Pozoruhodný podzim pro podporu plavby přes překážky.

Libor Činka

Pozornost připravená?
Pohodlné posezení? Příjemné prostředí?
Paráda.
Podzim přinese průvodce plavby přes překážky.
Překážek přehlcení přibývá.
Proto přináším pomoc profesionální psychologie proti paralýze, plně, poctivě prozkoumané pomůcky plus překvapivé produkty.
Perspektivní představy pro plnohodnotné prožívání příštího pololetí.
Pravomozkový přehled prostý „P“ pokračuje:

Tak jsem si zavzpomínal na kus z obhajoby mé diplomové práce před komisí psychoterapeutů, kterou jsem se rozhodl přednést jinak než kdokoli jiný, a to pomocí slov začínajících na jedno písmenko.

Ale nyní již standardním jazykem.

Chci, abyste měli přehled, co se chystá.

Já osobně se chystám na živé setkání s absolventy Tvůrce osudu Online, což je sice jen půldenní setkání, nicméně kdo prezentujete nebo školíte, tak víte, že připravit krátký program, je těžší než několikadenní.

Když člověk zapomene něco říci na začátku několikadenního programu, tak se k tomu dostane v odpoledním bloku nebo druhý den. Když ale něco zapomene udělat v krátkém programu a vzpomene si na to, až když jede z tréninku, tak je to problém. Proto mi příprava půldenního setkání zabere desítky hodin už cca dva měsíce dopředu.

Proč o tom píši? Protože jsem se setkal se spoustou lidí, kteří věci neřeší a prostě přijdou na akci, něco tam řeknou a těší se z toho, že dostali honorář.

To ode mne skutečně nečekejte.

Nejde jen o to, že si plně uvědomuji, že vše, co jako hypnoterapeut řeknu, vytváří něco nového, a proto je extrémně důležitá příprava.

Jde o pozůstatek z doby, kdy jsem dělal režiséra Magického klubu Praha a zařizoval školení, na která tehdy chodil i kouzelník Pavel Kožíšek, ještě v době, kdy se mu ani nesnilo, že jednoho dne bude prezidentem Českého Magického Svazu.

Prostě skvělý kouzelník je herec, který ví, že musí perfektně zvládnout nejen řeč, ale zároveň podvědomě a jako na autopilota (podobně jako když jedete na kole či autem) předvést připravenou zručnost a předem domyslet, jak na to bude reagovat publikum.

Proto kouzelník nesmí před dětmi
předvádět triky s ohněm či polykáním žiletek, jakkoli je to efektní.

V daném okamžiku se totiž stane pro diváky vzorem, který se leckteří snaží napodobit. A to neplatí jen pro děti. I mnoha dospělým se v mysli, a dalo by se zjednodušeně říci, že v pravé mozkové polokouli, objeví podvědomě myšlenky na ovládání.

Ano, kouzla jsou spojena s mocí.
Moc znamená moci umět něco víc, než je běžné.
Moci si vykouzlit v životě cokoli co chcete, je vzrušující představa. Ať už vědomě či podvědomě jste tak někdy mysleli, toužili, byť to byl jen krátký záblesk.

Bude tento podzim kouzelný? Ano, ale…

O kouzlech nepíši jen proto, že na podzim do Čech přijede ohromná show Iluzionisté, kteří Vás budou chtít pobavit, ale protože také přijedou podvodníci, kterým půjde jen o peníze a je jim jedno, že lidem budou sugerovat nesmysly.

Z Filipín se chystá příjezd léčitelů, kteří budou prezentovat „psychické operace“, na které jsem v minulosti inicioval odhalení v pořadu TV NOVA „Na vlastní oči“. To, že placebo efekt vyvolaný trikem způsobí úlevu pár lidem, není obhajobou za poškození zdraví a úmrtí byť jen jediného člověka.
To, že stovky léčitelů a i velmi inteligentních lidí to vezmou jako další důkaz mimořádných jevů, je jisté.

Mnoho lidí nedokáže myslet jinak než černobíle, a tak jsou schopní obojí dát do jednoho pytle, nebo z nevědomosti hlubokých souvislostí poplést fakta.
Z kouzelníků udělají podvodníky a z šarlatánů zázračné léčitele.

Stejně jako se mezi kouzelníky vyskytují amatéři i ohromní profesionálové, stejně tak je tomu v jakémkoli povolání.

Už kdysi dávno v dětství se pro mne stala poctivost a hájení slabších důležitou hodnotou.
Jakkoli to může znít dětinsky, tak Old Shatterhand a Vinnetou od Karla Maye či vzdělaní hrdinové z knih od Julese Verna formovali mé myšlení.

Když jsem pracoval na stomatologické klinice, tak pro mne časové normy na zhotovení zubní náhrady přidělené na odvedení práce byly podružné.
Pracoval jsem přesčas, abych pacientovi vytvořil esteticky a plně funkčně dokonalou náhradu.
Protože jsem nedodržoval normu a stíhal méně, byl jsem trnem v oku mnoha lidem.
Oni se spokojili s průměrností a to, že
zubní korunka či můstek neodpovídaly tomu, co by se mělo dělat na klinice, jim bylo lhostejné.

Kvantita měla přednost před kvalitou. Oni dostali peníze a tečka.
Ano, měl jsem vysoké nároky, protože jsem věděl, jak se pracuje v zahraničí, a nebyl jsem ochoten se smířit s polovičatostí a výrobky, které na laický pohled vypadaly dobře, na profesionální pohled byly akceptovatelné ale z dlouhodobého hlediska vedly někdy k pozvolnému poškozování stavu dutiny ústní.

Pro snahu o dokonalost, pro zkušenost s polovičatostí, jak v některých oblastech zdravotnictví, tak i vzdělávání, jsem se rozhodl nabízet jen to nejlepší poté, co se to naučím od nejlepších. Tento postoj mi dal v průběhu desítek let zkušenosti, které jsou unikátní a komplexní v několika oblastech.

Proto Vám chci nabízet jen to poctivé, jen to profesionální, jen to spojené s pravdou.

To samé platí i pro ty, které podpořím. Proto přes Průvodce Úspěchem budu informovat jen o projektech, které mají tato kritéria a nejsou založeny na povrchnosti byť vzniklé naivitou.

Čas lidského života je potřeba naplnit tím nejlepším. Prociťte to nyní a připomínejte si to každý den.

A pokud chcete dostávat informace, tipy, zdroje, které splňují uvedená kritéria, přihlaste se k odběru na těchto stránkách.

Slibuji, že budete získávat informace, které jsou nejen nejmodernější, ale zároveň ověřené a podrobené mikroskopu mých zkušeností a zejména hodnot, podobně jako jsem to udělal v knize Ovládněte svůj mozek.

Toť pro dnešek vše.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka

Libor Činka
Libor Činka
Specialista v superpaměti, rychločtení, motivaci, informačním managementu, v dosahování nadstandardních výkonů a psychologii vlivu. Od roku 1992 vede tréninky pro vzdělávací společnosti a firmy.
Komentáře
 1. Čas lidského života je potřeba naplnit tím nejlepším.
  Se vším s Vámi souhlasím.

 2. Pavel Bureš napsal:

  Měl jsem ostatně určité pochybnosti sám. Také proto jsem dal přednost právě Tvojí nabídce, kurzu. Velmi si cením tohoto přístupu. Stejně takovou mám snahu pracovat i já. Rád bych se do Prahy dostal.

 3. Jan Horáček napsal:

  Zdravím Vás Libore,
  velice příjemný článek…díky.
  Libore, asi před třemi měsíci jsem zakoupil Vaší knihu „Ovládněte svůj mozek“ a musím říci, že s ní pracuji téměř denně a cítím, že mě posouvá v mnoha životních oblastech a jistě tomu tak bude nadále. Je skutečně „nacpaná“ informacemi, které člověk pro to, aby intelektuálně a emočně přežil tuto dobu, jsou pro moderního člověka, ale i profesionálního terapeuta a kouče nutností.

  Chci tímto upřímně poděkovat za její obrovský přínos. Jsem teď na velké životní křižovatce a mám za sebou (ne tak úplně), těžké životní období ztráty (naštěstí pouze ve finanční sféře) a vlastně finance jsou momentálně jediným důvodem, proč se nemohu zúčastnit Vašich kurzů a tréninků.

  V rámci upřímného obdivu Vaší osobnosti, která je orientovaná na fakta, pravdu a spravedlnost, bych se rád zeptal jaký máte vztah k Bohu (Univerzu, Jsoucnu), co pro vás tento pojem znamená – včetně modlitby? Kde je vlastně hranice mezi duchovnem, ezoterikou a tvořením si vlastního osudu na základě VAK autohypnoterapie ? Existuje vůbec nějaká, která se dá přesně definovat??? Díky za vyjádření. Honza Horáček

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Zdravím Vás Honzo, myslím, že kdybych na takto obtížně uchopitelné pojmy dokázal odpovědět, tak bych si zasloužil Nobelovu cenu. V každém případě je to myšlenkový podnět (tedy nemyslím ta cena:)

 4. Marie R. napsal:

  Taky se řídím osobním heslem, že nepřítelem nejlepšího je dobrý 🙂

 5. Světlana napsal:

  Vážím si toho co děláte.

 6. Michael napsal:

  Libore Gratulujem – je fajn, že si vytvoril tieto stránky sú ozaj dobré.
  na živé stretnutie TO 11.10. 2013 sa teším . Dal si mi silnú motiváciu
  /operáciami prejsť úspešne a ešte vidieť./

 7. Ladislav Špelda napsal:

  Dobrý den váž.p.Libore,je mi 71r.a přesto mám zájem o knihu „Ovl.svůj mozek“ a Magic.AJ,i o jak vydělat peníze, což je v mém věku již dobrým vtipem , i když se tento věk necítím;jak jsem vám již psal 8mi nezodpověděnými maily,moje možnosti jsou drasticky fin.omezené, což jsem vám podrobně popsal.Postupně nabývám dojmu, že jste především Čes.byznysman a nevím potom jaký je rozdíl mezi vaším přístupem k lidem a přístupem p.Vokáče -Čmolíka, jež svoji extrémní hrabivost dává mimoděk na odiv stálým hrabáním 2ma prsty.S uctivým pozdravem Ladislav Š.-Náchod.

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Dobrý den, pane Špeldo, dostávám až stovky emailů jen během každých 48 hodin a jsem vytížen psychoterapeutickou prací, takže mohu odpovědět jen části lidí. Existuje možnost si knihu Ovládněte svůj mozek vypůjčit v knihovně a to zcela zdarma. Jinak rukopis knihy ani Vám ani nikomu jinému (žádosti se na mne opravdu valí) nemohu darovat, protože práva jsem dal vydavateli a jejich porušením bych sám porušil zákon. U systému JVP jsem párkrát udělal výjimku a bohužel získal potvrzení, že co lidé dostanou zadarmo, toho si neváží – nikdo z těch, kterým jsem takovou pomoc dal, mi nevrátil ve svém jednání ani tisícinu mé energie, proto jsem definitivně takovu „pomoc“ ukončil.

 8. Lukáš Pata napsal:

  Dobrý den p. Libore
  Váš článek ve mně vyvolal vzpomínku na knihu Čtyři dohody. Kde se praví: Dělejte vše jak jen nejlépe dovedete“… Přeji Vám, abyste dělal v životě vše jak jen nejlépe dovedete a aby Vás obklopovali stejně nadšení lidé. Hezký den

 9. Jiří Hirth napsal:

  Přeji krásná den Libore.
  Váše vyjádření koresponduje přesně s tím co jsem zažil za 16 působení ve finančnictví. Moje představa pomoci lidem vycházela z pravidel českého trempingu – pomoc slabším je samozřejmostí, pravdu je nutno bránit, chybu uznat je známka velkého a silného člověka, umění udělat si legraci sám ze sebe je známkou velikosti člověka. Bohužel v dnešní době jsou tyto postoje brány spíše jako slabost. Nemohu a nechci se s tímto ztotožnit a tak jsem připravil a zakládám občanské sdružení soukromých finanční analytiků a to s pravidlem – nejdříve musí začít mít zisky klient a následně až pak jeho poradce odměnu.
  Většina finančních poradců jde do finančnictví proto, že má strach z peněz a tady vidím Vaši pomoc, a to nejen mě. Velmi rád se s Vámi potkám a i tuto formu určité spolupráce bych projednal, tedy pokud Vás toto bude zajímat. Změnit svět – začíná tím, že změním sebe. Jiří Hirth Havířov

 10. Jiří Hanzelka napsal:

  Dobrý den
  Já vám moc fandím jen jsem přesvědčen ,že 98 procent mých spoluobčanů chce pečené holuby.
  Lenost je velká nekonečná a zakořeněná.Ale když změníte myšlení jen pár lidem i to je ůspěch.

 11. David napsal:

  S timhle plne souhlasim. Mam to uz od te doby co jsem se ucil delat makat vse poctive a na dlouhou dobu. Dekuji

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů