Pomoc nejen pro podnikatele aneb Anti Feng-shui a proč nepotěším puntíčkářky

Pokud prosperujete a máte příjemný plat s perspektivou zvyšování, tak patříte mezi malou část lidí.  A naopak, pokud Vám finanční zdroje nestačí, tak patříte mezi většinu. Pro ty, kteří chtěli více, jsem již v roce 2009 vydal první verzi systému Jak vydělat peníze. Možná Vás překvapí, že jeho již čtvrtá verze však nyní není v eshopu. Že by špatné Feng-shui? Nikoli.

Je to proto, že nejde jen o to využívat tam prozrazené Know-How a nástroje, ale o to, že se jeho majitelům potřebuji věnovat. A jak jsem psal nedávno, z časových důvodů to nyní není možné. Proto JVP není v tuto chvíli v prodeji. Ale mohu namísto sebe doporučit pár zkušených expertů, kteří dělají související tréninky jejichž kvalitu znám a vím, že jsou srovnatelné se zahraničními kurzy.

Lze vydělávat lecsčím, ale

Mnohé z Vás nepřekvapí, že jsem zavalen žádostmi o podporu lidí, kteří chtějí využít mé zkušenosti z psychologie marketingu. Ty však nepřímo odmítám tím, že jim zašlu podmínky spolupráce, v nichž trvám na tom, abych mohl produkt dopředu vidět a ověřit, že je poctivý, funkční a opravdu pomůže. Většinou se mi pak již neozvou.

Takže pokud Vám přišly nabídky ke koupi něčeho „zázračného“ a já to nepodporuji, tak víte proč.

Už jsem zaznamenal spoustu lidí, kteří nabízí dokonce dlouhé seznamy toho, do čeho by měli obeslaní „jít“. Zajímavé je, že ještě před pár měsíci o nich nikdo nevěděl a najednou jsou experty. Doporučují vše, z čeho mají podíl na zisku. Ostatně jeden z nich nedávno svou kampaň opřel o myšlenku, že když si bude myslet, že jeho produkt je trhák, že když o tom všude bude mluvit, tak že se jím stane. Ano, spousta lidí mu uvěřila „vědecky“ zarámované bludy, ale čas velmi rychle ukáže, jak jsou úspěšné poté, co vyprchá placebo efekt. Ti, kteří ho doporučovali mají nyní plné ruce práce, aby nabídli doplňkové programy a vrátila se jim ztracená reputace. Držím jim palce, protože mnozí  jsou fajn lidi a jen podlehli gigantické mystifikaci a neposlechli mé zkušenosti. Ostatně to mladí lidé často dělají, že neposlouchají starší a musí si sami „rozbít nos“. Počet lidí, kteří však budou chtít podobnými praktikami prodávat hezky vypadající katalogy, ve kterých lidem nabídnou ochutnávku rad v myšlenkové hloubce článků ženských časopisů, a pak jim nabídnou „vyšší level“, bude stoupat. Proto budu zveřejňovat jen jména a kontakty lidí, kteří Vám opravdu mohou pomoci. Původně jsem myslel, že je zveřejním jen na speciální stránce systému JVP www.jak-vydelat-penize.com, nicméně nyní zvažuji jiné a pro mne rychlejší možnosti. Jednou z nich je informovat e-mailem jen ty, kteří opravdu chtějí seriózní a aktuální informace.

Anti Feng-shui

Co ode mne opravdu nečekejte jsou doporučení, jak využít třeba Feng-shui a přestavit nábytek tak, abyste měli „správné finanční toky“. Určitě se lépe pracuje ve vhodně uspořádaném pracovišti, ale na druhou stranu velké nápady vznikají v prostředí, které Edison nazýval myšlenkovým chlévem! Že bych vytvořil něco lepšího, kdybych nepracoval v prostředí plném starých a roky nepoužívaných věcí? To by mi jistě řeklo mnoho absolventů jistého pseudovědeckého kurzu, (respektive těch žen, které toužily po přestavení či výměně  nábytku a získaly tak koupí onoho vskutku transformačního návodu drahý důvod). Popravdě řečeno, je mi jedno, co by řekli lidé, kteří jen papouškují názory druhých, aniž je ověří v praxi. Netuší totiž, že pořádek omezuje vznik tvůrčích myšlenek a dokonce může narušit psychiku, o čemž se přesvědčili nacisté při snaze o vychování čisté rasy.

„Společnost, která si ze všeho nejvíc váží pořádku, nebude tvůrčí.“
Lester Thurow

Takže pokud podnikáte v oblasti, v níž je potřeba kreativita, tak vězte, že v uspořádaném prostředí Vás mohou napadnout jen průměrné myšlenky. A průměrné myšlenky znamenají průměrné zisky, respektive průměrnou bídu. Originální a praxí ověřené je to, co nabízím už 20 let, a proto tento standard budu uplatňovat i na ty osoby, které doporučím místo sebe. Aby nezapadli skuteční specialisté mezi průměrnými, občas o nich napíši zde či ve speciálním e-mailu. Necháte-li se okouzlit doporučením od několika lidí, kteří chodili do tanečních v době, kdy jsem se začal učit u světových expertů, tak, budete-li mít kliku, získáte mnohonásobně méně, pokud dokonce nenalítnete.

Zvažte, proč je pro mne skutečná a dlouhodobá pomoc druhým důležitější než krátkodobý zisk. Zapamatujte si, že jakmile dáte na má doporučení, tak získáte maximum a to i s ohledem na budoucnost. Můžete začít již nyní po kliknutí na Libor Činka doporučuje.

Libor Činka
Libor Činka
Specialista v superpaměti, rychločtení, motivaci, informačním managementu, v dosahování nadstandardních výkonů a psychologii vlivu. Od roku 1992 vede tréninky pro vzdělávací společnosti a firmy.
Komentáře
 1. Roman napsal:

  Ahoj Libor,

  cez nejakého toho „ciťáka“ som sa rozhodol dôverovať práve tebe a doteraz som sa len opätovne uisťoval, že správne.
  Díky za všetko, čo pre ľudí robíš, že im umožňuješ rásť a aj takýmito doporučeniami poskytuješ kompas v tejto na orientáciu náročnej oblasti.

  Roman

 2. Dagmar Rendlová napsal:

  Dobrý den,
  mám ráda knihy. Takové, ze kterých mohu hned něco uvést do života, úplně nejraději. Děkuji za inspiraci. Těším se na další doporučení i články. Pěkný den přeje D. R.

 3. dana m. napsal:

  pěkný den libore,
  tak to jste mi udělal radost s tím nepořádkem. konečně někdo, kdo ho správně chápe 🙂 …te´d ještě kdyby mě tak bavil a naplňoval marketing jako tvoření. děkuji vám za všechny maily i doporučení a odkazy. dm

 4. Michal Krenek napsal:

  Dobry den Libore.Nesmirne si vazim toho co tady pisete…Ano ten tlak info podnikatelu ze vsech stran je veliky
  PROSTE ROZTRHL SE S TIM PYTEL 🙂 Ja verim nejvice Vasemu provedeni NLP ….a osobne chaos je neco bez ceho nedovedu zit…DEKUJU za tyto vety.mic.:-)

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Dělám vše pro to, abych v oblasti NLP co nejlépe prezentoval to, co jsem se naučil přímo od autora Richarda Bandlera a dále rozvíjím díky Igoru Ledochowskemu a Johnovi Overdurfovi, kteří patří mezi absolutní světovou špičku. Jinak zájemci najdou možnost se zúčastnit viz tlačítko Kurzy a tréninky – nahoře.

 5. Milena Moudrá napsal:

  Milý pane Činko, asi by se mne dost dotkla vaše kritika fengšuistů, kdybych sama nepoznala některé opravdu děsné (máte pravdu, většinou jsou to ženy) nadšenkyně, které prostě nevědí co činí.
  Ten program, který vám zřejmě konkrétně hnul žlučí neznám, takže jej nemohu hodnotit, ale jen chci připomenout, že cílem praktik Feng šuej není lepší byt či kancelář, ale lepší život! Takže když vám to funguje, tak do toho nešťourejte.

  (A úklid proto „abyste měli uklizeno“ trochu připomíná pijana z malého prince – „Piju abych zapomněl“ „Na co?“ „Abych zapomněl že piju“- je to stejně nesmyslný cyklus.)

  Ten až fašistický pořádek, který vás tak děsí, je skutečně často vyjádřením snahy ovládnout svůj život, a když se to nedaří tak aspoň ovládnout svůj prostor. Bohužel velmi často i prostor někoho jiného, a to nepomůže nikomu.

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Nenapsal jsem, že celé FS je nesmysl, ale kritizuji nesmysly o financích. Jinak v ebooku Aktivátory Zisku do kterého mne zařadil pan Mikláš jsem zmínil případ podnikatele, jehož úspěch začal mizet v dáli a to přes to, že své prodejny nechal vytvořit dle Feng-shui. Já osobně v FS vidím řadu cenných myšlenek. A díky za MM – moudré myšlenky.

 6. Petr Uttendorfsky napsal:

  Dobrý den pane Činko,

  také jsem toho názoru, že v obrovském množství pseudo profesionálních nabídek kurzů Vám mohu věřit.

  Chtěl jsem se pouze zeptat, zda uvedená doporučení vzdělávání se týkají pouze NLP nebo všech oboru? Přišlo mi zajímavé, že všechny kurzy byly vedeny Slováky (pokud by se týkali NLP, tak by se vysvětlovalo proč…v ČR již žádný další kvalitní neznám).

  Ptám se proto, že např. podnikatelský kurz Davida Kirše mi přijde velice hodnotný.

  Děkuji za odpověď
  S pozdravem.
  P.U.

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Dobrý den, pane Uttendorfsky,
   jakmile se objeví trénink z jiného oboru, který opravdu bude hodnotný, tak o něm rád informuji. Davida samozřejmě znám, před cca 2 lety mne oslovil právě jakožto autora systému JVP a požádal mne o odbornou spolupráci. Takže občas spolupracujeme vždy s tím, že jsem pro něho jedním z nejpřínosnějších specialistů v marketingu. Vnímám ho jako velkého vizionáře, což však přináší i některá přehlédnutí, která mohou být pro podnikatele velmi drahá. Například náš trh je velmi malý a proto existuje řada omezení, která však pomáhám překonávat tím, že jsem těm, kteří na moje doporučení investovali u D.K. dodal jako bonus můj systém JVP. Tak vzniklo spojení, které omezení převážilo.

 7. Filip Vuković napsal:

  Libore, musím se vším naprosto souhlasit.
  Jsem moc rád, že sis založit tento krásný blog a objektivně nás informuješ.
  Pro mě jsi skutečným expertem ty.

 8. Pavel Zavadil napsal:

  Dobrý den Libore, rád bych poděkoval za „konstruktivní kritiku“ některých nových info produktů, které se v poslední době objevilly na internetu. Jako absolvent MIO, EA Premium a také JVP, který chce využít tyto informace ke svému podnikání, bych rád slyšel Váš názor na následující skutečnost: Některé „nekvalitní“ kurzy doporučované známými osobnostmi mohou znamenat diskreditaci info podnikání v ČR. Nicméně každý někdy a někde musí začít. A na začátku nikdy není nic dokonalé. Čekat na to, aby byl můj produkt dokonalý by také mohlo znamenat nikdy nezačít. Rád bych slyšel Váš názor na začínající info podnikatele, kteří svoji aktivitu vidí jako upřímnou pomoc (bez postranních úmyslů vidiny zisku bez předání hodnoty), ale jejich produkt ještě není v potřebné kvalitě (což je vždy relativní). Mají počkat s prodejem produktu, dále se vzdělávat a zdokonalovat se a pak teprve zahájit prodej, nebo …

  Děkuji za odpověď
  Krásný den přeje
  Pavel Zavadil

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Pavle, doporučuji zahodit myšlenky o dokonalosti a i když já sám jsem dost perfekciosta, tak jsem si vědom Paretova pravidla a tak doporučuji jít s produktem, který je nikoli 100%, ale 80% na trh a to za nižšší cenu a postupně jej pak vypilovat do dokonalosti jen v případě, že to bude přínosné. Navíc dokonalost je subjektivní měřítko a to, co mě osobně připadá jako jeko nedokonalé, často klienti považují za vrcholné dílo. Je tu však jedno ale. Je potřeba rozlišovat, co je pomoc v oblasti technického Know-How a co již spadá do psychologie. Zatímco v první oblasti je riziko poškození klienta minimální, tak v oblasti psychologie reálně hrozí. Takže například dokud David nabízí MIO, či EA, tam je profík, ale kdyby začal nabízet transformaci života, tak tam by potřeboval mnoho let zkušeností a stovky hodin správných tréninků v malé skupině, aby se vyhnul riziku poškození klienta. Například mou snahou v systému JVP je přinést lidem možnost podnikání v kterém je riziko blízké nule – do toho je ostatně trochu nutím (zase můj perfekcionismus a ekologie myšlení) a proto se velkým obloukem vyhýbám podpoře spekulací na burze a podobným obchodováním.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů