lze s pomocí hypnózy pomoci. Má-li být řešení trvalé, je nutné vyhledat hypnoterapeuta, který se specializuje na Ericksonovskou hypnoterapii. Osobně mám řadu zkušeností s obdobnými projevy, avšak konkrétně s pocením nikoli a domnívám se, že v naší malé zemi těžko najdete někoho s takovými zkušenostmi. Jinou situací je vyhledání odborníka například v USA, kde lze najít někoho, kdo během své hypnoterapeutické praxe pracoval alespoň s 5 klienty s tímto problémem. Za tím, co popisujete, však může být něco jiného, než si myslíte a je pak potřeba na to v průběhu terapii přijít. V každém případě je potřeba počítat alespoň s třemi sezeními.

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda by hypnozou šla léčit migréna. Jde o stav, kdy si neurolog už neví rady (nic na EEG ani CT, léky žádné nezabírají, záchvaty 2-3x týdně)

Ano, bolesti hlavy lze nejen výrazně zmírnit, ale zpravidla i rychle odstranit pomocí kombinace psychoterapeutických postupů a hypnoterapie. Mezi setkáními - obvykle 3 - 5 je nutné dodržet to na čem se domluvíme - například úpravy stravování, psychohygienické postupy ... Na první setkání si prosím přineste lékařskou zprávu s infomacemi, které uvádíte.

Je možné zhypnotizovat někoho k tomu, co by jinak sám nikdy nechtěl udělat​?

NIKOLI! Respektive závisí na tom, zda jde o věc, která člověka poškodí či nikoli. Je-li sugesce Milujete​​ barvu, kterou jste doposud nesnášela, pak to je možné, protože změna preference barvy člověka neohrozí. Byla-li by sugesce: Zlomíte ruku svému dítěti, které milujete. Pak samozřejmě podvědomí bude reagovat odmítnutím. ​

Je hypnóza v těhotenství bezpečná? Ráda bych se totiž zeptala, zda je možné používat vaše e-programy s hypnózou v těhotenství (případně jaká jsou rizika) a zda nebude vadit, pokud by se se mnou koukaly i děti (třeba konkrétně na ultrameditaci - vizualizace v podobě krasohledu 🙂 Nedokázala jsem najít o tomto tématu jasné a jednoznačné informace a je pro mě matoucí, že se nyní propaguje tzv. hypno porod, přitom jsem měla zato, že hypnóza je v těhotenství z nějakého důvodu nežádoucí.

To, co je potřeba odlišit je hypnotický trans vyvolaný působením slova a trans podpořený mozkovou stimulací. Sám hypnotický trans je zcela bezpečný, je-li veden zkušeným odborníkem s dlouhodobým výcvikem (alespoň 400 hodin výcviků) v moderní hypnoterapii. Důležité je právě orientace v nejmodernějších postupech, protože se stále setkávám s tím, že mnozí lékaři mají za sebou 14 denní spíše teoretickou než praktickou průpravu v zastaralých metodách a používají nevhodné hypnotické sugesce, například sugesce "tělo je těžké" není vhodná přijde-li klientka kvůli hubnutí. Bohužel takovéto nedomyšlené výroky nejsou řídké. Vždy je potřeba zvážit stav, situaci klienta a podle toho uzpůsobit terapeutickou práci. To platí vždy a obzvláště v případě hypnotické přípravy na hypnoporod. V hypnotickém transu je totiž prožívání zintenzivněné a sugesce o těžkosti by v důsledku změněného vnímání a mohla nechtíc vyvolat pocity těžkosti porodu. Ostatně už jen výrok lékaře, že to bude těžký porod není rozhodně profesionální, bohužel lékaři standardně nemají žádné výcviky na téma jaká volit slova a jak komunikovat s klienty. Neuvědomují si proto, že člověk s autoritou bílého pláště svými slovy usměrňuje prožívání a je svého druhu hypnotizérem. Je to podobné, jako když si člověk začne číst v popisu léku nežádoucí účinky a začne se z toho cítit nepříjemně. Vzniká tak NOCEBO efekt. Co se týče nahrávek v mých e-programech, tak velmi pečlivě zvažuji, co se hodí z hlediska slovního doprovodu použít. Můžete proto být zcela klidná. To, co může vyvolat nejasnost je použití mozkové stimulace, která v pokročilejších stádiích těhotenství nemusí vyhovovat. To je však jiná forma nemající s hypnózou přímou souvislost, jde pouze o podporující vznik změněného stavu. U nahrávek obsahujících mozkovou stimulaci mám uvedeno doporučení, u koho není vhodné nahrávky využívat. Pro sledování meditačního "kaleidoskopu" dětmi není žádný důvod, není zde žádná kontraindikace, ale pro děti nejsou určené. Nevidím důvod, proč by se měly děti meditací zabývat. Samozřejně je možné nabízet dětem tvořivé vizualizace a podpořit tak po školním učení proces konsolidace v paměti, ale to je už speciální téma.

CO JE HYPNÓZA

Hypnóza je stav lidského vědomí zahrnující soustředěnou pozornost a snížené vnímání okolí vyznačující se zvýšenou kapacitou pro reakci na návrhy. Jde o změněný stav mysli, kdy je stupeň vědomí odlišný od běžného stavu vědomí.

V ponoření do soustředěného hypnotického transu je možné aktivovat síly v podvědomí pro změny, které by za bdělého stavu nebyly možné. Je důležité pochopit to, co jsem uvedl v předchozí větě a to, že jde o soustředění. To se v minulosti provádělo pomocí zaměření = fixace například lesklého předmětu, točící se spirály, plamene svíčky... V moderní hypnoterapii se s touto formou setkáte pouze u terapeutů, kteří využívají zastaralé postupy.  Zrovna tak má současná hypnoterapie odlišný názor na pojem hypnabilita.

Pokud je hypnóza nabízena v leže, a někdy dokonce se zakrytýma očima, tak to naprosto přirozeně vede k uvolnění až spánku, což v klientovi může vyvolat dobrý pocit, že se vše děje tak, jak známe z filmů, ale z odborného hlediska to svědčí o archaických postupech a omezených znalostech terapeuta. Takové postupy mají menší možnosti než hypnotizace v sedě, kde může tělo svobodně komunikovat řečí těla.

Pozor, na rozdíl od laických představ a představ šířených filmovým průmyslem není pravda, že si člověk z hypnózy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, či že je zcela v jeho vlivu a může být v hypnotickém transu donucen k čemukoli. Ve skutečnosti podvědomí člověka chrání a zamezí čemukoli, co by mohlo být proti hlubinnému systému hodnot, který hypnotizovaná osoba má.

Kdyby bylo možné přinutit člověka pod vlivem hypnózy k jednání, kterým by si ublížil, pak by se to využívalo v kriminalistice. (Vědci se samozřejmě v tomto oboru velmi snažili, avšak bezvýsledně. Proto začaly být využívány chemické látky jako thiopental sodný  - sérum pravdy).

Například vynucení doznání, aby se zločinec pod vlivem hypnózy přiznal k zločinu je vždy neúspěšné, protože podvědomí ho chrání před sebepoškozením. Takový člověk totiž z různých důvodů věří, že je v právu a že se společnost spikla proti němu. V kriminalistice se tedy někdy používá hypnóza jen k tomu, aby se svědci nehody rozpomněli na to, co si v bdělém stavu nevybavují.

Hypnóza je tedy naprosto bezpečný stav. Ten je však potřebný oddělit od sugescí, například z médií, které fungují na hypnóze nezávisle a mohou být nebezpečné.

Sugesce všude kolem nás
Sugesce jsou informace, které člověk získává od okolí a věří jim, například protože jde o informaci, kterou říká nějaká známá osobnost či autorita, kterou dotyčný uznává. Velice nebezpečné proto mohou být výroky učitelů, lékařů, kteří si tento fakt neuvědomují a používají zejména zobecňující a logicky nepřesné výroky typu: "S tím se nedá nic dělat. Je to nevyléčitelná nemoc. Je to beznadějný případ. Je dyslektik. Nemá talent na ...." Takové výroky byť zaslechnuté tím, o kom je mluveno, například za pootevřenými dveřmi, či dokonce výroky lékařů na operačním sále (byť je operovaný v narkóze, tak jeho podvědomí vnímá) mohou velice ovlivnit kvalitu života a do značné míry vést k naplnění výroku (tzv. sebesplnitelné proroctví). Takovýto silný argument totiž lidé od autorit přijímají nekriticky a berou je za fakt, což velice často vede k vzdání se "osudu".

Navíc je pak přebírají a hovoří o sobě slovy: "Nemám talent. Nic neumím..." a tak vytváří vlastní sugece, kterými se opakovaně programují. Hypnoterapeut tedy provádí léčbu od omezujících sugescí.

Realita je tedy taková, že skutečný odborník v hypnóze - hypnoterapeut (laicky nazývaný hypnotizér) je specialista na odsugerování (desugesci) chybných přesvědčení, která blokují vývoj a úspěšnost jedince. Může provádět zvýšení sebevědomí, podpořit jakékoli s psychikou spojené úspěchy-studijní, sportovní, pracovní s tím, že zavede hypnotizovaného k existujícím zdrojům v podvědomí a ty vhodně posílí a aktivuje.

Hypnóza tedy jako stav slouží jako možnost vstupu do podvědomí člověka, který si nevěří, či nefunguje podle svých představ. Hypnotický stav pomáhá vnesení produktivních vzorců myšlení, do hlubinných částí psychiky - softwaru mozku a jeho korekci, vylepšení, upgradu.