Cestoval jsem 543 let

Zní to jako nesmysl, ale je to pravda. Cestoval jsem 543 let a ještě jsem trochu unavený z Jet Lagu – desynchronózy –  přechodu přes časová pásma. To, co pomohlo v aklimatizaci, byla zastávka v Dubaji, a tak návrat do Prahy nebyl takový šok. Přesto však, i když svou práci mám moc rád, tak se do ní trochu nutím, protože  jsem měl pauzu skoro měsíc.

543 let jsem cestoval a je to 100% pravda.

Při relaxování v Thajsku jsem si vzpomínal na cestu posledních let a to, co měnilo můj život tak, že vytoužené sny se staly skutečností. Když jsem kdysi četl knihu Anthony Robbinse – Nekonečná síla, tak jsem netušil, že bude jedním z významných startů na cestě dosahování „nemožného“. Protože je tak inspirativní, tak jsem ji nechal zařadit do mého eshopu vedle dalších zajímavých knih. (Je jich tam pár, protože chci nabízet lidem jen opravdu to nej).

O mém hledání NEJ je i krátké video z Dubaje, které jsem dnes dal na youtube – Kam nejen na nákupy.

543 let jsem cestoval, ale můj život ovlivnily nejvíce týdny strávené ve společnosti zdrojů – knih a živých setkání s experty v úspěchu. Pochybujte o mé soudnosti? I moje žena kdysi pochybovala, když jsem jí řekl, že budu do 40ti let milionářem. Chvilku se cítila vítězně, protože jsem měl trochu zpoždění, ale už je to nějakou dobu pravda. Stejně jako vše ostatní, včetně cestování 543 let zpátky do roku 2014. Ano, byl jsem v Thajsku a buddhistický kalendář je o 543 let napřed oproti našemu. Vždy se můžete naučit něčemu novému a já se rád učím neobvyklé věci.

Svět je plný ohromujících myšlenek, zážitků a věcí.

Stačí hledat v těch správných zdrojích a u těch nejzkušenějších. V nedávném webináři u Martina Mikláše (ten je ještě cca 24 hodin přístupný všem zájemcům o hravé a poctivé podnikání viz www.jak-vydelat-penize.com na blogu na stránkách systému JVP) jsem prezentoval mou myšlenku, že se dostáváme do věku bohů.

Možnosti, které totiž nyní všichni máme, jsou takové, jako nikdy v dějinách. Moderní technologie spolu s 3D tiskem a nanotechnologiemi začnou brzy měnit svět tak, jak si to zatím neumíme představit. Například v Dubaji na letišti jsem viděl robota s lidskou tváří, který pomáhá cestujícím v orientaci na letišti. Ve hře je v budoucnu navíc i nesmrtelnost díky pokrokům v medicíně a znalostem, které jsou každému dostupné. (Pokud si chcete prodloužit život, tak doporučuji knihu Nespěchejte do rakve viz eshop Cetros)

Cestovat můžete nyní prakticky kamkoli, stačí pochopit, že základem je začít cestovat v mysli, a dovolit si vytvářet to nejlepší. Pak budete moci nejen to samé, ale třeba i více než já. Mám nyní zkušenosti, které jsem v minulosti neměl.

Ty umožňují cestovat příště snadněji a pohodlněji. A to samé platí i v jiných oblastech života. Dovolte si vydat se dál, než jste byli doposud a získáte více než doposud. Váš život můžete naplnit úžasnými zážitky a stále většími možnostmi.

Libor Činka

 1. S.
  Móóc  Vám doporučuji pobýt pár dní na Krabi na západní části Railay, projít si neskutečným trhem v městě Krabi a královsky se tam najíst za cca 60 korun, zrovna tak jako jinde za 600.
 2. P. S.

Nejvíce nás kromě krás Thajska dostalo:
sushi – kus za  10 Baht tj. cca za 6 korun,
prali nám a žehlili 2 Kg prádla za cca 60,- Kč  – zvažoval jsem možnost přivézt si Thajku na domácí práce.

Libor Činka
Libor Činka
Specialista v superpaměti, rychločtení, motivaci, informačním managementu, v dosahování nadstandardních výkonů a psychologii vlivu. Od roku 1992 vede tréninky pro vzdělávací společnosti a firmy.
Komentáře
 1. Martin napsal:

  Libore, díky za inspirativní cestu v čase. Já jsem Thajsko navštívil již před 15 lety a tehdy jsem si ani neuvědomil, jak moc jsem cestoval v čase. I když musím říci, že Thajskou dovolenou a přírodu mohu stále doporučovat a nyní i s bonusem, který jste mi ukázal. Prostě stačí si dovolit VÍC! Vítejte opět zde a v novém čase! 🙂

 2. Emil napsal:

  Libore, vítám Tě zpět v Evropě. Protože tak básníš o Dubaji, tak se domnívám, že jsi se namlsal cestováním s jednou z nejlepších leteckých společností světa a to Fly Emirates a oni Tě přenesli do cestování v 21.století.
  I já ctím jedno pořekadlo, že člověk je tvor myslící a proto má mít své sny a ty si má i plnit.
  Podobnou, ale trochu delší cestu jsem absolvoval v roce 2011, kdy jsem si splnil sen a bez cestovní kanceláře a bez znalostí jazyka jsem absolvoval trasu Praha – Dubai – Melbourne – Auckland – Sydney – Dubai – Praha.
  A byť je mně už nebo teprve 60 let, přemýšlím, že by stálo za to si tuhle cestu ještě aspoň jednou zopakovat, popřípadě ještě prodloužit. 🙂

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Přesný odhad Emile, letěl jsem s Emirates a jsou opravdu super, jenom bych jim lehce vytknul chlad na palubě, tam se opravdu musí člověk zabalit do deky. Servis byl pochopitelně super. A zastávku v Dubaji doporučuji tak na 3 až 5 dní. Na dovolenou u moře to tam však není, to bylo oproti Thajsku doslova studené. A jinak věk je zejména o mládí mysli a život se stále prodlužuje.

   • Emil napsal:

    Libore, já jsem měl to štěstí, že jsem letěl takovým malým letadélkem Airbus A 380 a vše bylo perfektní včetně stravy, kde jsem si dopředu nahlásil jaký typ stravy chci ( dieta, mořské plody, nebo např. hindu a pod) a potom jsem neřešil zda kuře nebo rybu, víno bylo nejen perfektní ze sklepů barona Rothchilda, ale navíc bylo i zdarma.
    A v Dubaji, kam jezdí nakupovat dle našeho tisku chudé pražské důchodkyně (např. p. Vondráčková, p. Bohdalová) jsem strávil dvě noci v březnu a bylo fajn. A cestování s Emirates mně nadchlo, protože potom jsem cestoval A 380 z Los Angeles do Paříže s Air France a to se nedá vůbec srovnávat. To je rozdíl 20 a 21.století v cestování letadlem. 😛

 3. ROY napsal:

  Krásný den Libore,
  je úžasné vidět, jak tvá cesta se stává stále naplněnější a zajímavější, než kdykoliv předtím. Velmi mnoho si pracoval, proto je čas, začít také žít. Tvá rodina na tebe může být právem hrdá. I když v začátcích bylo zřejmě více skeptiků, než těch, kteří by ti věřili a podporovali tě. Takový je ale život a jak je vidět, tak pár jedinců, kteří se nebáli vystoupit z davu, udělali ve svém životě obrovský skok oproti ostatním, kteří se stále bojí přejít po lávce na druhý břeh mezi úspěšné. Bohužel většina tam stále setrvává hlavně z důvodu strachu, vsugerovaných jistot a pak z přesvědčení, že druhý břeh není pro ně. Jsou to stále stejné programy, které jsou naprogramovány v našich hlavách a nevědomky je stále předáváme dál těm nejmenším, našim dětem. I my bychom byli mnohem dále, pokud by naši rodiče měli informace a možnosti, které dnes máme my. Je tedy na čase, začít nastavovat našim dětem taková zrcadla, které dokáží podporovat nejen jejich růst, vzdělání, poznání, ale i kreativitu a přirozenou tvořivost, kterou oplíváme všichni. A až se to stane, celý svět bude o poznání nejen krásnější, ale hlavně míru milovný, lásky plný, se smyslem pro spolupráci a víru v sebe sama. Strachy jsou ovšem to, co nás prozatím stále táhne zpátky, bez ohledu na pohlaví, národnost, či barvu pleti. Hodně štěstí přeje Radovan

 4. Majka napsal:

  Je fajn, že jste se vrátili v dobrém zdraví zpátky. Jsem velice překvapená, že mezi Thajskem a námi je rozdíl v počítání roků 543 a je toto ještě v jiném státě anebo zemi? Ještě se Vás chci zeptat, jestli mi odpovíte, jaký máte názor na nesmrtelnost?… A nakupování vypadá také skvěle :-), ovšem potápět se i se žralokem, no brrr, to tedy ne 🙁 :-).

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Rozdíl v letopočtu je o buddhistickém kalendáři. Nesmrtelnost je časem pravděpodobně možná. No a není žralok jako žralok.

 5. viola mazackova napsal:

  Ano uz davno tomu verim,ze mysel je stavitel. Treba vypudit zo svojej mysle myslienky na zanik ,smrt a zmenit tento program z destruktivneho na konstruktivny s vdacnostou za to co mam a co chcem dosiahnut,vesmir je bohaty a ma v nom kazdy svoje miesto a sancu byt uspesny, ale musi zmenit svoje myslenie. Nadavat cloveku nepomoze iba si tym posilnuje svoje negativa, a ak si ani mi sami nedoprajeme vo svojej mysli a drzime sa chorych zdedenych karmickych vzorcov,tak preco by sa nam malo darit …?

 6. Jana napsal:

  Možné je vše. Diky za inspiraci.

 7. Laco napsal:

  Blahoželám Vám Libore že ste našli miesta na svete a hlavne čas pre relax a nové inšpirácie. Thajsko a Dubaj sú super destinácie. Dnes som sa vrátil tiež z Dubaja a opäť ma nesklamal. Všimli ste si tam novú obrovskú investičnú akciu Trump Estate? Je to úchvatné vidieť ako sa dá budovať a premieńať púšť na moderné, čisté a lákavé miesto… Proste treba vidieť. Now som absolvoval Váš kurz Anglicky Fantasticky a musím uznať, že ste dobry! Prajem veľa energie!Vidíme sa zrejme 8.3.na kurze angličtiny v Prahe…

  • Libor Činka Libor Činka napsal:

   Kolem něčeho s nápisem Trump jsme jeli, ale protože tam byly stovky mrakodrapů, tak si nejsem jistý v kterém místě to bylo.

 8. Petr napsal:

  Ahoj, ano také Krabi doporučuji. Před pár lety jsme tam byli. Ráj na zemi a za nižší ceny než u nás. Přeji všem mnoho úspěchů!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů