ESCapologie, Houdini a radost z konkurence

Dokážete si představit, že mohu mít radost z konkurence? Ano, mám. Že jsem se pomátl, že není normální radovat se z konkurence? A  navíc se radovat z toho, že někdo rozvíjí do mistrovství jedny z významných částí mé knihy Ovládněte svůj mozek?

Je konkurence a konkurence. Když mi bylo sedmnáct let, tak jsem se začal setkávat s konkurencí. Tehdy jsem vstoupil do světa kouzel a začal jezdit na takové soutěže, jako byly Šari Vary v Karlových Varech.

Seznámil jsem se s báječnými lidmi a vzájemně jsme se učili jeden od druhého. Soutěžil jsem a mí kouzelničtí přátelé z celé republiky (tehdy jsme byli Československo) tleskali mému vystoupení a nešetřili slovy obdivu a já jim to oplácel. Ale ne jen jim, protože jsme se znali, ale každému, kdo dokázal něco překvapivého, protože si cením, když někdo něco umí opravdu do hloubky.

To platí dodnes. Cením si toho, když umí někdo něco lépe než já. Pokud se objeví někdo, kdo dělá něco podobného a máme společné hodnoty, podobný směr a je to užitečné pro lidi, tak o tom rád mluvím.

Kdysi jsem se díky angličtině začal dostávat k největším tajemstvím úspěchu. Začal jsem jezdit na tréninky k expertům v psychologii vlivu a úspěchu. Zpočátku to bylo náročnější, protože jsem v angličtině ještě nemyslel tak, jako později, a to nemluvím o přípravě, cestování, ubytování a řadě situací spojenými s cestami za moře.

Když jsem po pár letech zjistil, že někteří lidé v Česku začali s kurzy na téma, které jsem studoval v Anglii a USA, tak se ukázalo, že je přednáší teoretici bez hluboké zkušenosti. Opravdu mne dostalo, když si někteří lektoři přečetli knihu, opsali z ní některé věci, a pak to začali přednášet.

Připomnělo mi to dobu, kdy jsem na kouzelnických soutěžích viděl „kolegy”, kteří špatně a bez hlubokého pochopení kopírovali vystoupení těch, kteří vyhrávali soutěže. Jenomže když se v kouzelnickém programu objeví plagiátor, tak to diváky nepřipraví o velké peníze na rozdíl od kurzů pořádaných takovou „konkurencí”.

Tato konkurence mi pochopitelně vadí.  Naopak mi nevadí taková, která dělá opravdu hodnotné varianty toho, co já. A pokud umí něco navíc, tak si jí vážím. To se děje tehdy, když máme  společné hodnoty a tou pro mne opravdu významnou hodnotou je pomoc lidem.

Před časem jsem se seznámil s člověkem, který z dálky vypadá tak trochu jako Zdeněk Pohlreich, dříve narozeným připomene zpěváka Karla Hálu. Dalo by se říci, že hlasově bude blíže zpěvákovi a ohromnými zkušenostmi bude podobný expertovi na recepty (ale na úspěch), které si s radostí vychutnáte. Fyzickou kondicí je jako slavný kouzelník Harry Houdini, který ovládal tajemství úniků – escapologie – z nejsložitějších pout a nejrafinovanějších vězení. Na rozdíl od Houdiniho však pomáhá unikat druhým od problémů, bloků a vítězit kdekoli v životě.

Opravdu si vážím člověka, který je dál než mnozí, se kterými se v posledních letech střetávám. Opravdu si vážím konkurence, kterou mohu doporučit v mnoha směrech jako nejvyšší nástavbu toho, co umím.

Jsou oblasti, které jsou stále mou doménou, jako hypnoterapie a zrychlené učení, včetně jazyků. Na druhou stranu nemohu stíhat vše, a tak Vás rád seznámím s člověkem, kterého lze považovat za kouzelníka s lidskou psychikou, který umožňuje lidem, aby naplnili své nejvyšší sny.

A pokud by měl existovat plakát na „kouzelnické” vystoupení toho, koho si cením, tak by nesl slova: Odhalte tajemství úniků z nejsložitějších pout a nejrafinovanějších vězení a naučte se jej od VÍTĚZNÉHO WINSONA

Připravte se a sledujte velmi pozorně jeho vystoupení, protože úspěchu se můžete naučit jen od skutečně úspěšných.

Libor Činka
P. S.
Napadne Vás dříve z čeho chcete uniknout, než si uvědomíte, v čem chcete vítězit?

P. P. S.
Nejenže můžete vyhrát skvělou knihu (nikoli mou), ale Videa Z DAR MA rozvíjí do detailů to, co jsem popsal v některých částech knihy Ovládněte svůj mozek.

Libor Činka
Libor Činka
Specialista v superpaměti, rychločtení, motivaci, informačním managementu, v dosahování nadstandardních výkonů a psychologii vlivu. Od roku 1992 vede tréninky pro vzdělávací společnosti a firmy.
Komentáře
 1. Květa napsal:

  Pane Libore děkuji za upozornění. Děkuji, děkuji, děkuji.

 2. Michal Krenek napsal:

  Dĕkuji Libore za TIP…prozkoumám to.
  m:-)italy

 3. Yveta napsal:

  Děkuji za další tip na úspěch…,zhlédla jsem a jsem nadšená ! Pracuji na sobě díky AF a Vašich dalších námětů pro spokojenější život. moje heslo…,,hlavně nezakrnět“ a užívat si života.

 4. Eva Elçi napsal:

  Krásný večer Libore děkuji za kontakt .Jelikož jej doporučujete Vy slibuje to kvalitu a jedinečnost.

 5. Eva Elçi napsal:

  Ještě doplnuji, naprosto a zivě si představuji Libore Vaši upřímnou radost z konkurence tohoto druhu. Z mého pohledu je to naprosto normální, skvělé a hodno obdivu. Jen kdyby nás takovýchto přejících kvalitě bylo stále více. Správně vedení lidé dosahují skvělých výsledků, a jelikož jsme součástí všeho a všech má to na nás i zpětný pozitivní efekt. Děkuji, že JSTE.

 6. ZUZKA napsal:

  Mám ohromnou radost ,že díky vám Libore a vaší „konkurenci“ dochází k obrovskému posunu vpřed :
  ( v ANJ, v UČENÍ, v MYŠLENÍ….)
  Konečně se lidé probouzí (I JÁ SAMA) a uvědomují si, že vše co děláme nebo si přejeme mít,
  má mít dobrý důvod proč to dělat, nebo chtít něco mít (přání, potřeba).
  Pak vše dává správný směr a smysl. Vlastně pak jde vše snadněji.(:-))

 7. Majka napsal:

  Skvělý článek. Blahopřeji Vám k účinkování v hypnoshow,
  škoda, já zatím 2x do měsíce Prahu nezvládám.
  Přiznám se: nepochopila jsem co je ESCapologie.
  Od nyní si opakuji: v čem chci vítězit?, jdu vítězit. 🙂

 8. Martin napsal:

  Kouzelnicky napsane. 🙂
  Diky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů